Автор Тема: (Не)харесвам-синастрична  (Прочетена 10415 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
(Не)харесвам-синастрична
« -: Февруари 17, 2016, 10:44:12 pm »
Прегледах някои синастрии-всички хора, с които не ми е приятно да говоря, имат марс в напрегнат аспект към моя меркурий.
Всички дългогодишни приятели покриват всички мои планети, независимо как

При вас?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2016, 10:47:04 pm »
Прегледах някои синастрии-вобасички хора, с които не ми е приятно да говоря, имат марс в напрегнат аспект към моя меркурий.
Всички дългогодишни приятели покриват всички мои планети, независимо как

При вас?
Аз съм така, обаче натално.  Отдавна не знам как изглеждаш ректифицирано като натал.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2016, 11:00:03 pm »
Случая, дето го дъвкахме — съвпад Марс/Меркурий и Плутон/Сатурн ::) Звездите са виновни. Иначе, по-изявените Лъвове рано или късно ме дразнят, много квадрат ни идва.

Харесването го приписвам на по-хармонични аспекти, най-вече съвпади (плюс тригони, мригони, но и опозиции!), основно по асцендента и светилата ми. Понякога и Марс се включва.
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 11:05:09 pm от Reptil »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2016, 11:15:08 pm »
Като спомена Рептил Лъвовете, аз не съм в квадрат с тях, но мога да споделя същото. Отначало отношенията ни са добри, към приятелски, но винаги идва момент, в който се промъква някаква непризън или острота в отношенията. Нямам обяснение.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2016, 11:19:38 pm »
За нехаресване ми е трудно да кажа. Каквото не ми харесва или го заобикалям или ако се налага да общуваме си слагам филтър - виждам това, което ми харесва; дразнещото игнорирам. Имам само 2 приятелки за целия си живот, на които съм удряла кръста, след около 1г общуване и явно предателство.

За харесването - забелязала съм, че животът ме среща със следните типажи:

- хора с Меркурий на асцендента си
- хора с Меркурий в опозиция на техен Уран
- хора със съвпад на Марс и Венера
- мъже със Слънце в съвпад с моя Марс
- жени със Слънце в секстил с моя Юпитер
- жени със Слънце в опозиция на Луната ми
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2016, 11:33:43 pm »
Най-обобщено казано, не харесвам хора, с които не мога да се смея и такива, които обичат да се сърдят /това пък колко ме натоварва/  :) Това ми е на първо място

Прегледах някои синастрии-всички хора, с които не ми е приятно да говоря, имат марс в напрегнат аспект към моя меркурий.


Точно съм ти го нацелила  ;D
Ама не само твоя, а и на майка ми и на една приятелка Водолейка  ;D

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2016, 11:40:02 pm »
Опитах да извлека основното от случаите на харесване:
  • Слънце/Юпитер — всичко върви
  • Слънце/Марс — опозиция. Изненадващо, това се появи два пъти.
  • Луна/Сатурн — съвпад и хармонични аспекти
Марс/Венера не ги броя, но и те често се появяват.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2016, 11:45:24 pm »
Стрелчешки Слънца и Меркове - в знака на моя Марс са.
Въздухът ме дразни въпреки че прави хармонични аспекти към овчия ми стелиум. Силно изразени Близнаци, Везни и Водолей - не понасям. Аз самата имам само една въздушна планета - Мерка. Може би не ги харесвам, защото са ми чужди.

Харесвам хора с огън и вода в картата. Задължително вода.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2016, 11:47:24 pm »
Да ви кажа, не съм правила статистика на най-дразнещите индивиди. Дразнещи по какви критерии и в какви сфери?

Но като че ли по-силно ми въздействат хора с определени натални аспекти, а не толкова синастрията с тях. В службата, в едно работно пространство много трудна поносимост имам с жени, които имат Луна в напрегнат аспект с Меркурий или Марс с Меркурий. Съвпади и квадрати Слънце/Марс също - пак натални, не в синастрията ни.

Сетих се за една слънчева Риба, беше направо отвратителна. Слънце и Меркурий в Риби, в опозиция с Луна/Плутон в Дева и квадрат с Марс в първия градус на Козирог. Имаше и малко добринка у нея, но като цяло преобладаваха негативната нагласа, злословието, интригантството, склонността към манипулация и изопачаване на фактите.

Друга Риба, стелуимна - Марс, Сатурн и Уран в Стрелец в квадрат към стелиума. Дори съвпадът на Венера и Юпитер със Слънце в Риби не успява да тушира квадратурата със стрелешките планети. Луната ѝ беше с хармонични аспекти, силна и почти ъглова - Рак, близо до ИЦ, но в съвпад с марсова звезда - Полукс. Като характер и нагласа си прилича с първата Риба, но нямаше толкова откровено злобни изказвания, а по-скоро заяждания на дребно и склонност към безпричинно съскане. И същевременно едно меко, нежно, лигаво и престорено гласче, като на детенце. Подчертано лицемерно поведение.

Друга колежка - вечното мрънкало и навсякъде търси конфликт, да спори, да те изкара некомпетентен, че не си прав, че винаги грешиш. Имаше и подчертана склонност към издребняване, бавна, досадна и тромава, много неефективна. Меркурий в Стрелец в квадрат с Марс в Дева.

Тия трите просто не можех да ги дишам като си отворят устите /и трите събрани на едно място/, на моменти ми идваше в повече тяхната отрова.

Същите аспекти, ако се поставят в друг тип отношения, няма да са ми толкова дразнещи. Но в едно работно пространство ме дразнят изключително силно. За да ги изтърпя, трябва да мобилизирам цялата си налична толерантност и мислено да пея мантри.

« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 12:02:37 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2016, 11:52:56 pm »
С човека, с който ми е най-приятно да си говоря, имаме разменени тригони Слънце/Меркурий и Меркурий/Плутон.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2016, 12:08:32 am »
Сетих се за една колежка, с която бяхме в изключително хармонични и приятелски отношения, много си симпатизирахме. Странно, при нея също имаше аспект Марс/Меркурий, но не беше въобще дразнещ. Съвпад на Марс и Меркурий в Овен/12 дом и в опозиция с Плутон. Слънце в съвпад с Венера в първите градуси на Телец, пак 12-домни, Асцендент Телец, Луна в съвпад с Уран в Скорпион в 7 дом, близо до ДС. Изглежда, че мутабелните акценти са ми дразнители в службата. Сетих се и за една много противна акцентирана Дева - Слънце в квадрат с близнашки Марс. Друга дразнеща личност в службата - Меркурий в Дева в квадрат с Луна в Стрелец.

Колега с Меркурий в Рак и Марс в Овен /квадратура/ - не беше дразнещ и шумен, кротуваше си, не викаше и не спореше.
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 12:12:36 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2016, 12:09:30 am »
С най-близкият ми приятел, с който винаги много леко общуваме, много се смеем, но може и да си говорим за смисъла на живота и вселената, имам и тригони, и квадрати. Той е с лъвски Слънце и Венера в тригон към моите Венера и Луна. Луната му е в Рак в почти точен квадрат към моята. Мерка му в Дева е в точна опозиция на моето Слънце.
Неговият Юпитер е почти на моя асц., а моят Юпитер му е на К7. Това е човекът, който обичам най-много. Като приятел, като роднина - не като мъж.

Нямаме аспекти на Сатурн или Плутон към лични планети. Нали обичайно те са по нехаресването. Интересното е, че той има Плутон в 1 дом в квадрат със Слънцето, а на мен Плутон ми е У11. Близка приятелка има съвпад Плутон-ЮЛВ в Дева в съвпад с моя ЮЛВ (различни поколения сме, аспектът не е поколенчески). Друга приятелка има Плутон на ДЦ в квадрат със Слънцето. Колежката, която ми е най-близка на работа, е с опозиция Слънце-Плутон. С две думи - приятелите ми са плутонови. Съвсем буквално по 11-я ми дом.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2016, 12:11:48 am »
В графата на неприятните ми синастрични аспекти съм откроил няколко със сигурност:

* опозиция Слънце/Слънце
* чужд Меркурий квадрат към мое Слънце
* чужд Сатурн на мой АСЦ

Като индивиди - FAKE персони /най-вече тези, които се престуват нескопосано/.

Често ми се е случвало да развивам непоносимост към слънчеви лъвове /мъже/ и да изпадаме в остър конфликт.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2016, 12:18:19 am »
На прима виста се сещам за много дразнещ човек, с който имаме абсолютно точна опозиция на Юпитерите. Плутон й се върти и около мой Юпитер. И квадрат на Сатурн/Уран към мой Меркурий. Марс е в знакова опозиция с Луната ми.

Друг случай е Марс квадрат мой Плутон. Юпитер и Луна в съвпад с моята Луна и квадрат Юпитера ми. Сатурн на мой Асц.

И в двата случая ми е трудно да намеря допирна точка с ценностите на индивидите, направо изпитвам непоносимост към философията им.

Сигурно има и други хора, които ме дразнят, но в момента за тези се сетих, към които изпитвам остра непоносимост.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: (Не)харесвам-синастрична
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2016, 12:19:40 am »
Само се моля от гореизброените противни доминанти да няма в бъдещата ми служба. Или поне да не сме в едно помещение, бюро до бюро.  :o

Сетих се за още една колежка - Луна в Овен в квадрат с Меркурий в Козирог. И тази не беше дразнеща, напротив - тихичка, сдържана.

Изглежда, че при мутабелните го избива на спорове и словесна диария, някакъв вид компенсация ще да е.
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 12:30:11 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui