Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 625184 пъти)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Сънувах...
« Отговор #3465 -: Септември 26, 2018, 06:12:25 pm »
Чудя се защо от известно време понякога сънувам, че се намирам на високо място усещайки как ми е трудно да контролирам тялото си и страхувайки се, че мога да падна от там. Последният път като сънувах това някой друг ме караше да скоча през терасата от 11ия етаж и ме уверяваше, че няма да умра, а аз се шашнах, че е полудял/незнайно защо иска да ме убие или пък се намирам в някоя реалност, където мога да летя(колко глупаво :D) и тогава в колебанието си се събудих.
По-принцип не се страхувам от височини, даже ми харесват, но в сънищата ми е различно. Може би, защото там често не мога да пазя равновесие, или ми се върти свят.
« Последна редакция: Септември 26, 2018, 06:49:20 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3466 -: Септември 27, 2018, 09:32:32 am »
Сънувах, че имам много лунички по лицето- гледах се в огледалото и не можех да повярвам, че са повече, отколкото някога съм имала, обяснявах на (не помня кого), че навремето имах само по носа и до него, че на челото никога не съм имала лунички

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3467 -: Септември 29, 2018, 12:11:23 am »
Какво означава, ако сънуваш, че някой, когото познаваш в реала и има напр. 2 деца, но в съня ти има и трето?
Така периодично сънувам моя братовчедка. Знам, че е имала спонтанент аборт. А в съня ми знам пола на детето, което реално никога не се е раждало. То не ми се явява като бебе.

Днес пък сънувах семейство, което ни е дошло на гости с децата си, които са си големи хора вече. Но, освен тези, които познавам наистина, имаше трето - по-малко от другите две.
Нямам информация да има починало дете там. По-скоро го тълкувам като да е отново загуба на бебе и показване на евентуалната му възраст, ако е било оцеляло.

Какво мислите?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3468 -: Септември 30, 2018, 05:37:51 pm »
Чудя се защо от известно време понякога сънувам, че се намирам на високо място усещайки как ми е трудно да контролирам тялото си и страхувайки се, че мога да падна от там. Последният път като сънувах това някой друг ме караше да скоча през терасата от 11ия етаж и ме уверяваше, че няма да умра, а аз се шашнах, че е полудял/незнайно защо иска да ме убие или пък се намирам в някоя реалност, където мога да летя(колко глупаво :D) и тогава в колебанието си се събудих.
По-принцип не се страхувам от височини, даже ми харесват, но в сънищата ми е различно. Може би, защото там често не мога да пазя равновесие, или ми се върти свят.
Не знам с какво се занимаваш, но има ли опасност да направиш нещо под чуждо давление, което може да срине репутацията ти?
Виенето на свят от височини - в съня, според мен, означава възможна опасност свързана с имидж, социален статус, служебно положение.
Друго едно тълкуване - недоволство или нестабилност на работното място, учебното заведение /ако учиш/ или в семейството /ако си семейна/.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3469 -: Септември 30, 2018, 05:48:01 pm »
Сънувах, че имам много лунички по лицето- гледах се в огледалото и не можех да повярвам, че са повече, отколкото някога съм имала, обяснявах на (не помня кого), че навремето имах само по носа и до него, че на челото никога не съм имала лунички
Наблюдавала си се в огледало, а то мултиплицира образа.
Едната тема е здравето, а другата - популярност или бизнес. Ако това, което си видяла в огледалото не ти е харесало /тук трябва да си припомниш емоциите в съня/, означава, че не си доволна от резултатите от популярността/бизнеса. Ако си изпитала задоволство - ще се радваш на добър имидж/ разрастване на бизнеса.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3470 -: Септември 30, 2018, 05:50:24 pm »
Какво означава, ако сънуваш, че някой, когото познаваш в реала и има напр. 2 деца, но в съня ти има и трето?
Така периодично сънувам моя братовчедка. Знам, че е имала спонтанент аборт. А в съня ми знам пола на детето, което реално никога не се е раждало. То не ми се явява като бебе.

Днес пък сънувах семейство, което ни е дошло на гости с децата си, които са си големи хора вече. Но, освен тези, които познавам наистина, имаше трето - по-малко от другите две.
Нямам информация да има починало дете там. По-скоро го тълкувам като да е отново загуба на бебе и показване на евентуалната му възраст, ако е било оцеляло.

Какво мислите?
Помниш ли добре детето и поведението му? То може да символизира недобри черти от твоя характер или този -  на близките/познатите ти.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3471 -: Септември 30, 2018, 06:30:41 pm »
Помниш ли добре детето и поведението му? То може да символизира недобри черти от твоя характер или този -  на близките/познатите ти.

То просто е там това дете - като всички останали. И още докато сънувам, осъзнавам, че в реала такова дете няма.
Ако трябва да съм съвсем точна - по време на тези ми сънища нямам никаква интеракция с когото и да било. Просто ги виждам всички накуп - като снимка от някакво роднинско гости или празнуване.
Чувството е приятно, както би било, ако наистина съм на роднинско гости или празнуване с въпросните хора. :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3472 -: Септември 30, 2018, 06:57:37 pm »
Вълнувала ли те е мисълта за тези преждевременни загуби?

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3473 -: Септември 30, 2018, 10:32:21 pm »
Вълнувала ли те е мисълта за тези преждевременни загуби?

Ако въпросът ти е към мен - не.
За второто семейство дори нямам информация а е имало загуба.

Благодаря ти за отговорите, Уран!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3474 -: Септември 30, 2018, 11:32:14 pm »
Наблюдавала си се в огледало, а то мултиплицира образа.
Едната тема е здравето, а другата - популярност или бизнес. Ако това, което си видяла в огледалото не ти е харесало /тук трябва да си припомниш емоциите в съня/, означава, че не си доволна от резултатите от популярността/бизнеса. Ако си изпитала задоволство - ще се радваш на добър имидж/ разрастване на бизнеса.
емоцията ми беше учудване и сякаш мъничко се радвах, че си имам отново лунички, макар повече от едно време в младостта  :)
А здравето- вече пети ден сме потънали в сополи с бебо, нощем се будеше и плачеше, мама и тати се изнервиха, но все пак изкарахме добре и тати си свърши работата- купи къща и там  :(

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Сънувах...
« Отговор #3475 -: Октомври 02, 2018, 09:27:16 am »
Не знам с какво се занимаваш, но има ли опасност да направиш нещо под чуждо давление, което може да срине репутацията ти?
Виенето на свят от височини - в съня, според мен, означава възможна опасност свързана с имидж, социален статус, служебно положение.
Друго едно тълкуване - недоволство или нестабилност на работното място, учебното заведение /ако учиш/ или в семейството /ако си семейна/.
Благодаря! Определено е второто. В училище се отегчавам и не правя нищо полезно за мен самата, а има интересни за мен неща извън училище, които са от значение за бъдещето ми, но съм задължена да ходя на училище.
« Последна редакция: Октомври 02, 2018, 09:30:21 am от Aquarius »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Сънувах...
« Отговор #3476 -: Януари 04, 2019, 09:40:36 pm »
Здравейте,
От много време не бях сънувала, но вчерашния сън беше гадничък, поне за мен.
Сънувах че се нареждам на опашка в кухня за готови ястия. Но имаше един човек пред мен и една жена зад мен, която буквално с една лъжица или пръсти, не помня бръкна 3 пъти в едно картофено пюре. Аз и направих забележка, че това е недопустимо, а собственичката на тази кухня започна да я защитава. Казах, че ще се обърна към властите, а собственика започна да ме заплашва, че бизнесът му бил регистриран в Англия :D и не подлежи на българските закони. Имах 20 лева и ми ги взеха, за да не ме "глобят" за нарушаване на реда в закусвалнята, и ми взеха и мобилния апарат. И аз се стреснах и си тръгнах. Обаче се озовах в някакъв непознат квартал, пълен с хора, които чакаха автобус за близките села. И съответно, аз нямаше как да се прибера и тръгнах по пътя и започнах да махам на таксита, които светеха в зелено, но все бяха заети с хора и ме подминаваха. Тръгнах пеш, през някаква огромна зелена поляна, но пътеката беше отъпкана без трева. Стигнах до някъде и видях блокове и минах покрай тях и излязох на една пресечка и пак започнах да махам. Един мъж дойде и ми каза "няма да си хванеш такси от тук" и ми даде телефона си да се обадя да извикам такси, но те ми отказваха. И така свърши съня, защото мъжът ми ме събуди.

Иначе чакаме гости утре: кумът ни и съпругата му, които живеят в Англия и се притеснявам за едното ядене руло с бекон и пилешко месо и сметанов сос, дали ще мога да го сготвя, заедно с картофено пюре :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3477 -: Януари 06, 2019, 05:43:13 pm »
fortunades, преди да стигна до края на поста ти, който е и отговор на въпроса ти, усещането от съня ти е за социална среда/мероприятие, в която не се чувстваш комфортно.
Нарушено лично пространство, арогантност, недоразумения...
Ако сънят е свързан с гостуването на познатите ти, възможно е да настъпят недоразумения с тях или с тези - край теб, но в крайна сметка ще се справиш - "тръгнеш по пътека".
Хващането на такси и телефонните разговори - изясняване на позиции, разтълуване на изречени думи, обяснения и т.н.

Сънят говори за несигурност/липса на самочувствие от твоя страна.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Сънувах...
« Отговор #3478 -: Януари 06, 2019, 06:28:33 pm »
fortunades, преди да стигна до края на поста ти, който е и отговор на въпроса ти, усещането от съня ти е за социална среда/мероприятие, в която не се чувстваш комфортно.
Нарушено лично пространство, арогантност, недоразумения...
Ако сънят е свързан с гостуването на познатите ти, възможно е да настъпят недоразумения с тях или с тези - край теб, но в крайна сметка ще се справиш - "тръгнеш по пътека".
Хващането на такси и телефонните разговори - изясняване на позиции, разтълуване на изречени думи, обяснения и т.н.

Сънят говори за несигурност/липса на самочувствие от твоя страна.
Uran,
Благодаря ти за тълкуването. Несигурност имаше и липса на самочувствие, заради това руло. И така и стана: рулото стана на запечена лазаня, тъй като не можахме да го завием. Но пак стана много вкусно и всички бяха доволни.
Обаче имаше нарушено лично пространство от страна на девер ми и приятелката му, с която хич не с харесваме.  Свекърва ми ги беше поканила горе в тях (като входната врата е една и те влизат през нашия коридор за да стигнат до горе по вътрешната стълба). Изобщо не ни беше предупредила че ще идват и аз много се изнервих! Самото и присъствие ме кара да се чувствам зле, тъй като с нея си имаме скрита омраза една към друга. И в крайна сметка девер ми слезе за малко да ни каже наздраве и уж да ни пита как сме си изкарали с мъжът ми на Нова година, защото не бяхме включени в техните планове. Тази въпросната госпожичка, зад гърбът ни организира новогодишната екскурзия до някакво село забравено от бога, без да ни поканят и така ни раздели с нашите кумове, които си идват веднъж в годината. И между другото, аз пък се радвам че стана така защото трябваше да се качим и ние горе и да и търпя инфантилните глупости, които ръси на висок глас. С нея се засякох в коридора и като една ледена кралица, без усмивка и казах "За много години" и толкоз.   :93:
« Последна редакция: Януари 06, 2019, 06:30:16 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Сънувах...
« Отговор #3479 -: Януари 06, 2019, 09:22:58 pm »
Снощи сънувах странен сън, от който помня, че брат ми си беше у нас, а на новото ми колело му се беше разглобила вилката на две части.  :o :-X :-X Чудя се какво ли означава? Предишната вечер един приятел ме пита дали си продавам вилката, но аз му казах, че никога не съм и имал подобно намерение.