Автор Тема: Марсов възврат  (Прочетена 29438 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #45 -: Май 16, 2017, 05:18:50 pm »
То е същото като натал с транзити, т. е . АЦ на възвратната карта е в съвпад с моя.
Построих ти го за Пловдив, ако не си там кажи да коригирам  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Марсов възврат
« Отговор #46 -: Май 16, 2017, 05:36:37 pm »
Благодаря за труда, тъкмо щях да кача същата карта, но докато налучкам точното време...
Е, това е точната моя натална домификация и затова попитах  как може да се случва в друг дом, освен в наталния, където си е Марс.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #47 -: Май 16, 2017, 06:02:58 pm »
Благодаря за труда, тъкмо щях да кача същата карта, но докато налучкам точното време...
Е, това е точната моя натална домификация и затова попитах  как може да се случва в друг дом, освен в наталния, където си е Марс.
Ха, наистина , само няколко минути разлика с наталния асц. - някакво съвпадение е, на мен при венерин възрат една година венусара ми повтори наталните домове
За марсов възврат в текущия Марс е в 10д, а наталния ми е в 3д, в следващия е в 4д, нали го качих тук в предните коментари, като не е сигурно дали ще съм на посоченото място, може да ме заведат на друго място, но едва ли ще е голяма разликата в куспидите
« Последна редакция: Май 16, 2017, 09:48:47 pm от akruks »

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Марсов възврат
« Отговор #48 -: Май 16, 2017, 06:22:12 pm »
Корея, стана ми интересно, че имаш Марс натален в 12, не искам да разводнявам темата, ама по какъв начин се е проявявал там, като е  бил активиран действал ли е по каноничните астроправила или по други начини са изглеждали събитията?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Марсов възврат
« Отговор #49 -: Май 16, 2017, 06:56:58 pm »
Аз затова тъпо и упорито питам толкова, явно е някакво съвпадение, но така и не си направих труда да врътна карта за някой друг.  :57:
Даже и не знам откъде тоз интерес у мен към Марс, от месеци не съм си гледала картата, сега що ли ми трябваше ..
През Марс ми е минавал Сатурн само, иначе кой ти гледа тригони и квадрати ...Сега наближава квардтатура на тр. Нептун, ще следя.
В интерес на истината, Марсовата енергия и изобщо начинът , по който отдавам и получавам енергия, винаги са ми били в недостиг или проблемни.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Марсов възврат
« Отговор #50 -: Май 16, 2017, 07:25:52 pm »
Жалко, нямаш нито една история за престой в психиатрично заведение, кандидат-пандизчия ,успешна психотерапия или прозаичен санаториумен престой  ;D Иначе за Нептун- ще вземеш шнорхел, плавници и си готова. Дайвинг в океан, море, вана със соли от Мъртво море  :012: Поне психоаналитичка нямаш ли, егати разбули ми дванайсетодомните митове  :D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #51 -: Май 16, 2017, 07:37:16 pm »
Аз затова тъпо и упорито питам толкова, явно е някакво съвпадение, но така и не си направих труда да врътна карта за някой друг.  :57:
Даже и не знам откъде тоз интерес у мен към Марс, от месеци не съм си гледала картата, сега що ли ми трябваше ..
През Марс ми е минавал Сатурн само, иначе кой ти гледа тригони и квадрати ...Сега наближава квардтатура на тр. Нептун, ще следя.
В интерес на истината, Марсовата енергия и изобщо начинът , по който отдавам и получавам енергия, винаги са ми били в недостиг или проблемни.

Не е закономерност, при теб е знаково, вероятно, ако всичко с точност е наравено, ето при мен:
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Марсов възврат
« Отговор #52 -: Май 16, 2017, 07:45:08 pm »
Я и аз да благодаря на Стреличка и Акрукс за цитата от Дияна :) - осъзнах, че съм във втората квадратура, та даже и влезе в 12 дом .... вече няма да се чувствам гузна, че съм все уморена :) .... ще си го изчакам - има-няма 3 месеца :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Марсов възврат
« Отговор #53 -: Май 16, 2017, 07:52:17 pm »
Жалко, нямаш нито една история за престой в психиатрично заведение, кандидат-пандизчия ,успешна психотерапия или прозаичен санаториумен престой  ;D Иначе за Нептун- ще вземеш шнорхел, плавници и си готова. Дайвинг в океан, море, вана със соли от Мъртво море  :012: Поне психоаналитичка нямаш ли, егати разбули ми дванайсетодомните митове  :D
Значи, нищо от горе изброеното.
Не вярвам в психоаналитиците, освен в собствените пси- сили.
Виж, морета и океани много ме привличат и успокояват, с радост бих се преселила до някоя водна шир.
И самотата ме зарежда и вдъхновява, обичам да съм сама със себе си.
Факт е, че откак прогресивно Марс  навлезе  в Рак, станах още по- мързелива. И още по- проклета. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Марсов възврат
« Отговор #54 -: Май 17, 2017, 06:19:13 pm »
Мина и замина Марсовият ми възврат, изкарах го в леглото за по- безопасно. :57:
Определено зорът е градус- два преди точния съвпад, нервите ме пуснаха, но ми е в комбинация с ПМС и реално не мога да преценя дали не преувеличавам влиянието на съвпада поради този факт.
Днес само драскотини имам- крадох роза през ограда, но поради възбрана от интимни контакти, енергията ще я пренасоча другаде.  :57:
« Последна редакция: Май 17, 2017, 06:32:09 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #55 -: Май 17, 2017, 10:43:55 pm »
Как се чувствате при всяка последната четвърт от лунния цикъл ?
Как или накъде е насочен импулса ви при тригона, точно преди външна планета отново да спре, за да тръгне видимо за нас директна ?
А колко са уморени мислите ви, в онези 8-10 дни между долен съвпад Слънце-Меркурий и времето, когато Меркурий ще спре, за да тръгне директно?
Разликата е само в това как реагираме на сходството в циклите на всички планети, според това как същите са поставени в натала и как ние боравим с характеристиките им. При всички планети има начало на цикъла, действие, кулминация, развръзка, край и пак отначало- много ясно, че когато нещо започва енергията, мотивацията е насочена с много хъс, отразена в постъпките и стремежите, след това идва резултата и дали същия ни удовлетворява се кефим или не, след този  апогей , енергията ни започва да  намалява или следва "часът на жената"няма го този импулс за инициатива, ние вече сме "омъжени/ женени , той/тя е мой/ моя", следва да изхвърлим ненужното " мама, тъща, приятелите по бира" , което пък внася напрежение, смут, неразбирателство и оттам спада либидото, няма секс, няма екс, желанието за действие намалява, тонусът, жизнеността  съм почти на "0", тъмно, мрачно, нямаме вече сили и тъкмо да се откажем и..пак Новолуние , и пак наново Марс ни прави възврат в картата, но с друг АСЦ, а това е много важно за възвратната карта, особено за Марс, както и положението на Венера тук. Аналог на лунните фази, но със спецификата на проява на съответната планета и като продължителност на действие.
« Последна редакция: Май 18, 2017, 07:51:51 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #56 -: Май 18, 2017, 10:39:49 am »
Сега може би си давам сметка защо така брутално ми се спи в изминалите дни ... и днес, едва ставам, едва се движа, все едно нямам ток и карам на последния заряд в батериите. Тъкмо преди малко го коментирахме с мъжа ми, защото съм от онези брутално енергични хора, които сят малко и имат енергия за целия китайски народ....

Рени, коментарът ти е страхотен  :clap: :engel016: Точно Венера я намирам за отлично поставена в новия Марсар - в точен съвпад с нат Юпитер и (йеее) и с него влиза в големия огнен тригон - в тригон и с нат.Луна. Те иначе в натала са оквадратени, та сега няма да има остри камъни между тях, а пухена възглавничка  :29: Марсарния АС е в Лъв, на 2 градуса преди К6 ....
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #57 -: Май 18, 2017, 01:12:51 pm »
Алена, аз съм в период, когато тр. Марс е опозиция на натален и проявата от  същия ще е докато направи куинконкс, навлизайки в знак на Рак- при мен тази част от цикъла попада по оста 7-1 домове и с уговорката да осъвместя противоположните си желания вътре в мен, за да разбера, че не мога да бъда на две места едновременно, а да съм наясно с кого реално, да се споразумея, но не просто формално и с другия/-ите/-ото ( възврата на Марс при мен започна съвпад със Сатурн). Концентрирайки се върху някой или  някакво конкретно сътрудничество, вероятността да пропусна важна или изгодна за мен среща, контакт бъдещи такива е по-малка, защото предстоят ситуации с прояви, които ще са "невидими" за мен или такива несподелени, при последващия аспект от цикъла. За мен Марс е важен, защото държи важни точки в картата ми и е добре да следя неговия цикъл. Марс се дразни от аспекта опозиция, но няма нищо против напрежението от аспекта квадратура и според това , дали картата е с акцент на източни планети, кардинални, силни мъжки планети, акцент на Овен, Водолей, Козирог, Стрелец, Лъв, тогава натива ще откликва веднага на твърдите аспекти с действие, а на леките с резултат и обратно. Венера и Марс винаги се разглеждат заедно, защото един без друг са "самотници",защото  така интересите, предпочитанията, стремежите, желанията на натива са по-пълноценни и човек може да се наслаждава на това, което има и може. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Марсов възврат
« Отговор #58 -: Май 18, 2017, 06:57:19 pm »
След няколко дни и любимият ми племенник има марсов възврат -благодаря, че ме подсетихте. Само, че аз се чудя с оглед на това ,че Марс му е 12 натален в опозе с натален Плутон и каре Уран, дали да се тревожа ,че утре тръгва на път с кола. Дирекционият Марс му е на АС .Трудно ми е да запазя хладнокръвие, като гледам карти на близки и се поддавам първоначално  на страх .В случая наистина не гледам подробно, за да не задълбоча ужаса, както споменах брат ми също е с натален аспект -опозе Уран Марс, като Уран транзитен е ву начален Марс точно сега. И ву моят Марс е сега, но на мен поне са ми в натален тригон  :012: Егати наследствените аспекти -готови сме за ИРА май  ;D Обаче хихо хахи, не знам дали да се повече от притеснявам за племенникът и с оглед предстоящият път и близката година с дирекционен Марс на АС . :-X
« Последна редакция: Май 19, 2017, 08:55:49 pm от Rebeka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Марсов възврат
« Отговор #59 -: Май 18, 2017, 07:54:35 pm »
А нещо да сменя училище?
Нещо интересно имаше ли при квадрат пр/дир меркурий към марс?

И аз така веднъж по семейни констелации и едновременни кофти аспекти не дадох да се пътува, ама те пък по никакъв начин не се проявиха, тъй че не си само ти паника :)
« Последна редакция: Май 18, 2017, 08:02:58 pm от Papy »