Автор Тема: 12 Дом - митове и легенди  (Прочетена 17428 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #30 -: Октомври 29, 2017, 08:58:45 pm »
Кулминиращ знак се нарича десети от Асцендента, по реда на знаците. Но в съвременната астрология е прието да се казва горна кулминация за МЦ и съотв. долна кулминация за ИЦ. Сатурн около МЦ, особено ако е с трудни аспекти, може да бележи с проблеми средата на живота, 30те. Наблюдавам същото и при позиция в кулминиращия знак, не само в съвпад с МЦ. Там е символично "средата на живота".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #31 -: Октомври 29, 2017, 11:08:37 pm »
Моят 12-тодомен Марс го зареждам само със самота и тишина- обожавам ги.
Любимо ми е да остана насаме със себе си и с годините сведох контактите с хора извън работата до минимум.
Също съм от хората, пазещи ревниво личния си живот и съм по- склонна да разкажа подробности например тук, пред непознати, отколкото пред близки хора. Склонна съм да изригна или вдигна скандал на човек, намесил се в личното ми пространство чрез клюки, любопитство. Понякога давам фалшиви сигнали за нещо, което касае само мен, а някой друг се опитва да узнае.
И за мен не е много ОК екипната работа, предпочитам моите си темпове и похвати, но се налага.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #32 -: Декември 04, 2017, 11:04:22 pm »
Какви са вашите наблюдения за отношенията с акцентиран 12 дом?

Под отношения, нямам предвид само любовни, а приятелски, колегиални - всякакви!

Аз като си правя равносметка установявам, че по странен начин ме привличат хора, които имат лични планети, които попадат в мой 12 дом /водолей/. За съжаление, обаче нямам дълготрайни взаимоотношения с тях.
Отдавам го на по-силния си 1 дом - екзалтирало Слънце, Юпитер и СЛВ в овен.

Имате ли опитност?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #33 -: Декември 04, 2017, 11:34:18 pm »
Мен , освен , че ме привличат, са и дълготрайни отношенията ми с хора , притежатели на предимно Близнашки светила , попадащи в мой 12-ти дом.
Особено мъже, вероятно заради моят Марс там. А ако и мое светило попада в техен 12-ти, то си е история без край.
Чувствам ги особено близки, хора, на които мога да се доверя и разкрия, не ме е страх или драм от тях, необяснимо ми е, но е факт.
Но пък имам и въздушно Слънце, може и от него да идва това усещане за близост.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #34 -: Декември 05, 2017, 08:34:23 am »
Куспидата на 12ти дом при мен е в рак, като имам Сатурн в лъв в съвпад с асцедента откъм 12ти дом. Мисля, че съм го писала, но пак ще споделя - имам две жени в живота си, чиито слънца са в съвпад с моя Сатурн, и двете много са ми помагали и са били по някакъв начин авторитет и пример за мен. Не че много съм успяла да приложа това, което съм видяла в тях, в моя живот.

Имам две близки жени, слънчеви раци със слънца в 12тия ми дом, едната на два пъти се е грижила за мен като съм била болна; другата ми е приятелка и колежка, там усещам, че като че ли аз съм с повече недоверие, тя ме чувства по-близка, не мога да го обясня много добре.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #35 -: Декември 05, 2017, 09:16:30 am »
К12 в последния градус на Водолей /по Плацидус/, обхваща целите Риби и половината от Овен, имам Слънце и Меркурий в него. Приятелства с овнешки планети лесно завързвам, харесвам ги, но с рибешките е друга работа, имам само една близка приятелка Риба, но тя е с овнешки и лъвски акценти. Като цяло този знак не ми  понася, не харесвам хора с такъв акцент / както и противоположния Дева/, жените са ми малко по разбираеми, но мъж Риба или с лични планети там за мен е самият кошмар. Само с Рибешките Луни сме ок и Слънцето ми само тях понася, другият вариант е ако нещо е в тригон с Луната ми /тоест първа декада/, но рибешки истории от втора и трета декада най-често не.

Happy58

  • Гост
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #36 -: Декември 05, 2017, 10:53:28 am »
Какви са вашите наблюдения за отношенията с акцентиран 12 дом?

Под отношения, нямам предвид само любовни, а приятелски, колегиални - всякакви!

Аз като си правя равносметка установявам, че по странен начин ме привличат хора, които имат лични планети, които попадат в мой 12 дом /водолей/. За съжаление, обаче нямам дълготрайни взаимоотношения с тях.
Отдавам го на по-силния си 1 дом - екзалтирало Слънце, Юпитер и СЛВ в овен.

Имате ли опитност?

А възможно ли е да ги привличаш точно тези хора, защото Венера, която си отговаря за взаимоотношенията и е управител на ЮЛВ в 7, съответно и съУ на 7 дом, се намира в 12 дом? А пък не са дълготрайни, защото е във Водолей, тригон Уран и квадрат Марс?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #37 -: Декември 05, 2017, 11:38:47 am »
Най-добрата ми приятелка от гимназията е със Слънце и СЛВ в Скорпион, но нейното Слънце е в точен съвпад с Асцендента ми. С октомврийски Скорпиони също съм имала отношения, приятелски и интимни.  Загуби и проблеми ми носят родените под знака Везни /акцентирани, стелиумни/, тъй като попадат в 12ти знак от изгряващия. С такива хора съм нямала лични отношения, служебните впечатления ми бяха напълно достатъчни, за да зная вече с кого да внимавам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #38 -: Декември 05, 2017, 01:19:15 pm »
Аз също имам стелиум в 12-и дом - Сатурн в точен съвпад с Венера и широк съвпад с Меркурий У12. Предпочитам да съм сама и невидима. Мама е със Слънце в Рак, което е в моя 12 дом. Много е грижовна, дава всичко за мен, но аз не усещам тази обич. Не мога да усещам обич, не мога да давам обич. Опитвах да променя това, но без успех. Хората, които допускам до себе си имат Слънце, Марс или Венера, попадащи в моя 12 дом, но дали тези хора ме допускат до себе си е друг въпрос?!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #39 -: Декември 05, 2017, 01:38:39 pm »
Какви са вашите наблюдения за отношенията с акцентиран 12 дом?

Имате ли опитност?

Аз нямам  силни близки отношения, били те и роднински без акцент 12-ти дом . Хората, които влизат в моя 12-ти дом, имат смелостта да си позволят да говорят лично с мен и да ме видят . Аз влизайки в нечий 12-ти дом, се чувствам като "у дома". Но е труден близкия физически контакт трябва да има периоди на разстояние, на отплаване един от друг.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #40 -: Декември 05, 2017, 01:52:00 pm »
Цялото ми семейство са си паркирали неприятните скорпионски стелиуми в задния ми двор .Не са ми близки, не ги харесвам, луди са и са ми кармично натресени .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #41 -: Декември 05, 2017, 02:28:40 pm »
Ребека, баща ми със стелиум Слънце, Луна, Марс Скорпион; племенницата ми Слънце, Венера, Меркурий, Юпитер, Плутон в Скорпион,  дядо ми, двама свяковци Скорпион, мъжете, във близките връзки задължително или Слънце или Марс, АСЦ  в Скорпион .
Аз трудно харесвам хората, но лесно се влюбвам, желая ги, познавам ги-това се случва, когато влезе някой  с нещо в 12-ти дом и имам силна телепатична връзка с тях, често ги сънувам, знам какво (ще) им се случва, мога да си ги "викам, но и те мен. Марс е по-различен тук. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #42 -: Декември 05, 2017, 06:12:09 pm »
А възможно ли е да ги привличаш точно тези хора, защото Венера, която си отговаря за взаимоотношенията и е управител на ЮЛВ в 7, съответно и съУ на 7 дом, се намира в 12 дом? А пък не са дълготрайни, защото е във Водолей, тригон Уран и квадрат Марс?

Да, благодаря ти, Хепи :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #43 -: Декември 10, 2017, 12:13:09 am »
Три жени с богати стелиуми в 12ти дом - и Слънце и Луна са там.
Проявленията са различни, разбира се, но и имат обща тенденция.

Едната има проблем с приемането на действителността като цяло - доверява се на крайно неподходящи хора и вечно търси Мъжа, правейки невъобразими компромиси. Има пролежано време в психиатрия и години на тежки медикаменти, от които всякак се опитва да се измъкне, до следващото пропадане. Иначе - гениален аналитичен ум.

Втората - с далеч по-малко пси-кризи, но също с доза медикаментозно лечение, в момента е под крилото на църквата и там всичко господ решава, а свободната воля май е срамна дума...

Третата - няма никаква дилема със себе си (поне външна). Вероятно, защото Слънцe и Луна са Козирогати - животът е много структуриран и предсказуем. Нищо кой знае какво не дири - да има обичайното материално е ОК. Никакво помръдване откакто я знам за всичките 20тина години.

Аз самата имам Луна в 12ти - не обичам показност. Целенасочено водя разговора около другия и споделям само неща, които не са емоционални аз мен. Луната е упр. на Asc. Попивам всичко и всички около мен. Усещам енергиите на хората. Все съм си мислела, че би трябвало да имам перфектна връзка с някой Марс или Слънце в-ху Луната ми, но от доста време вече не смятам така. Това ще ме консумира непрестанно.
« Последна редакция: Декември 10, 2017, 12:15:31 am от lina »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: 12 Дом - митове и легенди
« Отговор #44 -: Декември 10, 2017, 01:10:43 am »
Ом, вече съм осъзнала колко емоционална съм, но тя Луната в Близнаци си има и много хубави страни, на които се радвам :)

Жени, които не са станали майки няма в рода ми (говоря за 3 поколения назад - не повече)
Такива, които са били екстрадирани (поради война) или преместили се не по своя воля - има. И аз имам едно такова "местене".

А относно предците и образованието - в епохата на тъмния комунизъм - какво да говорим?! Имам баба, на която са забранили да учи, че баща й бил враг на народа... ама сефте тя да е била...?!?