Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 282606 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Синастрии
« Отговор #1470 -: Ноември 11, 2018, 01:36:43 pm »
Аз не вярвам, че може да има отношения ако липсват такива аспекти. Гледат се и знаковите аспекти, не само тези под 5 гр. орбис.
Само за любовни отношения ли имаш предвид? Семейните също не са за подценяване.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #1471 -: Ноември 11, 2018, 02:05:02 pm »
Всякакви отношения имам предвид. Ти с твоите родители нямаш дори знакови аспекти слънце - слънце, слънце луна или луна-луна? Меркурий пък винаги е аспектиран в такива отношения.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Синастрии
« Отговор #1472 -: Ноември 11, 2018, 02:17:33 pm »
Ти с твоите родители нямаш дори знакови аспекти слънце - слънце, слънце луна или луна-луна? Меркурий пък винаги е аспектиран в такива отношения.
Всъщност имам. Между моя Мерк и този на майка ми има секстил, а между тези на майка ми и баща ми има квадрат. С баща ми имаме една и съща Луна, но тя е в квадрат с тази на майка ми. Между Слънцата на нашите има тригон, обаче между моето и техните мисля няма точен аспект, само знаков секстил, защото моето Слънце е в нулевия градус на знака.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Синастрии
« Отговор #1473 -: Ноември 12, 2018, 07:51:12 am »
Синастрията не ми е страст,но сега се загледах дали моят Меркурий е аспектиран от планети на моите родители и най-вече на мама с която комуникирам почти всеки ден по телефона.Имам Меркурий във 2*водолей без нито един мажорен аспект с планета на някой от родителите ми,стелиумни деви.Възможно е мидпойнти някакви аспектирани да има ,не съм проверявала.На пръв поглед Нищо и то голямо. :012:Мисля,че аспекти с куспиди са силно действащи,също и антисии.Луна обаче е у3 дом при мен,в близнаци в 21*,та всичко от дева на мама(Слънце,Венера,Меркурий,Луна,Сатурн)ми я хваща..........напрегнато е. :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1474 -: Ноември 18, 2018, 07:11:23 pm »
Тъй като не мога да се справя сама в тълкуването на синастрията между мен и съпругът ми, плюс аспектите в денят на сватбата ни, пускам двете карти.
Ако някой има интерес и желание, моля да я коментира.
Първата е композит+транзити в деня на сватбата (подписа, защото това е официално, църковния няма да го слагам)
Втората е поргерсивен композит+транзити в деня на сватбата.
Благодаря.
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 07:55:32 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрии
« Отговор #1475 -: Ноември 18, 2018, 07:45:29 pm »
Ха, аз съм родена 1 ден след теб, същата година :)

Мисля, че е добре да пуснеш и събитийна карта - момента на подписването.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1476 -: Ноември 18, 2018, 07:53:44 pm »
Ха, аз съм родена 1 ден след теб, същата година :)

Мисля, че е добре да пуснеш и събитийна карта - момента на подписването.
romantica, не знаех че си родена 1 ден след мен :)
Качих картата, дано да е точната.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4543
Re: Синастрии
« Отговор #1477 -: Ноември 18, 2018, 08:45:09 pm »
Ами Фортуна, Венера и Слънце в 7ми композитен го водят че любовта хармонията и разбирателството ще са водещи във вашата връзка и външният свят ще ви възприема, като хармонична двойка и забелязва вашата обич .По   tранзити в деня на сватбата имате луна Венера  Сатурн в хвърчило и сигурно ще е дълготраен ,хармоничен и стабилен ,компромисен брака. В астроком има някакви базови тълкувания на аспектите в композитната карта, също и в  astrosite .com има за планетите и домовете в композита . Аз не ги разбирам особено, щото не знам на невидимия картата  :012:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1478 -: Ноември 18, 2018, 09:04:18 pm »
Ами Фортуна, Венера и Слънце в 7ми композитен го водят че любовта хармонията и разбирателството ще са водещи във вашата връзка и външният свят ще ви възприема, като хармонична двойка и забелязва вашата обич .По   tранзити в деня на сватбата имате луна Венера  Сатурн в хвърчило и сигурно ще е дълготраен ,хармоничен и стабилен ,компромисен брака. В астроком има някакви базови тълкувания на аспектите в композитната карта, също и в  astrosite .com има за планетите и домовете в композита . Аз не ги разбирам особено, щото не знам на невидимия картата  :012:
Ребека, може да се обръщаш към мен по име :) т,.е. Десислава
Благодаря ти за тълкуванието, надявам се наистина да са такива нещата и за бъдеще.
Като цяло нямаме проблеми във връзката и се разбираме много добре, но има външни фактори които се месят, но и това ще мине. И между другото този период беше някакъв ад за мен и все си мислих, че нещата ще се объркат и ще се разведем :D
Иначе като двойка много ни харесват и казват че си отиваме и заради височината :D Не знам защо това го казват, но им прави впечатление явно, защото и двамата сме високи и стройни.
Да, правят се и много компромиси, както от негова (може би повече) , така и от моя страна (понякога ми е трудно, но броя до 10)
И сега тъй като теб не те познавам добре и най-вече не мога да следя всичко във форума, не можах да те разбера за това изказване
Аз не ги разбирам особено, щото не знам на невидимия картата  :012:
Исках да добавя, че тази астроложка която ми прави ректификацията, избра и датата и часът на подписа. Макар, че каза 12.00ч ние подписахме по-рано, защото съм си такава, бърза и неспокойна и исках всичко да е точно, а то взе че мина много по-бързо от очакваното.
Благодаря
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 09:07:09 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4543
Re: Синастрии
« Отговор #1479 -: Ноември 18, 2018, 09:20:56 pm »
Казвам, че не говоря от личен опит, затова те препратих, невидимия е нероден Петко-моят мъж  :012:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1480 -: Ноември 18, 2018, 09:25:24 pm »
Казвам, че не говоря от личен опит, затова те препратих, невидимия е нероден Петко-моят мъж  :012:
Сега те разбрах :D
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #1481 -: Ноември 20, 2018, 10:50:28 am »
Пускам един линк с добре обобщени ключовите фактори в синастрия и композит.

http://www.happinessseries.com/05/2013/astrological-relationship-compatibility/
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1482 -: Ноември 20, 2018, 05:58:15 pm »
Пускам един линк с добре обобщени ключовите фактори в синастрия и композит.

http://www.happinessseries.com/05/2013/astrological-relationship-compatibility/
Terry,
Супер! Много ти благодаря.  :08:
Вече прочетох информацията която Рени сподели и мога да кажа, че нещата са съвсем различни и разбираеми.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1483 -: Ноември 22, 2018, 10:17:20 pm »
Здравейте!
Има ли бъдеще тази връзка или......:)
http://astra.la/forum/index.php?action=dlattach;topic=265.0;attach=17487;image
да, добра синастрия е това, с бъдеще

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1484 -: Ноември 24, 2018, 08:39:02 pm »
Здравейте,
Аз си продължавам със синастрията, но изникнаха няколко въпроса.
Надявам се, че тук им е мястото.
Както знаем Луната описва идеала за жена, в мъжкия радикс;
А Венера описва какво един мъж харесва в жената;
Моля за едно уточнение: когато гледаме аспектите, кой има най-силно влияние в следния случай:

Луна в Овен тригон 8* с Уран в Козирог
Венера в Скорпион съвпад 7* с Плутон
Венера секстил 1* със Сатурн
Венера тригон 2* с Юпитер
Венера секситл 3* с Нептун
Венера секстил 4* с Уран

От тези аспекти, някой може ли да ме насочи каква жена търси мъжът?
Нали гледаме следното: неговата Луна в Овен, ще кореспондира с Венера в Скорпион напр. в радикса на жена.
А нейната Венера ако е в Скорпион, ще кореспондира с нейния Марс (търсения образ на мъжът) в какъв знак?
Дано да съм задала както трябва въпросът.  :017:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.