Автор Тема: съвпад на Хирон със слънце  (Прочетена 16216 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #15 -: Юли 29, 2015, 01:12:55 pm »
За себе си съм визуализира Хирон  като врата-мъж или мъж-врата , защото така  ми е по- познато и всяко преживяване описано в  книгите досега, по Хирон е било чрез мъж при мен. Може би защото по натал е силно аспектиран или пък на мен така ми харесва да си обяснявам някои по -нестандартни изживявания. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #16 -: Август 04, 2015, 11:24:08 pm »
Според мен съвпадът на Хирон със Слънце трябва да се разглежда в зависимост от това как е разположен в картата.
Хирон е раненият лечител. Бил е куц и може би оттам идва и името му, но за мен по-скоро метафората е свързана с това, че той бива изоставен от майка си и баща си и, останал сам, се отдава на учене. Така изучава билките и лечителството.
Като тръгна от това, смятам че там, където в хороскопа е Хирон се открива рана, болка и чувство на изоставеност у човека, невъзможност да се утвърди с пълна сила и обръщане навътре, за да открие сам ресурсите си и да се справи. Хирон  е нашата слабост, но и път, по който да намерим решението.
Ако Хирон е в съвпад със Слънцето, то тогава ще е засегнато егото, стремежа към изява и утвърждаване на същността на характера, заявяването на себе си.
Обръщането в посока окултизъм, езотерика, астрология и т.п. може да е скритият ресурс на човека, но зависи къде се намира този съвпад. А и как и от какво е аспектиран.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #17 -: Август 05, 2015, 09:36:57 am »
Хирон общо взето го броя за нищо, но смятам, че най-добре го тълкува Лиз Грийн. Чудя се защо му обръща толкова внимание, но както и да е.

Тя разглежда положенията на Хирон в тясно тълкуване на мита за Хирон и казва, че Хирон не е бил лечителят, който от болката си се научава да лекува другите. Всъщност митът за Хирон е това, че същият е бил безсмъртен като боговете, но заради болката, която му била нанесена поискал да стане смъртен за да не я изпитва повече. Всъщност Хирон е мястото е темата, където се отказваме от усещането си за безсмъртие или нещо подобно.Има статия на Грийн в астрокома за това.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #18 -: Август 05, 2015, 09:35:12 pm »
Хирон общо взето го броя за нищо, но смятам, че най-добре го тълкува Лиз Грийн. Чудя се защо му обръща толкова внимание, но както и да е.

Тя разглежда положенията на Хирон в тясно тълкуване на мита за Хирон и казва, че Хирон не е бил лечителят, който от болката си се научава да лекува другите.
Когато Хирон е получил раната си ВЕЧЕ е бил лечител и всичко останало!НО не е могъл да се излекува от щетите,които по грешка приятелски огън му е нанесъл със собствената му гениалност.Горе-долу той страда от творението си като франкенщайн и като всички гении,които са станали жертва на изобретението си. ;)
На Хирон естествено му обръщам внимание,защото участва в стелиума ми.Някои отричат и транссатурновите в натала,защото били поколенчески,но когато ти съвпаднат със Светила,главни оси стават много лични ;)
 Хирон освен учител и лечител е бил крал на войнстващи кентаври.Тези БХК и ЛГрийн в стремежа си да обвият в мистичност планетата забравят да наблягат на личностното израстване на Хирон като най-висшестоящ в йерархията на народа си чисто практично.Той може да не е излекувал раната си,за която собственоръчно е приготвил отровата,но е постигнал абсолютен зенит във всяко едно отношение.
  Хайде кажете за нелечимата рана в дома,в който ви е наталният Хирон и кажете имате ли дом в хороскопа,който да не е раняван...
Моята теория е,че там където е Хирон е подобно на Сатурн,но обратно -голям растеж,грешна стъпка и рана.Не смятам,че мястото му в хороскопа е ранено по рождение повече,от който и да било друг сектор.Просто пропагандаторите на Ню Ейдж са зомбирани и вманиачени по паранормалния мазохизъм.Те не са били хора,които са живеят в материалния свят,а хора,които бягат от него и се потапят в блянове.Около авторките е имало само такива и Хирон,в който и дом да се е намирал,все е с "идиотски" светоглед.За сравнение всички милионери имат Хирон някъде пък не се нагърбват да лекуват света,просто си вършат работата.Тълкувателите му вменяват с щурите си писания безнадеждност и малоумни каузи като да лекувам(е) хора,които ни най-малко не се нуждаят от това.
Накратко-болката си е болка,но тя не пречи на постиженията в дома му и към планетите,с които съвпада,особено когато игнориш болката.При мен съвпада с двете светила и с Венера.Което на практика значи,че не мога да науча нито една кифла какво е жена и нито един мъж без топки,че е важно да му пораснат топките   :043:
« Последна редакция: Август 05, 2015, 09:53:03 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #19 -: Август 06, 2015, 08:18:42 am »
При мен съвпада с двете светила и с Венера.Което на практика значи,че не мога да науча нито една кифла какво е жена и нито един мъж без топки,че е важно да му пораснат топките   :043:

Не, по-скоро, че много по-добре и по-лесно ти се отдава да научиш останалите, отколкото да го постигнеш сама. И тъй като съвпадът е в Овен и десети дом, ще си много по-успешна в подпомагането на другите да постигат кариера и влиятелен личен и обществен имидж, а при теб всеки път ще е нещо все не съвсем така.

Намерих ти обаче и Боб Маркс, по избор.  :012:

Цитат
Chiron in the 10th house: Career and public prestige are the battlegrounds with this placement of Chiron. Yes, this is a great placement for running an organization in the medical or healing field, but frequently, no matter what the career, someone with a 10th house Chiron will feel that they are taking care of everybody and everything else except themselves. As usual, there will frequently be an uncanny ability to help everyone else succeed better than they could ever have done themselves. It could also work out the other way. There may be a total rejection of any sort of ambition or responsibility, most likely due to fear of failure. Perhaps the parents pushed you too hard to succeed and really got on your case when you slipped up (or even when you didn't). The other side of the coin is that some parents don't want their children to succeed and always put them down. You can get either reaction to an upbringing of that nature: a compulsive need to achieve or a rejection of any success or responsibility.

Цитат
Chiron and the Sun: The effects can be similar to Chiron in Leo (which is ruled by the Sun). Chiron aspects to the Sun can make you feel "special." There is frequently a strong sense of being here for some grand "purpose" or other. There is an ability to help others with their creativity and self-expression, but if you have this aspect, make sure not to neglect your own. Negatively, there could be an increased sensitivity to criticism of any sort. Learn to take it without feeling like you are being attacked or that they all hate you.

Цитат
Chiron and Venus: Please try to get some pleasure for yourself in a relationship instead of always helping your partner to open up. Chiron/Venus aspects can make for a great art teacher who (as always with Chiron) can teach their students to create art better than they themselves could ever do. These aspects are also good for giving great financial advice (Venus rules Taurus, the money sign) while one's own handling of money matters is a disaster area.

С Луна не ти съвпада, отдавна го е подминала :29:
И освен това, за всякой камънак що не пробваш ураниците.
« Последна редакция: Август 06, 2015, 08:25:58 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #20 -: Август 06, 2015, 07:12:35 pm »
Не, по-скоро, че много по-добре и по-лесно ти се отдава да научиш останалите, отколкото да го постигнеш сама. И тъй като съвпадът е в Овен и десети дом, ще си много по-успешна в подпомагането на другите да постигат кариера и влиятелен личен и обществен имидж, а при теб всеки път ще е нещо все не съвсем така.

Намерих ти обаче и Боб Маркс, по избор.  :012:

С Луна не ти съвпада, отдавна го е подминала :29:
И освен това, за всякой камънак що не пробваш ураниците.
Точно това казах,че никой не вдява като му говоря нито за 10Д и си пропиляват живота,нито глупавите девойки чуват за любовта и какво е жената.Не се учат,значи не ставам за учител.
Луна/Хирон са в до 10* орбис при мен.
Ще прочета цитатите,за които благодаря и ще ги коментирам,ако имам какво да кажа.Всъщност и аз мога да издам книга с мненията ми и все на някой ще му хареса(най-вече без лични аспекти),ще му се стори красиво и ще ме цитира като меродавно мнение във форумите.

Ти нямаш ли Хирон в 10Д? Успяваш ли да научиш някой как да се издигне?Или напук на всички писаници се издигаш ти,самата?Твоето социално положение обречено,безнадеждно ли е?В калта ли си?-Не. Тогава? ;)
Твоят Хирон е тежко обстрелян от малефици,планети в падение...Да те ожалваме ли?-Няма такава опция. ;)
П.П:нямаш обстрелян Хирон,объркала съм картата. Но няма да трия-някой ако иска да коментира картата и усещанията си .
« Последна редакция: Август 06, 2015, 08:19:41 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #21 -: Август 06, 2015, 08:17:45 pm »
И освен това, за всякой камънак що не пробваш ураниците.
Е за това искам превод,не разбирам какво казваш.

Пак се препотих,докато четох цитатите.Стига с това учителстване.
Ако твоят хирон все пак не е в 10,а в 11Д ти можеш ли да научиш как някой да бъде приятел,индивидуалист,нестандартен.Ти категорично сива и лишена от индивидуалност ли си?
Опитвам се да изяснявам нещата спрямо лични карти.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #22 -: Август 06, 2015, 08:54:14 pm »
В моите схващания 11-ти няма нищо общо с индивидуалност, качества на личността или приятелството, в смисъл на контакт между човеци :012:

Но и Хирон го няма там въобще, услужвам ти с тематични цитати просто :012:.

Ураническата астрология се занимава според мен най-ефективно с всякакви астероиди, планетоиди и фиктивни точки. Има конкретни, физически проявления според тях в планетните картини с Хирон, може пък да ти се сторят интересни.
De omnibus dubitandum est

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #23 -: Август 07, 2015, 01:14:19 pm »
Картата не е точно за тази тема,защото имаме тригон Хирон/Слънце.Но "обричащият" Хирон се намира във 2Д,в компанията на ретро У8(стар и нов) Нептун и Юпитер.Тук е ударен от Сатурн(стар У6) и Меркурий(У2) с квадратури,а има и знаков квадрат с диспозитора Венера.
Всичкото това не пречи на Тръмп да е милионер.

Рокфелер-старши:
Хирон в знаков съвпад със Слънце(У5)(в знака на Рак).Има 5деца,плодовита работа.Да не говорим какво имане е оставил на династията след него.
Хирон/Марс(У1) квадрат.
Хирон/Юпитер (У8,У9) квадрат.
По пътя на логиката на драскачите на книжки,той трябвало да е бездетен,да не може да се ожени и да не може да завърти игла в дома си,но да може да научи другите как да правят деца,как да създават семейна сигурност.Заради квадрата с У1 да не може да изяви личността си!-ай стига глупости-той и децата му са връх на световна империя.

Стив Джобс;
Хирон в знака на техническия прогрес,Водолей с квадрат от Нептун и опозиция Уран.
Знаков съвпад с Меркурий (у1,У10)-много известен!Гоеорим за техническа РЕволюция,като той е движещия мозък,а?
квадрат Марс У8.
Известен е най-вече с техническите си разработки.

Нахвърлях набързо коментар,без да задълбавам в интересни подробности срещу безумното тълкуване на Хирон в домовете и знаци
« Последна редакция: Август 07, 2015, 01:24:27 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #24 -: Август 07, 2015, 02:08:28 pm »
Тук се изкуших и вкарвам картата на един от най-любимите ми исторически герои,заради
Хирон в знака на Лъва! съвпад с МЦ в 10Д,опозиция на Марс/Юпитер.
Тази карта вече съм я качвала по друг повод.Биографията му за мен винаги е представлявала огромен интерес,но вас ще ви отегчи,за това накратко Шарл де Гол-генерал,политик,президент,национален герой,"спасителят на Франция".
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D1%80%D0%BB_%D0%B4%D1%8C%D0%BE_%D0%93%D0%BE%D0%BB
« Последна редакция: Август 07, 2015, 02:12:01 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #25 -: Август 07, 2015, 02:47:21 pm »
Дракониада, защо хабиш време и енергия, за да искаш, да не разбираш какво казват, пишат, споделят други(те) , защото не отговаря на онова,което ти искаш да знаеш и е различно от твоя мироглед  ?!? Ти как преминаваш от едно място на друго ,ако същите ги дели река ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #26 -: Август 07, 2015, 03:14:33 pm »
Марлене Дитрих най-накрая.С истински съвпад Слънце/Хирон в дом 5ти на творчеството.Световноизвестна,успяла точно с творческия си потенциал.

Рени,не си губя времето в никакъв случай.Давам световни примери в тема,по която пряко казано идиоти пишат едно към гьотура и отричат като възможна за реализация,а папагали повтарят като зомбирани.
Жалко,че нямам много време и примерите ми няма да са с внушителен брой,но този следобед се занимавам с това.
П.П:Тези хора съм ги чела,но както казах аз подлагам на естествено съмнение,проверявам и написаното трябва да съвпадне с факти от моя живот в случая.Не мога да разбирам и да се съгласявам с хора,които не мислят и не ровят за доказателства,а преписват и повтарят,без да подлагат на съмнение.завряли са си главите в з*а*д*н*и*ц*и*т*е.Моят мироглед го споделям с цел тези,които имат съвпади и напрегнати аспекти да не се паникьосват от Хирон и да не си програмират мозъка негативно с прочетено от меркантилни типажи.Нарочно шибнах във форума нагледни карти,за да се видят,а тези карти опровергават астровеличията.И в края на краищата астрологията е наука,която търпи развитие и като всяка наука се нуждае от факти.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #27 -: Август 07, 2015, 03:17:37 pm »
Защо да хаби енергия и време? Ако на някого не се харесва какво пише, просто да не чете.
Не виждам нищо безмислено в картите, които е публикувала.
само да вметна:във форума често използваме нечии цитати.Хора,имаме си карти и планети в тях.Всички сме чели доволно това,което ни е било интересно.За това,ако искате дайте да пречупваме астрологията през картите си и да не напяваме вменени мантри,без лична ОВ.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #28 -: Август 07, 2015, 03:21:27 pm »
Дракониада, защо хабиш време и енергия, за да искаш, да не разбираш какво казват, пишат, споделят други(те) , защото не отговаря на онова,което ти искаш да знаеш и е различно от твоя мироглед  ?!? Ти как преминаваш от едно място на друго ,ако същите ги дели река ?  ;)
Ти имаш съвпад Слънце/Хирон  :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: съвпад на Хирон със слънце
« Отговор #29 -: Август 07, 2015, 03:23:39 pm »
Хирон съвпад Слънце
Хирон съвпад СЛВ
Хирон опозиция Юпитер /у АСЦ/
Хирон опозиция Уран
Хирон тригон Нептун
Хирон тригон АСЦ

Хирон в Овен, 4-ти дом. Пречупвай, тълкувай, споделяй. :)

Дракониада, ти не ми отговори на въпроса,който ти зададох за реката ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“