Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 430084 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #870 -: Август 07, 2018, 08:58:43 am »
Здравейте,
Тъй като не намирам никъде информация имам няколко въпроса като начинаещ.
1.Къде мога да намеря подробна информация за Медиум Цели или кариерата и работата, според МС?

МС представя призванието като кариера. То е работа, дейност, която на първо място обичаш да правиш. Отдава ти се. Не е задължително да печелиш пари от нея.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #871 -: Август 07, 2018, 09:14:16 am »
Не знам кои книги имаш и си чела, тази  книга чела ли си? Които са я чели, ми я похвалиха, че е добра
https://www.book.store.bg/p117901/astrologia-i-profesionalna-orientacia-margarita-paskaleva.html

В частта от книгата, предложена на разглеждане, за гокленовите зони, все едно чета текст, който вече някъде съм го чела.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #872 -: Август 07, 2018, 09:40:11 am »
На мен - оттук: https://astrogalaxy.info/michel-gauquelin-astrology/
Но това е теория и общи приказки, няма как да не е една и съща информация.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 02:38:09 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #873 -: Август 07, 2018, 10:18:47 am »
Тя информацията може да касае едно и също нещо, но може да се представи по два начина. Като преразказ, буквоядски и със свои думи човек да изрази своя опит, мнение по въпроса.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #874 -: Август 07, 2018, 10:21:41 am »
Според мен за професията трябва да се съди по цялата карта, като отправната точка е знакът на МЦ и евентуално планети в 10ти дом. Но това, което показват трябва да се потвърждава и от знаци и терми на светилата и асцедента, и т.н.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #875 -: Август 07, 2018, 10:32:53 am »
Не знам кои книги имаш и си чела, тази  книга чела ли си? Които са я чели, ми я похвалиха, че е добра
https://www.book.store.bg/p117901/astrologia-i-profesionalna-orientacia-margarita-paskaleva.html
akruks ,
Не са специализирани за професионална ориентация, а за радикса. "Астрология: Енциклопедия стъпка по стъпка Мадлин Геруик-Бродьор, Лиза Ленард" тук дават информация за 10-ти дом, че е кариерата и социалния статус, как възприемат човека чрез неговата кариера и статус.

МС представя призванието като кариера. То е работа, дейност, която на първо място обичаш да правиш. Отдава ти се. Не е задължително да печелиш пари от нея.
Да, то това е ясно. Но защо определят МЦ-то като области в които можеш да се развиваш по-добре, например. Или работа която е по-подходяща за теб например. Сега моят МЦ е във водолей и бях чела (Мисля че Мира Кунева даже ми го беше казала, при първото ми ходене на професионален астролог при нея), че хора с такова разположение се насочват в области които са свързани с медицина, красота и мода. Аз хем се занимавам с медицина, хем пък с онлайн търговия, което мисля че е типично за Уран/Водолей. Даже в момента софтуера, който ползваме е пълен бастун и с много борби, успях да накарам ИТ-специалистите да си направят нови функционалности. И от там пък, направих и едни големи промени в административния ни сайт, където го няма никъде другаде в България, в онлайн аптеките. И в крайна сметка, се водя по това да съм по-иновативна и в случая заимствам много от американския модел на онлайн търговия.
При майка ми ( преди една седмица ми каза часът си на раждане) пък МЦ е в Юпитер- тя е завършила за треньор по волейбол във ВИФ(сегашното НСА), като Юпитер е в 10ти дом и е У10. Което е точно попадение за МЦ в Юпитер.
При баща ми МЦ е в Овен У10, като марс е в 5-ти дом в Стрелец: той също е завършил там, но профил баскетбол, а и обича да работи с деца и то малко повече да ги натоварва. Много борбен и силен физически, като пък допълнително се занимаваше и със строителство, тежък физически труд У6 Козирог и Сатурн съвпад със Слънце в 6ти дом. И по-скоро това му беше като занаят и хоби, което той обожаваше, въпреки натоварванията. И сега всъщност си оказа влияние на здравето му:силни болки и промени в ставите и костите на цялото тяло. Нормално при тези аспекти. И сега когато Сатурн му транзитира в 6ти дом, болките са много по-силни, но и Асцендента му в Лъв помага да не понася силните болки, имат нисък праг на болка и преувеличават.


На мен - от тук: https://astrogalaxy.info/michel-gauquelin-astrology/
Но това е теория и общи приказки, няма как да не е е една и съща информация.
Корея,
Ще хвърля едно око.


Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #876 -: Август 07, 2018, 10:44:40 am »
Като става въпрос за Гоклен и неговите изследвания, в повечето български източници нещата се преповтарят. Някой все отнякъде го е чел, разликата е в използвания език. Други преразказват от вече написано на български. А книгата на Марги вероятно е добра като за начинаещи, но се съмнявам в нея да откриете нещо, което да го няма написано безплатно по форумите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #877 -: Август 07, 2018, 10:49:56 am »
Като става въпрос за Гоклен и неговите изследвания, в повечето български източници нещата се преповтарят. Някой все отнякъде го е чел, разликата е в използвания език. Други преразказват от вече написано на български. А книгата на Марги вероятно е добра като за начинаещи, но се съмнявам в нея да откриете нещо, което да го няма написано безплатно по форумите.
Точно това се опитвам да намеря. За някои МЦ-та намирам, но в Рак и Риби нищо. Интересуват ме заради съпругът ми (МЦ в Рак, много е плах на работното си място и неуверен, постоянно се съмнява в собствените си качества, а шефът му постоянно пък го хвали и иска да намери негов брат-близнак, защото кадри като него не се намирали лесно и трябвало да ги задържи) и сестра ми(тази жена е голям мързел и все гледа да си стои в къщи и някой да я издържа :D ).
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #878 -: Август 07, 2018, 10:53:54 am »
В частта от книгата, предложена на разглеждане, за гокленовите зони, все едно чета текст, който вече някъде съм го чела.
реално тя няма как да промени биографията на Гоклен, нито зоните му- на мене ми харесва синтезирания вид и начина, по който ги описва, сигурно защото сме с овча Луна  :012:
жалко само, че представителната извадка от книгата свършва на описанието за художниците, но така по картинката отчитам, че сякаш голямата дъщеря е със Сатурн, Венера, Меркурий и Слънце в гокленовата зона около МС, докторантурата ѝ сега е свързана с научни изследвания на изящните изкуства
тук има статия на английски http://www.theoryofastrology.com/gauquelin/mars_effect.htm

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #879 -: Август 07, 2018, 10:54:54 am »
В сайта на Пими нямаше ли такива описания?
Не мога да ти бъда полезна, отдавна не използвам такива ресурси. Астрология на български изобщо не чета.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #880 -: Август 07, 2018, 11:10:07 am »
В сайта на Пими нямаше ли такива описания?
Не мога да ти бъда полезна, отдавна не използвам такива ресурси. Астрология на български изобщо не чета.
логично е, все пак българският език не ти е майчин

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #881 -: Август 07, 2018, 11:10:26 am »
Сериозна няма да е, само секс.

Ние само се срещаме, а повече говорим по телефона. Не ме натиска за секс изобщо. А по какво се вижда дали ще е сериозна и по какво пе ще е само за секс?
По това че е в пети дом ли показва несериозното му отношение ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #882 -: Август 07, 2018, 11:19:46 am »
логично е, все пак българският език не ти е майчин

Не, не е логично. Превеждам книги на български, който не ми е майчин.
Просто на този език не намирам нищо, което да ме устройва.
В повечето случаи е преписано или преразказано отнякъде – я от руски, я от английски. Рядко се среща будна астрологична мисъл у нас, в повечето случаи е чиста проба папагалстване.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 11:21:18 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #883 -: Август 07, 2018, 11:35:19 am »
В сайта на Пими нямаше ли такива описания?
Не мога да ти бъда полезна, отдавна не използвам такива ресурси. Астрология на български изобщо не чета.
Има малко информация, но е оскъдна.
Там има доста типичен пример, както и при мъжът ми. Само че при мъжът ми МЦ в Рак и Луна в 4-ти дом в Козирог, което означава че работата, ще влияе върху семейството. И в момента се преработва и се прибира късно и все си мисля, че и след време пак ще е така. Интересното е че Плутон е във 2ри дом У2 също, но е квадрат с марс У7 в 8ми дом, което ме навежда на мисълта, че е способен да печели много пари, но и да ги губи. Макар, че е доста стиснат с този стелиум в Козирог (Слънце,Луна,Меркурии,Сатурн,Уран,Нептун,). А ретро Юпитер в 10-ти дом в Лъв, квадратура към Плутон във втори, означава ли че трудно ще изкарва парите с много труд?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #884 -: Август 07, 2018, 11:43:10 am »
Има малко информация, но е оскъдна.

Подробна информация наистина не откривам.
Потърсих в гугъла – сайтът на Пими вече е завирусен, Нодът директно го блокира.

Мира е постнала много хубава статия, там е описан алгоритъмът на разглеждане по тази тема от натала.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 11:48:03 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui