Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 209591 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1095 -: Април 19, 2018, 09:15:02 pm »
"Бях почти забравил нещо, което моят стар баща ми каза, преди да умре. Каза ми, че обидата зависи от интелигентността и чувството за сигурност. Каза, че изразът „Кучи син” може да обиди само човек, който не е съвсем сигурен в майка си...

Из „ За мишките и хората” Стайнбек

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1096 -: Април 20, 2018, 10:43:47 am »
Или вдигаш прах, или гълташ прах.
Х. Кисинджър
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1097 -: Април 21, 2018, 10:42:07 am »
"Oбърнете внимание на хората, след срещата с които, нещо светло и щастливо се установява в душата ви. И ги пазете!"

Ошо



"- Защо ме покани тук? - попита директно Сара.
- Защото, когато твоята приятелка каза: " Колко звезди има тук!" - ти единствена в този проклет клуб погледна към небето...."

Нийл Гейман
« Последна редакция: Април 21, 2018, 10:51:32 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1098 -: Април 25, 2018, 12:08:58 pm »
"Скоро ще стане възможно предаването на съобщения без проводници.Всичко ще е толкова лесно, че всеки ще носи в себе си устройство, чрез което да изпраща съобщенията си."


"Най-големите загадки на битието ни тепърва предстои да бъдат разкрити. Дори смъртта може да се окаже, че не е край..."
 Тесла (1856-1943)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1099 -: Април 26, 2018, 10:07:15 pm »
Всеки има по една четирилистна детелина в себе си,само трябва да я полива редовно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1100 -: Април 26, 2018, 11:48:41 pm »
Последната ми четирилистна детелина я открих завчера  в окосена трева, това ако не е късмет точно тя да не мине през косачката...
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1101 -: Април 26, 2018, 11:53:29 pm »
Последната ми четирилистна детелина я открих завчера  в окосена трева, това ако не е късмет точно тя да не мине през косачката...
сложи си я под калъфката
през целия си живот една четирилистна детелина не открих, малката дъщеря по едно време откриваше много на път за спирката, подари ми една и на мене
аз си разчитам на Юпитера в 8д. - гладна няма да ме остави  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1102 -: Април 27, 2018, 08:26:14 am »
„Бъдете силни, вярвайте в свободата и Господ, обичайте себе си, имайте чувство за хумор, мастурбирайте, не съдете хората по това каква религия изповядват или какви сексуални навици имат, обичайте живота и семейството.”
Мадона

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1103 -: Април 28, 2018, 03:31:10 pm »
сложи си я под калъфката
през целия си живот една четирилистна детелина не открих, малката дъщеря по едно време откриваше много на път за спирката, подари ми една и на мене
аз си разчитам на Юпитера в 8д. - гладна няма да ме остави  :)
Аз ги подарявам - на близки и приятели, нося си една в портфейла.
Подарена ми навремето от едно гадже я преподарих на едно много болно детенце- вече е на крака.
Вярвам в енергията им и може би затова им се радвам толкова.
Навремето и корен селектирана четирилистна детелина се беше самозасял пред входа, а сега те сами ме намират- например, докато бера глухарчета и детелини на хамстерите, не ги търся специално.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1104 -: Април 28, 2018, 10:05:56 pm »
Костенурката е животно, което живее на земята.Няма как да живееш по-близо до земята, без да се заровиш в нея.Хоризонтът й обхваща една педя от околността. И пъргавината й стига да си хване някоя маруля. Оцеляла е, докато еволюцията преминавала покрай нея, защото не е заплаха за никого и е трудничко да я изядеш. Ето го и орелът. Създание на въздуха и висините, чийто хоризонт се простира чак до ръба на света. Зрението му е толкова остро, че може да забележи шмугването на някое дребно писукащо животинче от цял километър. Целият е сила и власт. Светкавична смърт с криле. Ноктите му са такива, че да превърне в основно ястие всичко, по-малко от самия него и поне да си откъсне набързо мръвка от всяко по-голямо създание.Орелът обаче е способен да седи с часове върху някой зъбер и да оглежда царствата земни, докато не забележи движение някъде далеч, и тогава започва да се съсредоточава, и още, и още върху малката черупка, която се тътри в храсталака долу, в пустинята. Накрая отскача…И след минута костенурката открива, че светът пропада под нея. За пръв път го вижда не от разстояние един пръст, а от цели петстотин стъпки, и си мисли: “Какъв приятел ми е орелът!”Тогава орелът я пуска. И почти винаги костенурката пада към смъртта си. Всички знаят защо го прави. Трудно е да се отърсиш от притеглянето. Но никой не знае защо орелът го прави. Костенурката е вкусно ястие, но предвид необходимите усилия да я изядеш, на практика всичко останало е по-подходящо за ядене. Просто орлите се кефят, когато тормозят костенурките. Разбира се, орелът не съзнава, че участва в много груба форма на естествения подбор.

Един ден някоя костенурка ще се научи да лети…

„Малки богове“


























„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1105 -: Май 03, 2018, 06:28:14 pm »
Ако човек знаеше всичко за другите, лесно би им простил.
Хафис
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1106 -: Май 07, 2018, 10:04:28 pm »
Можете да заблуждавате някои хора през цялото време и всички хора за известно време. Но не можете да заблуждавате всички хора през цялото време.

Ейбрахам Линкълн
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1107 -: Май 19, 2018, 11:12:43 am »
"Истината рядко е чиста и никога проста" 
     О.У

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1108 -: Май 21, 2018, 08:29:06 pm »
Mъдростта на другите никога не е служила за урок на никого.
Амели Нотомб
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1109 -: Май 21, 2018, 08:31:45 pm »
Mъдростта на другите никога не е служила за урок на никого.
Амели Нотомб

Не съм съгласен!