Автор Тема: Размисли за форума  (Прочетена 11393 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Размисли за форума
« -: Септември 18, 2016, 11:34:22 am »
Много често във форума, дори подсъзнателно, се търси някаква интрига да има и тогава се пиша в дадена тема (имало е много такива теми), а в сериозни теми се изписват по 1-2 мнения, но може би това е някакъв остатък или навик от други форуми. В астросайта имаше доста ценни мнения  и теми, но те бяха или на Синухе или на Лили. Мненията на акрукс също бяха много ценни, за съжаление бяха затрити от завист...
За съжаление форумът се отличава много от чуждестранните астро-форуми (не че трябва да бъде тяхно копие), но там няма много спам, както е тука.

Създавам темата, тъй като разчистих мненията си, които не са в съответствие с темата за Марс.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #1 -: Септември 18, 2016, 11:39:52 am »
Имаше една тема, нещо от сорта на Мръсните тайни на форума. А тази с какъв уклон ще бъде?  ;D

Весо, няма смисъл да оплакваме миналото на българските астрологични форуми. Или по-скоро сегашното им състояние в сравнение с миналото. Времената се менят, не можеш да върнеш това, което вече е отминало като тенденция. Както виждате, едни и същи хора пишем в тия форуми, години наред. И няма вливане на свежа кръв, енергията не се обновява, все същото остава и повечето тук си знаем магариите. И на западен форум няма как да приличаме, а дори и на рускоезичен. Хората са различни. Затова нека ценим това, което имаме тук и сега.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Размисли за форума
« Отговор #2 -: Септември 18, 2016, 12:08:58 pm »
Просто искам да запазя това, което написах снощи, за да остане тук видно за всички, които го и ще го посетят, докато съществува.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #3 -: Септември 18, 2016, 12:20:29 pm »
... а страстите къде са ?  :D

И на мен това ми беше първата асоциация след прочитане на заглавието  :012:

Страстите са в марсовата тема!  :043: :043: :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Размисли за форума
« Отговор #4 -: Септември 18, 2016, 01:07:42 pm »
 Ако няма страсти и интрига, за какво да пиша тука. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #5 -: Септември 18, 2016, 01:12:19 pm »
Ако няма страсти и интрига, за какво да пиша тука. :012:

Е, как бе, Мира? Да ти налеят знания с фунийка.  :lol_hitting:

Шегата настрана - форумният формат е дискусионен, не е разработен като модул за обучение и изнасяне на лекционен материал. Едно от най-големите му предимства са реалните практически казуси, било то и преимуществено хорарни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли за форума
« Отговор #6 -: Септември 18, 2016, 01:29:45 pm »
Ако няма страсти и интрига, за какво да пиша тука. :012:

Аз пък съм обратно, достатъчно страсти и интрига си имам, че си ги и въобразявам доволно, интелектуално и дистанцирано общуване търся :012:


Лили, извинявай ама не мисля, че някой търси тук да му наливат знания на кило. Когато споменах да споделяне и даване, имах предвид по-коро за разбиране и насока чрез астрологичните знания, не снасяне на теоретични пространни изложения. Ти напоследък все подскачаш (и не само ти) колко много знаеш, на какво високо ниво си, плебса не е заслужил височайшото ти благоволение, все използвани се чувствате някои.

В крайна сметка и ти не успя да си прогнозираш добре нещата покрай онова дело миналата година.
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 01:34:21 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #7 -: Септември 18, 2016, 01:33:25 pm »
И все пак, ако трябва да сме обективни, не сме чак толкова зле. Сред всички заспали и полузаспали астро форуми у нас този е единственият останал активен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Размисли за форума
« Отговор #8 -: Септември 18, 2016, 01:43:27 pm »
Активни сме. Пък аз се шегувах само. Майтап да става.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #9 -: Септември 18, 2016, 02:50:34 pm »
Лили, извинявай ама не мисля, че някой търси тук да му наливат знания на кило. Когато споменах да споделяне и даване, имах предвид по-коро за разбиране и насока чрез астрологичните знания, не снасяне на теоретични пространни изложения. Ти напоследък все подскачаш (и не само ти) колко много знаеш, на какво високо ниво си, плебса не е заслужил височайшото ти благоволение, все използвани се чувствате някои.

В крайна сметка и ти не успя да си прогнозираш добре нещата покрай онова дело миналата година.

На вас някакъв проблем ли са ви чуждите знания? Изглежда така, сякаш ви докарват болезнени гърчове.  :D

В интерес на истината и някои юристи успяха с безплатните си съвети /вярвам, че са били добронамерени/ сериозно да ме подведат и да ме пратят в девета глуха. А аз като човек, който няма нужния ценз в тази област, повярвах и се хванах за това като за спасителна сламка. Изводът какъв е - трябва повече да се чете и изследва реалната практика - юридическа и астрологична. Между другото, в съда ни се изсмяха, когато го изтъкнахме в своя защита.  ;) /правя си извода и за адвокатката - стелиумна Везна, обърна си мнението на 180 градуса/

А коя от вас е в състояние обективно да си тълкува хороскопа? Спрямо своята карта и аз не съм обективна и съм го казвала неведнъж. Тук огромният проблем е, че тръгват да интерпретират чужди хороскопи, без да имат нужното знание и разбиране за своите собствени.

Пък още по-забавно е да гледам как хора, при които не съм забелязала много да дават от себе си, да сочат с пръст и да говорят за безкористно споделяне на хора, които много са се раздавали. И това ако не е патологично проективно поведение, не знам как да го нарека.

А проблемът какъв е - според мен е глобален, не само форумен. Когато от едно кранче е текло, та текло и изведнъж решиш леко да го регулираш, всички дето се бяха наредили на поилката, започват да ти скачат с обвинения.

Обаче все на лично и субективно го обръщате, просто не можете да се откъснете от тоя пуст манталитет. Какво общо има моето дело с форума? И къде съм заявила, че съм супер профи астролог и мога да гарантирам 100% познаваемост?

Ами, вярно е горепосоченото - има ли драма, интрига, веднага се включват. Все това се търси - да е лично и скандално. Затова в по-интересните практически теми теми има най-слабо участие.



« Последна редакция: Септември 18, 2016, 03:14:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли за форума
« Отговор #10 -: Септември 18, 2016, 03:11:43 pm »
На вас някакъв проблем ли са ви чуждите знания? Изглежда така, сякаш ви докарват болезнени гърчове.  :D

В интерес на истината и някои юристи успяха с безплатните си съвети /вярвам, че са били добронамерени/ сериозно да ме подведат и да ме пратят в девета глуха. А аз като човек, който няма нужния ценз в тази област, повярвах и се хванах за това като за спасителна сламка. Изводът какъв е - трябва повече да се чете и изследва реалната практика - юридическа и астрологична. Между другото, в съда ни се изсмяха, когато го изтъкнахме в своя защита.  ;) /правя си извода и за адвокатката - стелиумна Везна, обърна си мнението на 180 градуса/

А коя от вас е в състояние обективно да си тълкува хороскопа? Спрямо своята карта и аз не съм обективна и съм го казвала неведнъж. Тук огромният проблем е, че тръгват да интерпретират чужди хороскопи, без да имат нужното знание и разбиране за своите собствени.

Пък още по-забавно е да гледам как хора, при които не съм забелязала много да дават от себе си, да сочат с пръст и да говорят за безкористно споделяне на хора, които много са се раздавали. И това ако не е патологично проективно поведение, не знам как да го нарека.

А проблемът какъв е - според мен е глобален, не само форумен. Когато от едно кранче е текло, та текло и изведнъж решиш леко да го регулираш, всички дето се бяха наредили на поилката, започват да ти скачат с обвинения.



Като гледам каква жлъч плюеш не знам кой е с гърчовете...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #11 -: Септември 18, 2016, 03:16:29 pm »


Като гледам каква жлъч плюеш не знам кой е с гърчовете...

Каква жлъч? Сами се поставяте в толкова смешни и нелепи ситуации и жалкото е, че не успявате да се погледнете отстрани. Просто не ви е дадено това умение, все около личното гравитирате. Затова си помислете - кой е длъжен да ви харесва с тези ви качества? Няма сила на света, която да ме принуди да харесвам махленски манталитет.

Тук не се боря нито за лайкове, нито за симпатии, нито за повече пространство, нито имам за цел на някой да му изземвам авторитета - бъдете спокойни! Пиша в каквито теми си поискам и когато си поискам. И нямам намерение някому да преча да се изявява.



« Последна редакция: Септември 18, 2016, 03:29:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Размисли за форума
« Отговор #12 -: Септември 18, 2016, 03:50:47 pm »
Хей, не написах темата, за да разединява форума, а напротив - за да не допуска повече това. Когато сме единни, сме много по-силни и задружни. Разединението води до разруха. Нали целта е да няма повече запустяли форуми?
Всеки един от вас е ценен и прекрасен сам по себе си и не заради знанията, които притежава, а заради това какъв е като човек.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #13 -: Септември 18, 2016, 03:54:52 pm »
Хей, не написах темата, за да разединява форума, а напротив - за да не допуска повече това. Когато сме единни, сме много по-силни и задружни. Разединението води до разруха.

Глас в пустиня, никой няма да те чуе. Всеки си върти своята плоча.
И вярвам, че идеята на тази тема не беше да се изливат злоба и неприязън. Не се чувствай виновен заради чужди акъли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли за форума
« Отговор #14 -: Септември 18, 2016, 04:04:45 pm »
Въпрос... :)
Кой е потребителят Shurik... Често го виждам тук,а не съм видял да участва,какво прави,само чете ли... От толкова време...
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 04:17:15 pm от Ali_Lun »