Автор Тема: Аспекти за добри шофьори в натала  (Прочетена 5083 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #15 -: Декември 01, 2013, 04:30:43 pm »
Това каре често и най-общо го свързвам с борби на егото и за егото
Марс е по неочакваните обрати и все пак си е малефик, но зависи дневна/нощна, мъжка/женска и т.н.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #16 -: Декември 16, 2013, 02:45:02 pm »
Да извадя темата от нафталина  :D,че ми става пак доста актуална. Вече съм теоретично шофьор, но сега идва най- трудната част. В сряда съм на изпит , един ден след пълнолунието само и не ми е много оптимистично. Иначе с листовките нямах проблем, но наистина осезаем напредък имам за тия 4 седмции.  :57: Като изключим в началото косите леви завои и навлизането в насрещното,минем през нз си какво още, убеждението ми , че искам автоматик и тн. съм си подготвена  :dance:  Миналата седмица ми се видя напредъка, дори ме кефи вече да карам,( че то в сравнение с първите часове, където им вдигах адреналина нон стоп на горките инструктури) , но не трябва да се разсейвам, от там ми идват грешките. Ама как да обясня на мерка в риби, че трябва само за пътя да мисли. Та, моите инструктури поне от астрология запончхаа да вдяват повечко ( нещо в плюс от последните дни), за моите умения зад волана не е сигурно дали е имало смисъл.  :D Имам им картите на хората, може да ги пусна в темата.

И аз съм за марс в близнаци, имам такива 2-3 случая , добри шофьори са. Освен това посочвам и марс в дева, в козирог ( моя си е нептунясал, така че го гледам повечко за рибешки в тая област).Марс в скорпион ми се струва, че сигурно ще е ок, марса в овен са по-нерви състезатели.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #17 -: Декември 16, 2013, 05:06:25 pm »
Дай карти да видим :)
Наскоро чух теория, че щом караш без произшествия, значи си страхлив шофьор
Може и до страх да е, но моята теория е, че доброто шофиране е в умението да владееш автомобила, да наблюдаваш всички участници в движението и да преценяш правилно ситуацията.
Практиката има голямо значение, но все пак трябва да имаш заложбите

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #18 -: Декември 16, 2013, 05:35:09 pm »
Липсата на страх може да доведе до кофти последствия, но трябва да е в норма, че и прекалено страхливите може да правят поразии с нежелани последствия.

Flora, успех на изпита, ще стискаме палци  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #19 -: Декември 16, 2013, 06:06:54 pm »
Аа-чак сега видях за срядата, то не останало
Дано да ти се падне готин изпитващ, не се паникьосвай ако ти угасне колата, и изобщо - дишай дълбоко и гледай да си спокойна
Ние тук ще стискаме здрави палци  :72:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #20 -: Декември 16, 2013, 06:35:50 pm »
Цитат
Може и до страх да е, но моята теория е, че доброто шофиране е в умението да владееш автомобила, да наблюдаваш всички участници в движението и да преценяш правилно ситуацията.
Практиката има голямо значение, но все пак трябва да имаш заложбите

За практиката две мнения няма, чоевк не трябва да е вцепенен, но не трябва  да подхожда с прекалено  самочувствие и чувство за "безсмъртие" . Тази др, теория за произшествията не мога да и стана привърженик, аз лично ако стана шофьор предпочитам да нямам, пък други нека ме мислят за страхлив шофьор. Аз си усеща, че тука нямам много заложби и ме кара да си го карам " по-спокойно" и свнимание, че като знам какъв заплес съм си по принцип.  :012:  Но за марса вблизнаци всички се изказахме и го похвалихме, пък и луната в стрелец си е по-безстрашна.  :) :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #21 -: Декември 16, 2013, 06:40:12 pm »
Papy, Satin, благодаря за подкрепата,  :88: Като взе да наближава и взех да се гипсирам. Иначе като ходя всеки ден на кормуване не ми е притеснено , но все пак има и др човек , който си натиска педалите, когато трябва. А натискането на същите в сряда от др. човек хич няма да ми помогне  :93: Само се моля да не ми се падат гадни сиутации и изпитващи. Че видях един как го късат на червен светофар , мина на кръстовище зад един тир и не съобрази , че зеленото ще свети достатъчно дълго за тира, но не и за него. И накрая попадна на червено в средата , зави, но това му беше, скъсан от раз  :57:  След малко ще се опитам да намеря картите или данните на двамцата "другари"  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #22 -: Декември 16, 2013, 09:45:51 pm »
То на зелено е опасно, какво остава на червено
Често късат и за недаване на предимство, а обичат и петолъчки и кръгови
А за моите марс и луна-само твърдя, че обичам да карам, далеч съм от съвършенство

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #23 -: Декември 16, 2013, 10:07:16 pm »
Аз моята книжка си я взех с някакъв луд късмет :57: С качването казах на изпитващия, че не мога да карам. Забравих да си сложа колана, инструктора ми го набута по някои време. Карах с превишена скорост с 30-40 км  :012: Но изпитващия беше някакъв страшен пич и се хилехме яко (а инструктора се беше свил сконфузено на задната седалка). По-едно време ми вика: "-Ти не виждаш ли с колко караш? Какво лъжеш, че не можеш да караш, хайде спирай", засякох всички докато мина от най-лява до най-дясна лента за да спра  :012: Всички след мен бяха скъсани.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #24 -: Декември 18, 2013, 01:05:55 am »
Flora-та, екзалтирай си малко Слънцето де  :012: :012:, нека съединителя и предавките са с теб, волана да те слуша и изпитващия да не му се налага си надига главата от вестника  :012:..

Аз по подобие на Сатин също тръгнах без колан си спомням, карах последен след 5 часа чакане и ме прецакаха накрая, като изпитващия твърдеше че натиснал спирачките вместо мен/лъжа/, след като някакъв идиот изкочи на средата на главния да прави десен от улица към която нямах видимост и го видях в последния момент. На втория път обаче нямаше кой какво да каже и fingers   :) .

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #25 -: Декември 21, 2013, 11:35:43 am »
Момичета ( и момче )  :93: , благодаря ви много за палците, явно сте стискали бая. От сряда вече мога да се числя в листата на аматьорите  :D , малко се бях вдървила, но имах късмет,че не ме въртяха много по някви гадни улички, имах и някакви минимални грешки, но накрая всичко беше ок  :93: ( за колата не знам, горката ще остане без скоростна кутия ако аз я карам, вече сум убедена, че съм за автоматик)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #26 -: Декември 21, 2013, 02:29:37 pm »
Флора, честито!  :88: :58:

Вече очаквах и се притеснявах, че няма вести от теб. Много се радвам, желая ти безпроблемно шофиране и удоволствие от него.  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #27 -: Декември 21, 2013, 04:30:56 pm »
Честито  и безаварийно шофиране  :58:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #28 -: Декември 21, 2013, 06:41:46 pm »
Браво, Флора-айде, безаварийно  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Аспекти за добри шофьори в натала
« Отговор #29 -: Декември 22, 2013, 09:09:25 am »
вие пък за един несложен колан сте се хванали,аз като се явявах в далечната 1986г.-"в тежкия социализъм" имаше листовки,полигон/ тунел с колчета,естакади-качваш се гасиш колата на стръмното и после палиш и тръгваш без да гасне или да се връщаш назад и успоредно и перпендикулярно паркиране/градско,извънградско,3 месеца курс,устройство на автомобила

....та се явявам аз на изпит м.02,след като валя сняг та се скъса цяла нощ,отдолу лед,улици непочистени,ако дадеш газ повечко на светофар се върти като кормилачка-ладичка ,ако не дадеш газ гасне и затова късат,защото задръсваш движението, та в тез прекрасни климатични условия се качкам в колата и лягам,облегалката счупена,мъжорлята се скъсват от смях на мой гръб,а мен ме обливат топли и студени вълни като в тежък климактериум,а съм само на 21г.,обаче моя марс в дева на асц. се активира потеглям рязко и спирам рязко като главите им стават на камбанка ,описвайки пълна траектория на махалото отзад-напред,което спира притока на въздух и смехът им и казвам аз в тази кола,без да се облегна не мога да натискам педалите и това ги довърши,сринаха се от смях,но изпитващият  " милиционер" по едно време овладява положението, издава  заповед на инструктора да затиска с колене облегалката и потеглихме, така взех изпита.....
« Последна редакция: Декември 22, 2013, 09:21:35 am от strelicka »