Автор Тема: (Цикълът) Марс/Сатурн  (Прочетена 38348 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #15 -: Май 26, 2016, 11:21:32 pm »
Квадратът ще бъде на 19.01.2017г. на 23:22:23 в Стрелец/Риби. Сатурн ще ми е на МС, а Марс в 1 дом  :017: Сега как да мръдна и да не изкарам целия цикъл  :012: :29:

Да не ги цъкам едно по едно тука - ще ги пусна после заедно :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #16 -: Май 26, 2016, 11:48:37 pm »
Ето ги всички :)  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #17 -: Август 05, 2016, 02:00:01 pm »
:) Само вадя темата на предна линия.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #18 -: Август 05, 2016, 07:11:17 pm »
Аз реших да видя къде и кога е бил предния цикъл - предположих, че в Скорпион, ама все пак и  .... OMG !!!  :-\ :-\ :-\  точно върху Венерата ми  :o  Е, как да не вярвам - като знам какви оперативни Марсово-Сатурнови метаморфози претърпях  :72: Даже ми е интересно да го проследя :)  Беше голямо буксуване в началото - до юни 2015г, когато изведнъж се отпуши :) и се започна клането  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #19 -: Август 05, 2016, 08:02:00 pm »
Щом е в/у нат Венера на Алена, значи е върху моя ЮЛВ :) - и взех та го прегледах този цикъл. Единственото, което ми идва наум, е че през тези 2 години завърших 2 важни взаимоотношения и започнах (възстанових) трето. Важните случки ги помня горе-долу, но почти съвпадат с аспектите между Марс и Сатурн. Да видим, дали настоящата връзка ще приключи до края на август.
Интересно е да отбележа, че и при тримата е намесена нодалната ос в синастрията и по-специално ЮЛВ. Съвпада е бил в 5 дом (сега пак ще е там, но вече в Стрелец), Сатурн е У7, Марс У10 и старУ5.

25.08.2014 - съвпад - тук някъде започна края на първото
15.01.2015 - 1. квадрат - една седмица преди тази дата направих нещо, което окончателно предреши раздялата - просто беше въпрос на време.
15.05.2015 - опозиция - за да е по-интересно, Сатурн е ретро :) - и резултата е интересен - тук получих предложението да ходя на гости в Баку - на гости на една стара любов - но се оза, че трябваше да сложа край на всякакви видове предположения, че може пак да сме заедно някога си. Първия хубосник вече беше извън моята територия, макар и по скорпионския начин.
26.09.2015 - 2. квадрат - тук мъжът от сегашната ми връзка ми се обади (заради РД-то) въпреки че му бях забравила категорично да го прави - някакси ми даде поредния знак, "че е на линия"
24.11.2015 - секстил - предприех действие да се видя (уж само сруща щеше да е) с въпросния в момента, което доведе до възстановяване на връзката.
Не се сетих да проследя, дали знаците и домовете подсказват за случките - направих го - няма нещо особено, според мен.

Е, да видим, какво ще се случи в края на август, когато цикълът приключва. Всичко това обаче се случва на фона на много важни дирекции, прогредии и транзити, та не знам кое е по-меродавното.
« Последна редакция: Август 05, 2016, 08:08:41 pm от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #20 -: Август 05, 2016, 11:29:38 pm »
Хепи  :-* благодаря за споделеното :) И при мен тези дати са събитийни  :) :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #21 -: Август 10, 2016, 06:17:47 pm »
Хм, нещо интересно по темата :) Новият цикъл Марс-Сатурн започва в точен тригон (няколко секунди орбис)  с нат.Сатурн на мъжа ми. При него Сатурн е У10, Марс е диспозитор на Слънцето му. Сега, като се прибрах си говорихме, че много би искал да приключи с настоящата си дейност и да започне работата, по която кандидатства. Точно както описват последните дни на ретроградието на Сатурн - чувства се заблатен.

Интересно е, че неговият натален Сатурн е стационарно ретрограден - в последните дни - преди да тръгне директен. А в момента Сатурн е в абс. същата фаза, като неговия натален и явно резонират   ::) Интересно ми е да го наблюдавам и затова споделям.

Новият цикъл Марс-Сатурн - дано, дано е едно ново кариерно начало. Мисля, че ицяло е в съзвучие с работата, която има вероятност да започне (бизнес дивелъпмънт). И междувременно -мунданният квадрат с Нептун ще го извади от  състоянието на "безтегловност" - ще го хвърли в джаза. Цикълът започва и в съвпад с Луната му - с орбис  - 4 градуса.

Дано, дано - стискайте палци :)  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #22 -: Август 11, 2016, 12:21:06 am »
 Хепи, много екшън по 5д си имала в този скорпионски цикъл  :o

При мен е започнал в 3д. където са Марс У3, У8 и Нептун У7, на 3* от тях, следващите две години бях активна по 3д- писане, публични изяви, кратки пътувания, още повече съм в ЛГ 3 от миналата година.
 Новият цикъл също започва в 3д, но в самия му край, на по-малко от 2* до ИЦ

Happy58

  • Гост
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #23 -: Август 11, 2016, 08:55:55 am »
Хепи, много екшън по 5д си имала в този скорпионски цикъл  :o

При мен е започнал в 3д. където са Марс У3, У8 и Нептун У7, на 3* от тях, следващите две години бях активна по 3д- писане, публични изяви, кратки пътувания, още повече съм в ЛГ 3 от миналата година.
 Новият цикъл също започва в 3д, но в самия му край, на по-малко от 2* до ИЦ

направо ми се разказа играта  :57: - съвпада като е в съвпад с ЮЛВ, прави съвпад и с Нептун, У9,10 и квадрат с Марс във 2 дом, У10, секстил със стелиума в 3 дом, и пак така към К1/7. Как няма да е екшън  :57: Този съвпад сега е по-скромен - пак е в 5 дом, но вече си има само едно секстилче към Меркурий

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #24 -: Август 11, 2016, 09:14:24 am »
Новият цикъл Марс/Сатурн в Стрелец е точен съвпад със Слънце на К4,в играта е и непдв.звезда Антарес
сега чета много интересна книга на А.Имширагич за неподв.звезди с хороскопи на извесни личности

СЗ НА 1.09 ще е на Асц/Марс в каре Слънце, ключе към .....като прекрача вратата ще видя :17:


« Последна редакция: Юни 03, 2017, 07:48:08 am от strelicka »

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #25 -: Август 11, 2016, 05:20:22 pm »
При мен цикълът марс/Сатурн е във 2 дом точно върху уран у4, съвпад натално слънце ( 3градуса, незнам дали да го броя)  у10 и тригон мц. Според Вас в каква насоченост мога да очаквам събитие?

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #26 -: Август 12, 2016, 10:58:43 am »
Аз съм с натален секстил между Марс и Сатурн + взаимна рецепция между тях и миналия цикъл се разви добре при мен. Беше в 3ти дом съвпад Сатурн У5 (Марс е У9 в 5). Тогава е имало и новолуние в дева върху АСЦ ми та помня, че се готвих за приятна отпуска, а близо 2 месеца и малко след началото на цикъла напуснах дългогодишна работа и скоро не бях взимала по-добро решение в живота си.  :012: Започнах друг тип работа, по-удовлетворяваща, по-приятна и по-добре платена, свързана с контакти с чужденци, забавление.

Сегашният цикъл ще бъде в 4ти дом, на 2 градуса преди нат. Уран У6. Най-вече ми е интересно дали орбиса ще се окаже голям или не. Но по темите на Марс/Сатурн и домовете със сигурност ще има събития. :) Ще споделя..
« Последна редакция: Август 12, 2016, 11:00:51 am от Radost »

Happy58

  • Гост
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #27 -: Август 12, 2016, 11:03:43 am »
Аз съм с натален секстил между Марс и Сатурн + взаимна рецепция между тях и миналия цикъл се разви добре при мен. Беше в 3ти дом съвпад Сатурн У5 (Марс е У9 в 5). Тогава е имало и новолуние в дева върху АСЦ ми та помня, че се готвих за приятна отпуска, а близо 2 месеца и малко след началото на цикъла напуснах дългогодишна работа и скоро не бях взимала по-добро решение в живота си.  :012: Започнах друг тип работа, по-удовлетворяваща, по-приятна и по-добре платена, свързана с контакти с чужденци, забавление.

Сегашният цикъл ще бъде в 4ти дом, на 2 градуса преди нат. Уран У6. Най-вече ми е интересно дали орбиса ще се окаже голям или не. Но по темите на Марс/Сатурн и домовете със сигурност ще има събития. :) Ще споделя..

а как го свързваш с напускането и работата  ??? - предишния цикъл

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #28 -: Август 12, 2016, 11:14:39 am »
а как го свързваш с напускането и работата  ??? - предишния цикъл
Мунданно Сатурн си отговаря за работа,цел, Марс  - физическата дейност,воля. Самия съвпад върху Сатурн У5 (свободно време) може би. Отделно станаха активни 3-5-9 домове. Така си го обяснявам .... иначе си имах аспекти при напускането отделно. :)
Между другото по морето новия цикъл е в съвпад с мунданния АСЦ.
« Последна редакция: Август 12, 2016, 11:22:46 am от Radost »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: (Цикълът) Марс/Сатурн
« Отговор #29 -: Август 12, 2016, 04:46:51 pm »
Интересното и по-особеното на съвпада Марс/Сатурн - начало на цикъл е, че се случва точно върху неподвижната звезда Антарес.

"Антарес (Сърце на Скорпион). 0,9 Алфа Скорпион  - 9* 53’ 18” Стрелец   
Името идва от гръцкото название (Ant-Ares-"вместо Марс") и притежава марсианска природа с примесени енергии на меркурий, юпитер и сатурн. Антарес прави човека упорит, повратлив и войнствен. Тази звезда е важна за военните. Освен това тя дава бърз ум, съобразителност, стратегически способности, храброст,особено ако е свързана с меркурий. В съвпад с марс смелостта често води до безразсъдство, което води до повишен риск и опасности. Хората, при които в картите е налична такава конфигурация винаги са длъжни да бъдат готови към неочакваности, случайности. В съответствие с традициите, Антарес има войнствен характер и може да предвещава насилствена смърт в сражения, но също и вследствие заговори. От друга страна опасността може да произхожда от огън, оръжие или техника. На битово ниво звездата е страшна, а на високо – добра. Звезда на черната магия, често на сатанизма. На МС – човек попада под властта на магията. На АсЦ – сатанински инициации, човека става проводник на силите на злото. На границата на 4 дом – неизбежно разрушение, свързано с родители, захвърлено дете, страшно детство, детски комплекси за цял живот. Антарес винаги дава страхове за цял живот, постоянни стълкновения със злите сили. Явява се една от четирите кардинални звезди на нашата галактика.Свързана е със стихията вода. „Страж на запада”. Природа марс-сатурн-плутон"

Последният път, когато съвпадът Марс/Сатурн е стартирал върху Антарес, е бил през февруари 1986г. - годината на ядрената авария в Чернобил, два месеца по-късно. В картата Плутон е бил в голяма близост до ЮЛВ.

Сега го предхождат СЗ на 01.09. и частичното ЛЗ на 16.09, като Нептун го квадратира. Звучи доста рисково. Дали няма да има аварии по Нептун  - наводнения, изтичане на газ, химически оръжия и агенти.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми