Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 43184 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #15 -: Април 22, 2014, 06:50:17 pm »
Azazael,виждаш или очакваш ,изброените от теб качества в другия/те ,като условие за приятелство със същите ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #16 -: Април 22, 2014, 07:09:20 pm »
Виждам ги и без хубавите качества, които съм си намислил като изисквания не приемам другия за приятел, а като някакъв далечен познат. Обикновенно давам един дълъг изпитателен срок и накрая си правя изводите. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #17 -: Април 22, 2014, 09:09:07 pm »
Бих ли го подкрепил или не? Не се ли познава точно по това истинския приятел?

Най-важна в приятелството е подкрепата, но зависи в какво се изразява. Всеки я разбира по своему.

Истинският приятел няма да те гали с перце, а ще ти каже къде грешиш.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #18 -: Април 22, 2014, 09:34:36 pm »
Всеки има нужда от приятели, дори и да не си го признава (дори и Лили Иванова, нищо че бръщолеви глупости, че самотата зареждала  :012:). Въпросът е доколко всеки сам е способен да бъде истински приятел.
Лично аз не знам как бих реагирал, ако някой добър приятел ми каже, да речем, че е убил някого. Бих ли го подкрепил или не? Не се ли познава точно по това истинския приятел?

Няма такова понятие като "всеки има нужда от ....рози ,плакат на " Канарите" ,гоблен" Тайната вечеря" ,приятели " -има лични потребности и нужди и затова Лили Иванова не говори глупости ,а си задоволява същите и самотата е състояние ,а не антипод на приятелство.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелството
« Отговор #19 -: Април 22, 2014, 10:53:59 pm »
Имаше няколко мнения в посока "хубаво нещо са, но не задължително". Напълно споделям. Човек е какъвто е, трябва да се приема и обича такъв, сам по себе си, с всичките си грешки, глупости, провали, възходи. А приятелството-за разкош, за кеф, за споделяне, за мрънкане-според настроението
По принцип гледам да помагам на който мога, не само на приятели
На тях пък гледам да им се радвам когато мога :)
И помощта, която получавам, пак е такава-често дори не сварвам да помоля
Затова си мисля, че ако живееш във вътрешна хармония, вселената се грижи за теб

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #20 -: Април 23, 2014, 04:26:17 pm »
http://www.bg-astrology.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1015&catid=61
Сега случайно попаднах на тази статия. Описанието за телец при мен пасва на 100% :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #21 -: Април 23, 2014, 07:54:05 pm »
Да, и на мен ми отговаря Рачешкото описание. Иначе най-добрата ми приятелка е Стрелец, наистина адски дебела кратуна има и никога не слуша какво й казвам.  :012: Може и да изляза права, но следващия път пак няма да ме послуша, а ще направи каквото си е намислила. Разбирам се най-добре с хора със силна земя или огън по отношение на приятелствата. Силно водните не мога да ги дишам, особено себеподобните раци.  :012: Скорпионите може би са изключението, защото са по-резервирани и не са хората, които ще уревават света всеки ден. Но ако започнат да го правят бягам, защото знам, че няма никога да спрат.  :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #22 -: Април 23, 2014, 11:31:44 pm »
Юпитер не умее да създава приятелства,заради планетарния принцип ,който символизира -такива не са му необходими . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #23 -: Април 23, 2014, 11:51:50 pm »
"Обсебен от бог или друга свръхчовешка сила.". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #24 -: Април 23, 2014, 11:58:40 pm »
Е, Рени, много неща може да не са ти необходими и пак да ги правиш просто защото правят живота по-хубав. Технологиите не са ни необходими, можем да чукаме с камъните и да живеем в пещери, но не го правим - примерно. Същото и с Юпитер, едното не изключва другото. Даже най-хубавите неща стават тогава, когато ги правиш не защото имаш нужда от тях, а след като си осъзнал, че можеш да живееш без тях - защото така си обективен и не проецираш върху тях комплексите си. страховете си и всичко останало.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #25 -: Април 24, 2014, 12:34:34 am »
Thunder,Юпитер е най-големият и най-увереният и в пряк ,и в преносен смисъл ,а приятелството е необходимост за/към  подкрепа,помощ,сътрудничество и при силен акцент на Юпитер ,не е задължително да е Стрелец ,същото няма как да се случи ,защото Юпитер е този ,който "организира" ,"уверява" тази същата нужда .
Бог или там както всеки си  визуализира тази 'сила"-  има ли приятели ?!? Не ,и знаем защо ,затова казах,че Юпитер не е ориентиран към тази категория партньорства . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #26 -: Април 24, 2014, 01:05:18 am »
Юпитер е щедър и благосклонен, и всичко на този свят е симбиоза. Той не може да реализира тези си качества, ако няма на кого да даде и към кого да бъде благосклонен. Това отново е вид подкрепа. Според мен в реда на мислите ти Юпитериански акцент може да даде доминираща роля в приятелството, по-активната страна, но всеки бог си има мястото и особеностите, които го тласкат към това да се обвърже с другите.  :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #27 -: Април 24, 2014, 01:29:04 am »
Юпитер е щедър и благороден заради самото добро, което прави, а не заради дълбоки чувства към приятелите си. Той е егоист и иска да се надува. ;D Прави добро от висок морал и желание да е възможно най - нависоко. :)
За мен и двете сте прави, само че гледате различните страни на монетата. :)
« Последна редакция: Април 24, 2014, 01:30:47 am от AzaZaeL »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #28 -: Април 24, 2014, 01:39:53 am »
Юпитер е щедър и благороден заради самото добро, което прави, а не заради дълбоки чувства към приятелите си. Той е егоист и иска да се надува. ;D Прави добро от висок морал и желание да е възможно най - нависоко. :)
За мен и двете сте прави, само че гледате различните страни на монетата. :)

Цитат
Юпитер е щедър и благороден заради самото добро, което прави, а не заради дълбоки чувства към приятелите си.

Azazael,благодаря ти,ти се изразяваш разбираемо-това е посоката по казуса тук. :08:

Няма прав или грешен ,не "гоним" спор. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #29 -: Април 24, 2014, 02:14:12 am »
Е то и въздухарите нямат дълбоки чувства. Дайте да зачеркнем и тях от списъка на хора, които наистина могат да бъдат приятели, те все пак говорят с вас само защото имат нужда да говорят, а не че емоционално се обвързват.  :012:  Ако следваме тази логика, двама въздухари помежду си никога не могат да бъдат приятели, нито Юпитерианец с въздухар, остават там само земните и водните да се наслаждават на тази благинка. Приятелството не опира до това кой колко дълбоки чувства може да има. Или не само - трябва да имаме огледални нужди и някаква съвместимост. Така сме устроени, че на подсъзнателно ниво намираме хората, които отговарятна нужите ни - и след това ставаме приятели с тях - чувствата идват след това, а чувства всеки един от нас като човек има. И понеже психиката ни може да се представи на архетипно ниво - всеки архетип е способен на чувства и има някакви чувства.