Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277710 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #1560 -: Август 05, 2019, 10:21:30 pm »
Съвпад слънце, юпитер/възел-няма да изгубите връзка току така. Но ако ти отглеждаш, а той само глези, нормално е да има такъв ефект, като порасне, ще захитрее

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1561 -: Август 06, 2019, 09:21:32 am »
Като дете бях поставена в подобна ситуация. Само един съвет, не нападай детето и не го обременявай с проблемите си с баща му. Децата обикновено обичат еднакво и двамата родители, но предпочитат този с който се чувстват по-добре, а и ранна възраст момиченцата предпочитат таткото.
Този съвет го давам, защото покрай себе си наблюдавам, как разочаровани от бащата майки обременяват децата с негативните си емоции /гняв и разочарование/ и това води до различни проблеми в психологическото развитие. Детето щом се чувства добре с баща си е супер, а това че не ти помага и не плаща издръжка си е ваш проблем, не на детето. Когато порасне то само ще прецени какъв е баща му, не го намесвайте във вашата "война", защото най-много то ще страда.
Синастрията е доста силна, няма как да се загуби връзка.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Синастрии
« Отговор #1562 -: Август 07, 2019, 12:20:46 am »
Благодаря Ви много ... Аз също съм дете на разведени родители и я разбирам какво ѝ е.. Но от цялата история ме дразни баща ѝ да подкупва любовта и внимание с покупки, вместо да ѝ обърне внимание или да си играе с нея ... Та тя на 4-тия ден ми се обажда с плач, че иска да се прибира вкъщи, че ѝ е мъчно за мен, а баща ѝ ми се обажда след час, че вс уж е наред и детето ми го потвърждава, но може и да не смее да отрича пред него... И с това поведение, ме кара да мисля, че я баламосва или манипулира с нещо... Ако ѝ беше кеф, нямаше да реагира така или пък просто е много привързана към мен ... А той не е от тези бащи, които обръщат много внимание ... може да го прави максимум за час-два... и е дотам ...

Satin, за издръжката къде съм споменала, че детето е виновно? Това не му дава право да манипулира детето и това по някакъв начин я намесва и бърка между отношенията ни! Предентира, че е родител, а не помага за развитието му, за забавленията му, за отговорностите... Не може да ми бие в гърдите, че той ѝ е баща, само когато му е изгодно или му е кеф... Нито един път не се яви на нейните концерти и представления... Доскоро не искаше да даде пълномощното за чужбина, за да е с нас навсякъде! Аз въобще не говоря за баща ѝ, просто не се сещам за него, така че не я настройвам срещу него.. Отписала съм го отвсякъде! Но да ми я връща различна, променена и объркана... Тя самата е споделяла многократно, че той не ѝ обръща внимание, че само спи или гледа тв .. .

Рени, права за всичко, което си написала за мен .. Така е. Когато загубих майка ми, тя се появи навреме и ми запълни празнота в живота ми и оттам идва страх да не я загубя и нея.. Аз постоянно се занимавам с нея... Само, когато готвя или спя, не го правя... Тя постоянно иска нови и нови игри.. Ето, бременна в 9тия месец я научих да кара колело без помощни .. И е толкова щастлива... А баща ѝ не се е и сетил, а беше при него една седмица... На ролери я научих... На тротинетка също... Да плува, да знае азбуката, да брои до 100, вече може и да чете, да смята до 10... И всичко това е под формата на игра.. и това на 6г... Помолих го да поправя говора на детето, когато бърка или не се усеща, защото аз имам слухова загуба и не мога да я усетя кога говори грешно /например: вместо шест, казва цест ... е, с тоя слухов апарат я чувам еднакво/ ... Е, не ще... било му е сладко да говори на бебешки на 6г  :o ::) Докато вторият ми мъж се занимава с нея за това... Поправя я, учи я и обяснява кое е правилно и кое не е ..   

 Papy, мен точно това ме притеснява, защото аз не ѝ позволявам всичко, което си поиска... Да я науча да си цени нещата, да е търпелива за неща, които иска да получи или да е срещу игра или труд.. Не искам да свиква всичко да ѝ е поднесено на тепсия...На него му по-лесно да вади пари за два - три дена и дотам с отговорностите  :) 

С една дума... Вече ми е все едно какво правят... просто имах и имам едно условие и то е тя да не се връща при мен толкова объркана и отдръпната... И наистина ми беше страх да не я загубя заради глупостите.. Това е!

Сега детето ми е сравнително спокойно, щастливо и сме си приятелки... Само това искам ... Да сме си близки, да си споделяме, тя да расте спокойна и щастлива... Нищо повече... А когато виждам разстроена или затворена, съм способна да откачам и да убия ..

Ох, съжалявам, че Ви занимавам с моите драми и дълги постове... Много Ви благодаря, че отделихте време..

 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1563 -: Август 07, 2019, 11:50:39 am »

gerivas, трудно е да се впишеш в желания образ за майка в очите на детето, нали и ние сме деца и имаме майка, знаем какво е да има разминаваме между нашите нужди и тези, които получаваме на практика от родители, среда ?! :)
Аз подкрепям, когато една жена търси алтернатива и начини, които биха помогнали, за да има връзка между нея и детето/децата й. Важното е детето да бъде подкрепяно, да не се бърка с глезено. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Синастрии
« Отговор #1564 -: Август 17, 2019, 01:27:14 pm »
С второто ми дете...  ;D рано е... но ме гризе любопитство, а и като видях Уран в 4-ти дом, се сдухах...Ще ме вижда като нестабилна майка ли...  ???

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Синастрии
« Отговор #1565 -: Август 20, 2019, 04:11:44 pm »
Gerivas , Честито! Да е жив и здрав момъка и много да те радва!  :engel016:

Не се притеснявай за Уран в 4 дом. Аз също съм с такъв, но не смятам майка ми за такава. Тази позиция има много изяви - например майката да е свободолюбива, оригинална, изобретателна; да израснеш или създадеш нестандартно семейство; чести смени на местоживеене, неочаквани промени.
За мен мога да кажа, че важат първото и третото. А що се отнася до отношенията с майка ми - мисля, че следните неща са повлияни от позицията на Уран, но и съвпад Нептун, Луна в 4 дом - винаги съм чувствала някаква дистанция в отношенията ни, въпреки че съм била много обгрижвана и съм получавала достатъчно внимание и подкрепа когато ми е била необходима. И до днес не мога да си обясня на какво се дължи, но сякаш е някаква пропаст или стена между нас. Откакто се отделих от тях се чувствам като аутсайдер, все едно не съм част от това семейство, просто все едно съм не на мястото си. Но това не значи, че не ги обичам или нещо подобно - просто е нещо на енергийно, духовно ниво.
Сменяла съм дом доста пъти и имам непреодолимо желание за такива промени, дори на моменти ми се живее скотски живот (въпреки че досега всяко мое местене е било породено от външни фактори), не обичам спокойния семеен живот, когато обстоятелствата налагат дълго време отговорности свързани с дома се чувствам като в окови.

В общи линии мисля, че това при мен е повлияно от Уран. Така, че спокойно, не си вкарвай лоши мисли.  :)
« Последна редакция: Август 20, 2019, 04:17:07 pm от irko_birko »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Синастрии
« Отговор #1566 -: Август 20, 2019, 04:22:31 pm »
За това как възприемаме майката не се ли гледа Луната? По 4ти са нашите емоционални нужди в семейната среда, мисля.
« Последна редакция: Август 20, 2019, 04:46:42 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Синастрии
« Отговор #1567 -: Август 20, 2019, 04:50:46 pm »
Да, така е maimunka. Но съм чела, че Уран в 4 дом може да даде точно това чувство все едно не си част от семейството. Иначе предполагам, че gerivas е задала въпроса заради това, че 4 дом се свързва с майката или бащата.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Синастрии
« Отговор #1568 -: Август 22, 2019, 06:18:56 pm »
Да, така е maimunka. Но съм чела, че Уран в 4 дом може да даде точно това чувство все едно не си част от семейството. Иначе предполагам, че gerivas е задала въпроса заради това, че 4 дом се свързва с майката или бащата.

Много, много ти благодаря за информацията ... беше ми доста полезна  :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1569 -: Август 25, 2019, 01:56:33 pm »
С второто ми дете...  ;D рано е... но ме гризе любопитство, а и като видях Уран в 4-ти дом, се сдухах...Ще ме вижда като нестабилна майка ли...  ???
А защо се поставяш по 4д, като там е бащата, родата, семейната среда- може да е необичайна, нетрадиционна, Уран да разчупва традициите... Луната ти в негов 1д- детето ще има нужда от твоите грижи и присъствие, ще се чувства добре с теб, така че се успокой. Мъжете с асц. Козирог са привързани към майката и я уважават.   Ще е издръжлив и със силна воля, от друга страна чувствителен и емоционален.
« Последна редакция: Август 25, 2019, 02:06:27 pm от akruks »

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Синастрии
« Отговор #1570 -: Август 25, 2019, 08:37:49 pm »
и като видях Уран в 4-ти дом, се сдухах...Ще ме вижда като нестабилна майка ли...  ???

Може да сменяте жилищата, докато детето се отдели.



Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Синастрии
« Отговор #1571 -: Септември 13, 2019, 10:16:56 am »
Здравейте, дали някой може да погледна тазисинастриална карта и да ми каже нещо за връзката? Ще съм благодарна  :58:

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Синастрии
« Отговор #1572 -: Септември 14, 2019, 12:54:37 pm »
А защо се поставяш по 4д, като там е бащата, родата, семейната среда- може да е необичайна, нетрадиционна, Уран да разчупва традициите... Луната ти в негов 1д- детето ще има нужда от твоите грижи и присъствие, ще се чувства добре с теб, така че се успокой. Мъжете с асц. Козирог са привързани към майката и я уважават.   Ще е издръжлив и със силна воля, от друга страна чувствителен и емоционален.
Благодаря ти много, акрукс..  :-*

Може да сменяте жилищата, докато детето се отдели.
 

Мерси  :-*

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Синастрии
« Отговор #1573 -: Септември 15, 2019, 06:42:13 pm »
Драги момичета, как ви се струва тази синастрия?
За връзка е, доста странна ... Има вече една раздяла, сега сме заедно отново. Аз не съм от най-психически стабилните хора, въпреки че това все пак търпи развитие. Не е като да не се опитвам да пораствам :)
Аз съм синичкото!

Интересното е, че и на двамата ни Марс докосва асцендента на другия - какво значи това? Не усещам по някакъв начин този човек да ме "енергизира", даже някой път ме изнервя, но друг път се чувствам много добре.
Забелязвам, че моят Сатурн му докосва 7ми дом, възприема ме сериозно предполагам.
I deserve the best.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Синастрии
« Отговор #1574 -: Септември 17, 2019, 03:14:57 pm »
Това,че Сатурн е в съвпад с ДСЦ е причина да се разделяте-ти може да си източник за някакво разочарование у него,но също така и Сатурн действа закотвящо,за това може връзката да е продължителна независимо колко е удовлетворяваща.

В тази синастрия излиза,че имате кармична връзка- Сатурн съвпад ДСЦ, Венера съвпад ЮЛВ и Меркурий съвпад ЮЛВ,така че карматаа ви е събрала,но също така показва,че тази връзка може да се разтрогне когато кармата ви се разплати.Заради Венера опозиция Плутон имате привличане,но този аспект носи и някакво напрежение при изразяване на чувствата и близостта ви може да не е толкова голяма.
Никой не резонира с планетите, така както ти!