Автор Тема: Научна кариера и образование  (Прочетена 11246 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #30 -: Декември 19, 2013, 02:36:59 pm »
А в съвремието все търсят Водолей и Меркурий/Уран и после се чудят защо не са астролози.

Мдаа :)
Че и мидпойнти намесват, от 100 кладенеца вода, а пък то-на-една читава прогноза няма кой да ти направи

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #31 -: Декември 19, 2013, 02:50:10 pm »
В някои случаи наистина има влияние на Водолей (Слънце, Луна, Меркурий, АС) и на Уран във връзка със същите, но не винаги тия фактори са достатъчни, за да стане някой астролог.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #32 -: Декември 19, 2013, 03:36:50 pm »
В някои случаи наистина има влияние на Водолей (Слънце, Луна, Меркурий, АС) и на Уран във връзка със същите, но не винаги тия фактори са достатъчни, за да стане някой астролог.

винаги има по няколко показателя за нещо си, за предсказанията нали търсим по 3 даже

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #33 -: Декември 19, 2013, 04:36:08 pm »
А кога човек става астролог, с каква цел ?
Не е ли това посоката на "търсене" на индикации за тази "професия "?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #34 -: Декември 19, 2013, 07:27:18 pm »
 Аз лично не познавам нито един астролог, познавам езиковеди, психолози, лекари и всякакви други, които се занимават с астрология
Но жив астролог не съм срещала

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #35 -: Декември 19, 2013, 09:22:57 pm »
Смея се :86:
Все едно говорите за Светия Граал ...споменавайки "жив " астролог -просто хора ,които се "усмихват" звездно  ;)

Първата ми среща с астролог беше ,когато още не знаех ,какво всъщност означава това -бях ученичка,много забавно беше.
По-късно пак имах отново среща с "жив" астролог ,но вече имах представа ,че съм зодия Риби  :86:...Тогава ми "подариха" първото астрологично късметче и така във времето периодично  се срещам с истински ,живи астролози.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #36 -: Декември 19, 2013, 09:24:04 pm »
Къде са, къде са

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #37 -: Декември 19, 2013, 09:38:23 pm »
Там ,където живея ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #38 -: Декември 20, 2013, 01:49:00 am »
Аз лично не познавам нито един астролог, познавам езиковеди, психолози, лекари и всякакви други, които се занимават с астрология
Но жив астролог не съм срещала
Аз познавам, даже от това се храни, друго не работи последните 40 години. Да, "познава", има звездата на Давид", в картата, така са поставени планетите/звезда на маговете/. Не знам дали се подписва с 2 ръце под това,което казва. Знам, че астрологията е познаваема наука и би могла да бъде научена, но заедно с нея стои житейското верую, морал и такива неща.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #39 -: Декември 20, 2013, 10:57:15 am »
Хората ,винаги са/сме имали нужда от "пътеводна светлина" и астрологията като материя ,служеща си със символика и  изграждане на хипотези ,удовлетворяващи тази ни нужда.Астрологът е образ ,като резултат на група хора,отразяващи философията/мирогледът на тази материя ,чрез реални постижения.
Затова и споделих мнение-хората ,кога и защо те определят като астролог . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #40 -: Декември 24, 2013, 12:48:20 pm »
Ако говорим за индийска астрология - да, играят роля и са фактор при определяне на статуса в обществото.

В западната астрология не съм срещала тълкуване на Лунните възли извън стандартното "кармично".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #41 -: Декември 24, 2013, 04:47:29 pm »
Сатабхиша е една от накшатрите, които дават астролози, ако всички други фактори са налице. Също така се свързва с изцелението, не само на физ. тяло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kalina_1986

  • Гост
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #42 -: Юни 27, 2020, 10:03:13 am »
Реших да изровя тази тема от нафталина.
Напоследък страшно започна да ме влече към висшото образование. И много съжалявам, че съм прахосала толкова време досега. Проблемът е че имам много разнородни интереси. Много неща ме интересуват и не знам към какво да насоча енергията си. Как бих могла да разбера кое е правилното за мен образование и дали изобщо в натала имам предпоставки за такова?
Забелязвам, че всичко в живота ми се случва много бавно, може би, за да се науча на търпение.
Та кажете сега... Гледаме 9-ти дом, но какво търсим там? Ами ако У9 е изгорен? Или пък ретрограден? Ако там има малефици, или пък Лилит или Хирон?

kalina_1986

  • Гост
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #43 -: Юни 27, 2020, 10:14:37 am »
Искам да допълня, че напоследък много се вълнувам от методът Семейни Констелации и установих, че на моята баба по бащина линия и е било забранено да се образова от нейния баща. Когато разбрах това се запитах дали в стремежа си да бъда солидарна към нея, подсъзнателно не съм саботирала собственото си образование?
След като се запознах с Констелациите много неща в живота ми се промениха към по-добро. Най-вече осъзнаването, че Моят собствен път в живота си е само мой и че изборите на предците и съдбите им са си техни. Не е нужно моята съдба са бъде като тяхната, за да чувствам тази връзка.
Вероятно и фактът, че нито една жена в моето семейство не е шофьор е била и причината аз да стана такъв чак сега.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Научна кариера и образование
« Отговор #44 -: Юни 27, 2020, 06:50:00 pm »
Цитат
Гледаме 9-ти дом, но какво търсим там? Ами ако У9 е изгорен? Или пък ретрограден? Ако там има малефици, или пък Лилит или Хирон?

Според мен ще зависи коя е планетата, която изгаря, какви аспекти има, колко градуса е съвпада... Най-общо може би ще има забиване по темата, трудно проявление, за което ще е необходима доста воля, ако се осъзнае ситуацията, за да се преработи.


Моят У9 е Плутон, който е в 8-ми дом в скорпион и прави само положителни аспекти в картата. Нямам планети в 9-ти дом, но през годините към доста неща съм проявявала интерес. Но има и момента, в който започвам да уча нещо и след време оставям, защото просто усещам, че не е моето - Уран в 10 дом. Общо взето обученията ми основно са по Нептун. Една постоянна самоактуализация се наблюдава - У10 в 1 дом в съвпад с У6 ;D

Не съм посещавала конкретно събитие по Семейни констелации, но съм запозната на какъв принцип работят.
Личното ми мнение е, че не са подходящи за всеки човек и всеки проблем. Знам за хора, на които не повлияха добре, но други се излекуваха.
Правила съм си сама генограма. Много неща могат да се открият... И определено мисля, че не сме толкова свободни, колкото си мислим, че сме, но и след като осъзнаем причинно-следствените и родовите връзки, не сме длъжни да живеем живота на някой друг...