Автор Тема: Емоционалните причини за болестите  (Прочетена 90922 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #45 -: Декември 12, 2014, 03:05:08 pm »
На какво се дължи честото мигане с  очите?Имам две познати,които мигат много често с очите-та се замислих каква е причината за това?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #46 -: Декември 12, 2014, 07:08:34 pm »
На какво се дължи честото мигане с  очите?Имам две познати,които мигат много често с очите-та се замислих каква е причината за това?

Мчи те и рептилите правят така или беше обратното  :017:...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #47 -: Декември 12, 2014, 07:48:38 pm »
На какво се дължи честото мигане с  очите?Имам две познати,които мигат много често с очите-та се замислих каква е причината за това?
зодия близнаци съм чела, че не могат да задържат погледа си и примигват начесто, за пример царя ни  :)
иначе доколкото знам е свързано с влажността на очите и на въздуха, мига се начесто, за да се запази влагата на очите, когато въздухът е много сух
когато съм с лещите мигам повече

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #48 -: Декември 13, 2014, 01:01:08 pm »
Мчи те и рептилите правят така или беше обратното  :017:...  :012:

Рептилите не мигаме — особено ако решим :012:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #49 -: Февруари 26, 2015, 06:56:24 pm »
Понеже съм на вълна отслабване - каква е причината за качването на килограми? При положение, че спортувам и ограничавам някои храни, пия  достатъчно течности? Четох, че една от причините е недостатъчно любов към себе си; също така, че може виновникът да е и  депресия? Други мнения?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #50 -: Февруари 26, 2015, 07:17:15 pm »
Понеже съм на вълна отслабване - каква е причината за качването на килограми? При положение, че спортувам и ограничавам някои храни, пия  достатъчно течности? Четох, че една от причините е недостатъчно любов към себе си; също така, че може виновникът да е и  депресия? Други мнения?

Емоционални заграждения, които те обвиват като пластове. Емоциите могат да са от различно естество. Ако имаш болежки тук или там, те биха те ориентирали за какво точно се касае.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #51 -: Февруари 26, 2015, 07:21:36 pm »
Емоционални заграждения, които те обвиват като пластове. Емоциите могат да са от различно естество. Ако имаш болежки тук или там, те биха те ориентирали за какво точно се касае.

Веще, единственото, което в момента мога да измисля, са проблеми с кръвното - започнах да го вдигам, а и имах моменти в следствие на кръвното и ми протичаше носа. Друго не мога да се досетя.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #52 -: Февруари 26, 2015, 07:23:55 pm »
Последните ми открития изпитани на собствен гръб, а не четени от книжките:

1. Болки в прословутия ми зъб, който лекувам от 1 година насам и разгеле вчера му напълниха каналите с някаква паста, която не се втвърдява, а остава мека. Сега е на изпитателен срок от половин година например - ако не се сети да боли ми слагат официално пломбата   :012:.

Та този зъб една вечер просто влязох със съзнанието си вътре в него и видях, че ме боли от чувство за вменена вина и хокане от страна на другите. Освободих се от това и го изхвърлих от себе си и зъбо спря да ми се дзвери.


2. Имам много червени бузи - някакво лицево възпаление на нерв, което предизвиква такава червенина и съответно болки в главата. Причина - множество понесени обиди преди години и трупани вътре без право на изхвърляне. Осъзнах, изхвърлих и се освободих. Тук имам още работа, но нещата взеха да влизат в ритъм.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #53 -: Февруари 26, 2015, 07:25:36 pm »
Веще, единственото, което в момента мога да измисля, са проблеми с кръвното - започнах да го вдигам, а и имах моменти в следствие на кръвното и ми протичаше носа. Друго не мога да се досетя.

Ти не се успокоявай с това! Аз 15 години се чудих що ме боли тиквата, а то се оказа от нещо елементарно, което го разбрах едва преди 2 седмици. Такива неща не ти изплуват обикновено на първо четене. Ако трябва медитирай до пръсване, но си постави за цел да го разбереш иначе няма да стане.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #54 -: Февруари 26, 2015, 07:51:28 pm »
Скорпионче, твоята Луна имаше Плутонов акцент, нали - пусни някой, нещо на свобода и преглътни нещо. В момента виж какво активира тр.Марс и ще разбереш защо има забавяне в отслабването. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #55 -: Февруари 26, 2015, 08:52:36 pm »
Понеже съм на вълна отслабване - каква е причината за качването на килограми? При положение, че спортувам и ограничавам някои храни, пия  достатъчно течности? Четох, че една от причините е недостатъчно любов към себе си; също така, че може виновникът да е и  депресия? Други мнения?
качване и слабеене са от нарушен метаболизъм, а се нарушава от стрес, негативни емоции
 Когато тр Сатурн квадтарираше от 12д Марс У3 в 3д бях на същото положение- скъсвах се да тренирам, два летни месеца карах на диня, но нямаше сваляне на килата, които натрупах при прехода на тр Юпитер през 1д две години по-рано, отслабнах едва когато тр Сатурн мина в 1д и започнах да правя йога, без диети и гладуване

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #56 -: Февруари 26, 2015, 09:00:55 pm »
Според мен не трябва да се преглъщат емоции така както го разбирам,по-скоро емоционалните проблеми трябва да се смилат,анализират в зародиш,иначе се получава порочен кръг,задълбочаване на проблема,потъване в посъзнанието,например алкохолиците не признават,че имат проблем,отричат осъзнаването му,което го задълбочава,подсъзнанието е автоматично.Признат грях не е грях-в смисъл призната,осъзната грешка вече е на светло и може да се работи по отстраняването на причините и тн .Порочния кръг е затворена последователност от условни рефлекси с тенденция да станат безусловни при повторение,а тогава става трудно,само съзнателно,волево може да се работи по отстраняването на сгрешената автоматика .Проследяване за диагностика,неправене за спиране порочния кръг,правене-волеви целенасочени контрамерки,това по Кастанеда просто и ясно .Скоро стана дума за прошка,това не е забравяне,а разбиране,което е в резултат на анализ .Простото забравяне остава проблемите нерешени,грешките чужди и свои-неосъзнати .

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #57 -: Февруари 26, 2015, 09:11:46 pm »
Скорпионче, твоята Луна имаше Плутонов акцент, нали - пусни някой, нещо на свобода и преглътни нещо. В момента виж какво активира тр.Марс и ще разбереш защо има забавяне в отслабването. :)

Рени, а може ли направо да се разделя с новите ми приятели от службата?  :012:
За по-бърз ефект.
Благодаря ви!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #58 -: Февруари 27, 2015, 07:32:21 pm »
Докато четях за регресиите и медитациите в съседна тема, се сетих за упражнението "Усмивка" на Мантак Чиа (лелее, така ли се казваше-забравила съм :) ) и реших да кача тук записа с "воденето" - файла е с продължителност около 30-40 мин. Уводните думи са само за първия път. Не е необходимо да медитирате, просто следвайте указанията. Действа добре, стига човек да е дисциплиниран да го прави през 2-3 дни - ей така, за емоционално прочистване и профилактика.

линка ще е активен до 13 март 2015

http://dox.bg/files/dw?a=b409109ba1

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Емоционалните причини за болестите
« Отговор #59 -: Март 25, 2015, 06:58:25 pm »
Кожата на ръцете ми взе да изсъхва - на какво се дължи? (направо имат вид на ръце на жена над 80г.  :( )
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."