Автор Тема: Хорари за изгубени вещи  (Прочетена 114834 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #120 -: Април 20, 2016, 10:52:00 am »
Еконт избягвам, спиди имат застраховка

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #121 -: Април 20, 2016, 10:59:42 am »
И еконт имат - обявената стойност е застраховка .... но ме посъветваха да не я правя, че нямало какво да се счупи ... Както и да е - ако е драснато да стане ... ще стане :)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #122 -: Април 20, 2016, 11:16:31 am »
После ще си изтрия
В офис на спиди са ме съветвали точно обратното, когато съм изпращала скъпи неща

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #123 -: Април 20, 2016, 03:39:41 pm »
В петък към 10:30 занесох 2 пратки в Еконт. Едната е доставена успешно, а другата е загубена - на стойност около 30 лв. Съдържа козметика,трябваше да пристигне при приятелка във Варна.

Въпросите, които зададох при постояване на картата са - ще се намери ли пратката или ще бъда обезщетена и ако е второто - ще бъда ли удовлетворена.

Ето и картата:
Погледнах пак картата- Луната е без курс, а Венера У3 на отсрещната страна в сходящ секстил с Марс У3 за теб и в сходящ съвпад с Плутон У3, така че приятелката ти би трябвало да получи и двете пратки от теб, друг е въпросът защо в две различни пратки си изпратила козметиката до приятелката си, а не в една обща пратка?  :017:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #124 -: Април 20, 2016, 03:50:21 pm »
Бях подготвила 2 пратки за две различни момичета. Една пристигна, а другата не :(
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #125 -: Април 20, 2016, 03:57:38 pm »
Бях подготвила 2 пратки за две различни момичета. Една пристигна, а другата не :(
не знам какво да кажа, лично аз досега само Еконт съм ползвала да изпращам на дъщеря си, докато следваше в столицата и не съм имала проблеми- всичко е пристигало навреме и непокътнато.
Според мен е трябвало е да ги пратиш с наложен платеж- така хем ти си получаваш предварително парите, хем те са заинтересовани да доставят пратката до отсрещната страна, за да си получат парите.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #126 -: Април 20, 2016, 04:07:35 pm »
И аз от толкова години не съм имала проблеми, но ето - случва се ...
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #127 -: Април 20, 2016, 05:58:44 pm »
В офиса е загубена, сложена е в чувал, натоварена е уж към разпределиетлен център и там не е пристигнала. Гледаха записите и излиза, че в офиса е проблема. Аз към момчетата в офиса нямам негативни чувства. Стават грешки - дали от немърливост или невнимание, дали е открадната от друг клиент ... инциденти се случват.

Но за мен е недопустимо компания с претенции за водеща в бизнеса, да допуска такова отношение към клиент от отдела им за жалби, обезщетяване и т.н. Обслужването им на клиенти е не просто под всякаква критика, а потресаващо. Колко пъти ми звъняха (независимо дали ми е удобно да разговарям), разпитваха получателя - какво е трябвало да получи, искаха да им представя линкове на продуктите в пратката, а имаше и такива, които са дизайнерски, колекционерски и не могат да се купят от магазина ... И накрая - след щателно разследване и ровене - една "плюнка" с извинение .... Поне да ми бяха спестили двуседмичните разправии и да ми бяха поднесли студената вода в началото  ;D

И дали е Еконт, Спиди или друга компания - няма значение  - всичко тук е така ... това ми се иска да се промени, но сигурно след 50-100г  ;D  А аз не съм се отказала, но не ми е сега момента :) Имам и идея какво да направя :)
Алена, ако бяха момичета, щях да се съмнявам в тях.
Не знам как си им опростила сумата.
Ползвам редовно Еконт от две години, повече изпращам.
Един път не ми изплатиха наложен платеж, момчето ми каза , че ми го е изплатило в ден, в който не бях в града, не видях документ, обадих се в централата им, оттам разпоредиха проверка и вечерта онзи ми донесе парите вкъщи.
Втори случай- счупена част от сервиз. Не бях пак в града, опростих им сумата, но разбрах щателно какви са начините чрез рекламация да ти възстановят стойността, жената, която го бе поръчала си плати доставката и си го взе, защото много й харесвал.
Трети случай- обаждат ми се най- нагло,  че аз трябва да платя доставката на предмет, който жената купувач отказала , защото на опипване през плика изглеждал счупен, и така тя си спестява доставката, отказвайки го.
Аз се ядосах, защото имаше предупреждение, че е чупливо, директно им изрецитирах какво смятам да направя, понеже вината е изцяло тяхна.
Точно след една минута ми се обадиха, че счупването е по тяхна вина и ще покрият доставката и цялата стойност.
Та така, гледат къде ще им мине номерът.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #128 -: Април 20, 2016, 06:53:19 pm »
Има Видьов ден ... тези пари ще се върнат при мен "от другаде" ... Ето, дори сега, като го пиша се сещам за подаръка от Филипс на стойност над 500 лв., който получих наскоро  :) ...

В конкретния случай се запознах с Общите им условия - такъв е регламентът - максималното обезщетение е 10 пъти куриерската услуга. Дори да отнеса случая към регулаторния им орган - предполагам е Комисията за регулиране на съобщенията - то ще получа същия отговор.

Това, което мислех да направя са 2 неща:

1. Да вляза в контакт с лицето, което управлява обслужването им на клиенти и да обсъдим политиката им, защото е абсурдна, неработеща и неклиентски ориентирана.

2. Да се обърна към КРС, относно промяна на този регламент в ОУ на Еконт. Той е такъв и за Български пощи .... копи-пейст е всичко.

Ако по тези 2 точки постигна положително развитие, бих била много по-удовлетворена, отколкото да ми върнат 300 лв. е, че парите са без значение, напротив, но аз искам да се промени "системата" ...



Преди време бях въвлечена в измама от страна на една водеща банка. Що нещо изписах до БНБ, до КФН ... и какво ... мотаха, мотаха отговора и накрая ми копи-пействаха "обясненията на банката". Докато аз имах вътрешна информация какво е станало и какво мажеха. Сега да не разводнявам темата, но ако някой друг може да се предпази - би било хубаво ...
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #129 -: Април 20, 2016, 07:05:11 pm »

2. Да се обърна към КРС, относно промяна на този регламент в ОУ на Еконт. Той е такъв и за Български пощи .... копи-пейст е всичко.

В български пощи колкото пъти съм пращала колети винаги са ми давали бележка, на която да опиша съдържанието и стойността на колета, подписвам бележката и я лепват на колета, което много пъти ме е дразнело, че получателката вижда за колко пари са подаръците ми  :012:
Алена, след като не си обявила стойността на съдържанието на пратката, след това може да кажеш, че вътре и панагюрското съкровище си пратила  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #130 -: Април 20, 2016, 07:16:56 pm »
Съгласна съм, така е. Просто трябваше да започнат с това, че повече от 33 лв няма да ме обезщетят и да не се разправяме ... Излишен шум вдигнаха, разпити, разследване, обяснения ... Особено накрая да ми кажат, че мислят дали да изплатят претендираната сума, а после: "Ами шефката много се колеба, все пак реши да Ви мине по ОУ" е ... :-\ :-\ :-\

Но все пак, ако бяха намерили пратката - нали щяха да видят, че не лъжа :) А може и да са я намерили и присвоили ... кой знае  ???
Над силата е само умението да я владеем!

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #131 -: Април 21, 2016, 09:13:05 pm »
И аз имам проблем с една пратка, която се запиля в чужбина. Уж всичко се документира, а сега всяка страна твърди, че не е при тях. Ужасно ме изнервиха. Свързала съм се с хора, които да проверят нещата на местно ниво, но всичко се случва ужасно бавно. Според този хорар колетът дали ще стигне до мен? Поръчката е на продукти, които не са чак толкова примамливи за кражба, затова подозирам немарливост по-скоро.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #132 -: Април 22, 2016, 12:39:38 am »
И аз имам проблем с една пратка, която се запиля в чужбина. Уж всичко се документира, а сега всяка страна твърди, че не е при тях. Ужасно ме изнервиха. Свързала съм се с хора, които да проверят нещата на местно ниво, но всичко се случва ужасно бавно. Според този хорар колетът дали ще стигне до мен? Поръчката е на продукти, които не са чак толкова примамливи за кражба, затова подозирам немарливост по-скоро.
Колетът е пристигнал у нас, но ще го получиш със забавяне- Сатурн У3 и Марс у1 са ретро, та не се е запиляла пратката в чужбина, на местна почва е те бавят.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #133 -: Април 22, 2016, 05:29:52 am »
Много благодаря, Акрукс, ще дам обратна връзка. Засега няма и следа от колета и разследвам документацията на всеки етап от пътя. Тук твърдят категорично, че не е получен.
« Последна редакция: Април 22, 2016, 05:36:19 am от Bobolina »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за изгубени вещи
« Отговор #134 -: Април 22, 2016, 12:45:38 pm »
Много благодаря, Акрукс, ще дам обратна връзка. Засега няма и следа от колета и разследвам документацията на всеки етап от пътя. Тук твърдят категорично, че не е получен.
А може ли стъпка по стъпка да обясниш и самия въпрос? Закупила си продукти от онлайн магазин в чужбина и си ги заплатила онлайн, а не ги получаваш? Така ли е? Пазарувала съм онлайн различни стоки, но винаги съм плащала след получаването им, нямам виртуална сметка и не бих си направила, откакто изпразниха виртуално сметката, на която превеждаха заплатите на познат в Испания, покрай онлайн покупка на една игричка, която струваше не повече от 20€