Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168532 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1065 -: Януари 31, 2024, 05:09:50 pm »
Кой го казва?!Никой.Мисля си го.Луна в близнаци не е от умните,добре,че беше астрологията ,  да го разбера. ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1066 -: Януари 31, 2024, 08:01:50 pm »
А, то ако разчиташ да мислиш с Луната  :D Иначе, да, често даваме превес на интуицията, съновиденията пред здравия разум. И после що такааа или пък ,ако пренебрегнем вътрешният глас за сметка на здравия разум...викаш-знаех си, ама ...Ако умеехме баланса, щяхме да сме буди,кришни в последно действие на представлението.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1067 -: Февруари 05, 2024, 11:18:09 pm »
Колкото по-интелигентен е един човек-толкова по-рано се осъзнава и опознава.Дали е така?

Не
Опитът си е опит. Ако си много интелигентен, но живееш в царски палат и никога не си виждал глад, война, мизерия..какво ще си осъзнал и опознал?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1068 -: Февруари 06, 2024, 06:37:12 am »
Папи,в Уикипедия определението за интелигентност не зависи от знания и опит.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1069 -: Февруари 06, 2024, 10:15:40 am »
Не съм Папи,но освен интелигентност,като вродена способност за анализиране на теоретични знания/според Уикипедия/, има и емоционална интелигентност.За съжаление двете рядко са в синхрон, развити у човек и чести са случаите на научен гений и пълен неудачник,идеот в живота,неспособен за изграждане на връзки и битова адаптация в материалния социум в стандартния поток на живота.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1070 -: Февруари 06, 2024, 11:09:35 am »
Ребека,нали точно такива хора движат света напред.Не като нас,простосмъртните,на които битовизмите са в основата на съществуването,да пийнем,да хапнем,да се изчукаме,и евентуално размножим. :)
Е,каква е целта на живота ни на Земята?!Опитности?
« Последна редакция: Февруари 06, 2024, 12:01:56 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1071 -: Февруари 06, 2024, 11:24:55 am »
На всички целта ни е опитност,просто някой са с повече опитност.А относно "интелигентните",не не движат само те света.Пълно е с нереализирани,неудачни гении. Факторите за развитие,прогрес и еволюция никога не са едностранни и изолирани от всеобхватния контекст на живота. Трябва си и писмо и кютек. ;D Сто умни глави не могат да родят една крачка от силата и устрема на смелия,дръзналия,първопреходеца. ;D Древно стенобитно оръжие: таран. :D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1072 -: Февруари 07, 2024, 02:14:56 pm »
Ако не си се опарил сам на котлона, можеш да смяташ, че друг се лигави. След това, като се случи да си изгориш пръстите, двойният аршин е в кърпа вързан. За едно и също нещо е за онзи така, а за мен другояче. Та зависи от гледната точка. И кое обслужва личният интерес. И на зеленото ще се каже, че е пембено, ако на някой, който е заинтересован не му изнася. Доколко си умен, интелигентен не е от значение. Познанието е в резултат на личен опит,  ако го няма, дори начетеният човек, може да изглежда като магаре натоварено с книги и чужди мъдрости. Чуждият опит не носи разбиране, ако по някакъв начин нямаш лични допирни точки с него. Само ако някого го касае лично, има подобна опитност, може да има такова.
« Последна редакция: Февруари 07, 2024, 02:17:53 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1073 -: Февруари 07, 2024, 05:31:11 pm »
Сега Папи няма ли да се намеси,че всякакви ИИ ни атакуват ;D.....даже някои са извън граница,напълно сериозно,пишат на чужди езици.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1074 -: Февруари 07, 2024, 06:02:58 pm »
А те тия ботове са отпреди ерата на ИИ. Но скоро ще се радваме да говорим с реални хора.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1075 -: Февруари 09, 2024, 08:27:29 am »
Сървърът не работи,непрекъснато ме отхвърля.Имате ли достъп ,или само при мен ... Пише,че влизането е "опасно"

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1076 -: Февруари 09, 2024, 10:44:02 am »
И мен и се отказвам,голяма мъка.Пиша това след хиляда врътки,на декстоп съм ,не тел. Изтекъл е преди 2 дни защитния протокол на форума.Аз повече опити няма да правя,щото нямам време.