Автор Тема: D9 - синастрия  (Прочетена 4726 пъти)

Kris

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
D9 - синастрия
« -: Юли 20, 2016, 02:40:43 am »
Отдавна се чудя нещо, за което бях забравил, но наскоро пак се присетих като го забелязах в една моя синастрия. С другия човек имам съвпад в основната карта. Същите планети образуват съвпад в D9. Това реално е логически съвпад, но мисля, че заслужава внимание, особено когато го има и в основната карта. Разглеждали ли сте съвпади по производни карти в синастрии?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: D9 - синастрия
« Отговор #1 -: Юли 20, 2016, 11:53:19 am »
Всичко се гледа - и основната карта, и Д9. Даже по съвпадъцъте с Д9 може да се разпознае кой ти е наистина важен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kris

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: D9 - синастрия
« Отговор #2 -: Юли 21, 2016, 03:15:13 am »
Добре, съвпадите в синастрии по производните ги вземаш под внимание. Въпроса е отчиташ ли ги по сила наравно с физическия съвпад, или в основната взема превес, или пък този в производната, или работи със силата на физически, но на по-фино, едва доловимо и дълбоко ниво? Такова ниво, за което е нужно да поопознаеш човека или да имаш по-интимно душевно общуване с него.

За мен начина на работа с производните е за фокус само в конкретна област като преди това съм установил какво се случва в основната.
От това, което си написала разбирам, че отдаваш по-голяма важност на производния съвпад. Шах с пешката.  ;D

И за да им доскучае още повече на малкото хора, които ще прочетат продължавам с разсъждението си. (:
При всяка синастрия с производни карти съвпадите са логически(виртуални/абстрактни), които се образуват на база на основната карта, и имат силата на физически заради значимостта си, но са с по-нисък приоритет, и са своебразно допълнение към цялостната ситуация за тази област или показват далеч по-важния духовен потенциал между двама в конкретиката на областта, и това е по-важно от това какво правят в основната? Мисля, че и двете са еднакво важни. Разбира се, ако това важи за съвпадите ще трябва да работи и за всички други аспекти. Някак си обаче не ми изглежда много релавантно, ако нещо го няма в основната да го търся в производната.
Макар че като се замисля, ако по някоя производна е активирано нещо, то ще работи с физическите проявления на основната, но ще изкара дълбокия потенциал от производната.  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: D9 - синастрия
« Отговор #3 -: Юли 24, 2016, 10:33:17 pm »
Не използвам автоматични програмни настройки, просто гледам "на око" къде са допирните точки.

По-важните ни партньори в повечето случаи отразяват архетипа, заложен в Д9. И често отношенията, в които се чувстваме като "запленени", се развиват по този модел.

Позициите в навамша не се отработват само в партньорските ни връзки /брачни, интимни/, в редица случаи намират отражение и във взаимодействието ни с други хора. Особено когато си задаваме въпроса защо привличаме повтарящи се ситуации или сме "абонирани" за конкретни астрологични архетипи и доминанти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: D9 - синастрия
« Отговор #4 -: Юли 25, 2016, 11:28:20 am »
Мисля, че Парашара има модули за комбинирани карти. Джагата няма.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: D9 - синастрия
« Отговор #5 -: Юли 25, 2016, 11:55:26 am »
Не съм го докарала дотам, че да правя синастрии с някого. Но в Д9 има отговори на всички "как" и "защо", ако искаме да разберем на какво ни учи взаимодействието с другите и какви качества имаме да усвояваме чрез него, каква проблематика се отработва. Но такъв прочит изисква честност към самия себе си, да се види ситуацията през погледа на страничен /безпристрастен/ наблюдател. Малко хора са го постигнали обаче.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: D9 - синастрия
« Отговор #6 -: Юли 25, 2016, 11:56:48 am »
Синастрия по навамши е добра идея,но мисля трябва да се отчита че започва да работи на по-късен етап,има го принципа на ,,узряване,, както при планетите,не съм срещал точна възраст за това ,както при планетите,но оставам с впечатление че е някъде около узряването на Сатурн-36 година /за разлика от западната,където е възврата на 29г./ ,срещал съм че се задейства във втората половина от живота ,средна продължителност 72 най-често приемана -това е .не изключвам да има индивидуални разлики-различните хора узряват на различна възраст,пак е свързано със Сатурн/времето/ мисля .Единствено варготамите си действат постоянно,не се променят .Да напомня че планети в сидерален подвижен знак в последните 3* /често атма караки/ са варготами.Планети в първите 3* на кардинални-също .

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: D9 - синастрия
« Отговор #7 -: Юли 25, 2016, 12:09:04 pm »
И аз мисля че има нюанси ,смесване на раши и навамша в преходния период ,там където са подобни по-смисъл  преходът по-плавен,но там където е коренно противоположно положението-кризи,пренастройка ,лично мнение,не съм срещал коментари .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: D9 - синастрия
« Отговор #8 -: Юли 25, 2016, 12:13:30 pm »
Планетните периоди работят и в производните карти, в контекста на съответната тематика. Йогите също, тези в Д9 не са за подценяване, те също се "пробуждат" при определени обстоятелства и тайминг.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: D9 - синастрия
« Отговор #9 -: Юли 25, 2016, 12:22:10 pm »
Както се вижда, можеш да  прогресираш всички варги, с всички зададени ключове.
Какво ги правиш после обаче, аз лично не съм проучвала  :012:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: D9 - синастрия
« Отговор #10 -: Юли 25, 2016, 12:24:12 pm »
Не съм използвала този модул, нямам и достатъчно материал за изследване.
Моята карта вече отдавна ми е като прочетена книга. Сега съм на етап на приемане на нещата, които не ме устройват, но същевременно са били основополагащи за моето развитие. Човек изпитва най-силна съпротива да приеме съдба и път, които доста се разминават с очакванията му.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: D9 - синастрия
« Отговор #11 -: Юли 25, 2016, 12:50:12 pm »
Принципно е така, всичко може да се прогресира и би трябвало да се надгражда.

Но аз лично надграждане рядко съм виждала по производните карти, в случая конкретно говорим за навамша. В повечето случаи човек си "живее" статичния модел, заложен в Д9, и го среща в отношенията с други хора съвсем неосъзнато. Но понеже в Д9 може отчасти да се види и нивото на съзнание /като духовен път/, биха могли да се правят предположения и за процента осъзнатост. Определени акценти и доминанти могат да предположат по-тамасична и сетивна нагласа  - за такива няма надграждане, има сляпо възпроизвеждане на модела. В Д9 може да се види доколко човек е пробуден.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 12:53:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kris

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: D9 - синастрия
« Отговор #12 -: Юли 25, 2016, 06:06:24 pm »
Определено трябва да се гледат производни карти когато се случват важни неща. Вадят потенциала, който се разгръща въз основа на основната. Макар че нищо наистина значимо не се случва без да е активирано нещо едновременно от махадаша управителя и подпериода му.
Въпроса ми беше за аспектите в производни карти между двама, а не за съвместимостта им спрямо знаците на Лагна в навамша и другата част от енергетиката им в нея поотделно, и как това се отнася когато са заедно. Тук не конкретизирам точно романтични любовни отношения, а като цяло, защото знаете, че Д9 се гледа за партньорства точно, защото показва душата ни. А каква по-силна връзка от душевната?
Прекалено абстрактно е, и исках да видя дали някой има наблюдения, защото почнах да обръщам внимание на тази подробност наскоро.

А за какво му е въобще на някой програма, която да прави синастрии по ведически модел?
Всичко се смята и подрежда наум за секунди.   

P.S. - Jagannatha Hora никога не съм я харесвал като програма, затова и не я използвам. Parashara и Kala вършат отлична работа.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 06:23:30 pm от Kris »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: D9 - синастрия
« Отговор #13 -: Юли 25, 2016, 06:20:27 pm »
Jagannatha Hora ползвам,точно се ядосвах че нещо се е бъгнала-показва ми отскоро че Сатурн ми е АмК,при положение че е на 21,30*тропичен,а Марс на 19* тропичен го изкарва атмакарака,което няма начин да бъде така .В навамша също има промени,някаква промяна има в програмата и не е добра .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: D9 - синастрия
« Отговор #14 -: Юли 26, 2016, 12:43:25 am »
Имали ли сте проблем с инсталацията на прехвалената Парашара Лайт?

С триста зора намерих безплатна версия и от 1 час не може да се инсталира, а остана една чертичка. И прозорецът не ще да се затваря. С Джаганатха нямаше такива проблеми, инсталира се без бъгове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui