Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 83530 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #180 -: Юни 03, 2015, 11:03:45 pm »
Ти пак във филми
Тая колежка ти се оплаква от клиенти, ти-на нас, значи си вампир, тъй ли? Може да й е дотежало за момента нещо, нали сте в един кюп

Пък котките маркират щото са почти безпризорни, от толкова работа едва ли ти остава много време да им се радваш

Та...друго исках да кажа-колко е полезно да си открит човек-за околните?
Сега гледах един честен актьор как каза на една пълничка певица да не си показва телесата. Тва яко ли е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #181 -: Юни 04, 2015, 07:08:59 am »
Моето не е оплакване, аз така си пиша - за назидание, белким хората да се усетят как изглеждат отстрани. Ситуациите, които описвам, не са рядкост, дори напротив - доста често срещано явление. Но тесногръдието е нещо, което елиминира доста сетива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #182 -: Юни 04, 2015, 08:38:00 am »
Твоето е направо карма-на всяка крачка ги срещаш тез глупави, нахални, тесногръди и изобщо-все кофти хора
Кога видя някой готин последно?
Аз вече знам, че не искаш да е различно и мен лично това примиренчество много ме ядосва, обаче дори и в случая мислиш, че си нападната

Нали си здрава, самостоятелна, хубава, умна, с умения, стаж-защо си прецакваш ежедневието с дребнави интрижки и дразги? Няма колектив, в който всички са перфектни, няма дори двама души, които винаги да се разбират, няма шефове, които винаги са наясно колко много работиш и кой скатава, това е реалността. Да се бориш срещу нея е загубена кауза.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #183 -: Юни 04, 2015, 09:18:44 am »
Малкото готини просто потъват в тоя лайнарник. Загубена кауза е да се бориш за каквото и да било, намирайки се в обор с овце. Малкото, които не са овце, просто са принудени да оцеляват /има и такива, нали виждам/.

Забелязах и една правопропорционална зависимост в местните колективи - колкото по-малко знания и опит има някоя колежка, толкова повече се напъва да дискредитира човек, който я превъзхожда с познания и опит. Липсата на колективна етика и наличието на много сериозни комплекси сред женската част са много съществен възпиращ фактор тук. Не забелязвам опити за дискредитация на друг колега при жени, които са с по-високо ниво на интелигентност и имат достатъчно професионален опит, т.е. някъде вече са се доказали - в други компании или на свободна практика.

Днес пак поведох възпитателна беседа, в градския транспорт. Мълчат и гледат надолу, все едно са глухи.  :012:

« Последна редакция: Юни 04, 2015, 09:39:31 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #184 -: Юни 04, 2015, 03:48:10 pm »
Тогава си постави за цел да излезеш от тая среда и бавно и методично си я следвай, наистина има далеч по-добри места/градове/фирми

За градския транспорт няма да коментирам, аз едва изтрайвам асансьорите по моловете, има дори продавачи в близкия магазин, които разпознавам със затворени очи. Отврат

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #185 -: Юни 04, 2015, 04:23:12 pm »
В асансьорите в стари блокове вече получавам пристъпи на клаустрофобия, там едва се събират по двама души. Тясно, мръсно и задушно. А и като знаеш, че инсталацията е на 30-40 години... пътуването ти в него е въпрос на късмет.

В градския най-много ме дразнят наглите жени, дето в претъпкан рейс заемат съседната седалка със своята чанта или торбичка. И като я помоли някой да си я прибере в себе си, първо го поглежда злобно и после с демонстративно нежелание си прибира нещата. Дотук все съм се сдържала да не направя жлъчна забележка, но някой път ще ме сварят в малко по-арогантно настроение и мога да изправя на нокти целия рейс.

Значи хората прави ще стоят и ще се блъскат един в друг, а за някаква мърла ще има специално отделени две места - за нейния мухлясал з-ник и за чантите й!  :D




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #186 -: Юни 04, 2015, 09:32:55 pm »
Такава забележка не мисля, че е жлъчна, ти затова толкова трупаш, щото и на заспалите лели по рейсовете мълчиш, що за овен, не разбирам? :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #187 -: Юни 04, 2015, 09:40:35 pm »
Не ми се занимава просто, като знам какво крякане ще настъпи, а не се качвам за по 2-3 спирки.

Вчера конкретно една такава ми направи впечатление - не беше неучтива към мен, а към друга, доста миловидна и възпитана на пръв поглед жена. Достатъчно подигравателно ги гледам, не е нужно да се вдигат скандали. Няма и смисъл, във Варна са особен тип дебили - ти му го казваш право в очите, той или гледа надолу, или се прави, че въобще не те чува.

Днес спира един рейс на Катедралата, претъпкан - и всеки се бута вътре без да даде възможност на хората първо да слязат. Пред мен така нагло, разчиствайки си пътя с лакти, се набутаха вътре двама пенсионери /мъж и жена/. Заявих на всеослушание, че първо се слиза, а след това се качва - тотален игнор. Питах къде им е културата и що за селяния е това - пак мълчание. Всички се правят на глухи. И така е навсякъде - и в колективите, и в градския транспорт, и в съседското обкръжение. Трябва буквално да му скършиш гръбнака, за да те разбере.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #188 -: Юни 04, 2015, 09:46:40 pm »
Имам спомени от рейсовете-една баба веднъж ме налага с чадър  :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #189 -: Юни 04, 2015, 10:01:17 pm »
Имам спомени от рейсовете-една баба веднъж ме налага с чадър  :85:

В София?  :-\

Във Варна такова поведение граничи с научната фантастика!  :D
Тук дори не можеш да се развикаш едно хубаво, всички те гледат сякаш си луд.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #190 -: Юни 04, 2015, 10:04:34 pm »
Защото й направих нелюбезна забележка, че се блъска като стадо слонове-което си беше факт
А тя горката едва крета, обаче лактите здрави, и като го заразмахва тоя чадър-да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #191 -: Юни 04, 2015, 10:09:04 pm »
Е, аз към един-единствен човек с такава забележка не съм се обръщала, само към съвкупната публика в рейса - "стадо слонове" имам предвид. И никой не ме подгони с чадър, май тогава не им беше сезонът.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #192 -: Юни 04, 2015, 10:25:29 pm »
Ами нали това ти казвам-по-добре е да си го кажеш и да те наложат с бабешки чадър, отколкото да ги псуваш наум три дена, аз към оная баба грам лоши чувства нямам
А те софийските баби са особена категория, няма други такива аристеократки в страната, които пътуват с часове, начервени и куци, за да купят кис мляко на промоция, като по пътя помитат къде какво могат, за да демонстрират класа
И сега им правя забележка, но не в градския, за мое голямо лятно щастие

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #193 -: Юни 04, 2015, 10:31:32 pm »
Варненските баби са друга категория, особено кварталните - имаш чувството, че всичките села са се изсипали там, по нищо не се различават от селските баби. Тук аристокрация няма в градския транспорт - нашите се возят и блъскат вътре, носейки огромни торби със стъклени буркани или чанти тип количка. Много често можеш да видиш да носят и разсад.

И цялата благородна публика се изсипва на спирката на Колхозния пазар /където е Районния съд/.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Да послушаме...
« Отговор #194 -: Юни 04, 2015, 11:02:23 pm »
Ее, че то във Варна страшен поминък имало, хората кви къщи вдигнали, какво строителство-чудо и приказ, не знам за бабите, но циганите са си добре-някои