Автор Тема: Научна кариера и образование  (Прочетена 11263 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Научна кариера и образование
« -: Декември 17, 2013, 01:34:48 pm »
Хайде да направим и такава темичка. :)

Нека разгледаме картите на хора, притежаващи висок образователен ценз и научни степени (по-високи от магистърската). Хора, които градят кариера в научната и образователната сфера, преподаватели и консултанти на високо ниво.

Познавате ли такива хора?

Доколкото се сещам, според астролога Шестопалов формулата включваше комбинация и връзки между 3, 9, 4 и 10 дом, ако говорим за научна кариера. Предполагам, че трябва да се потърси връзка с Асцендента и/или управителя му.

В индийската астрология ключова роля при определяне на интелекта има 5 дом, а не 3ти.
Основни сигнификатори на интелигентността са Луна, Меркурий, Юпитер, 5 дом и неговият управител. С образованието се свързват 2 дом (формално/начално), 4ти, 5ти и 9ти дом. От производните карти се гледа Д24 във връзка с образованието, неговото качество и способностите към обучение.

Разбира се, държа да уточня, че има и природно интелигентни хора, които са умни без да притежават висока образователна степен. И въпреки това за реализация в определени сфери е необходимо определено ниво на компетентост, т.е. някакъв вид следгимназиално образование. Няма как природно интелигентен човек, на който му липсва необходимият образователен ценз, да стане лекар, адвокат или инженер, нито дори икономист.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #1 -: Декември 17, 2013, 01:53:25 pm »
Можем да започнем с картата на генния инженер на Гаури.

Гаури, разкажи с какво по-точно се занимава, please.

Ако се снабдя с карти с точни часове, ще ги поставя в темата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #2 -: Декември 17, 2013, 02:01:36 pm »
В моето обкръжение няма такива хора, иначе бих се включила с реални карти.

Семейството ми е академично (университетски преподаватели), но за съжаление на никой от тях (бабите и дядовците) не им знам часа на раждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #3 -: Декември 17, 2013, 02:25:12 pm »
Ето няколко карти

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #4 -: Декември 17, 2013, 02:33:00 pm »
И отново Лунни възли на видно място  – или в знака на Лагна, или в съвпад с Луна (сигнификатор на ума). В първите две карти Раху попада в собствена накшатра – Свати и Сатабхиша.

---

P.S. Да добавя и една интересна статия по ведическа астрология: http://www.jyotish.ws/wisdom/intelligence_vedic_astrology.html
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 02:39:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #5 -: Декември 17, 2013, 05:43:36 pm »
Благодаря ти, Гаури! Не видях, че си писала по въпроса. Извинявай. Загубена съм.

Моят интерес е изострен по 2 причини - генен инженер, който се занимава с медицинска генетика. Посещавах лекции и по двете дисциплини плюс четох туй-онуй от учебници. Много се кефя на медицинската генетика.

Преди няколко месеца една жена във форума на astro.com беше споделила, че е претърпяла спонтанен аборт в първия триместър и аз веднага заподозрях хромозомна аномалия. Е, не беше една от трите най-често срещани (от това, което съм учила на лекции). Оказа се тризомия 15. И оттам нататък почнаха въпроси у мен - дали е de novo (в следствие на неразделяне на хромозомите при първото или второто мейотичното делене на гаметогенезата) или в следствие на това, че някой от родителите е носител на робъртсонова транслокация, засягаща 15-та хромозома. Но уви, въпросите ми останаха без отговор. Не съм я питала, де. Задавах си въпросите на себе си.

На твоя генен инженер любовница не бих му станала, но ако завърша магистратура по генетика, докторант - с най-голямо удоволствие.
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 06:20:28 pm от Mirabella »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #6 -: Декември 17, 2013, 05:55:16 pm »
Ето картата на една прекрасна дама, преподавател в университет, бори се за проферство, но все й подливат вода.  :021:
Много е начетена, мила, стеснителна.

Има фобия от пътувания, което също е много интересно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #7 -: Декември 17, 2013, 06:26:14 pm »
Eмма, по картата не бих предположила стеснителност.
По какво преподава? Според мен не е свързано с точни науки, по скоро нещо хуманитарно?

http://www.futurepointindia.com/articles/research-articles/vedic-astrology-and-education.aspx

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #8 -: Декември 17, 2013, 07:12:32 pm »
Ето още две карти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #9 -: Декември 17, 2013, 07:38:48 pm »
Сатин, икономист е. Най-общо казано.

При нея стестнителността и доброжелателността може би малко я спират в някои отношения. Луната й е в опозе с Хирон, съвпад Уран, каре Нептун и нодалната. Това води до някакво емоционално задържане, което се отразява зле на здравето й. В някои отношения е блокирана. Не мога да давам прекомерна информация, но те нещата са навързани.
Иначе е много готина, много мила, много работлива, усърдна, идеалистична.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #10 -: Декември 17, 2013, 08:31:00 pm »
Без задълбочаване-Гокленови зони-почти за всичките ,_9 дом е класика в жанра-учен. Струпвания в стрелец-аналогично, асц. скорпион-изследовател, в едната карта юпитер в 6 дом в стрелец съвпад възел, нали има и огромна черна работа да се свърши, инсайтът е рядък като великден в научно-изследователската работа.Виждам, че и в 3 дом-много планети вършат работа, нали с 9 дом са една ос.
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 08:45:44 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #11 -: Декември 17, 2013, 09:54:36 pm »
и много честа връзка меркурий-марс-сатурн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #12 -: Декември 17, 2013, 10:16:28 pm »
и много честа връзка меркурий-марс-сатурн
Да, а може и уран да е намесен, има учени по сатурн, по плутон, по юпитер-очевидно, някак гаче ли трябва и външна планета да има, я към личните, я към асцендента. Горе писаха 3-9, 4-10, нещо за обществото и света оставят тези хора.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #13 -: Декември 17, 2013, 10:25:09 pm »
ами...не знам, някои учени са едни книжни плъхове, които нищо не оставят - освен в собствените си високопарни представи

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #14 -: Декември 17, 2013, 10:27:07 pm »
Нептун/Риби ....
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“