Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58755 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #300 -: Април 27, 2018, 03:06:43 pm »
И аз имам сатурнови транзити сега, но това са само транзити, Сатурн в натала не ме притиска. Говорех по-скоро за нагласа по натал, там е драснато всичко и се вижда кой какво може и не може, какво да очакваш. А текущите транзити само изместват фокуса или пък го насочват там, където е нужно. Не може скъперник, интересчия и темерут по натал, било то и с юпитеров транзит през Асцендента или друга важна точка, да направи нетипично широк и благороден жест. По-скоро той ще очаква някакви дарове и благинки. Възможно е и да ги има, ако други предиктивни техники го подкрепят в този момент.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #301 -: Април 27, 2018, 03:51:20 pm »
Лили  :08: съвсем не ми е минавал през ум трудов договор, по-скоро партньорство под някаква форма.

Като си говорим за заиграване по АС ... малко офф топик, но при мен Нептун сега го докосва. Тъкмо приключи Нептуновата квадратура (алелуя) сега Нептун си намери нова играчка в картата ми  :012: И пр.Луна ще му прави компания наесен - все още се чувствам с акъла си  :85:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #302 -: Април 27, 2018, 08:01:42 pm »
Като си говорим за заиграване по АС ... малко офф топик, но при мен Нептун сега го докосва. Тъкмо приключи Нептуновата квадратура (алелуя) сега Нептун си намери нова играчка в картата ми  :012: И пр.Луна ще му прави компания наесен - все още се чувствам с акъла си  :85:
Е, този Нептун като е толкоз силен, а сега ми е на ПФ и в тригон с нейния диспозитор- натален Нептун, къде ми е богатството, както го дават по учебник?
А женски предателства има откакто свят светува, затова предпочитам мъжка компания.
Спомням си миналата година как една виртуална приятелка спря наред алеята в царския имот, за да се увери, че съм аз, а аз нали съм късогледа и не си нося напоследък лещите, докато разбера кой се е вторачил в мен, докато я приближа куцайки болезнено, че една селска пръчка скочи на палеца ми с всичките си тлъстини в параклиса,  и ѝ видях гърба, видях и как ме изкоментира пред мъжа си и приятелската двойка., а те също се пообърнаха да ме видят.  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #303 -: Април 27, 2018, 08:06:54 pm »
Притеснена съм,квадрат Слънцето на свекърва ми ,съвпад с венерите на мъжа ми и зет му .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #304 -: Април 27, 2018, 08:07:57 pm »
Твърдите аспекти на Юпитер не са чак толкова лоши. Но виж как е поставен в наталните им карти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #305 -: Април 27, 2018, 09:27:13 pm »
Е, този Нептун като е толкоз силен, а сега ми е на ПФ и в тригон с нейния диспозитор- натален Нептун, къде ми е богатството, както го дават по учебник?
...

Ох, не знам колко е силен "г-н Надут балон", но предполагам успешно може да даде илюзия за богатство или заблуда или напразно да надуе очакванията :) Гадняр такъв  :012: Хубаво е да има нещо да ни заземява в такъв момент :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #306 -: Април 27, 2018, 09:29:00 pm »
Притеснена съм,квадрат Слънцето на свекърва ми ,съвпад с венерите на мъжа ми и зет му .

Върни до 2006г и виж как е минало тогава :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #307 -: Април 27, 2018, 09:48:51 pm »
Върни до 2006г и виж как е минало тогава :)
Благодаря Алена.Връщах.При мен нищо.ММ има венера там в 18* скорпион ,12 дом.Сега обаче прогресивен сатурн е в точна опозиция.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #308 -: Април 27, 2018, 09:59:27 pm »
Притеснена съм,квадрат Слънцето на свекърва ми ,съвпад с венерите на мъжа ми и зет му .

Е защо се притесняваш,все пак това е Юпитер .... пък и засяга бързи планети ... виж кой какво управлява, къде е и ще разбереш какво ще има.

Или пък измисли нещо по темите - имаш време .....

при мен е много по-силно, пък още съм жива :) - в момента У 8 Уран прави точен квадрат към У6, в 1 дом Юпитер ..... още не съм хвърлила топа :)

а тази опозиция все пак е слънце+юпитер .... не се притеснявай ...

при мен Юпитер тогава ще е съвпад ЮЛВ и се задвижва повече от половината карта :) .... ооообаче Плутон държи в тригон :) - обичам го :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #309 -: Април 27, 2018, 10:04:01 pm »
Е защо се притесняваш,все пак това е Юпитер .... пък и засяга бързи планети ... виж кой какво управлява, къде е и ще разбереш какво ще има.

Или пък измисли нещо по темите - имаш време .....

при мен е много по-силно, пък още съм жива :) - в момента У 8 Уран прави точен квадрат към У6, в 1 дом Юпитер ..... още не съм хвърлила топа :)

а тази опозиция все пак е слънце+юпитер .... не се притеснявай ...

при мен Юпитер тогава ще е съвпад ЮЛВ и се задвижва повече от половината карта :) .... ооообаче Плутон държи в тригон :) - обичам го :)
Благодаря Хепи.Притеснението ми не е за мен.Венера не била "лоша" казват,но аз не мисля така.Тя носи смърт,захарна.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #310 -: Април 27, 2018, 11:03:40 pm »
Благодаря Алена.Връщах.При мен нищо.ММ има венера там в 18* скорпион ,12 дом.Сега обаче прогресивен сатурн е в точна опозиция.

Той прогресивен Сатурн едва ли е там отскоро :) Вероятно Венера управлява 11 и 6 дом, може да е свързано с работата. Трябва да се види картата :)
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #311 -: Април 28, 2018, 03:05:30 pm »
Той прогресивен Сатурн едва ли е там отскоро :) Вероятно Венера управлява 11 и 6 дом, може да е свързано с работата. Трябва да се види картата :)
Да,и с леля му.Прогресивен Сатурн не е там отскоро,но цикъл Марс/Юпитер задейства 18 *.
« Последна редакция: Април 28, 2018, 03:19:31 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #312 -: Април 28, 2018, 11:13:42 pm »
да,правя го :)виж си картата Лили
Никой не е против теб,просто си виж картата
тр СЛВ на Сатурн в 9д. е добро за кариера, обаче настоящето Пълнолунието е върху Уран в 12-ти дом  квадрат Сатурн У3

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #313 -: Май 09, 2018, 09:05:18 pm »
На 09.05. е кулминацията от цикъла Слънце-Юпитер в 18*21' Телец- Скорпион, готови да се изправим срещу всички очаквания и надежди за справедливост, които сме били подтиснали в изминалите  2 месеца и половина. Сега може да усетим някакво освобождаване в активираните ретро Юпитер точки и сфери, но ще е някак с драматичен оттенък, преувеличено, бързайки да изгладим недоразуменията. Вече може да започнат да се коригират  планове, намерения, всичко, което да ни носи перспектива, ако проучим и разберем кой е истинския източник на това, което вече не ни удовлетворява като мироглед, бъдеще. Периодът до директното движение на Юпитер е добре ако ще правим промени, да  разчитаме на онова, в което най-силно вярваме, без да прекаляваме в оптимистичната си нагласа и да раздуваме ситуации. Така или иначе, докато Юпитер е ретро свива его принципа, което пък е повод да се огледаме за моралния си кодекс и ценности, доколко са в синхрон с действителността, да размишляваме върху аспектите, които прави Юпитер в картата ни, върху куспидата със знака Стрелец и планети в този знак и да внесем нужните корекции.

днес е случката :) - при мен аспектира повече от половината ми карта :)

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #314 -: Май 09, 2018, 09:12:20 pm »
тр СЛВ на Сатурн в 9д. е добро за кариера, обаче настоящето Пълнолунието е върху Уран в 12-ти дом  квадрат Сатурн У3

аз този транзит бих си го изтълкувала по друг начин - щото е в 9 дом, а нат Сатурн е ретро

много е точна и квадратурата на Нептун към себе си, откъм 4 дом ....