Автор Тема: Женски истории.  (Прочетена 27855 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Женска история
« Отговор #30 -: Ноември 30, 2014, 11:07:56 pm »
Uran, човек изначално не се променя, само се пооформя, довъзпитава, шлайфа
И даже с годините лошите черти на характера стават по-явни
Аз имам овен в седми, не понасям мъже овен (има изключения), действат ми на адреналина мигновено и вадя ножовете, пък каквото ще да става
Виж мълчаливите, дистанцирани чудаци са ми слабост, като залепена съм
Не ми трябва да ме водят, искам само да не ми е скучно :)

Ти, като ме гледаш с този натопорчен Марс в 4 дом като как ме мислиш? Хрисима ли съм по рождение или напротив. :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Женска история
« Отговор #31 -: Ноември 30, 2014, 11:14:23 pm »
За теб, Уран, винаги съм се чудила как се съвместяваш с огнен партньор. До известна степен - с възхищение, щото те принципно са готини, аз определено не бих могла
Може би имам прекалено първосигнални реакции на определен тип дразнители, не знам, не съм успяла с годините да го оправя това

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Женска история
« Отговор #32 -: Ноември 30, 2014, 11:16:10 pm »
Ха, Дракониада, не четох внимателно, искаш защита с/у фалит? Сериозно ли?
Един способен мъж и от блатото ще се вдигне, както и жена де

Сега чета следващото мнение-много идеализирана представа, баща ти е бил такъв за теб, но вероятно майка ти знае по-добре какъв е бил отвътре, дали го е успокоявала, дали го е подкрепяла...
Може да не съм се изразила добре,но не търся защита от фалит-не е това изискването ми.А самото ми условие към него не мога да споделя.
Баща ми за мен и най-прекрасният мъж на света и искам съпруг най-подобен на него.Отношението на майка ми към баща ми е такова,че още веднъж съм съгласна да имам съпруг като него.  :) Майка ми е Жена,а баща ми не съм виждала да се нуждае от подкрепа или да търси съвет-в общи линии той казва какво ще стане,а майка ми какво и е нужно и какво иска.
« Последна редакция: Ноември 30, 2014, 11:20:20 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Женска история
« Отговор #33 -: Ноември 30, 2014, 11:20:37 pm »
За теб, Уран, винаги съм се чудила как се съвместяваш с огнен партньор. До известна степен - с възхищение, щото те принципно са готини, аз определено не бих могла
Може би имам прекалено първосигнални реакции на определен тип дразнители, не знам, не съм успяла с годините да го оправя това

Те и моите са такива, но ги овладях. Просто реших, че ще бъда таква и го направих. Никой не ми е го е налагал.  Е, случва се да избухна в порой от отровни думи, но е рядко. :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Женска история
« Отговор #34 -: Ноември 30, 2014, 11:23:16 pm »
Сложих си спама в разговорката, утре тук ще е чистичко, да не разводняваме хубавата тема

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Женска история
« Отговор #35 -: Ноември 30, 2014, 11:23:54 pm »
Хайде, лека вечер и успешна седмица. :)
Оправихме ги мъжете. :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Женска история
« Отговор #36 -: Ноември 30, 2014, 11:24:53 pm »
Хайде, лека вечер и успешна седмица. :)
Оправихме ги мъжете. :012: :012:

Много хубава и на теб!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Женска история
« Отговор #37 -: Декември 01, 2014, 04:10:30 am »
А на мен къде е закодирана липсата на претенции? :012: Или приемам човека или- не.

Във философската нагласа към близките връзки, иначе на материалистично ниво, не приемаш човек(а) , ако няма ценз, статус или в /с нещо не е съвършен. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Женска история
« Отговор #38 -: Декември 01, 2014, 11:04:23 am »
Не е до мислене, а до желание- и да, наистина Дракониада, очаква мъжът да е 100%, иначе не би го признала за такъв. Аз споделям нейните (т)щения, защото са ми познати -не можеш да избягаш от първообраза си и този за другия, само може съзнателно да разшириш разбирането си за същия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Женска история
« Отговор #39 -: Декември 01, 2014, 12:57:10 pm »
Всеки човек, мъж и жена имат своите претенции , като напълно нормални несъвършени хора към своята половинка и това е начинът да се почувстват/-ме  завършени. Не напразно всичко това се случва по оста Овен/ Везни, защото вторите искат тази завършеност, чрез другия/-ите, който трябва да е балансьорът ни.Ето тук , в темата всеки споделя как очаква да изглежда тази балансираща наша половинка, според онова, което носим в себе си и ни е познато.Не мисля, че някой или някоя имат очаквания другия да им попълни теста за успеваемост на 100%, но копнежите са нещо различно от потребностите ни и винаги по-висша октава на желанията, така че ...защо да не ги облечем в някаква форма ?!? Заявявайки открито желанията си, ние изпращаме сигнали към....-,а пък ако ги улови точния човек, приемаме че копнежите ни не са били напразни. Тук е момента когато приемаме другия такъв какъвто е или ние така искаме да го виждаме. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Женска история
« Отговор #40 -: Декември 01, 2014, 01:15:34 pm »
Именно партньори, отношенията са поставени на ниво равнопоставеност,  тогава и съпругът не би трябвало да е в постоянната роля на баща.
На мен не ми харесва партриархалния модел тип "Дай ракията, ма",  а жената стои като някаква част от мебелировката, брошка на ревера.  ;D
Няма нищо лошо в моделите, но Дракоаниада като чета коментарите й е в гонене на някакъв идеал, който не съществува в човешки образ. Виждала съм по нета някакъв списък с качествата на идеалния мъж. Доста дълъг беше.  ;D
В живота никога няма гаранция, че мъжът ти ще е винаги големия шеф с добър социален статут, с многото пари. В тази връзка гаранции може да се искат само от съвършени хора. Наивно е.

Значи ако съм влюбена до уши, просто ще се се омъжа. При условие, че поставям дребен шрифт, клаузи, то вече заприличва на договор за за покупко-продажба. Или си наясно с някой какъв е и го приемаш ...с несъвършенствата му или просто не го обичаш достатъчно, за да се опитваш чрез поставяне на условия, да го нагодиш и прекроиш според собствената си представа за идеалния мъж.
Страхотен пост! Адмирирам!  :clap:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Женска история
« Отговор #41 -: Декември 01, 2014, 01:36:05 pm »
Драко, няма всесилни, непобедими и винаги успешни хора. Всеки има падове, а в една двойка партньорите са и за да се подкрепят взаимно.
Няма такива да,но има с дух на бойци или пораженци,или бездейни дървени философи-там е разликата в мъжете.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Женска история
« Отговор #42 -: Декември 01, 2014, 01:42:11 pm »
Не всеки се ражда с Тронов или Екзалтирал Марс...   ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Женска история
« Отговор #43 -: Декември 01, 2014, 02:45:55 pm »
Моите са бездейни дървени философи  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Женска история
« Отговор #44 -: Декември 01, 2014, 02:53:15 pm »

На мен не ми харесва партриархалния модел тип "Дай ракията, ма",  а жената стои като някаква част от мебелировката, брошка на ревера.  ;D
Няма нищо лошо в моделите, но Дракоаниада като чета коментарите й е в гонене на някакъв идеал, който не съществува в човешки образ. Виждала съм по нета някакъв списък с качествата на идеалния мъж. Доста дълъг беше.  ;D
Значи ако съм влюбена до уши, просто ще се се омъжа. При условие, че поставям дребен шрифт, клаузи, то вече заприличва на договор за за покупко-продажба. Или си наясно с някой какъв е и го приемаш ...с несъвършенствата му или просто не го обичаш достатъчно, за да се опитваш чрез поставяне на условия, да го нагодиш и прекроиш според собствената си представа за идеалния мъж.
Това,че ТИ си виждала само примитивния,провинциален,патриархален,мъжки архиетип,който се изразява в "дай ракията,МА!",не означава,че не съществува висш,който се изразява като тотална защита и просперитет на семейството.Пак ще спомена баща си,който ми е пример.
Друго,аз няма как да се "влюбя" в някакъв си там,ако не притежава нужните качества и няма да се надрънда да се омъжа като 16годишна циганка "по любов".Стойностите на един мъж са в постиженията му,т.е-сигурността,която е способен да предостави на семейството когато става въпрос за брак и деца.На другото се вика любовник и му трябва само един изправен Марс.
 "Договорите и уговорките" когато се касае за брак са много важна част,а не сексуалното привличане,което се бърка с любов.Липсата на клаузи,ясни задължения от двете страни е причината по която браковете се разпадат след потретване дори.Претенциите на жените към незадоволените нужди от ред и сигурност са най-честото срещаната причина,поради която жените спират да уважават мъжете си.
Твойто мъж не си ли го разбрала от кой тип е, че изпитваш несигурност че ще подходи по начин, който теб те притеснява ?
Не се казва "твойто мъж".....
Разбира се,че съм разбрала какъв тип е.Казах му,че съм съгласна да сключа брак с него.Но естеството на сферата му на дейност е несъвместима с това да му родя деца,с което той не е съгласен.Аз изключително се гордея с него,с всичките му постижения,възпитание и с всичко,което е той.
 Сега защо баща ми за мен е съвсем реален образец за мъжъжкия архиетип?Защото връзките между планетите в моята карта са подобно повторение на неговите.
Слънце Овен с диспозитор Марс/Сатурн съвпад,
мажорни връзки Юпитер/Марс/Плутон/Уран/(Слънце).
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 02:57:26 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: