Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 749802 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любовни хорари
« Отговор #4125 -: Юли 24, 2018, 07:39:05 pm »
Всъщност те са приключили общуването и интимните срещи, явно връзката им е била на тази основа, щом я е приела за приключила. Ако беше любовна връзка- техните У5 са в разходящ хармоничен аспект, а У1 са им сходящ хармоничен аспект, Луната в негов 1д- тя се интересува от него повече, негов Уран У5 на неин Ас също показва, че не е безразличен, но е непостоянен в чувствата. Слънцето У5 за нея е пред смяна на знак, може би при самата нея ще настъпи промяна по отношение на това какво харесва и кого обича, ще има по-високи изисквания и очаквания като премине в Лъв.
Доколкото знам тя е сложила край на отношенията си с него без кой знае какви драми. Той го е приел спокойно и не се е и опитал да реанимира връзката - кой от къде е :). Това, според мен, поражда допълнителните фрустрации и усещането, че е използвана.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4126 -: Юли 25, 2018, 12:24:22 am »
Здравейте, има ли бъдеще тази връзка?  Май, само аз напъвам ::)
10:21 София

АС в 19-я градус Дева, час на Меркурий.
Ти си представена от Мерукрий, той е Юпитер. Ти го приемаш по триплицитет, той към теб няма никакво отношение. В знаков разходящ квадрат сте, който ще сте повтори поради предстоящото ретроградно движение на Меркурий. И двата сигнификатора са в кадентни домове, което също не е благоприятен показател. Луната не е без курс, скоро след задаване но въпроса предстои тригон с Меркурий. Но това според мен по-скоро бележи завършека на ситуацията. Тук има някаква едностранчивост. Луната е в дома на края. Венера като естествен сигнификатор на темата също не е добре поставена, разходящ квадрат с Луната - сигнификатора на въпроса. Не, в този хорар не виждам указания за перспективност. Нещата отиват към своя естествен завършек, с изкуствено дишане няма да се реанимират.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Любовни хорари
« Отговор #4127 -: Юли 25, 2018, 09:23:27 am »
АС в 19-я градус Дева, час на Меркурий.
Lilla,
Тъй като няма обща тема за хорарната астрология, бих искала да уточниш нещо, ако е възможно разбира се в любовните хорари.
Едното е: Винаги ли по знака на АС, определяме часовия управител?
И другото е: по какво се разбира и как, кой е последният аспект който Луната прави? Ето това ми е голяма спънка и не мога да разбера.
Да не говорим за сходящи и разходящи аспекти, там също не съм наясно. Но да не те тормозя толкова, ще ти бъда много благодарна, ако опишеш поне един от въпросите ми.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4128 -: Юли 25, 2018, 11:45:17 am »
Едното е: Винаги ли по знака на АС, определяме часовия управител?

Има различни техники за определянето му, програмата го смята.
Ама ти защо се вживяваш?  ;D Това е от Традиционната астрология и тук никой не го взема под внимание.
Ако не знаеш как и за какво се използва, съвсем спокойно можеш да го подминеш, както правят повечето модерни хораристи.

Последният аспект на Луната - може да бъде последният сходящ, който предстои. Или последният, който вече е направила, т.е. разходящ. Гледа се дали Луната излиза от аспекта или предстои да стане точен. По градуси и минути. Един партилен аспект /по градус/ също може да бъде сходящ или разходящ, затова гледаме минутите.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Любовни хорари
« Отговор #4129 -: Юли 25, 2018, 12:37:21 pm »
Има различни техники за определянето му, програмата го смята.
Ама ти защо се вживяваш;D Това е от Традиционната астрология и тук никой не го взема под внимание.
Ако не знаеш как и за какво се използва, съвсем спокойно можеш да го подминеш, както правят повечето модерни хораристи.

Последният аспект на Луната - може да бъде последният сходящ, който предстои. Или последният, който вече е направила, т.е. разходящ. Гледа се дали Луната излиза от аспекта или предстои да стане точен. По градуси и минути. Един партилен аспект /по градус/ също може да бъде сходящ или разходящ, затова гледаме минутите.
Lilla,
Е, как да не се вживявам, нали трябва да науча всички техники, а и искам логично да си обясня нещата. Да ти кажа че напредвам, малко по малко. С тази кина на Лили, доста неща поназнайвам вече  ;D . Но, ако гледам любовен хорар (онзи на съседката, още го мъча), доста ровя и пиша. И когато пиша, тогава запомням и като гледам картата.
Намерих един сайт за аспектите, доста добре са обяснени:
http://www.astrologyforall.eu/aspekts.php

А по отношение на Луната, ще прочета това което ми обясни сигурно сто пъти, но най-накрая ще го разбера  ::)
Никъде не е обяснено подробно или поне с пример за последния аспект на Луната. Поне от това което аз съм ровила и чела за нея.
Отново едно огромно благодаря за подробното разяснение.  :-*

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4130 -: Юли 25, 2018, 10:04:32 pm »

Тъй като няма обща тема за хорарната астрология, бих искала да уточниш нещо, ако е възможно разбира се в любовните хорари.
Едното е: Винаги ли по знака на АС, определяме часовия управител?
И другото е: по какво се разбира и как, кой е последният аспект който Луната прави? Ето това ми е голяма спънка и не мога да разбера.
Да не говорим за сходящи и разходящи аспекти, там също не съм наясно. Но да не те тормозя толкова, ще ти бъда много благодарна, ако опишеш поне един от въпросите ми.

В тази онлайн програма има функция хорарен хороскоп, където отстрани излизат пресметнати всичките неща, за които питаш- часови управител, разходящи и сходящи аспекти на Луната. http://astrology.org.ua/aweb.htm
Щеше да знаеш, ако четеше темата за общи хорари от самото начало, а не да бързаш да научиш всичко за няколко дни и някой наготово да ти поднесе сдъвкана информация.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Любовни хорари
« Отговор #4131 -: Юли 26, 2018, 08:57:25 am »
В тази онлайн програма има функция хорарен хороскоп, където отстрани излизат пресметнати всичките неща, за които питаш- часови управител, разходящи и сходящи аспекти на Луната. http://astrology.org.ua/aweb.htm
Щеше да знаеш, ако четеше темата за общи хорари от самото начало, а не да бързаш да научиш всичко за няколко дни и някой наготово да ти поднесе сдъвкана информация.
akruks,

Опитвам се да чета и форума и книгите, но до общите хорари не съм стигнала.
Правя си една таблица на Ексел в която попълвам информацията от отговорите които давате. И поради тази причина ми отнема много от малкото време, което имам за съжаление.
Ще се опитам през уикенда да прочета и темата за общите хорари.
Благодаря ти за полезната информация.
Нямах представа че в тази тема има такава информация и да съгласна съм с теб, че не съм се съобразила с нея, да я прочета. Просто любовните хорари са много по-обсъждани и поради тази причина следя тях с голям интерес.
Захващам се за четене тогава.
Поръчах си още една книга за хорарната астрология, ще се опитам до края на седмицата да я дам да ми я сканират и ще я кача.
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Любовни хорари
« Отговор #4132 -: Юли 28, 2018, 02:25:06 pm »
Ще може ли помощ по следния хорар - "до три месеца ще приключи ли връзката?" Питането е от жената. Благодаря.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4133 -: Юли 28, 2018, 02:46:40 pm »
Може и малко повече да се проточи.
Но тук не виждам часовия управител, няма данни. Без данни отговорът също е лаконичен, без конкретика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4134 -: Юли 28, 2018, 07:45:35 pm »
Ще може ли помощ по следния хорар - "до три месеца ще приключи ли връзката?" Питането е от жената. Благодаря.
1. Защо трябва да приключва връзката? Жената има колебания относно своите чувства и това дали да продължи или се съмнява в чувствата/намеренията на отсрещната страна?
2. Защо до 3 месеца? За да зададе след 3 месеца нов хорарен въпрос ли, в случай, че картата сега е нерадикална, според тиражираните правила?  :)

По тази карта излиза, че двамата имат влошени интимни/любовни отношения и комуникация. Жената се е отдръпнала в своите мисли, но връзката няма да приключи. Тя да не би да се намира далеко от партньора, което да е причина за споменатите липси?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Любовни хорари
« Отговор #4135 -: Юли 28, 2018, 09:55:39 pm »
1. Защо трябва да приключва връзката? Жената има колебания относно своите чувства и това дали да продължи или се съмнява в чувствата/намеренията на отсрещната страна?
2. Защо до 3 месеца? За да зададе след 3 месеца нов хорарен въпрос ли, в случай, че картата сега е нерадикална, според тиражираните правила?  :)

По тази карта излиза, че двамата имат влошени интимни/любовни отношения и комуникация. Жената се е отдръпнала в своите мисли, но връзката няма да приключи. Тя да не би да се намира далеко от партньора, което да е причина за споменатите липси?

 :58: Отново изчерпателна!

Имат влошени комуникация и интимни отношения, затова и жената се измъчва дали няма да приключат.
И, да, разстояние ги дели.
Благодаря.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Любовни хорари
« Отговор #4136 -: Юли 28, 2018, 11:09:26 pm »
Да продължа ли комуникацията си с Х? Щастлива ли ще съм с него - тоест, при продължаване ще се изпълнят ли очакванията ми за любов и хармонични отношения? Какво може да се получи от тези отношения?

Към момента имаме само флирт и всичко е доста объркано. Покрай затъмнението ме налегнаха мисли дали няма да е по-добре за мен окончателно да тегля чертата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовни хорари
« Отговор #4137 -: Юли 29, 2018, 11:53:30 am »
Сякаш нещо "буксуват" тези отношения - така ми се струва по картата. Управителите ви са силни сами по себе си (тронови), но не изглежда да проявяват достатъчно интерес към другия и "не се виждат" с мажорен аспект - намират се в квинкоксни знаци. Сякаш липсва и удачен момент, шанс, възможност тези отношения да се развият в нещо повече. Управителите на 3-тите ви домове също не са в изгодна позиция - Венера в падение и ретрограден перегринест Марс. Без аспект помежду им, без аспекти между Марс и Сатурн, нито между Венера и Слънце. Луната излиза от опозиция с неговия управител (пълнолунието) - сякаш вече е достигнат максимумът, връхната точка  в отношенията ви, а нищо съществено още не се е случило помежду ви. Сякаш губите инерция. Луната се е насочила към опозиция с ретро Меркурий на върха на 1-вия му дом. Възможно е да предстоят смущения в комуникацията ви. Неговият управител на трон в точен съвпад с Раху - тук имам някакво подозрение, че момчето може да се взима много на сериозно и да е застрашен от прояви на високомерие и гордост (надявам се, че не разчитам правилно и греша).

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Любовни хорари
« Отговор #4138 -: Юли 29, 2018, 01:05:53 pm »
Ще се появи ли в близко време нов човек(Партньор) в живота ми?
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Любовни хорари
« Отговор #4139 -: Юли 29, 2018, 01:12:37 pm »
Луната е без курс, затова мисля, че засега по-скоро "не".