Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233132 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #195 -: Юли 25, 2014, 02:49:41 pm »
Сред представителите на някои от немските школи съм срещала изказване, че "по 10 дом е резултатът".
Не съм сигурна дали не беше точно така и в декумбитурите на заболяванията. Но лично не съм разглеждала декумбитури. Ако разглеждат по девети дом лечението, по десети биха могли да гледат "печалбата", ползата от лечението = резултата. Това, което описах, е в медицинските хорари по Джон Фроули, а той се позовава основно на Никола Кулперер.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #196 -: Юли 25, 2014, 02:52:37 pm »
Слънце - това е жизнената енергия, но в случая, в Лъв (к5) и четвърти дом, може да обозначава и сърцето.
А Слънцето в лъв дали не би могло да е лъчетерапия?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #197 -: Юли 25, 2014, 02:58:06 pm »

Обосновала съм се кратко и ясно, на теб кое не ти беше ясно от моето писане, че продължаваш да предъвкваш едно и също?

Не съм чела обясненията ти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #198 -: Юли 25, 2014, 03:03:51 pm »
Струва ми се най-резонно лъчетерапията да е по Раху, а той в случая е в знака на заточение на Марс и така или иначе съвпадът е разходящ. Може би вече е била прилагана, но ефектът й е бил по-скоро разрушителен.
Не съм сигурна за Слънце и Лъв и лъчелечението, по-скоро май съм срещала твърдения за Уран или Плутон сред съвременните медицински астролози. Ако се ползват, и двете са в марсови знаци, така че би трябвало да са благотворни.

Таня, нали споделяме общото разбиране, че не сме специалисти и това обсъждане тук не трябва да се взема насериозно? Защото наистина не е.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #199 -: Юли 25, 2014, 03:06:51 pm »
Сред представителите на някои от немските школи съм срещала изказване, че "по 10 дом е резултатът".

Не ползвам немски, но бих проверила немската хорарна школа. Ще потърся нещо - някаква подсказка?
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #200 -: Юли 25, 2014, 03:07:09 pm »
Струва ми се най-резонно лъчетерапията да е по Раху, а той в случая е в знака на заточение на Марс и така или иначе съвпадът е разходящ.

Да, има логика, ако гледаме по правилата на ведическата хорарна астрология. Но в западната нали на СЛВ му придават друго значение? Може би трябва да включим транссатурновите - Уран, Плутон?

Също така ми прави впечатление, че нейният сигнификатор е затиснат между Раху и Сатурн. Но това също е по ведическата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #201 -: Юли 25, 2014, 03:08:09 pm »
Не ползвам немски, но бих проверила немската хорарна школа. Ще потърся нещо - някаква подсказка?

Това съм го чела при онази скандална астроложка - Смарагд, ако се сещаш. Не в някоя книга или от някоя школа конкретно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #202 -: Юли 25, 2014, 03:09:57 pm »
Ами щом си попитала, значи можеш  :012: И не чувам гласове от отвъдното, за да ми говори, чела съм го по книгите на хартиен носител, че електронните не мога да чета  :)
10д е лечението, 9д показва крайния резултат на въпроси по 6д, в случая здравето
Плутон е в неин 9д

да, този израз ми остана от немския и няма изтриване :) - на немски обикновено се пита "разрешавате ли да попитам" :)

9д е ясен, но за 10д не мога да му разбера логиката за лечение - може би подобрение на здравето, нещо като 5-ти от 6-ти? ще си го разсъждавам. Благодаря.
« Последна редакция: Юли 25, 2014, 03:14:44 pm от Happy58 »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #203 -: Юли 25, 2014, 03:18:55 pm »
Това съм го чела при онази скандална астроложка - Смарагд, ако се сещаш. Не в някоя книга или от някоя школа конкретно.

А, "любимата" ми астроложка от времето на прощъпулника. Тя първа ми отвори очите колко сбъркан човек съм ;D. Допреди няколко години все още се поддържаше архивът на сайта, но сега дори не помня какъв беше адресът.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #204 -: Юли 25, 2014, 03:24:38 pm »
С уговорката, че няма да влизам в спорове, знам, че 9д/като 4 от 6 както и споменавате/ е краят на лечението и успеваемостта му според-аспекти,.есенциални, акцидентални и др..етс. 10 дом като "програма-максимум", във всички хорари, не само здравни има значение, но не конкретно здравно.
10 дом в декомбитора има значение-кой орган система е най-силен при родения и "ще удари" едно рамо да компенсира общото състояние на болния. Един декомбе съм правила при изгаряния  3ст. на близък, кризите бяха учудващо конкретни по картата.
Иначе, рентгени, лъчения са си по 8 дом и плутон.

Ако някой знае други изпитани сигнификатори-съгласна съм. :38:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #205 -: Юли 25, 2014, 03:25:35 pm »
Също така ми прави впечатление, че нейният сигнификатор е затиснат между Раху и Сатурн.

Вярно, както и това, че Марс управлява едновременно и първия, и осмия ѝ дом, а е в заточение в момента и в рецепция със Сатурн в осми.

Да, има логика, ако гледаме по правилата на ведическата хорарна астрология. Но в западната нали на СЛВ му придават друго значение? Може би трябва да включим транссатурновите - Уран, Плутон?

Ако не ползваме транссатурните, вероятно за медицинска употреба на радиолечението все пак трябва да се гледа Марс, а за научната употреба - лаборанти, рентгенолози - вероятно Меркурий и Сатурн? :017:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #206 -: Юли 25, 2014, 03:45:07 pm »
Но има и обнадеждаващи фактори - сигнификаторът на болестта (у6) не е във фиксиран знак, няма сходящ аспект с у8. В случая у1 и у8 са една и съща планета, но скоро предстои смяна на знак. Луната също няма да направи квадрат с Марс, у8. Аспектът със Сатурн в 8 дом на квезита вече е разходящ, при това е тригон - временно стабилизиране. Но анаретен Марс в знак на заточение може да загатва за слаби възстановителни способности при квезита, макар че Марс се намира в собствена терма - и все пак в знак на заточение, където не се държи много "адекватно".

При класиците Меркурий също се приема за сигнификатор на лекарите, в случая управлява и нейния 6 дом, владее я по терма също така. Меркурий е в кардинален знак, собствена терма - болестта се развива бързо, силна е, но поне на този текущ етап не намирам достатъчно потвърждения, че ще я събори. Според мен ще има временно стабилизиране, но след като нейният сигнификатор (Марс) смени знака, се очаква някава промяна. И евентуално тогава въпросът ще може да се зададе повторно.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Хорари за здраве
« Отговор #207 -: Юли 25, 2014, 03:48:02 pm »
Да не е на амфетамини?
Отговорът е бил под носа ми, ама кой да се сети  :08:
Обясняваше ми, как му донесли разни неща, но не му обърнах внимание, защото говореше несвързано. За амфетамини не знам, но с това неадекватно хилене, 100 % пуши трева.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #208 -: Юли 25, 2014, 03:54:02 pm »

Ако не ползваме транссатурните, вероятно за медицинска употреба на радиолечението все пак трябва да се гледа Марс, а за научната употреба - лаборанти, рентгенолози - вероятно Меркурий и Сатурн? :017:

да, ама то радиолечението без транссатурновите не може да съществува - нали тези планети всъщност носят новите технически знания и придобивки .... как така ще ги махате .... не мисля, че е правилно.
Да, древните са работили само с досатурновите, ама при тях не е имало е такива модерни лечения :) и болести :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Хорари за здраве
« Отговор #209 -: Август 08, 2014, 10:26:46 am »
имунизациите по кой дом са?