Автор Тема: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"  (Прочетена 21080 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #30 -: Декември 10, 2013, 08:09:20 pm »
А какви са, знаеш ли? Ако съм го обвинила нестраведливо, да знам поне истинската причина.

Тъпо ми е да се обяснявам от негово име. :012: Общо взето той е решил, че ще спазва философията на древните - познанията са се предавали само в тесен кръг. Има и други причини, разбира се, но е хубаво самият той да си ги заяви.

Освен това се броят на пръсти хората, които ровят и правят всичко възможно да стигнат до определени източници. Други не само ползват наготово, но и злоупотребяват, няма какво да се лъжем. Това е съвсем друг въпрос, но е сериозна причина форумите да се трансформират до днешната си изродена форма. А някои даже ги няма - това се знае.   

По принцип нищо не е в сила да спре търсещия да се сдобие с отговорите, те винаги идват по един или друг начин. Стига наистина да го носи в сърцето. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #31 -: Декември 10, 2013, 08:17:37 pm »
Ако не иска да е Прометей, аз не го карам. :)

Да, тайните служби не са това, което са по филмите. Но ако бяха, пазенето на тайна може да се окаже въпрос на сигурността на сънародниците ни. Ако беше, както е на кино, идеалистично. My point беше, че информацията тече и никой не може да я спре. Нали и тези от "Тайната" това разправят. Тайни. ;D
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 08:22:26 pm от Mirabella »

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #32 -: Декември 10, 2013, 08:20:27 pm »
Да ви кажа дотук стигам до същия извод, който и преди ми се струваше. Май само потвърждават наличното в картата. Аз също имам близък с Луна съвпад Антарес. Но там Марс е ъглов, плюс аспектира Луната. И без звездата е очевидно влиянието. Но има време да се проверява с повече примери.   

Знанието трябва да е свободно достъпно.

И аз преди години така наивно смятах, но после се убедих защо известна част от знанието винаги се е пазело като нещо свещено. В случая, както писах, за мен обещанието си има тежест. А неговите мотиви определено не са финансови.


     

Sunrain,леко по детски и суеверно звучат вече такива твърдения ,все пак сме 21 в. ,Уран ,Нептун,Плутон правят от 40 г реформи и след 7 г , ще си стиснат ръцете за нещо ,което си струва да се види и изживее.Няма как нещо ,което не  е в теб да го оцениш,така че знанието ,който трябва ще го види, намери,"открадне"  и превърне в познание ,чрез разпространяването му .Няма да продължавам веригата тук всички я знаят. ;)

И ти си права - често се случва страхотни бисери да минават незабелязани от масовката, защото няма очите и ума да ги прозре. Зяпа там, където се бие тъпан и се правят демонстрации. Няма лошо, даже е чудесно.

Абсолютно е вярно, но едното, не отменя другото, пък нека да звучи по детски. Относно Уран/Нептун/Плутон - жалко, че макар и с тяхна помощ сме далеч по-големи "джуджета" в сравнение с онези там в миналото, на чието наследство стъпваме и днес почти напълно в астрологията. Само претенциите ни са мега раздути.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #33 -: Декември 10, 2013, 08:22:28 pm »

често се случва страхотни бисери да минават незабелязани от масовката, защото няма очите и ума да ги прозре.


"скрий го така, че да го виждат всички"  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #34 -: Декември 10, 2013, 08:33:04 pm »
Какво ви става днес, всички сте много конспиративни и изострени, Рени да го обясни, че тя е по психологическия подход :)
Хермес Трисмегистис е казал да се пази от широки уши, аз го разбирам и споделям мнението
Обаче кой от нас е бита карта, че да го скрием от него?
И после-една истина можеш 100 пъти да я чуеш, 100 пъти да я прочетеш, и ако не я разбираш - все тая
Отделно трудът на кой да е човек трябва да се уважава, разбирайте-заплаща
Така че - всичко е ок, не виждам някой да е казал нещо чрезвечайно, което да не е потвърдено в още 5 източника


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #35 -: Декември 10, 2013, 08:39:43 pm »
На мен не ми се свиди  ;D, ето още едно - малко, но полезно (на немски)

http://www.astrocor.ch/Fixsterne-Grundkurs.pdf

Изброени са по-важните звезди и с коя планета/планети се свързват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #36 -: Декември 10, 2013, 08:50:31 pm »
Какво ви става днес, всички сте много конспиративни и изострени, Рени да го обясни, че тя е по психологическия подход :)
Хермес Трисмегистис е казал да се пази от широки уши, аз го разбирам и споделям мнението
Обаче кой от нас е бита карта, че да го скрием от него?
И после-една истина можеш 100 пъти да я чуеш, 100 пъти да я прочетеш, и ако не я разбираш - все тая
Отделно трудът на кой да е човек трябва да се уважава, разбирайте-заплаща
Така че - всичко е ок, не виждам някой да е казал нещо чрезвечайно, което да не е потвърдено в още 5 източника

Papy ,аз го казах ,още в началото .
Винаги,когато Уран удря нещо в натала и/и;и по транзит ,човек иска на всяка цена да бъде чут ,защото казах вече какво минава през главата му,като какъв се вижда  и си избира трибуна за целта .Друг е въпроса кой ще го чува -опит.
Ето, мен хората не искат да ме чуват ,поради начина ,по който предоставям ,онова ,което знам ,не съм в съзвучие с обстановка ,време -Уран У3 в 10-ти ,на най-високото ,опозиция Слънце/Хирон ,съвпад Юпитер/ЮЛВ ,в никакъв знак,секстил АСЦ,Нептун-много шум за нищо ,така ме виждат хората .
Докато един Уран,подкрепен от Сатурн,Слънце може и да не говори нещо толкова смислено ,но хората гълтат ,консумират тока ,а пък после ,съответно си плащат,но това е по темата за знанието и неговото "криене" ,
Бях ли ясна или пак не успях. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #37 -: Декември 10, 2013, 08:53:10 pm »
Беше ясна. Crystal clear. Ти си бунтарче. Аз също.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #38 -: Декември 10, 2013, 08:57:30 pm »

Винаги,когато Уран удря нещо в натала и/и;и по транзит ,човек иска на всяка цена да бъде чут ,защото казах вече какво минава през главата му,като какъв се вижда  и си избира трибуна за целта .Друг е въпроса кой ще го чува -опит.
Ето, мен хората не искат да ме чуват ,поради начина ,по който предоставям ,онова ,което знам ,не съм в съзвучие с обстановка ,време -Уран У3 в 10-ти ,на най-високото ,опозиция Слънце/Хирон ,съвпад Юпитер/ЮЛВ ,в никакъв знак,секстил АСЦ,Нептун-много шум за нищо ,така ме виждат хората .
Докато един Уран,подкрепен от Сатурн,Слънце може и да не говори нещо толкова смислено ,но хората гълтат ,консумират тока ,а пък после ,съответно си плащат,но това е по темата за знанието и неговото "криене" ,
Бях ли ясна или пак не успях. ;)

хахахха, гледай сега - аз съм от тия "подкрепените" от Сатурн и не дотам Слънце :012:, нямам идея как ме виждат другите виртуално, а и не е важно, но теб със сигурност не те схващам като
Цитат
много шум за нищо
:012:

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #39 -: Декември 10, 2013, 09:03:10 pm »
Ако не иска да е Прометей, аз не го карам. :)
Излишен комплимент, но всъщност той Е.     

My point беше, че информацията тече и никой не може да я спре. Нали и тези от "Тайната" това разправят. Тайни. ;D

Но и те не казват цялата голяма тайна.  ;)

Папи, що пък да е станало нещо - общуваме си, което не предполага всички да са на едно мнение, нали?!
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #40 -: Декември 10, 2013, 09:05:02 pm »

Винаги,когато Уран удря нещо в натала и/и;и по транзит ,човек иска на всяка цена да бъде чут ,защото казах вече какво минава през главата му,като какъв се вижда  и си избира трибуна за целта .Друг е въпроса кой ще го чува -опит.
Ето, мен хората не искат да ме чуват ,поради начина ,по който предоставям ,онова ,което знам ,не съм в съзвучие с обстановка ,време -Уран У3 в 10-ти ,на най-високото ,опозиция Слънце/Хирон ,съвпад Юпитер/ЮЛВ ,в никакъв знак,секстил АСЦ,Нептун-много шум за нищо ,така ме виждат хората .
Докато един Уран,подкрепен от Сатурн,Слънце може и да не говори нещо толкова смислено ,но хората гълтат ,консумират тока ,а пък после ,съответно си плащат,но това е по темата за знанието и неговото "криене" ,
Бях ли ясна или пак не успях. ;)

хахахха, гледай сега - аз съм от тия "подкрепените" от Сатурн и не дотам Слънце :012:, нямам идея как ме виждат другите виртуално, а и не е важно, но теб със сигурност не те схващам като
Цитат
много шум за нищо
:012:

Ами ,ние лудите се намираме  :86:
Ти хубаво ,че си от "подкрепените" ,но къде ти е акцента върху Огън ?!?...ти си за провокацията , важното да е наобратно -Водолей , не е важно за теб да те чуят другите ,за теб е важно да се научиш да се чуваш ти самата ,тук има Луна при теб. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #41 -: Декември 10, 2013, 09:05:14 pm »
В модерния ни свят опаковката продава, дори когато съдържанието е със съмнителна полезност.

В това отношение древните печелят - не са се погрижили да го опаковат достатъчно атрактивно, за да бъде сега развалено с гмо примеси.  :)

---

Да ви кажа, "Тайната" най-сетне я изгледах по препоръка на една приятелка, много се бях въодушевила, дори направих "списък с благодарности", но ми държа влага броени дни.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #42 -: Декември 10, 2013, 09:09:04 pm »
Това с "Тайната" беше подигравка към авторите на филма. Такива манипулативни приказки като техните на мен не ми минават.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #43 -: Декември 10, 2013, 09:11:29 pm »
Това с "Тайната" беше подигравка към авторите на филма. Такива манипулативни приказки като техните на мен не ми минават.

Именно, това е просто продукт в магазина. Останалото е за ценители.

п.п. ще трябва да се види коя звезда намига отгоре, щом в тази тема опряхме до тайните и съкровените архиви
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ahemu Seku "Вечните ЗВЕЗДИ"
« Отговор #44 -: Декември 10, 2013, 09:12:46 pm »
И други лектори си пазят знанията. Не знам как да мисля, защото някои от тях превеждат от старогръцки, работят като учени, всеотдайно, крадейки от нощния си сън. А потребителското отношение е много модерно.