Автор Тема: Human design  (Прочетена 41093 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Human design
« -: Юли 21, 2014, 09:39:13 pm »
От скоро чета доста за хюман дизайн. В системата няма нещо ново - тя е някакъв микс между кабала, западна и индийска астрология и какво ли още не. Интересен е моментът, в който се появява. Това става през 1987 г. Знаете какво се случва тогава в световен мащаб и какви са планетарните влияния. Създателят на системата беше някакъв канадец със странно име, но няма да навлизам в излишна фактология.
След емпирично изследване върху картите на всички хора, на които имам точен час на раждане, включително и моята, установих любопитни неща. Хюман дизайн до голяма степен работи като астропсихологията, само че всичко е доста по-концентрирано. С 2-3 определения се извилича есенцията за мотивацията, моторът и уменията, които движат индивида. Има четири основни типа и 12 профила. Само информацията за вашия тип и профил, която се добива за 5 минути разглеждане на картата дава по-пълна картина от да речем час нищене на наталната карта.

На мен ми е интересно дали някой друг се е занимавал с тази система и какви са неговите впечатления? И какви са приложенията на хюман дизайн освен популярното определяне на четирите типа? Разглеждах принципите на задвижване на енергията в отделните зони на човешкото тяло, т.е. енергията на коя планета кои чакри отключва. Но това за мен са малко обтекаеми твърдения.
Струва ми се, че системата може би е захаросан и по-продаваем прочит на древни техники. Поне на повърхностно ниво работи. Ако има още някой, който се интересува от нея може да качим карти. Но така и не намирам къде мога да направя пълната диаграма - тази с човека в кръг и 64-те дома.

По-долу слагам най-общата информация за системата.

http://www.youtube.com/watch?v=0YUjO12KKEk

https://www.humandesignamerica.com/about-the-system

http://www.grreporter.info/devet_muzi
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 09:47:57 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Human design
« Отговор #1 -: Юли 21, 2014, 09:48:26 pm »
четох преди време, не задълбочих
знам, че съм от най-разпостраненият вид - генератор, толкова :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Human design
« Отговор #2 -: Юли 21, 2014, 09:57:36 pm »
Брей, срещала съм го, но изобщо не съм го отчела. Сега се зачетох, звучи доста интересно и в съзвучие с индивидуалната ми философия за нещата, може пък да се задълбая.  :)

PP: Прочетох някакъв кратък хороскоп, пишеше, че сърцевата ми е затворена, хахахах, така е, право в целта.  :012: :012: :012: :012:
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 12:14:19 am от ThuNdeRGoDDeSS »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Human design
« Отговор #3 -: Юли 22, 2014, 12:46:40 am »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Human design
« Отговор #4 -: Юли 22, 2014, 01:10:21 am »
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Human design
« Отговор #5 -: Юли 22, 2014, 01:19:00 am »
Аз направо си изтеглих софтуера им, има и trial version, така че известно време да се ползва платената версия, който му е интересно, може да си го разгледа - от сайта, който Таня даде.  :012: Имат доста добри попадения, започват доста интересни да ми стават.  :012: :012: :012:
Малко съм фрустрирана, че съм от тези пръднали прожектори и трябва от хора да завися. По дефиниция не харесвам хората и не желая да общувам с тях.  :85: :85: :85:

Happy58

  • Гост
Re: Human design
« Отговор #6 -: Юли 22, 2014, 08:39:21 am »
Аз направо си изтеглих софтуера им, има и trial version, така че известно време да се ползва платената версия, който му е интересно, може да си го разгледа - от сайта, който Таня даде.  :012: Имат доста добри попадения, започват доста интересни да ми стават.  :012: :012: :012:
Малко съм фрустрирана, че съм от тези пръднали прожектори и трябва от хора да завися. По дефиниция не харесвам хората и не желая да общувам с тях.  :85: :85: :85:

Тъндър, това червеното ти ли го казваш, или така "пише" ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Human design
« Отговор #7 -: Юли 22, 2014, 08:40:35 am »
На мен не ми прилича на човек, който не желае да общува. А тук какво прави?  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Human design
« Отговор #8 -: Юли 22, 2014, 08:47:17 am »
На мен не ми прилича на човек, който не желае да общува. А тук какво прави?  :29:

На мен също, а и дали има такъв въобще? Но попитах, за да съм сигурна, че не си прави шега, защото ако някъде там пише това за нея като човек ..... що за наука е това? Е..а ти и етикета, който слагат!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Human design
« Отговор #9 -: Юли 22, 2014, 09:34:45 am »
Тук http://q12.be/hd/ (руски) има за каналите. Не ги разбирам тези работи. Бях чела преди време, но изгубих от стария си хард диск данните по един ретро Мерк. Аз съм също от най-често срещания тип.

И още на руски език http://yourlife.com.ua/human-design-first-step
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 09:36:16 am от Mirabella »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Human design
« Отговор #10 -: Юли 22, 2014, 09:38:25 am »
Интересно, но неразбираемо  :017:. Изгледах първият клип и горе-долу поуспях да вдяна на каква база се гради, но като си направих карта (от линка на Таня) и нищо не вдянах  :012:...

Variable: PLR DLR    Type & Profile: Manifesting Generator 1 / 4    Definition: Single Definition
Inner Authority: Sacral    Incarnation Cross: Right Angle Cross of Consciousness (63/64 | 5/35)
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Human design
« Отговор #11 -: Юли 22, 2014, 09:46:47 am »
Мен ме запали по тази система една приятелка преди време. Даже ми подари и книжка, която имам и в електронен вариант, но на английски. Интересно е. Но 4-те типа са доста общи, малко като слънчевите знаци в астрологията. Виж центровете, каналите и порталите дават ценна информация.

Прикачам книжката, за който има интерес.
Serve, love, give

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Human design
« Отговор #12 -: Юли 22, 2014, 10:05:28 am »
Благодаря ти, Love! :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Human design
« Отговор #13 -: Юли 22, 2014, 10:12:18 am »
Thunder,общува със себе си ,чрез другите -така се  задоволява (подхранва) емоционално .Права е,не търси интимно (нямам предвид секс ) общуване,защото същото я обърква. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Human design
« Отговор #14 -: Юли 22, 2014, 10:24:12 am »
Тъндър, това червеното ти ли го казваш, или така "пише" ?

Пише точно обратното, че трябва да съм с хората, да се движа с тях, понеже съм от т.нар "неенергийни" типове, чиято работа е не толкова да контролират собствената си енергия (защото те не произвеждат толкова), колкото да пренастройват другите.
Иначе като казвам "не харесвам хората", не ги харесвам по дефиниция, с хора с моите интереси е друго. Но съседите и хората, с които ежедневно се налага да общувам знаят, че далеч не може да стигнат. Защо? Защото у един човек първоначално ми се набиват лошите качества или доброто ми впечатление за тях бързо бива развалено. В този ред на мисли определено мисля за тъпа задача да пренастройвам някой, който не се е настроил, ахахахха. Но може би заради това срещам идиоти, за да ги настоя към нормално съществуване, знам ли.  :D Аз съм от този тип хора, които в клипчето бяха описани като притежаващи малка, но фокусирана аура, която "влиза" в другите - и от хюман дизайн наистина не са първите, които ми казват, че "чета" хората, и те самите го усещат и доста се плашат от това.  :012:
Иначе тази, на която правят интервюто в клипа, който дадох е точно моят енергиен тип. И тя казва че "отваря прозорците отпред", "отваря прозорците и отзад" и остава енергията на другите да премине през нея и да излезе. Нещо, което лично аз смятам за много нехигиенично, защото не обичам да ме "пипат" във всякакво естество - нито физическо, ни пък най-малко енергийно искам някой да преминава през мен, дразнещо е. Иначе нали и за опозицията казваха, че създава такъв тип хора - който научава за себе си чрез другите - хюман дизайна един вид го утвърждава втори път това, защото в картата имам много опозиции.  :29:
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 10:33:57 am от ThuNdeRGoDDeSS »