Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1022044 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #705 -: Май 08, 2014, 08:00:07 pm »
Полтъргайст ли беше? Или някой е влязъл в компютъра ми?  :o

7.05.2014 23.04 ч, Варна

Другият вариант е да съм чула за броени секунди гласове от паралелния свят  :017:

Някоя досадна реклама, редовно ми изкарват акъла и се чудя от къде е

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #706 -: Май 08, 2014, 08:04:20 pm »
Според мен кучо няма да умре.
Що за въпрос, Yaya! Аз имам куче на 17 години и половина, не вижда и едвам ходи, но не си мислим подобни неща...
Весо за теб ако това е важно събитие, което може да ползва за ректификация, за друг не е- снощи ти четох коментара в тази връзка във форума на белите братя, докато четох обща информация на тази тема  :) :)
Цитат
Публикувано: 31 октомври 2009 - 17:24
Важно за мен събитие, за което се сещам в момента, е денят, в който майка ми намери едно кученце и го доведе у нас. Това стана на 5 януари 1997 г. около 18:30 часа(моментът, когато се звънна на вратата и с брат ми видяхме майка ми гушнала на ръце едно сладко кученце). Това кученце живее с нас вече 13 години и мога да кажа, че то промени живота ми в много положителен смисъл.
Между другото може да провериш за този период в лунара дали имаш лун Юпитер в третата част на лун 6д, както и в солара

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #707 -: Май 08, 2014, 08:04:54 pm »
ЯЯ, не я приспивайте, ако и е дошъл момента сама ще си затвори очичките, но и аз мисля, че ще се закрепи и ще пооправи. Какво казва докторът 

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #708 -: Май 08, 2014, 08:07:33 pm »
Мисля, че ще се оправи. Колкото до приспиването, за мен това е равнозначно на убийство, но това си е мое мнение все пак.

Съгласна, затова се гледаме сега. Предишното го приспахме, защото започна да кърви.

А защо трябва да мре, може да се закрепи- Луната У6 на кучето ще извърши хармоничен аспект със Сатурн У1 за него
  А Сатурн като У12? Ако Луната съвпадне с У3 Марс и опозира У9 Венера няма ли да осъществи облекчаващо пътуване? След ден-два? :'(
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #709 -: Май 08, 2014, 08:08:11 pm »
Ще сменят ли шефа ми (назован по име) в следващите два месеца?
Не, ще продължи да ви огрява  :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Общи хорари
« Отговор #710 -: Май 08, 2014, 08:11:26 pm »
жена пита Х /нейна приятелка/ крие ли нещо от нея относно У /мъж/. У е братовчед на Х и бившо гадже на жената. тя си задава въпросът

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #711 -: Май 08, 2014, 08:26:13 pm »
  А Сатурн като У12? Ако Луната съвпадне с У3 Марс и опозира У9 Венера няма ли да осъществи облекчаващо пътуване? След ден-два? :'(
12д е изолация, може и хоспитализация, в него има Плутон У10, който е във взаимна рецепция със Сатурн У1, У12 на кучо, а 10д показва лечението
Меркурий У8, 3 е в сходящ хармоничен аспект с Уран У1 на кучо, така че няма да умира, а ще живне, но ти явно си решила вече да го приспиш, иначе защо ще задаваш въпрос кога ще умре, не питаш дали ще умре

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #712 -: Май 08, 2014, 08:40:36 pm »
12д е изолация, може и хоспитализация, в него има Плутон У10, който е във взаимна рецепция със Сатурн У1, У12 на кучо, а 10д показва лечението
Меркурий У8, 3 е в сходящ хармоничен аспект с Уран У1 на кучо, така че няма да умира, а ще живне, но ти явно си решила вече да го приспиш, иначе защо ще задаваш въпрос кога ще умре, не питаш дали ще умре

О, не, нямам намерение - щом минавам целия град в обедната почивка, за да й давам течности, не... Но е толкова зле, че се чудя кога. Лекарката е казала, че няма да се оправи, но аз й наливам спринцовки в устата... Дано наистина живне, аз вярвам на преценката ти.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #713 -: Май 08, 2014, 10:35:14 pm »
Бих искала да задам следния въпрос относно тълкуването на хорари- при положение че сигнфикатор на даден въпрос се явява външна планета, като ко-сигнификатор ли я разглеждате, или като основен такъв?

Например, ако тази планета е Плутон и съответно Скорпион, следите ли какво се случва и с Марс в хорара? Или пък като цяло, не се смесва изобщо единия начин с другия? Ако също така, Луната същевременно прави сходящ тригон с Плутон и сходящ квадрат с Марс, преди да излезе от знака в който се намира, отговорът ще клони по-скоро към положителен или по-скоро към отрицателен? Същият въпрос и за Юпитер и/или Нептун за Риби, Сатурн и/или Уран за Водолей.

Yaya, дано състоянието на кучето да се подобри, от сърце го пожелавам!!! Зная колко е тежко да загубиш животно, и как силно страдаш като го гледаш да се мъчи и не можеш да му помогнеш :'( Ако погледнеш в очите му, ще разбереш колко ти е благодарно за грижите, които полагаш за него!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #714 -: Май 08, 2014, 10:41:50 pm »
Обикновено не гледам външните. Отговорът ще е по Марс, но дали е да или не не съдя по вида на аспекта. Външните ги отчитам като фиксирани звезди при съвпад.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #715 -: Май 08, 2014, 10:42:43 pm »
Ако АС или ДС попада в Скорпион, ще разгледам на първо място Марс като сигнификатор.

Но ако говорим за общи сигнификатори, бих използвала друга система - това, на което в модерната школа сигнификатор е Плутон, древните са разглеждали по Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #716 -: Май 08, 2014, 11:02:45 pm »
Обикновено не гледам външните. Отговорът ще е по Марс, но дали е да или не не съдя по вида на аспекта. Външните ги отчитам като фиксирани звезди при съвпад.

Diyana, благодаря! Много интересен начин на интерпретация на външни планети в хорарна карта!

Lilla, благодаря и на теб за включването! Да, именно АЦ попада в знак Овен, а дома определящ естеството на въпроса, попада в Скорпион. В случая, ще взема под внимание само Марс.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #717 -: Май 08, 2014, 11:19:29 pm »
Яя, поне седмица, макар меркурий вече да не вижда Сатурн. Ще пиша на части, че съм на телефона и не виждам добре картата.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #718 -: Май 08, 2014, 11:24:04 pm »
Бих искала да задам следния въпрос относно тълкуването на хорари- при положение че сигнфикатор на даден въпрос се явява външна планета, като ко-сигнификатор ли я разглеждате, или като основен такъв?

Например, ако тази планета е Плутон и съответно Скорпион, следите ли какво се случва и с Марс в хорара? Или пък като цяло, не се смесва изобщо единия начин с другия? Ако също така, Луната същевременно прави сходящ тригон с Плутон и сходящ квадрат с Марс, преди да излезе от знака в който се намира, отговорът ще клони по-скоро към положителен или по-скоро към отрицателен? Същият въпрос и за Юпитер и/или Нептун за Риби, Сатурн и/или Уран за Водолей.

Има астролози, специалисти в хорарна астрология, които работят само с модерните управители, други само с до сатурнови, аз вземам под внимание и двата, в зависимост от естеството на въпроса- за интерпретацията му и крайното оформяне на отговора не е достатъчен само един аспект. Скорпион на АСЦ дава богата информация за питащия, включваща както затруднения поради ретро Марс и Сатурн ако попада в 1д, така и вътрешен конфликт, показан от квадрата на Плутон с Марс, и Сатурн ако попада в 12д.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #719 -: Май 08, 2014, 11:47:47 pm »
Има астролози, специалисти в хорарна астрология, които работят само с модерните управители, други само с до сатурнови, аз вземам под внимание и двата, в зависимост от естеството на въпроса- за интерпретацията му и крайното оформяне на отговора не е достатъчен само един аспект. Скорпион на АСЦ дава богата информация за питащия, включваща както затруднения поради ретро Марс и Сатурн ако попада в 1д, така и вътрешен конфликт, показан от квадрата на Плутон с Марс, и Сатурн ако попада в 12д.

Акрукс, силно се надявах да се включиш с коментар, защото имаш богат опит в хорарна астрология!

Малко сложно се получава конкретно в този хорар, защото го задава майка, питаща нещо конкретно за детето си. Аз обърнах картата съответно и разглеждам 5-ти като 1-ви дом. Иначе майката е представена от Юпитер, но в картата на детето има силно изразен Марс като сигнификатор. Вече от тук нататък съвсем се изгубих, дали да гледам само неговите аспекти, или и тези на майката към неговите и към сигнификаторите на естеството на въпроса.

Понеже трябва да разгледам и дома където е Скорпион, се колебаех Марс или Плутон да взема под внимание. Тогава естествено се зачудих, дали изобщо е правилно да се разглеждат планетите след Сатурн в хорарите.

Умишлено не слагам карта, че напоследък много прекалих с моите запитвания.
Приемам го като упражнение, за да намамля стреса от днешния ден.