Автор Тема: "Отработване" на домове  (Прочетена 14963 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #30 -: Август 30, 2015, 10:44:02 pm »
Да де, Драки, ти си търсиш стабилен, марсов, умен, но не излишно комплициран… street-smart гамен, може и гангстер, но да е capo :) Тънката разлика е, че твоят Сатурн е добре поставен есенциално, не е паднал, каквито и теории да имаш за падналите планети.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #31 -: Август 30, 2015, 11:02:16 pm »
Рептил, на прогресивното пълнолуние нещо не се ли случи? И Слънцето ти е сменило знак...нещо?
Скоро ще имаш дир. Марс в съвпад със Слънцето. Това си е енергийна инжекция.

У7 има хармонични аспекти с двата естествени сигнификатора на жената в мъжка карта - Луната и Венера. С Луната е в тригон, с Венера е в един знак, в сходящ съвпад макар и широк. Юпитер също е в тригон. Аз не виждам пречки за официализиране на отношения по седми дом. Марса ти е в 12 дом, но в знака на асц, а не на К12. По-скоро може да имаш блокаж с енергията, но не и проблем с партньорствата.
Трудностите идват от там, че и старият, и новият уравители на пети дом са твърде бавни планети. Уран и Сатурн не дават любов и връзка през година. Пълноценни отношения - такива, за които няма пречки, не са тайни и т.н., може да имаш при ингреса на Сатурн във Водолей.

П.П. Честит ти Сатурнов разврат  ;D как мина?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #32 -: Август 30, 2015, 11:54:27 pm »
Дракс, аз съм се омъжвала, сатурн У7 е в лъв, в 12ти.

Относно това, което Романтика написа, че и планетите в 12ти си искат светлинката се замислих, дали не трябва да слагам граници сатурн в отношенията си с мъжете, аз съм склонна да се губя тотално във връзката, пък и въобще в отношенията си с хората. В тази връзка, Реп, дали не трябва да прояваваш по-голяма инициатива и импулс?

Чудя се защо ми харесваш пък то слънцето ти на мой МЦ, а парс фортуна в съвпад с моето слънце :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #33 -: Август 30, 2015, 11:55:24 pm »
Тхе Оне, Слънцето смени знак преди седем години :012: Значи пълнолунието е било преди четири. Вече не помня какво е ставало тогава конкретно. Просто ми се избистри идеята, че искам пълноценна връзка.

Скоро, скоро, след пет години. Дотогава я камилата, я камиларя.

Сатурновият разврат донесе и отнесе една от ония връзки, дето хем сърби, хем боли. Лошото е, че и двамата имаме плутоново в излишък и освен много дълбоки и искрени моменти, имаше и… типични — мълчане (тя), ръчкане, опити за манипулиране (аз) и прочее от сорта. Трансформации и за двамата по отделно, но не и заедно. Общо взето, невинни нямаше. Само оцелели. Абе плутонова сапунка. След нея — успокоение и разни материалности-новости и грижи покрай тях. Положително мина, като тегля чертата.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #34 -: Август 31, 2015, 12:00:15 am »
Хм..добра логика, Тери. Не съм се замисляла така за планетите в 12 дом. По мои наблюдения на хора с повече планети там - те почти не работят, все едно ги няма. Затова може би е необходимо изявата им малко да се насили - според темата на планетата.

Имам няколко познати със Сатурн в 7 с дългогодишен брак и деца. Това не е критерий за безбрачие. Луна-Уран, Луна/Венера-лунни възли...това са предпоставки за безбрачие. И то само при съвпади и опозиции. Миналата есен нали два-три месеца изследвах точно темата за безбрачието.

Рептил, значи Сатурн все пак го играе любовна планета при теб. Щом при разврата е имало разврат  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #35 -: Август 31, 2015, 12:57:26 am »
Тери, всеки ден виждам по няколко жени, които ми харесват поне външно. От 15-годишни девойки до жени на възрастта на майка ми. Във всяка от тях има нещо, някакъв детайл, което ме кара да мисля, че и отвътре са красиви. Случвало се е да се заприказваме с някоя за нещо си и наблюдението ми да се потвърди или, обратно, да съжаля, че са отворили уста :) Във всички случаи, нужно ми е да усетя, че нещо ни свързва, колко и смътно да е то. В повечето случаи усещането липсва :) Но има и случаи, когато се ядосвам, че не съм събрал кураж да кажа макар и най-банално "здравей".

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #36 -: Август 31, 2015, 11:18:05 am »
Само че това не е лично мое мнение, така го дават астролозите, аз не съм астролог, а ти?
Мнението на "астролозите" не ми пречи да имам свое.Астролози сме,може и повече от тях,защото не сме комерсиални.Тук съм чела много ясни и конкретни мисли от съфорумци и предпочитам да се доверявам на личните им мнения и на моите усещания и опит.  ;) :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #37 -: Август 31, 2015, 11:21:46 am »
Тери, всеки ден виждам по няколко жени, които ми харесват поне външно. От 15-годишни девойки до жени на възрастта на майка ми. Във всяка от тях има нещо, някакъв детайл, което ме кара да мисля, че и отвътре са красиви. Случвало се е да се заприказваме с някоя за нещо си и наблюдението ми да се потвърди или, обратно, да съжаля, че са отворили уста :) Във всички случаи, нужно ми е да усетя, че нещо ни свързва, колко и смътно да е то. В повечето случаи усещането липсва :) Но има и случаи, когато се ядосвам, че не съм събрал кураж да кажа макар и най-банално "здравей".

На слънцето в скорпион не му е достатъчно само наслаждението по венера във везни, трябва нещо по-разтърсващо за да го грабне. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #38 -: Август 31, 2015, 05:45:16 pm »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #39 -: Август 31, 2015, 06:30:56 pm »
Продължавайки с примера — приемаме ли за даденост, че XII дом винаги ще играе някаква роля, или може да се надскочи? Доколко може да се промени посоката на въздействие, да се подберат по-невинни влияния, да се поднесат някакви "жертвоприношения" да Д12 (размотаване из институции, библиотеки, йога), а не да се оставя на случая да си избира?
Ще съм сериозна.До тук губя битката с 12Д.12Д ми е "взел много".Повтарям,че ненавиждам всичко,което символизира.В момента не се сещам за нещо,което да харесвам по 12Д.От  много време се инатя,до някъде съм го надскочила,не правя компромиси и не му се "давам много",след като едва се измъкнах.Може У7 да ми е в там,но ще гледам да НЕ се омъжа за "нептунианец"!,въпреки,че такъв ме е омотал-Нептун в 1Д и Слънце Риби.Понякога се оправдавам с това,че асц е наистина Скр и Слънцето в 5Д.Точно той ме извади от 12Д и ме вкара в друг филм,по-цветен,много по-еволюирал пак по 12Д  :043: .Има толкова качества,които да обичам,включително това,че притежава истински,огнен,мъжки фундамент и в същото време знам,че той е Чумата  :043:
Значи,Рептил,губя битката,но не съм абдикирала да се омъжа-каква сила на волята,нали?  :57: :012: И май няма измъкване от цял дом,а еволюирала реалност по него.  ;)
Когато Дир Сатурн ми беше на асц ме беше страх да не се омъжа,но пак пропуснах,значи има шансове за отпор  :-*
« Последна редакция: Август 31, 2015, 06:40:40 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #40 -: Август 31, 2015, 09:39:00 pm »
В крайна сметка, пак е XII дом, но има друга изява, така разбирам. По-положителна, по-допадаща ти. Не пропадане и опиянчване, а тантра, примерно :) За мен това е отговор "да" :)

А какво лошо има да абдикираш в някой момент? Не е ли това идеята, в крайна сметка? Или за теб това е официален подпис, че си завладяна?

На слънцето в скорпион не му е достатъчно само наслаждението по венера във везни, трябва нещо по-разтърсващо за да го грабне. :)
Да, има някакъв естетически момент в цялата работа. Просто се потапяш в момента и извличаш максимално удоволствие от чуждото присъствие. Разтърсване… не, няма :) Но и утре е ден.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 09:49:18 pm от Reptil »

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #41 -: Септември 01, 2015, 01:38:00 pm »
Здравей Reptil:)
Аз имам 3 планети в 12 дом Венера У11 и У4, Сатурн У7 и Меркурий У3 и У12. Венера и Сатурн са в съвпад и в опозиция на Луната. Много ми е трудно с мъжете... просто на 100 години един харесвам :91: и то трудно, не веднага, а когато го харесам, той вече е изчезнал. Това, което бих могла да ти споделя е, че не трябва да се страхуваш да бъдеш отхвърлен и да бъдеш активен. Лесно е да се каже, трудно е за постигане, боли. Опитай да трансформираш модела на жена, който си създал. Уран минавайки през 7-я ти дом ще ти помогне. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #42 -: Септември 01, 2015, 02:00:45 pm »
Последната ми по-дълготрайна връзка беше с акцентиран 12-домник. Имаше и доста огън в картата в съчетание със земна доминанта. Но докато най-сетне разбра какво иска в отношенията ни, на мен взе, че ми се изпари интересът към него, постепенно изтъня и се скъса и приятелската нишка, която от години ни свързваше. Може би просто съм надраснала такива отношения, а и вероятно при него също е дошъл момент на отрезвяване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #43 -: Септември 01, 2015, 04:13:14 pm »
При мен 12 дом не е свързан с това, че не зная, какво искам, напротив има страх. Мъжете, които привличам са много наранени и изоставени от жените си, след дълга връзка. Идват за да наранят мен и да се освободят. Не съм убедена обаче, че това е заради У7 в 12 дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #44 -: Септември 01, 2015, 04:18:31 pm »
И аз привличам такъв модел в отношенията, обикновено идват при мен след не особено читава връзка или с нечитава жена /в две от трите ми по-продължителни връзки бившата е била със съмнително поведение/. В резултат - страхове, съмнения, негативни проекции от вече приключила връзка се пренасят в настоящата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui