Автор Тема: Привидно болни и измамно здрави  (Прочетена 16987 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #75 -: Ноември 26, 2013, 11:05:30 pm »
Само един Хирон не може да направи някой луд.  :93:
Но в определени конфигурации енергията му може да води в тази посока, а не в лечителстване.

Мисля, че и друг път съм писала за майка ми, която е с параноидна шизофрения, Хирон съвпад Луна. Тя на моменти има невероятно силни прозрения, видения. Има пророчества при нея.

Emma,в кой знак е Луна на майка ти,други аспекти  ,Уран как е поставен и какво активира в картата ,Огън-ят акцентиран пи е под някаква форма ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #76 -: Ноември 26, 2013, 11:22:58 pm »
Emma,благодаря .
От кога е тази диагноза на майка ти ,аз съм малко недоверчива към същите ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #78 -: Ноември 26, 2013, 11:45:20 pm »
Търсила ли е някакъв творчески отдушник на своята свръхчувствителност ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #79 -: Ноември 26, 2013, 11:47:16 pm »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #80 -: Ноември 27, 2013, 12:21:11 am »
Emma,мога да си представя,имам много близък човек с акцент на Водолей/Уран . ;)
Математика-страхотно,а може ли да се приеме ,че е "обидена" на света/обществото,че не са приели нейният гений ,по начина ,по който тя е очаквала ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #81 -: Ноември 27, 2013, 10:33:50 am »
Ема, разкажи защо си мислиш, че хирон в 12 дава псих.отклонения?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #82 -: Ноември 27, 2013, 10:58:26 am »
Да. Тя винаги е имала усещането, че не е дооценена правилно от всички. Както в семейството, така и извън него. Макар според моето мнение всички са/сме ценили високо уменията й. Особено в работата винаги е била много стриктна и шефовете й са били очаровани от нея. Тя е от сатурновите водолеи според наблюденията ми. Уран я удря по други параграфи - не търпи всеки авторитет, като цяло авторитети не признава.
Тя е от хората, на които винаги нещо им липсва, за да са напълно щастливи. Няма да види голямата красота около себе си, ще се вторачи в някоя дребна грешка и това не й позволява да се радва на живота. Голям песимист е. Явно трябва да има някакво равновесие - аз и баща ми сме отчаяни оптимисти, тя явно е от другата страна на баланса.
Има голям страх от бедност.  :93: А да се каже, че живеят бедно с баща ми, не е много коректно. Не са и богати, нормално семейство, което си посреща нуждите със спокойствие.
Тя винаги търси причините в другите, никога в себе си. Винаги обществото е виновно. И най-често мен обвинява, все съм трън в очите й. Явно нещо съм й отнела с появата си. Но пък е маниакална към мен, цялата й енергия е насочена към мен.
Не отричам, че и аз не съм цвете, но ако никой не ме закача, тогава съм една блага Везна. За съжаление винаги тя ме е ръчкала за нещо, а аз много не й цепя басма, което я агресира. Баща ми в един момент осъзна, че с мен не трябва да има такъв подход и сега ми е най-близък човек, умирам си за него. Но той прие, че това съм аз, по-добра няма да стана.
Успяла е да ми вкара чувство за вина, че е в това положение заради мен.  ;D

По-скоро индивидуалист,а да си такъв '70-те години в България е било "подсъдимо" .Просто жената се е родила по-рано или не е в синхрон с времето си ,резултатът е...много често 'диагноза" за жалост,а не се търси друга алтернатива -това е лесния вариант на отношение от  нашето общество. ???
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #83 -: Ноември 27, 2013, 11:43:57 am »
Папи, аз не мисля, че един Хирон в 12 дом дава психични отклонения. Както в 6 или 8 дом.
Аз мисля, че взема дейно участие в натала на хората с такива проблеми. Но само един Хирон в 12 дом... Това е малко несериозно. Пък и други подобни изводи. Аз не си падам по крайностите, за разлика от други хора, които изведоха това като извод.  :93:

Хирон е голяма сила, но някои планети, астероиди, звезди, просто си имат по-специфична енергия и не на всеки понася. Бих казала, че в този случай може нещо да избие не както трябва, ако индивид не може да се справи с даденото.

Както Рени казва за майка ми - индивидуалист, не се е родила във времето си. Може и така да е. Но е факт, че тя има енергия в картата си, но това напрежение не го е впрегнала в нещо градивно. Тази енергия я е смазала.
И за да не излезе, че осъждам Хирон на някой. ами то и мой не е цъфнал и вързал - в точен съвпад с Иц-то ми е.  :93: Опозиция точна с Фортуна, по-широчка опозиция с Уран, у1. Пред мен винаги ще тегне страх да не се окаже нещо наследствено това със заболяването на майка ми. Както и дали ще се справя с осмия си дом, плутоновата, урановата и сатурновата енергия. Видях се какво представлявам, когато се отключи това по време на транзита на Сатурн през 8. Спирачки, канализиране на тази енергия в друго и това е, пък каквото стане. Но червената лампичка си ми мига.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #84 -: Ноември 27, 2013, 07:08:47 pm »
Разбирам, Ема :)
А имаш ли наблюдения за влиянието на аспектите на хирон?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #85 -: Ноември 27, 2013, 07:57:27 pm »
Сега ще дам друг пример за Хирон в 12 дом. Картата е на моя много близка приятелка.

Тя е абсолютно точен съвпад на Слънце и Меркурий в 29 градус в Дева, съвпад на двамцата с Иц. Асц Рак. Луна в 6 дом широк съвпад с Нептун - 4 градуса, в Козирог. Нептун/Луна квадратират Слънце/Меркурий.

Хирон е на к12, в точна опозиция с Уран, който е у8.

Тя е лекар. Не, тя не е просто лекар. Тя е ЛЕКАР. За нея това е призвание, макар и доста млада, 85 набор е, има невероятни познания и интуиция, усет. В момента не е в България, но когато се случиха събитията с майка ми, а после и с баща ми, тя ми даде най-пълни указания какво трябва да се прави и какво се е случило с тях, макар и от разстояние, на база само на това, което аз й споделях по телефон за положението. В последствие лекарите, които се грижеха за родителите ми потвърждаваха всичко, което тя ми беше казала.
В момента съм болна. От 5 дена се влача с вирус, мой седми дом ме води на лекар, но положението беше плачевно. Описах й всичките си симптоми - по телефона, тя ми назначи лечение, което на другия ден беше потвърдено от друг лекар. Но е факт, че аз директно си закупих лекарствата, които ми беше казала да си взема и до края на деня нямаше помен от моите няколкодневни мъки. Честно, само боледувалите от отит и ангина могат да ме разберат защо в една от нощите мислех, че не искам да живея и секунда повече, това беше адската болка.
Хирон на к12, както и другите показатели в картата й. Мц в 0,30 градуса в Овен, Марс в Дева. к6 в Стрелец, но в терма на Меркурий. И така нататък, да не изброявам, за нея това е призвание, рядко кадърен лекар, емоционално интелигентен. Според мен точно това положение на Хирон в картата й дава тези детайли около професионалния й усет. На к12, той направо е заковал върха на дома.

Но опозето с Уран е друга песен. Страдания от любов и сексуалните връзки. Години наред не знаеше какво е истинска любов, просто не се беше влюбвала, не беше изпитвала никога капка ревност. Естествено, има и други показатели - Сатурн и Уран в 5 дом, юлв на к5. Но любовите й са все с една нотка на едва доловима болезненост.

Лекува другите много успешно. Но себе си не може. Но пък мен ме има, за да й помагам в другите болежки. Много я обичам.  :58:

Ще разгледам и другите си карти и ще пиша по-късно отново по темата.

Но енергията на Хирон тук се е отразила много добре, не мога да ви опиша колко кадърен лекар е. И не е само за мен и родителите ми, абсолютно винаги се консултирам с нея за каквото и да е лечение. Да не казвам, че единствено тя - отново от разстояние, успя да намери решение за зравословните проблеми на седми дом. Тукашни светила в медицината предлагаха операции, назоваваха хиляда и триста диагнози, от които той съвсем откачи. Диабет...за човек, който тежи 75 кг, не яде сладко и спортува по три пъти на ден, спазва железен режим...Какво да ви кажа  :dance: Имаше и рак като диагноза. за един прост цирей. Хайде, не е баш цирей на задника, но едно възпаление, което се влачеше месеци. В крайна сметка след различни посещения по кабинети и проведени лечения, стигнахме до нейното предложение и възпалението изчезна.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #86 -: Ноември 27, 2013, 08:16:38 pm »
Emma,разгледах транзитите в картата на майка ти-1995г-1997г,2007-2009г:
-към Луна ,един път женска карта,втори път У1,най-силно аспектирана планета
-Слънце
-Уран
-Меркурий,
На Уран ,Нептун,Юпитер,нодална ос и Хирон ,същите активират Светилата,ъгли .Годината ,която спомена ,обърнала ли си внимание ,кой прави компания на затъмненията във Водолей/Лъв и какво индикират ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #87 -: Ноември 27, 2013, 09:27:14 pm »
Ема, може ли и аз да се обаждам на твоята приятелка от време на време?
Не се шегувам, покрай приятели и близки с неясни и неизлекувани проблеми, станах половин лекар
Но моя хирон е в 7-ми, проявявал се е по странни начини, не по лечителски :)
Виж картата, която сложих по-горе-какво мислиш?
Пак е с хирон в 12-ти

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #88 -: Ноември 28, 2013, 12:16:28 am »
Не е вещер, няма как да проверим в миналото :)
Той е един от малкото, дето мога да си кажа майчиното мляко-без да искам, без да ми е приятел, само защото се е сетил да ме пита правилното нещо
На него такова признание никога не бих направила :))

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Привидно болни и измамно здрави
« Отговор #89 -: Ноември 28, 2013, 12:33:21 am »
Папи, този много плутонясал. Осмодомна Луна. Слънцето и Плутон се обичат, акцент в Скорпион.
Но Хирон му е в съвпад с Юлв. Пък и в 12 дом. Да няма някаква опитност от минало?
На мен тези дванадесетодомни юлв и лилитски изпълнения в прегръдки ми приличат на вещеричество в минала инкарация.  :93:
И моята лилитка е в съвпад с юлв на к12. И съм сигурна за себе си, че не съм била добър човек в миналото, щом сега тегля с този осми дом.  :93: А тук и Хирон има към комбинацията лилит/юлв. В Телец, сигурно е бъркал отровни отвари, хранил е френския кралски двор с деликатеси.  :93: ;D

Рени, не съм гледала затъмненията през тези години, не съм изследвала чак толкова много. В това от 2009 видях, че и Юпитер взема участие. 2008 година Нептун и Хирон може да са били в играта също, наистина не съм ги гледала.

И нодалната ос..Хирон на ъгъл ,сетих се за периода ,когато при мен Хирон е стъпил на АСЦ и е задействал цялата ми карта ,като аксесоар към останалите транзити в периода  ;)
И в моята карта Хирон е силно активиран и в психичен дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“