Автор Тема: Как обичате да празнувате?  (Прочетена 5312 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Как обичате да празнувате?
« -: Октомври 31, 2015, 10:13:14 am »
Мислите ли, че напиването е най-добрия начин да се чества някой празник (било то обществен или личен)?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2015, 12:30:35 pm »
Веско, къде другаде, освен в ромските махали, празниците се честват с напиване?
Аз самата не пия алкохол. Максимумът ми е чаша вино и то ако има повод. Не обичам алкохол, а пияни хора ненавиждам. От кога пиенето и празнуването имат връзка?

Мисля, че напиването е най-добрият начин някой да си покаже простотията и да си скапе здравето само с един удар.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2015, 01:14:12 pm »
Чух го сутринта по радиото. Не помня кой беше гост в студиото, но неговият коментар беше, че за все по-голяма част от българите приоритет номер едно е да имат ракия на масата и да се напият хубаво по празниците. Затова ми хрумна да попитам и други хора какво мислят по въпроса.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2015, 01:24:49 pm »
Обичам да си пийвам по празници в 'ромската махала'  :012: Не ми е приоритет да имам ракия на масата и не одобрявам зверското напиване, като да се спи на масата, нямам и нищо против хората, които не пият  :012: Аз съм водна зодия, с акценти по 2 водни дома + Венера в Стрелец за астро справка.  :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2015, 01:28:14 pm »
Като съм Риби и с Нептун в първи дом от 8 сутринта ли се очаква да съм на ракия?  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2015, 01:28:24 pm »
Не съм видяла празник, на който да няма алкохол на масата - рожден/имен ден, нова година, сватба, годишнина.

Въпросът е да се пие с мярка и в приятна компания. И да не се пие какво да е.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2015, 01:48:06 pm »
Естествено.  :012: С напиването върви и напушването, надрусването и всякакви оргии  :93: :party0036: :singing:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2015, 01:50:01 pm »
Като съм Риби и с Нептун в първи дом от 8 сутринта ли се очаква да съм на ракия?  ;D
Не, разбира се.
Баща ми, например, има Слънце, Венера и Нептун във Везни в 5 дом и при него всеки един празник не минава без ракия. Дори често намира хора, които да го черпят.
Аз пък не обичам алкохола. Алкохолизма по-скоро ме отвращава.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2015, 01:52:58 pm »
Мога да пия, мога и да не пия.

В много приятна компания имам проблем с мярката, затова е желателно да се въздържам.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2015, 02:13:56 pm »
Не, разбира се.
Баща ми, например, има Слънце, Венера и Нептун във Везни в 5 дом и при него всеки един празник не минава без ракия. Дори често намира хора, които да го черпят.
Аз пък не обичам алкохола. Алкохолизма по-скоро ме отвращава.
Аз имам Юпитер и Марс в 5 ти дом, но Козирог. :) Алкохолизма и мен ме отвращава, особено ако става въпрос за т. нар. 'лошо пиянство' , свързано с различни видове агресия. При доста зависими, това е особено голям проблем.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2015, 07:40:16 pm »
От 2013г. когато започнах най-кошмарната си работа, която съм работила някога, започнах да употребявам алкохол. И в гимназията пиех, но после спрях.
Признавам си - обичам алкохола, но в умерени количества.

 :57:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Как обичате да празнувате?
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2015, 02:24:50 am »
Най-хубавите ми празници са били спонтанните. Не мисля, че алкохол е неделима част от празниците. Но и не го отричам. Поне на мен не ми е нужен, за да ми е забавно.
Обичам хубавите компании - весели приятели. С тях винаги е забавно. А дали ще ударите две питиета - въпрос на избор.
Не обичам компании, в които хората се напиват като прасета. По-често съм трезвеник в компанията. И ме напряга чувството за отговорност към другите, които не са в час. По тази причина избягвам срещи с хора, които нямат мярка в консумирането на каквото и да е.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.