Автор Тема: Честността в натала  (Прочетена 11400 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #15 -: Септември 22, 2014, 10:47:51 am »
Много философски звучи, но човек първо трябва да бъде честен със себе си, пред себе си.

Рени, благодаря ти за комплимента за аватара. Твоят е много секси.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #16 -: Септември 22, 2014, 11:13:11 am »
Някои хора си просят да бъдеш откровен с тях  :d030:, а други те предразполагат някакси. Вторите са рядкост, но разговорът с тях е удоволствие. С всички останали остава усещането, че трябва да спазваш някакво социално приличие и да пилиш ръбовете на думите си. В този ред, горчива ирония е, че точно с хората, чиито чувства най-много значат за нас, честността е най-наложителна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #17 -: Септември 22, 2014, 12:00:28 pm »
В днешни времена да си кристално честен е равностойно на глупак и наивник, започват да те гледат с подигравка хора, които в много отношения не могат да ти стъпят на малкия пръст.

Да.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ако попитам ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТА
« Отговор #18 -: Септември 22, 2014, 03:26:10 pm »
честностТа
А пък това е дребнавостТа.  :012: Убедена съм,че има Девешко участие в нея.  ;) :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #19 -: Септември 22, 2014, 03:29:07 pm »
В днешни времена да си кристално честен е равностойно на глупак и наивник, започват да те гледат с подигравка хора, които в много отношения не могат да ти стъпят на малкия пръст.
В днешно време да си кристално честен е равностойно на това,да обърнеш хората срещу себе си и да си много нелицеприятен.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #20 -: Септември 22, 2014, 03:40:03 pm »
Дори в приятелството се изричат куртоазни лъжи, от своя страна това повдига въпроса дали е истинско приятелство или просто добро познанство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #21 -: Септември 22, 2014, 04:21:46 pm »
Дори в приятелството се изричат куртоазни лъжи, от своя страна това повдига въпроса дали е истинско приятелство или просто добро познанство.
Не мога да лъжа приятелите си,точно на тях нищо не им спестявам.Ако не си направя труда да кажа на някой истината,то той ми е незначителен.Дори днес казах нещо,което не искаха да чуят,но се чувствам длъжна да го правя,за да се избегнат грешки и "болежки".
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ако попитам ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТА
« Отговор #22 -: Септември 22, 2014, 04:22:29 pm »
Не, няма, просто това са правописни грешки, които трябва да ги има максимум до 4 клас.
Нямам нищо в Дева, както в натала, така и в прогресивната карта.
Не е въпрос на незнание,а на бързане,на късен час на писане,на умора....
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: ако попитам ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТА
« Отговор #23 -: Септември 22, 2014, 04:24:26 pm »
Не е въпрос на незнание,а на бързане,на късен час на писане,на умора....

Понякога не е въпрос на неграмотност, а на печатна грешка. При мен често така се получава поради хлабава клавиатура или изтъркани букви по клавиатурата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: ако попитам ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТА
« Отговор #24 -: Септември 22, 2014, 06:37:59 pm »
Не е въпрос на незнание,а на бързане,на късен час на писане,на умора....

А като я гледаш още няколко месеца така и не я поправяш, сама си отговори на какво е

Happy58

  • Гост
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #25 -: Септември 23, 2014, 06:29:39 pm »
Тук все се появява по някоя темичка-закачка :)

Честността .... аз обаче бих попитала - спрямо кого? Собствена честност спрямо себе си или спрямо другите? Или пък честността на другите към ... или пък търсена/искана или пък натрапена честност ...

Е кой в крайна сметка е критерия за честност?

Назад някой спомена за аспекта Сатурн/Юпитер - е, ето едно негово проявление - моя пост :) - направо ми се струва загуба на време в празни приказки, докато не се изясни категорията и не се отчете субективността.

« Последна редакция: Септември 23, 2014, 06:31:10 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #26 -: Септември 23, 2014, 08:38:52 pm »
Happy ,

 Честността е проява на Марс ,защото е свързана с агресивно поведение ,да налагаш открито своята гледна точка ,потребности.Това е първична способност ,така че Юпитер и Сатурн няма как да се включат тук -те са обществени планети и в същите се съдържа способността учтивост ,като продължение на знака Везни/Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #27 -: Януари 21, 2016, 06:09:51 pm »
Happy ,

 Честността е проява на Марс ,защото е свързана с агресивно поведение ,да налагаш открито своята гледна точка ,потребности.Това е първична способност ,така че Юпитер и Сатурн няма как да се включат тук -те са обществени планети и в същите се съдържа способността учтивост ,като продължение на знака Везни/Венера. :)
:012: Пък и само Марс не го е страх,че ще се изложи и ще изгуби общественото одобрение като Юпитер и Сатурн или блясъка като Слънце.Честността могат да си я позволят само онези,които няма какво да губят,безумците или онези,за които последващите загуби са по-маловажни от себето.
Рени е права-Сатурн е лоялен и постоянен,а Юпитер е верен на най-висши принципи,по-големи от него самия,въпреки,че нито единият от тях не е дипломатичен и деликатен,и не пести критика.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #28 -: Януари 21, 2016, 10:54:22 pm »
Happy ,

 Честността е проява на Марс ,защото е свързана с агресивно поведение ,да налагаш открито своята гледна точка ,потребности.Това е първична способност ,така че Юпитер и Сатурн няма как да се включат тук -те са обществени планети и в същите се съдържа способността учтивост ,като продължение на знака Везни/Венера. :)

Съгласна съм, че е по Марс, но не че е свързано с агресията, а с доблест и чест. Това е мъжко качество, но и не съвсем, защото само чистите хора, могат да са напълно честни /така че може би е и положителната страна на Нептун/, защото в повечето случай си нечестен или защото си страхливец или заради облаги.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ако попитам, ще ми отговориш ли... ЧЕСТНОСТТА
« Отговор #29 -: Януари 22, 2016, 08:40:06 pm »
 Честност  идва от чест и оттук вече  женското се губи. Какъв в е критерият за "чист " човек ? Всяка човешка способност, качество, ползвани така че, да не са в ущърб на човека и другите, не носят негативни прояви. Така е и с агресивността или Марс, ако са уморено и правилно канализирани; така е и при състояния/ситуации, в които ни е страх  или Сатурн, за да (се) съхраним, да си дадем време; така е и с прекалената учтивост или Венера, нямайки позоция. В астрологията, планетите поставени в съответните знаци, ще изразят нашите нужди, импулси и какво искаме да реализираме от същите, но аспектите са тези, които ще покажат, доколко чисто ще се случи това.
Марс в Козирог опозиция Сатурн Рак  "по-чист" и смел ли е в своя(та) защита, отколкото Марс в Риби опозиция Юпитер Дева?
Венера Везни секстил Уран Стрелец по-учтива ли е от Венера Скорпион тригон Марс Риби ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“