Автор Тема: Експеримент  (Прочетена 10221 пъти)

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Експеримент
« -: Юни 18, 2015, 02:08:54 pm »
Здравейте,
Отдавна не съм писал по форума, но напоследък имам желание за работа, та предлагам да си спретнем един интересен експеримент, основаващ се на самонаблюдение. Тъй като сме заети хора, както се очаква от един човек на 21. век, експериментът няма да отнема много от ценното ни време. Та, за какво идва реч :
Забелязал съм, че като основен проблем на хората днес, стои въпросът с късмета. Ако разгледаме по-обстойно този въпрос, ще стигнем до съгласието, че говорим не толкова за липсващ "късмет", колкото за липсващи възможности да реализираме себе си, т.е. нашите желания. Това поражда у човека едни такива състояния, като апатия и безнадеждност, което още повече го затваря в един такъв цикъл на невъзможност за себереализация. Та, има един кратък ритуал, който претендира да отваря пътя на възможностите - ритуалът на трите лъча:
Цитат
Този ритуал е еквивалентен на друидския Гностичен Пентаграмен Ритуал. Вместо Пентаграми, той използва форма наречена „Awen” която представлява три лъча, издигащи се от една централна точка.
Десният (златен) лъч представя мъжките атрибути на Слънцето, левият (сребърен) лъч представя женските атрибути на Луната, и средният (кристален) лъч представлява двата заедно и отсъствието им, това е лъчът на възможността.

Ритуалът:
1. Вдигни си ръцете над главата и поеми дълбоко въздух. Докато си сваляш ръцете напявай гласната „И”. Бъди сигурен че твоят дъх ще свърши точно когато ръцете ти докоснат тялото отстрани.
2. Повтори тази последна стъпка, но този път напявай „А” докато сваляш ръцете си
3. Отново повтори тази стъпка, но този път напявай „О”
4. Накрая повтори отново тази стъпка, но този път напявай трите звука един след друг на един дъх (И, А, О). Визуализирай лъчите докато ги напяваш подред. На „И” визуализирай левият лъч, „А” е средният лъч, и „О” е десният лъч.

Предлагам всеки от вас, който иска да се включи в този експеримент, да изпълнява този ритуал всяка сутрин и всяка вечер, т.е. непосредствено след ставане и непосредствено преди лягане, в продължение на седмица, като през това време наблюдава и описва какво се променя в неговото ежедневие. Обект на наблюдение нека бъдат не само появили се промени в ежедневието, като появата на нови занимания и т.н., но и промени от емоционално естество, т.е. новопоявили се желания, мисли, идеи и т.н. Може да описвате тези неща в тази тема, т.е. темата да бъде дневникът, в който ще се записва и следи процесът.

Та, в общи линии това е идеята ми. Моля, който е съгласен да участва, да го отбележи в темата с коментар.
Credo quia absurdum est...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Експеримент
« Отговор #1 -: Юни 18, 2015, 09:28:09 pm »
Чухме те, сега замълчи

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #2 -: Юни 18, 2015, 09:30:45 pm »
Оле, не знаех, че се намирам на бойно поле, така да се каже. :)
Виж, Али, да, коментарите ти се явяват спам, имайки предвид, че изместваш темата с тази за молитвите и в същото време отказваш да я развиеш. Обясни становището си, за да може наистина да има някаква полза от него, не е нужно да превръщаш темата в поле за водене на безсмислен спор, за всичко си има място. Когато поставяш един проблем или въпрос, е редно да изкажеш не просто становището си, но и да дадеш адекватна обосновка.
И аз не казвам кой какво да харесва, както казах нямам такова намерение. Още повече не обещавам никакви подобни неща, като "отваряне на врати" , "късметища" и тям подобни. Казвам опитайте и споделете.
Credo quia absurdum est...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Експеримент
« Отговор #3 -: Юни 18, 2015, 10:05:30 pm »
Али, в нашия двуполюсен свят, да видиш третата възможност е цяло чудо. На повечето хора, включвам в това число и себе си, дори не им хрумва, че при избор може да има трети вариант.

Ритуалът ми харесва, но не бих то пробвала сега, не съм в такъв момент. Имам да приключвам по едната възможност. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Експеримент
« Отговор #4 -: Юни 19, 2015, 12:26:05 am »
Това малко ми прилича на прогонващ ритуал някакъв :017:

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #5 -: Юни 19, 2015, 12:30:56 am »
Reptil, да спада към прогонващите ритуали.
Credo quia absurdum est...

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Експеримент
« Отговор #6 -: Юни 19, 2015, 12:31:52 am »
М даа Веди ,дал си атомна бомба с много мило описание ,,експеримент,, ...Добре правят хората ,че се отдават на молитви и отказват ...възможности ...Та аз се включвам ,но това което виждам и става не е много за споделяне май /освен при психиатъра/ ..ще изчакам ,някой друг да сподели ...и ще се включа с  подробности ,че ....и кучето ми лудна с 3 те лъча ..Яко е и картинката е повече от добра ..за сега толкова :)

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Експеримент
« Отговор #7 -: Юни 19, 2015, 12:34:30 am »
Reptil, да спада към прогонващите ритуали.
Дрън ,дрън ..кое му е прогонващото ...къде е общото м/у програма и прогонване ..вие май тук се биете на теория или ...за спорта ...к,во се гони не разбрах :19:

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #8 -: Юни 19, 2015, 12:41:47 am »
Ами, lia, знаеш ги хората и техните категоризации ... Какво да кажа, към прогонващите ритуали се включва и този. Макар че, честно казано не бих се съгласил на 100%.
Credo quia absurdum est...

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Експеримент
« Отговор #9 -: Юни 19, 2015, 12:44:53 am »
Ти т,ва правил ли си го ?Ако -Да ...обясни ,кое се гони ? ...хората и луната местят с ритуали ...това е мн. добро ,но ...хайде ще замълча ...

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #10 -: Юни 19, 2015, 12:52:50 am »
Правил съм го, да. И то по начинът, по който описвам по-горе. Може наистина да се твърди, че дава ефект на прогонващ ритуал, но разбира се не е редно да го ограничаваме дотук, иначе би било признак на недоглеждане.
Credo quia absurdum est...

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Експеримент
« Отговор #11 -: Юни 19, 2015, 12:57:23 am »
Ти май се бъзикаш Веди ...

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #12 -: Юни 19, 2015, 01:04:52 am »
За "бъзикане", уж не се бъзикам. Може да се каже, че се наблюдава едно "разчистване" на периметъра, което се предизвиква от "манифестацията" на лъчите.
Credo quia absurdum est...

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Експеримент
« Отговор #13 -: Юни 19, 2015, 01:07:43 am »
изпревари ме ...не става ли да обхванат по голям периметър  ???

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Експеримент
« Отговор #14 -: Юни 19, 2015, 01:08:17 am »
А, теоретични спорове на такава тематика не водя, мерси. Наричайте го както щете. С еднакъв успех може да си визуализирате три цветни лъча, преминаващи през сърцето, обгръщаща сфера и пр., по същество би било същото, предполагам.