Автор Тема: Какво мислите за евтаназията?  (Прочетена 16284 пъти)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #15 -: Септември 12, 2014, 09:04:01 pm »
е,значи,пак е дебил. Знам го аз тоА, ваш лекар....за туй Вещата отиде при друг :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #16 -: Септември 12, 2014, 09:07:55 pm »
Ясно, значи и тя от нещо не е останала доволна. С нас беше коректен, но специално по въпроса за своевременна евтаназия би отбой, не можа да защити позицията пред собственика, а безнадеждното състояние беше повече от очевидно. Както и да е, може би така е трябвало да стане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #17 -: Септември 12, 2014, 09:49:18 pm »
Според мен специално за това може да изказва назидателно мнение само човек,на който се е случвало.

Докато не им дойде на главата, всички съдят. Забелязах такъв стремеж, без да са минали през нещата, за които съдят другите. И не става въпрос само за домашни любимци и евтаназия, принципно говоря.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #18 -: Септември 12, 2014, 09:55:49 pm »
ееее,браво
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #19 -: Септември 12, 2014, 09:56:50 pm »
И какво като ми дойде на главата ще мисля по друг начин ли ? Тоест вместо да мисля да го съживя,ще мисля като вас как да го убия ?

Както се коментира по-горе (или четеш избирателно?), първо правиш всичко възможно, за да облекчиш мъките му, а едва след като положението стане съвсем безнадеждно и на животното не му остава много (и очевидно се мъчи), вземаш такова решение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #20 -: Септември 12, 2014, 10:00:04 pm »
А бе, Весо, те кучешките памперси са с дупка за опашките бе  :57:.


Иначе не мога да си представя такова нещо за моето... Заради едната и операция аз щях да умра, а заради евтаназия сигурно преди добитъка ще се гътна. Не ми се мисли изобщо за такива неща  :-X.


Иначе, Лили, ние от 5 години сме при доктор Колев в Аспарухово / ветеринарен кабинет Диана - всичките и бълхи ги знае вече поименно  :043: :043: :043:... Но там са цял екип специалисти и са много добри.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #21 -: Септември 12, 2014, 10:04:47 pm »
И какво като ми дойде на главата ще мисля по друг начин ли ? Тоест вместо да мисля да го съживя,ще мисля като вас как да го убия ?

Ти гледал ли си животинки? Ама да си ги гледал така и да си ги обичал безумно много? Моли се да не ти идва на главата само! Идва един момент, в който абсолютно нищо не може да се направи, животното страда в страшни мъки - какво ще направиш тогава? Сърцето ще ти даде ли да го оставиш в кански страдания за да ти е чиста съвестта?
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #22 -: Септември 12, 2014, 10:08:35 pm »
Взех от денонощната аптека памперс за малки бебета,понеже ветеринарните клиники в квартала бяха вече затворени. Утре ще ида да видя специално за женски кучета какво предлагат.

Има памперси и гащички за кучовци. Гащичките обикновено се ползват като са в цикъл и им се лепва по една ежедневка превръзка за да не плескат с кръв навсякъде, че къщата ставаше като кланица. Моята имаше 4 чифта - 2 купени и 2 аз и ги уших, но вече не ни трябват след операцията и съм ги завряла някъде. Не съм сигурна дали ще ви станат гащурите за да ти ги пратя, че са по 15 кинта едните иначе, само им лепваш половин превръзка и си готов (ама ако се наака си пада през дупката за опашката  :012: :012:). Нашето е късокрако и с голяма тумба  :012:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

peter_k

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #23 -: Март 24, 2016, 04:23:04 pm »
Хора, помагайте!!! Имам американски кокер на 15 г. с доказана диагноза злокачествен раков тумор в областта на главата. Преди около 4 месеца беше колкото орех, сега е колкото топка за тенис и започна да расте много бързо. Според доктора (който според мен, а и не само е много добър) даже съм закъснял с решението за евтаназия и почти ме убеди да го направим днес, но ще отложа малко с надеждата някой да ми помогне за това тежко решение. За сега кучето се държи като почти здраво - яде по две купички на ден, пие вода ходи и почти не залита (само малко и то защото отслабна за тези 4 месеца с около 4 кг., в момента е окло 9 кг., малко му се вижда гръбнака, но не е като скелет), джавка си както обикновенно за нещичко от масата, с две думи според мен е жестоко да го евтаназирам точно в този момент. Вие какво ще ме посъветвате! Надявам се на бързи отговори, че не издържам вече, даже и гробчето изкопахме с баща ми, но ... дали точно сега или ... кога споревд Вас? Благодаря предварително на всички отзовали се!

Повече на: http://zoomedia.baubau.bg/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5#ixzz43pWqtfUC
Under Creative Commons License: Attribution Non-Commercial Share Alike

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #24 -: Март 24, 2016, 04:30:45 pm »
Според мен докато животното не показва явен проблем - невъзможност за хранене и усвояване на храната, силно затруднено/невъзможно придвижване, невъзможност да си контролира нуждите и най-вече ако не се присвива от болки, не е особено уместно да му се прави евтаназия. Евтаназия се прилага за безнадеждни случаи, за да се спести агонията, ако такава вече е започнала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #25 -: Март 24, 2016, 04:39:45 pm »
И аз мисля като Лили. Ако животинката не агонизира, недейте. Друг е въпроса, ако се мъчи в адски болки, тогава съм за, колкото и да е трудно за стопанина. Но щом все още се радва на ядене, значи не е момента по мое мнение.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #26 -: Март 24, 2016, 04:42:50 pm »
То си яде и си джафка, пък вие искате да го убивате
Като вземе да се гърчи-тогава

peter_k

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #27 -: Март 24, 2016, 05:26:20 pm »
Благодаря на всички за бързите отговори, значи няма да бързам (въпреки увещанията на доктора че е КРАЙНО време). Да спомена още  подробности: малко му тече един жълт секрет от едната ноздра, като марсол но не точно, през час два трябва да се забърсва. Освен това отвреме на време като диша се чува нещо като хриптене, но като че ли не го мъчи толкова; от време на време си търка и подутината с лапичката, но по скоро като че го сърби, не точно от болка (или се лъжа??). Ох, много ме измъчва този въпрос "Кога точно?". Хем не искам да се мъчи, хем да не избързам. Засега ще отложа, но ако се появят нови симптоми или има промяна в поведението му ще се допитам пак до Вас. Благодаря още веднъж на всички!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #28 -: Март 24, 2016, 09:04:06 pm »
По-добре не прибягвайте до това! Хората не сме тези, които можем да решаваме кога някой да си отиде, пък било то и кученце.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Какво мислите за евтаназията?
« Отговор #29 -: Март 24, 2016, 09:31:47 pm »
Ако няма голяма болка не виждам защо да се ефтанизира-тук така изглежда .Лично знам за ефтанизиране на блъснато от кола куче с прекъснат гръбначен стълб-след пробване 2 седмици за лекуване-поява на някаква чувствителност -няма подобрение-видно няма болка в кучето-но страшна миризма-задната половина парализирана-всякакви рефлекси за дефекация и уриниране липсват-трябват клизми,голяма играчка,няма кой-тогава да.Тук не виждам показания-що да не изкара още 4 месеца примерно :017: .