Автор Тема: Равносметка  (Прочетена 12063 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Равносметка
« Отговор #15 -: Декември 31, 2015, 08:51:44 pm »
Вадете списъците...:)
Сбъднаха ли се мечти, солари, желания?
Какво научихме от провалите, имаше ли приятели и предатели, имаше ли върхове и падения, любов...
тегава година имах аз (5-ца, Слънце в 8д), но с богата вътрешна динамика и някак струваща си, смислена, добре се чувствам в края й, макар да съм далееееееееееч от щастлива, каквото и да значи това:Д

сол. АСЦ във 2д, Рак, на 2 градуса преди нат. Юпитер (у7)
емоционална година на загуби (преосмисляне и претегляне на всичко и всички)
Луна в сол. 5д, в Скорпион - бях влюбена по едно време, много силно и непознато за мен чувство. зареди ме за няколко месеца.
Сатурн в сол. 6д и на нат. ДСЦ
продължих да бъда без постоянна работа, Сатурн си ме държа така по време на целия му транзит през 6д, по едно време спрях да се бунтувам. иначе инициативност не ми липсваше - по Коледа и Нова година миналата година писах проекти и събирах документи, докато всички останали замесени си вееха дупетата из Европа, на 1-ви януари кандидатствах за неплатен стаж в едно малко издателство, което ме изстиска както подобава за отрицателно време и след работен моуд 24/7 в продължение на 2 седмици, точно преди рождения ми ден ме изпрати да си ходя, като не пропусна да използва всичките ми идеи през останалата част от годината:Д

човек, с когото заедно градих(ме) живот в последните 2-3 години изненадващо напусна живота ми в края на април - драматично и немотивирано, но неблагодарници не ми трябват, омръзна ми все да нося някого, а никой да не го оценява накрая. освен Сатурн в сол. 7д, Уран е в сол. 11 дом. - точно квадратиращ наталния ми съвпад Меркурий(у1/5)-Нептун(у11). и понеже това не е достатъчно - тр./сол. Плутон е върху същия съвпад, в сол. 7д. красотаааааа:Д
става въпрос за човек тип "семейство", с когото прекарвате всеки божи ден, с когото сте се усещали като "направени един за друг" и всички отстрани са ви повтаряли, че сте еднакви и трябва да се запознаете, с когото искате и вървите към общо бъдеще. изобщо - култ бе за мен. имах дъъъъъълга депресия, козирожка такава, 'дето все се чудя как изобщо излизаме чисти от нея...
и друг много близък човек напусна живота ми, но не от този тип, а от типа "водолейските ми венера и МЦ и козирожкото ми търпение ще толерират всички объркани/зли хора на този свят, ще ги закърпят, почистят, отгледат самочувствие, възпитат, помогнат по всякакъв начин и прочее". уви, злото надделява понякога, аз рачешката емоционална натовареност и инфантилните фенерчета на слънце на асц. откъм 12д мога да изтърпя, но, виж, скорпионските жалки опити за манипулации и самозадоволителни прояви на садизъм и агресия единствено към хората, които те обгрижват, просто не. благодарност е единственото нещо, което изисквам от хората, така че - кой откъде е. но пък доста дадох там, възпитах вкус, култура, отворих хоризонти към по-високи неща, проектът ми не е отишъл съвсем на вятъра.

Нептун на сол.МЦ
яка чуденка имаше тук - дали да запиша нещо "за пари", въпреки нежеланието си; да сменя рязко професионалната сфера и хоризонтите. уви, не го направих и съм благодарна на устойчивостта си за това. иначе щях да се ненавиждам. за сметка на това - позанимах се с музикална теория и започнах да свиря на пиано. композирах смело. изобщо - доволно.

сол. ИЦ ми е върху наталната Луна(у3), сол.К3 е върху нат. ИЦ, в сол. 3д е Юпитер - много проблеми с брат ми тази година, много. в един момент спрях да общувам с него, Сатурн не ми позволява да толерирам наглото му, точно юпитерско поведение спрямо мен и всичко останало в живота. толкова.

съвпад Меркурий(у4)-Венера(у12/5) в сол.9, на 3* от СЛВ-то ми в нат.10, Водолей. няколко водолеи се завъртяха в живота ми, това беше преобладаващата енергия, както и предпочитанията ми, всъщност.
в сол.9д е и Марс - фокусирах се върху развитието си и придобиването на нови знания и умения. родителското тяло ми опява за емиграция, а тежките планети разчистват и последните ми останали корени тук. //ааа, по едно време ми скимна да потърся био баща си, столкнах и дъщеря му, за да сравня съдби; телците никога няма да страдат колкото козирозите:Д това не знам на кой аспект да го припиша:Д:Д:Д

аз от награди не се впечатлявам много, защото винаги са закъснели и следователно - недостатъчни. а и ако не ми отварят врати за развитието ми - не виждам смисъл в тях. иначе, не липсваха, но нищо не променят в живота ми.

започнах я сама тази година, така и мисля да я завърша - творчески и активно, вписвайки се в последен за годината дедлайн.:Д отдааааавна съм си разгледала новия солар, тези дни ще го постна за добри пожелания, хах.
край:Д

...................
едит:
уау, прекалих, по-късно ще се редактирам/изтрия:Д

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Равносметка
« Отговор #16 -: Декември 31, 2015, 08:57:00 pm »
Още нещо, което завърши с благоприятна развръзка. От началото до края на април бях изправена на нокти с болен домашен любимец, беше наистина на ръба и можеше да не преживее инфекцията. Толкова сериозен проблем с любимец ми се случва за пръв път, досега не е имало нищо съществено, освен пандемия от бълхи - "придобивка" от старото жилище, от което се изнесох с моите любимци тук. Изживях болестта му като своя собствена или като на дете. Целият април ми беше под силен стрес, съчетан с напрежение на работно място и ненормирано работно време. Но успяхме да оцелеем. Сега това коте изглежда най-добре от всички и е много привързано към мен, сякаш усеща, че е било на няколко крачки от смъртта и не съм го изоставила.
Лили, браво на теб!  :clap:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Равносметка
« Отговор #17 -: Януари 01, 2016, 02:53:32 pm »
Много съм доволна от завършека на годината. Стопли душата ми, от чисто човешка гледна точка. Вече разбирам, че не е важно къде и как празнуваш, а с кого, какви хора се сещат за теб в този момент.

Бъдете щастливи!  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Равносметка
« Отговор #18 -: Януари 01, 2016, 03:14:05 pm »
А материални подаръци нямаше, не ми и трябват вече. Пък и винаги повече ми е харесвало аз да давам нещо, това ми носи радост. Паднаха ми се много романтични късметчета от питката. Дотук все брадва беше, сега се падна сватба.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Равносметка
« Отговор #19 -: Януари 01, 2016, 04:01:52 pm »
Имах доста трудни моменти през 2015-та... Завърших образованието си и продължавам в друга степен, намерих си работа по специалността и започнах (макар противоречията и трудностите, които имах/м), имах и достатъчно време за себе си за личностно израстване. Разбрах какво не е любовта, разбрах какво не е и приятелството. Разбрах и че нямам право да отнемам мечтите на хората, независимо, че може да изглеждат нереалистични или да доведат до болка - всеки има право да си удря главата в стената, колкото пъти прецени сам.

Вчера след като си написах 100-те неща, за които съм благодарна на изминалата година осъзнах, че това е била една от най-трансформиращите и смислено живени години за мен! Благодарна съм на Вселената, за всичко, което ми даде и което не през 2015-та :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Равносметка
« Отговор #20 -: Януари 01, 2016, 04:31:13 pm »
Стар, орисвам те на щастие!  :58: :38:

Не се отричай от желанията и мечтите си.
Каквото и да напиша ще е като клише. Днес си така, в това настроение. Но не забравяй, че всичко е цикъл, колело.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Равносметка
« Отговор #21 -: Януари 01, 2016, 05:05:44 pm »
2015г, беше трудна за мен, доста каляваща. Признавам си, че проявих на моменти завиден стоицизъм, чак се чудя откъде съм го извадила  :012: Годината започна зле- бях в болница, направиха ми операция, завърших висшето си образование, но с трудности, големи драми изживях, докато намеря подходящата за мен работа, по едно време мислех, че от мен нищо не става. Задълбах в тарото.  :)

 2015г ще я запомня с две неща- сбъднах мечтата си да гледам на живо европейското по волейбол, и то с баща ми. С него, преди доста години се наранихме жестоко, но лек по-лек се боря да затоплим отношенията си. Второто нещо е, че започнах работа, за която само съм си мечтала. Тя ме накара да погледна на живота под друг ъгъл.

Определено излизам по-мъдра от старата година. Вече не робувам толкова на суетата и хорското мнение.  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Равносметка
« Отговор #22 -: Януари 02, 2016, 12:54:12 am »
Много ми харесаха анализите с ОВ по отминалите солари. Колебах се тук ли или в соларната тема, но ... като се има предвид, че моя стар не съм го пускала, че вече е минал, може би е за тази тема.

Както писах - преобръщаща година. Погледнах си солара - осите на 1/7 дом в натала и солара са обърнати. Точно за преобръщането се замислих. Затъмненията от пролетта и есента също са по тази ос. Това явно се маркират темите за годината.

Другото особено е, че соларът ми е новолунен. Без да съм го гледала - на предната страница коментирах, че годината е на новото начало. Соларното новолуние попада в 4 соларен дом, към 10 натален. Наистина започнахме да градим семейните основи наново. В този дом сол.Плутон прави точен до минути съвпад с нат. Меркурой - У4, У7 - още един акцент къде ще е промяната. В допълнение дир. Плутон застана на нат.СЛВ и промяната тръгна от ценностите в семейството, устоите му, вярата един в друг и общото, това, което ни свързва. Сол. ИЦ върху нат.Нептун У1 в 9 нат. дом- допълва картинката.

В 4 сол. дом към 10 натален със Слънцата в него и другите планети - виждам и като - майчинството, което продължи до юли, добавям и престоя след операциите у дома, нуждата от покой ... Плутон в 4 соларен дом намеква, че може да домошарствам и след оперативни намеси.

В тази връзка не мога да подмина чифтосването на 6 и 12 дом в солара и натала - здравословна тема и уединение. Така си беше. Нат. Луна е точно на сол.К12. Емоционалният отклик в мен бе голям. Юпитер в сол.12 дом - дали да го приемам за закрилник?

Другата схема - сол.Уран от 8 сол. дом, в съвпад с нат.Юпитер от 1 нат. дом  опозиция на нат.Плутон - У8 в натала. Всичко с операциите се случи "внезапно" и изненадващо за мен, за добро обаче :) Нат.Плутон попада във 2 сол. дом в съвпад с тр. СЛВ. Ами да - драмата за парите. Тук трябва да добавя и секстила, който Уран/Юпитер правят към сол.Марс в 5 сол. дом, съответно и тригона му с нат.Плутон/тр.СЛВ. Ами точно в тази следоперативна ситуации и семейните обрати падна ударение и мъжката сексуална страна в семейството и около мен. И двамата си направихме равносметките и продължаваме с желанието да бъдем заедно - пък догодина ще видим :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Равносметка
« Отговор #23 -: Януари 02, 2016, 03:03:04 pm »
Понякога и най-ведрите вибрации на лг 3-примерно, са неспособни да разкъсат черните облаци на Сатурн и Плутон, та ще ме прощават видните кабалисти, но изолирано от астрологията  рискуват да поднесат кутия с долнопробен локум. Защото аз колко години с характеристика 4 изкарах, а бяха 2, 3, 4, 5, 6.. Ония ако не пуснат примката, ще видиш жътва на кукуво лято :012:

ЛГ3  не е за "тройкаджиите", а за " узрелите"и смелите. Който не знае, че е в ЛГ 3 и е вътрешно мотивиран, уверен в себе си, приема доста от случващото се през същата година като чудо, който знае, че е в ЛГ 3 и му липсва посока, не умее да вижда нещата в перспектива, приема случващото се през същата година като неоправдани очаквания, който знае защо е в ЛГ3 е отворен към новите възможности и към подобряване на статуквото и приема случващото се през същата година като бъдеще.
Това е година, която се свързва с принципа и природата на Огъня и Юпитер, така че същата е свързана с търсене, прозорливост, спонтанност, експанзия, учене  и мъдрост.
Личната година се тълкува паралелно с Пътя на живота, това  е нещо като 'аналог" на транзитите в астрологията. И номерологичния и астрологичния анализ сочат едно и също през съответната година. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Равносметка
« Отговор #24 -: Януари 02, 2016, 03:46:00 pm »
Ако през лг 3 Сатурн прегазва личните ти планети, но най -настойчиво Венера, а съответно Уран /Плутон   квадратират някое светило, тогава как ще се прояви тази тъй мила юпитерова експанзия. И айде стига  с приказките за мъдрост сила и прочие духовен растеж, че вече ме втриса от мъдрост.Та как ще се прояви лг 3 ?Та как Юпитер е в синхрон със Сатурн като принципите им на експанзия и ограничение са различни.Какво показват-среден пръст, не чакай нищо, казват.Зарови локумите и напразните надежди, ако си бил толкова тъп, че да ги имаш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Равносметка
« Отговор #25 -: Януари 02, 2016, 03:50:23 pm »
Нали знаеш, Бека - локуми най-лесно се разтягат, прогнози трудно се правят  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Равносметка
« Отговор #26 -: Януари 02, 2016, 04:43:32 pm »
Нали знаеш, Бека - локуми най-лесно се разтягат, прогнози трудно се правят  :)
Да, ама астрологията ако не ми е полезна от практична  стойност в живота не ми се разтягат и локуми и самозаблуди .Повечето книжки които съм изчела са локуми ,клишета, които все повече ме дразнят, искам да знам как да се справям със ситуации, ако могат да бъдат измислени, но ми писна да ми втълпяват от така модерната астропсихология, че болката ми не е истинска, че това е само урок, от който ще помъдрея. Само, че мен ме боли и ми писна от помъдряване ,защото стана време да мрем ,а още не сме живяли. Та ако мога да открия как ще го правя и търся само, че ако Сатурн не позволи и сто Дупитера не стигат и 333 гайди не свирят. Затова ми е черен Сатурна .И ми писна да изкарват някого нееволюирал духовно щото видиш ли някой пън не оползотворил транзита на Юпитер. Много са ми яки тези така живяли ,мъдри душички, които са на по-високи октави и за туй хванали гребена на вълната .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Равносметка
« Отговор #27 -: Януари 02, 2016, 05:13:32 pm »
Извън философския ви дискрус да се похваля, че от 2016 навлизам в ЛГ3, ако правилно съм сметнала годината  ;D  :cheer:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Равносметка
« Отговор #28 -: Януари 02, 2016, 05:16:18 pm »
Аз пък в ЛГ 8- дупе да ми е яко  ;D

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Равносметка
« Отговор #29 -: Януари 02, 2016, 05:24:36 pm »
Аз излизам скоро от 8 (плюс съм и в саде сати), а още мърдам - така че споко.

В картата ми Сатурн е по-силен от Юпитер, така че той се проявава и по транзити по-силно, но и Юпитер работи. Но вярно, че слабо. То за сатурновия скептик все не е достатъчно.