Автор Тема: Силата на външните планети в стационарна фаза  (Прочетена 7994 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
За какво ви  пробуди Уран спирайки в 8* на Овен и тръгвайки директно?
"Размърдаха" ли се картите с акцент на неподвижност,стрес/напрежение при подвижния кръст,криза /начало при кардиналните ?!?

 За какви копнежи ви нашепна Нептун ,спирайки във 2* на Риби и тръгвайки директно?
Позволиха си да се "изгубят" егото кардиналните,настроиха ли 'антените" неподвижните към творчески цели,позволиха ли се да мечтаят/влюбят неподвижните ?!?


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #1 -: Декември 15, 2013, 09:14:05 pm »
За какво ви  пробуди Уран спирайки в 8* на Овен и тръгвайки директно?

Последен почти точен съвпад със Слънцето ми, оттам нататък вече ще е в сепарация.

Бунт не съм вдигнала  ;D - Сатурн в съвпад с АС затегна колана на дисциплината. Но все по-често се замислям колко ми е писнало да съм като робот - всеки ден ставаш и знаеш как ще ти мине денят...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #2 -: Декември 15, 2013, 09:17:46 pm »
Много интересна тема...поне за мен  ;D

И лично, и персонално, около тези два градуса
се въртят много интересни въпроси в живота ми..

Планета натална /прогресивна ,върхове -натални /прогресивни,нодална ос, засегна ли и усили ли делата по същите според теб?
"Видя ли" /усети ли красота ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #3 -: Декември 15, 2013, 09:25:38 pm »
За какво ви  пробуди Уран спирайки в 8* на Овен и тръгвайки директно?

Последен почти точен съвпад със Слънцето ми, оттам нататък вече ще е в сепарация.

Бунт не съм вдигнала  ;D - Сатурн в съвпад с АС затегна колана на дисциплината. Но все по-често се замислям колко ми е писнало да съм като робот - всеки ден ставаш и знаеш как ще ти мине денят...

Но все по-често се замислям колко ми е писнало да съм като робот --Слънце,К5-,Лъв  ,онова ,което винаги сме искали да направим ,а все сме отлагали ,поради ред причини -Уран ни "пали " искрата.Действа "космодиска " значи !!! :)
Lilla,това че в момента Сатурн ти е на АСЦ е бонус ,защото ускорението на Уран ,няма да е напразно ,а с резултат,т.е. обмислено-радвай се ...and Just do It. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #4 -: Декември 15, 2013, 09:32:42 pm »
И друг път са ми казвали - "отпусни го тоя Сатурн" - ретро Сатурн в 9 дом в тригон с нат. Слънце около к5.

Голям е проклетник - с възрастта все повече ме стяга, все по-силно започва да се усеща влиянието му.
Ако обстоятелствата и средата не ми налагат ограничения, сама си ги налагам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #5 -: Декември 15, 2013, 09:41:08 pm »
И друг път са ми казвали - "отпусни го тоя Сатурн" - ретро Сатурн в 9 дом в тригон с нат. Слънце около к5.

Голям е проклетник - с възрастта все повече ме стяга, все по-силно започва да се усеща влиянието му.
Ако обстоятелствата и средата не ми налагат ограничения, сама си ги налагам.

Това ми щукна сега в главата -замести "стяга  (с-тяга ) ,с "обл(а)яга ",пробвай  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #6 -: Декември 15, 2013, 09:57:21 pm »
Това ми щукна сега в главата -замести "стяга  (с-тяга ) ,с "обл(а)яга ",пробвай  ;)

Като свикнеш от малък да ти стяга сатурновия каиш, в един момент започваш да си мислиш колко хубаво ти приляга и не смееш да се сбогуваш с него. Добре че на помощ идват Урановци, Плутоновци и прочие рецидивисти.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #7 -: Декември 15, 2013, 10:05:32 pm »
Това ми щукна сега в главата -замести "стяга  (с-тяга ) ,с "обл(а)яга ",пробвай  ;)

Като свикнеш от малък да ти стяга сатурновия каиш, в един момент започваш да си мислиш колко хубаво ти приляга и не смееш да се сбогуваш с него. Добре че на помощ идват Урановци, Плутоновци и прочие рецидивисти.  ;D

Така и не си позволих да свикна с този каиш ,напротив -ползвах/м го като "колие" .Нямам помощници-сложила съм си го "между краката " ....на "Изкусителката " и " Потребителката" ,нали е "железен",да се оправя  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #8 -: Декември 15, 2013, 10:10:37 pm »
Rahu, хироновци обаче не признавам  ;D - него нито го броя за планета, нито за рецидивист.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #9 -: Декември 16, 2013, 12:10:03 am »
Много интересна тема...поне за мен  ;D

И лично, и персонално, около тези два градуса
се въртят много интересни въпроси в живота ми..

Планета натална /прогресивна ,върхове -натални/прогресивни,нодална ос, засегна ли и усили ли делата по същите според теб?
"Видя ли" /усети ли красота ?!? ;)



ако съм "прав" ...при мен съвсем скоро ще трябва да разчупят порядките
и да заживея в нов етап от живота си....Сатурн също има ключова рола при мен...
...последните години полагам солидни основи в/у които да градя мащабните си "проекти"
....та - надявам се да съм прав (т.е. НЕповлиян от розовите очила на Нептун) и след ревизията да...  :dance:


Значи и Уран е пипнал тук-там ,около Венера /Телец/Везни /2-ри/6-ти... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #10 -: Декември 16, 2013, 02:51:21 pm »
Интересна тема за проследяване.  :)  Гледам утре уран пак си тръгва директно по пътя. И пак е в същя градус за точен квадрат на наталния ми марс. Значи тоя 8-ми градус ме побърка, от една страна плутон ми го беше затиснал марса, от другата уран го квадратира 100 пъти, да се отдалечават вече, че ми писна. Утре и пълнолуние има, пада ми се в 12-ти дом, ще цъфна и вържа  :012:. Уран ми У8,9 в нтала, усетих как някои теми от юли месец пак ми се завъртяха по тия домове. Нептун кога тръгна директно, че не помня вече?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #11 -: Декември 16, 2013, 04:04:01 pm »
Интересна тема за проследяване.  :)  Гледам утре уран пак си тръгва директно по пътя. И пак е в същя градус за точен квадрат на наталния ми марс. Значи тоя 8-ми градус ме побърка, от една страна плутон ми го беше затиснал марса, от другата уран го квадратира 100 пъти, да се отдалечават вече, че ми писна. Утре и пълнолуние има, пада ми се в 12-ти дом, ще цъфна и вържа  :012:. Уран ми У8,9 в нтала, усетих как някои теми от юли месец пак ми се завъртяха по тия домове. Нептун кога тръгна директно, че не помня вече?

Марс в Козирог ли е при теб ?!?
Ако е така Плутон ,няма как да го затисне ,а ще усили марсовия принцип-естествените желания,сексуалност,стремежи,утвърждаване,раздразнение,ярост,гняв,самоувереност,начин на работа ако все още не си била д в досег със същите или обратно -ако си била прекалено активна във всички тези области,Плутон троши,изстисква,преобразува ,докато "твърдото/непоклатимото " в теб не пусне 'вода".Марс ли е У ИЦ и къде попада ,съответно Рак или Козирог по оста 1/7-ми домове,такива хора ще "викаш" с изразени плутоново-ураниански черти и същите ще ти определят емоционалната нагласа,ще реагираш много често безскрупулно,манипулативно,бунтарски,егоцентрично,контролиращо.
Не знам какво е "настроението" на твоята карта ,но при изразено идилично и инертно такова-тази тао-квадратура,наистина смазва ,невротизира,агресира натурата ти.
Сатурн ползвай в случая за прекомпенсация ,Венера да укроти малко страстите и задължително Луна,пожелавам ти да не  е кардинална ,или поне прогресивната . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #12 -: Декември 16, 2013, 07:05:03 pm »
Цитат
Марс в Козирог ли е при теб ?!?
Ако е така Плутон ,няма как да го затисне ,а ще усили марсовия принцип-естествените желания,сексуалност,стремежи,утвърждаване,раздразнение,ярост,гняв,самоувереност,начин на работа ако все още не си била д в досег със същите или обратно -ако си била прекалено активна във всички тези области,Плутон троши,изстисква,преобразува ,докато "твърдото/непоклатимото " в теб не пусне 'вода".Марс ли е У ИЦ и къде попада ,съответно Рак или Козирог по оста 1/7-ми домове,такива хора ще "викаш" с изразени плутоново-ураниански черти и същите ще ти определят емоционалната нагласа,ще реагираш много често безскрупулно,манипулативно,бунтарски,егоцентрично,контролиращо.
Не знам какво е "настроението" на твоята карта ,но при изразено идилично и инертно такова-тази тао-квадратура,наистина смазва ,невротизира,агресира натурата ти.
Сатурн ползвай в случая за прекомпенсация ,Венера да укроти малко страстите и задължително Луна,пожелавам ти да не  е кардинална ,или поне прогресивната . ;)


Да, Рени, в козирог е при мен марс ( в съвпад с нептун). Плутон мина през него 3 пъти и понеже марс ми е СУ 10 , имаше доста ( и все още има) напрежение и промени в областта на 10ти. Като цяло в astro.com името на трнзита беше доста показателно формулирано- struggle or triumph. Заега си беше определно повече struggle, дано и триумфът да дойде .  ::) Енергията в действителност беше доста и на моменти отвън имаше много предизвикателства. Смяна на работни места, местене, горе-долу по времето на този транзит ( и плутон върху нептун) отказах цигарите и месото, ( съвпада е в 6ти дом) , уран спуска квадрат от 10-ти. И лъснаха много истини за областта, в която работя/ех, идеализирала съм явно яко там нещата.Сатурн в момента ми е в 5ти, поне прави тригони и секстили , че като беше във везни се получи егати кардиналиния садистичен парад към моите планетки. За съжелнеи луната ми е тя беше под обстрел, на 2 гр в рак е , мина квадрата от уран и опозето от плутон. Картата ми е изключително кардинална, а в момента прогресивната луна е в рак, след два месеца ще е в  опозиция на натален марс. Не знам тогава какви нерви ще са. Откакто марс влезе във везни и почнаха квадратите от 4ти, бая нерви, боли ме главата почти всеки ден. 

Сега се сетих да вмъкна тук , че си доста права за действието на плутон. Направи ме малко на моенти- всичко или нищо, един вид след много препядствия си търсиш заслуженото, а получаваш това, което според теб не ти е "нужната награда. "
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 07:08:12 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #13 -: Декември 16, 2013, 08:58:33 pm »
Цитат
Марс в Козирог ли е при теб ?!?
Ако е така Плутон ,няма как да го затисне ,а ще усили марсовия принцип-естествените желания,сексуалност,стремежи,утвърждаване,раздразнение,ярост,гняв,самоувереност,начин на работа ако все още не си била д в досег със същите или обратно -ако си била прекалено активна във всички тези области,Плутон троши,изстисква,преобразува ,докато "твърдото/непоклатимото " в теб не пусне 'вода".Марс ли е У ИЦ и къде попада ,съответно Рак или Козирог по оста 1/7-ми домове,такива хора ще "викаш" с изразени плутоново-ураниански черти и същите ще ти определят емоционалната нагласа,ще реагираш много често безскрупулно,манипулативно,бунтарски,егоцентрично,контролиращо.
Не знам какво е "настроението" на твоята карта ,но при изразено идилично и инертно такова-тази тао-квадратура,наистина смазва ,невротизира,агресира натурата ти.
Сатурн ползвай в случая за прекомпенсация ,Венера да укроти малко страстите и задължително Луна,пожелавам ти да не  е кардинална ,или поне прогресивната . ;)


Да, Рени, в козирог е при мен марс ( в съвпад с нептун). Плутон мина през него 3 пъти и понеже марс ми е СУ 10 , имаше доста ( и все още има) напрежение и промени в областта на 10ти. Като цяло в astro.com името на трнзита беше доста показателно формулирано- struggle or triumph. Заега си беше определно повече struggle, дано и триумфът да дойде .  ::) Енергията в действителност беше доста и на моменти отвън имаше много предизвикателства. Смяна на работни места, местене, горе-долу по времето на този транзит ( и плутон върху нептун) отказах цигарите и месото, ( съвпада е в 6ти дом) , уран спуска квадрат от 10-ти. И лъснаха много истини за областта, в която работя/ех, идеализирала съм явно яко там нещата.Сатурн в момента ми е в 5ти, поне прави тригони и секстили , че като беше във везни се получи егати кардиналиния садистичен парад към моите планетки. За съжелнеи луната ми е тя беше под обстрел, на 2 гр в рак е , мина квадрата от уран и опозето от плутон. Картата ми е изключително кардинална, а в момента прогресивната луна е в рак, след два месеца ще е в  опозиция на натален марс. Не знам тогава какви нерви ще са. Откакто марс влезе във везни и почнаха квадратите от 4ти, бая нерви, боли ме главата почти всеки ден. 

Сега се сетих да вмъкна тук , че си доста права за действието на плутон. Направи ме малко на моенти- всичко или нищо, един вид след много препядствия си търсиш заслуженото, а получаваш това, което според теб не ти е "нужната награда. "

Като се разпадне аспекта на 5 * ,ще си с прероден Марс ,вече с плутоново утвърждаване ,това ти е подаръкът от Плутон,яко е ,стига да имаш амбиции в посока кариера,обществен статус,пръв/шеф,сексуални "подвизи" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Силата на външните планети в стационарна фаза
« Отговор #14 -: Декември 16, 2013, 10:19:15 pm »
Цитат
Като се разпадне аспекта на 5 * ,ще си с прероден Марс ,вече с плутоново утвърждаване ,това ти е подаръкът от Плутон,яко е ,стига да имаш амбиции в посока кариера,обществен статус,пръв/шеф,сексуални "подвизи" . ;)

Оф, дано , Рени.  O:-) От твоята клавиатура в ушите на плутон  :93: То вярно, че подаръците на плуто чак накрая могат да те "изкефят" , освен ако не си някой страхотен мазохист. А за горните изброени от теб - да, имам такива желния десетодомни, 8-домните може и при всички транзити, важното е другото да оправя  ;)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name