Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 261071 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Астрологични дребосъци
« -: Януари 10, 2014, 08:01:04 pm »
Който има малки въпросчета - тука - да е по-удобно :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1 -: Януари 10, 2014, 08:31:00 pm »
много зависи колко често пътуваш на къси или дълги разстояния, демек - наталната карта
ако си от хората, които рядко пътуват, за теб това е Голямо събитие и можеш да видиш предпоставки в солара, по-бавните транзити
ако си от другите - и лунар може, и просто чрез бързи транзити

ако си от хората, които за цял живот стигат най-много до съседното село (образно :) ) - вече си трябва дирекция,  прогресивна луна в 3/9, бавен транзит + някакво активиращо събитие - затъмнение, ново/пълнолуние,  такива неща

принципно за хубаво изкарване - у3/у9 в аспект с у5 - хармоничен, у1/у5, у5 към слънце/луна

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2 -: Януари 10, 2014, 08:49:09 pm »
виж при какви транзити си пътувал, би трябвало да стигнат за аналогии - меркурий, марс - бързите

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #3 -: Януари 10, 2014, 11:22:49 pm »
Не им обръщам никакво внимание :)
На мен транзитите на уран не работят-ти за лунари питаш :)
Аз вече и уран мисля да го задраскам

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #4 -: Януари 10, 2014, 11:31:32 pm »
ами почти наистина
аз такива като "вътре в себе си усещате промяна, настройката ви е различна" - еййй, това е уран, не може такива обясненийца, или пък - "то има събитие, ама ти не го виждаш" - може - ама не с мойта карта
едно е да ти откраднат колата, друго е да ти се струва, че може би вероятно гледната ти точка евентуално е по-различна

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #5 -: Януари 10, 2014, 11:36:21 pm »

На мен транзитите на уран не работят-ти за лунари питаш :)
Аз вече и уран мисля да го задраскам


е, те това точно никак не е вярно, но както и да е

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #6 -: Януари 10, 2014, 11:38:16 pm »
м? как как

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #7 -: Януари 12, 2014, 08:44:58 pm »
За себе си съм приела едно правило, което прилагайки в други карти ми се струва все по-работещо. То е, че транссатурновите планети дават събития при транзит или дирекция само, ако в наталната карта са в мажорен аспект с планетите, съставящи личността. Това са Слънце (физическото тяло), Луна (психиката), Меркурий (ума), Венера (емоциите) и Марс (волята). Не включвам Юпитер, защото той сам по себе си няма отношение към отговора на въпроса "Кой съм аз?".

За проявлението на транссатурновите транзити също е важно с коя планета са в аспект в радикса. Мога да дам пример със себе си.
Имам квадрат между Плутон и Меркурий. Плутон не сключва аспект с никоя друга планета, управлява 11 дом и се намира в 10. Меркурий управлява 6 дом и се намира във втори. При транзита на Плутон през асц. през 2009 г. останах без работа и без пари - втори и шести дом. Това беше материализираното проявление на транзита. По-важни бяха последвалите промени в мисленето, в ценностната система и в амбициите ми. Година по-късно си намерих в пъти по-добра и по-добре платена работа.

Но независимо, че Плутон не аспектира планетата, с която е свързан по натал, при транзит през кардинална ос той активира темите, по които има отношение заради квадрата с Мерк - 2, 6 и 10 дом.

Сега ми предстои квадрат на Плутон с Венера, а прогресивната Венера тъкмо направи точна опозиция с нат. Плутон. Е, нищо не се е случило и нищо не очаквам, защото нямам натален аспект Венера- Плутон.

Освен условието за аспектите, за да има събитие, то трябва да е индикирано и по прогресии, по дирекции. Отделно, за да се отключи, през тази точка трябва да мине Марс или Слънцето или поне да я аспектират с някоя лунация. Това е все едно да имаш мотор и да очакваш да върви само, защото е голям и лъскав. Ами, не може - трябва и бензин. Пък после трябва теб нещо да те провокира да врътнеш ключа.

Повечето транзити са като лунациите - само тригери.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #8 -: Януари 12, 2014, 08:54:05 pm »
Много съгласна, The_One
Обаче виж ситуация: пр луна в 7-ми
Дир венера в 5-ти
Натално квадрат уран/слънце (5), секстил венера (к4)
Тр уран минава през секстил с меркурий (евентуален у1), венера (настоящ у1), слънце-това докато е около десц и през нач на 7-ми

Още чакам аброуд да ми каже къде са събитията

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #9 -: Януари 12, 2014, 09:12:01 pm »
дайте първо да уточним какви събития очакваме - за съществените (ония дето са 4-5 през целия живот) - квадрати, нонагони и прочие не смятам, че вършат работа - тоест опираме до съвпади и/или опозиции, толкова

The One, като споменаваш Венера за любов ли са били очакванията - оставам на мнението си от години (може и да не умея да се развивам, кой знае) - но ако Венера няма отношение към любовта в наталната карта - изобщо не и е важно да се афишира така

между другото прогресиите се проявават при сходящо движение, при точния съвпад силата им отслабва

Папи, дай първо да уточним кога си родена - може Уран вече да се е проявил, а може липсата на проявление да е "джакпота", поради силен положителен фон откъм прогресии и дирекции, тоест - да имаш да черпиш, понеже е поминал само като нервно напрежение

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #10 -: Януари 12, 2014, 09:28:55 pm »
Хм..за случая на Papy не намирам логично обяснение. Грешка в часа на раждане може да измести с години тайминга на събитията. Сигурна ли си за часа, Papy?

abroad, при мен Венера е У5 - Телец и У10 - Везни. В трети дом е, в съвпад с Луната - У7. Но нито в любовта, нито в статуса има промяна.

Не знаех това за действието на прогресиите. Около половин градус преди точния аспект ме тресе една обсесивна Венерино-Плутонова любов, ама си мислех, че е от съвпада на Нептун със Слънцето ми и от кръженето на Плутон до асц. Сега си обясних доста неща, благодаря.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #11 -: Януари 12, 2014, 09:33:00 pm »
няма никаква грешка, майка е била в съзнание и помни точно часа
разни други фонови ситуации са ме карали да се съмнявам - говорим за 5-6 мин ЕВЕНТУАЛНИ, за съжаление - гранични
но и в 2-та случая уран е направил аспект с у1 и със слънце

аброуд - за почерпката - няма проблеми, за нервното напрежение - не си права, аз съм си нервачка по природа - сега съм по-скоро спокойна :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #12 -: Януари 12, 2014, 09:48:56 pm »
майка също е била в съзнание, баща ми още повече - и двамата помнят, че като е съмнало и двамата с брат ми сме се родили - само дето разликата е 2ч.

толкова ли ти е проблем да свериш информацията в общината

и не само Уран, а и Сатурн по същото време (вярно, че Сатурн не е сред силните, но следва да е ъглов, нали - което автоматично го прави силен, без оглед останалото)

и да - продължавам да считам за валидна теорията за трудно прогноризуеми карти, когато Уран е силно включен в хороскопа (с досатурновите нямам идея какво е обяснението, освен може би Раху/Кету), но в твоя случай това не е валидно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #13 -: Януари 12, 2014, 09:56:27 pm »
вече втора година моля майка да провери :)

раждането е било пословично - на живот и смърт - 5 денонощия, не се забравя такова нещо, и друг път съм писала - лекарят е искал да среже плода, за да спаси родилката- и е дал краен час
даже знам и кои други деца са родени по същото време - едното с по-малко пръсти, другото - с увреден гръбнак
на раждането на сестра ми присъствах, не сме близо по часове родени
в общината също принципно не е 100% гаранция
както и да е

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #14 -: Януари 12, 2014, 09:57:35 pm »

abroad, при мен Венера е У5 - Телец и У10 - Везни. В трети дом е, в съвпад с Луната - У7. Но нито в любовта, нито в статуса има промяна.

Не знаех това за действието на прогресиите. Около половин градус преди точния аспект ме тресе една обсесивна Венерино-Плутонова любов, ама си мислех, че е от съвпада на Нептун със Слънцето ми и от кръженето на Плутон до асц. Сега си обясних доста неща, благодаря.

преди да започна второто изречение, се сетих за написаното във второто, за което си спомних от астроартис, но ти си го отбелязала
не помня картата ти, нито положението на Плутон, но дирекцията може да се прояви и +1-2 градуса, при подходящи транзити, тоест да се материализира друга любов
Нептун е по-хлъзгав, като цяло и по-неприятен, но това вече е огледално спрямо моята карта, не е валидно за всеки, мисля :017: