Автор Тема: Хорари за изгубени вещи  (Прочетена 114793 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #105 -: Април 18, 2016, 01:58:36 pm »
На негова К 2 е Меркурий- сигнификатор на крадците, У 2 е в дома на загубите..
Не ми изглежда толкова лесно намирането, все пак ако се вземе Мерк като У 3,6 , вероятно е изгубено по време на път, на работа едва ли предвид почивните дни.
Корея, за втори път срещам да се спряга Мерка за крадец, не помня първия път дали ти го спомена. Къде го пише това? В книжката "Хорарна астрология" на Алфи Лавоа, която е конкретно за изгубени предмети, никъде не се набеждава Мерка за крадец.  :) За загубен по невнимание/разсеяност също друг дом се дава, не 12-ти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #106 -: Април 18, 2016, 02:02:40 pm »
Меркурий е сигнификатор и на крадците, освен другите му значения. Мисля, че още в традиционната астрология за такъв сигнификатор се спрягаше, особено в комбинация с Марс.

Във ведическата школа, доколкото се сещам, Сатурн е сигнификатор на ниската каста - крадци, просяци, бедни и дрипави хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #107 -: Април 18, 2016, 02:26:37 pm »
Меркурий е сигнификатор и на крадците, освен другите му значения. Мисля, че още в традиционната астрология за такъв сигнификатор се спрягаше, особено в комбинация с Марс.

Меркурий, че дава сръчни ръце- да, може да е показател в натива на джебджиите, но при хорарите е друго.
Конкретно в този- Меркурий У3 на К2 откъм 2д показва документите в портмонето, представено от Венера У2 в 12д.

12д - този дом описва труднодостъпни места или сгради, помещения за изолиране, там, където се занимавате с тайни неща, местоработата на сестра ви или брат ви, домовете на некръвните роднини, вещите на приятелите ви, местата където се пазят лекарства (и наркотици), алкохолни напитки, бензин (и всякакви горива), фотографско оборудване. Той управлява тайните врагове, едрите животни, затворите, спалните, болниците, отровите и описва местата, отнасяни към Риби и Нептун.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #108 -: Април 18, 2016, 02:28:23 pm »
В хорарната астрология се използват и общи сигнификатори, освен домови сигнификации.

А иначе нали по 7 дом се гледат крадците, евентуално ако вещта е открадната или е попаднала в чужди ръце.

В случая обаче, предвид позицията на Меркурий във 2 дом на мъжа, бих го разглеждала като сигнификатор на въпросната вещ. И знакът Телец също пасва - портмоне с пари и вероятно кредитни карти.
« Последна редакция: Април 18, 2016, 02:30:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #109 -: Април 18, 2016, 02:37:15 pm »
А иначе нали по 7 дом се гледат крадците, евентуално ако вещта е открадната или е попаднала в чужди ръце.
Да, ако У1, У2 или Луната са в негативни или разпадащи се аспекти с У7, К7 или който и да е малефик в 7д, значи предметът е бил откраднат.
Четвърти дом е "домът на забравените вещи", а Нептун е планетата на разсеяността и тези два фактора играят важна роля при определянето на забравените вещи. Ако някой от 5-те сигнификатора образува аспект с К4, с У4, с Нептун или с планетите в 4д, може еднозначно да приемем, че предметът е загубен. 5-те сигнификатора в хорари за изгубено са  У2, Луната, ПФ, Диспозиторът на ПФ и Венера, като естествен у2. 

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #110 -: Април 18, 2016, 06:23:48 pm »
Здравейте, днес в 17:52 зададох въпроса "Къде ми е банския?", като се има предвид един спортен бански, който просто не знам къде e!
Подозирам, че дори не е в София, а във Варна, но баща ми също не го е виждал.
Интересно ми е къде ми е банския.....

Извинявам се, че влизам и използвам тук пространството за такива въпроси, но не знам как се четат хорарни карти. Асц. е 2 градуса, предполагам е рано да се пита още, управителят Венера е заточен, това добре, в 7ми дом - някъде далеч? Във Варна ли е чак, да не съм го забравила?


И друг не по-малко важен въпрос, как да се науча да чета хорари, интересно ми е как виждате нещата с точност, че и описвате предмети, ситуации. Аз не мога да се оправя още с природата на знаците и кой кога управлява/взема властта, какво остава за такива подробности :D
I deserve the best.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #111 -: Април 18, 2016, 06:33:03 pm »
И аз да се включа :)

В петък към 10:30 занесох 2 пратки в Еконт. Едната е доставена успешно, а другата е загубена - на стойност около 30 лв. Съдържа козметика,трябваше да пристигне при приятелка във Варна.

Първо попитах в офиса какво се случва, казаха ми да чакам да изелезе от някъде, била загубена по пътя. Като не излезе сама се обадих в Еконт, заведоха ми рекламация. От офиса веднага ми предложиха да ми изплатят претенцията, за да затворя рекламацията. ама в случая не иде реч за 20-30 лв.

Въпросите, които зададох при постояване на картата са - ще се намери ли пратката или ще бъда обезщетена и ако е второто - ще бъда ли удовлетворена.

Ето и картата:

Че се включи, видяхме, но ОВ не получихме  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #112 -: Април 18, 2016, 06:45:06 pm »
Здравейте, днес в 17:52 зададох въпроса "Къде ми е банския?", като се има предвид един спортен бански, който просто не знам къде e!
Подозирам, че дори не е в София, а във Варна, но баща ми също не го е виждал.
Венера у2 в 7д, като 7-ми е производен 4-ти от 4-ти, дома на баща ти, там си го забравила, но е нужно повече време и по-щателно търсене от негова страна, за да го намери. Ще се намери.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #113 -: Април 19, 2016, 11:22:08 am »
А иначе нали по 7 дом се гледат крадците, евентуално ако вещта е открадната или е попаднала в чужди ръце.

+ планета в седми, или планета в дебилитация/перегрин в ъглов дом

И допълнителни указания, в случай, че на някой му е интересно:
Че обектът е откраднат, свидетелстват следните положения: и двете светила в близък аспект с Асц. (крадецът е някой от домакинството/близък роднина). Ако само едното светило аспектира асц., крадецът не е близък роднина, но приятел или сътрудник. Ако и двете светила не виждат асц. или са във втори знак от асц., крадецът е непознат. Описанието му се извежда от знака на седми дом или планетата в него. Ако е празен, се търси планета в девети дом, понеже е дом на нещастие на Луната. Като последна възможност се използва 12 дом, и ако е отново празен, крадецът се описва от планетата, към която Луната апликира с мажорен аспект. Ако е Луна без курс - крадецът е планетата, от която Луна сепарира.
Юпитер е висок, едър, снажен, красив и със светло излъчване крадец,  с тънка коса и отличителни бакенбарди, Сатурн е с тъмна, гъста коса и смугъл тен, суховат и очебийно слаб/нисък, вероятно от друга раса или етническа група. Марс е слаб, среден ръст, мускулеста фигура, много агресивен, с груби маниери, очебийно овално лице и/или с изразителна долна челюст. Венера - атрактивна външност, вероятно жена или мъж с отличителен стил и любезни обноски. Меркурий - по-млади хора, стройно, изтънчено телосложение, чевръсти, подвижни, кьосета :-) - с рядка/светла коса и без особено окосмяване.
Ако има светило в някой от споменатите домове, крадецът се описва от планетата, която има най-точен аспект с въпросното светило. Ако няма такава, Слънцето представя едър човек с кръгло лице и големи клъгли очи, а Луната - красив/а мъж/жена с кръгло, отличително бледо лице. Ако бенефик аспектира сигнификатора на крадеца, вероятно принадлежи към висшите кръгове на обществото или идва от такова семейство. С малефик - обратното. Марс - мъж до 40, Юпитер - 40-55 г., Сатурн - по-стар. По-млад крадец се описва от източен сигнификатор, по-стар - от ретрограден, стационарен или западен сигнификатор. Ако сигнификаторът е в същия знак като Слънцето, значи крадецът е рецидивист.
De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #114 -: Април 19, 2016, 11:58:45 am »
Благодаря много за подробната информация, Diyana!  :-*
Реших да погледна картата за откраднатото ми колело (http://astra.la/forum/index.php?topic=165.msg108323#msg108323).
Тук Луната е У1 и е без курс, Луната идва от съвпад със Сатурн, а последният ѝ точен аспект е бил квадрат с Юпитер. Ако гледаме Сатурн като сигнификатор на крадеца (и без това е У7), е в разходящ секстил със Слънцето У2, то излиза, че крадецът вероятно е от друга етническа група, вероятно мангал, и то по-възрастен, а щом моя с-р е в разходящ съвпад с неговия с-р, то може да съм го виждал някъде и целта му е била повече да навреди (Сатурн е в квадрат с Юпитер). Възможно е да го е продал, тъй като Слънцето е в негов 2 дом, но тъй като Слънцето е в знака си на заточение, сигурно е взел много малко пари за него. Сатурн е в мъжки знак, затова предполагам, че е бил мъж, а не жена.
Правилно ли тълкувам?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #115 -: Април 19, 2016, 10:05:10 pm »
Правилно ли тълкувам?
Аха  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #116 -: Април 19, 2016, 10:18:24 pm »
Благодаря, akruks!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #117 -: Април 20, 2016, 09:33:44 am »
ОВ по този въпрос??

Изплатиха ми 33,60 лв - по общите им условия се възстановява максимално 10 пъти цената за доставка. Т.е. можеш да бъдеш ограбен съвсем в реда на правилата им ....ако изпратиш скъпа апртак и тя се загуби някак .... И още повече се ядосвам, че преди винаги пишех обявена стойност, за всеки случай. Но ми казаха в офиса - да не го правя, нямало смисъл, ако не е чупливо, ами ето - оказа се, че има .... Уж щели да ми възстановят реалната сума, ако била обявена. Дрън-дрън .... зная за случаи, в които с обявена стойност нищо не плащат .... примерно парфюм на сол, обявена стойност и обезщетение никакво.

В интерес на истината - обмисляха какво да правят - дали да ми възстановят сумата или да "ме минат" по ОУ и избраха второто, разбира се. Представиха ми за подпис един протокол, в който пише, че съм "изцяло удовлетворена от решаването на случая" ?!?!? Не разбирам, като краат, защо и обуждат жертвите си  ;D Това успя и да ме ядоса, но не изразих емоция на място, няма смисъл да го отнася някой редови служител. По-скоро, когато имам време - ще предприема мерси, но сега не мога да се разпилявам в тази посока.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #118 -: Април 20, 2016, 10:07:50 am »
Мда, изгубена или изпратена на друг адрес, все същия резултат за теб. Съжалявам, че отново е имало проява на некоректно отношение към клиент.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #119 -: Април 20, 2016, 10:38:25 am »
В офиса е загубена, сложена е в чувал, натоварена е уж към разпределиетлен център и там не е пристигнала. Гледаха записите и излиза, че в офиса е проблема. Аз към момчетата в офиса нямам негативни чувства. Стават грешки - дали от немърливост или невнимание, дали е открадната от друг клиент ... инциденти се случват.

Но за мен е недопустимо компания с претенции за водеща в бизнеса, да допуска такова отношение към клиент от отдела им за жалби, обезщетяване и т.н. Обслужването им на клиенти е не просто под всякаква критика, а потресаващо. Колко пъти ми звъняха (независимо дали ми е удобно да разговарям), разпитваха получателя - какво е трябвало да получи, искаха да им представя линкове на продуктите в пратката, а имаше и такива, които са дизайнерски, колекционерски и не могат да се купят от магазина ... И накрая - след щателно разследване и ровене - една "плюнка" с извинение .... Поне да ми бяха спестили двуседмичните разправии и да ми бяха поднесли студената вода в началото  ;D

И дали е Еконт, Спиди или друга компания - няма значение  - всичко тук е така ... това ми се иска да се промени, но сигурно след 50-100г  ;D  А аз не съм се отказала, но не ми е сега момента :) Имам и идея какво да направя :)
Над силата е само умението да я владеем!