Последни публикации

Страници: 1 ... 8 9 [10]
91
Мирабела, ретро Марс във Водолей те върна много активно във форума, което е готино.  :38:  ;)
92
Астрология / Re: Меркурий
« Последна публикация от Рени - август 16, 2018, 11:05:02 am »

К'во им става на тия хора, като сами са се постарали да носят определението "бивш"?! :017:

Докато има 6 ретро планетки на хоризонта, Меркурий може да те накара да преразгледаш понятието "бивш" и да породи въпроси около това защо  тези особи са в графа "бивши". Меркурий , когато е в тази фаза винаги действа като фактор за припомняне.
Смях се преди 3-4 дни, когато бяха качили ето това в социалните мрежи: " Понякога Бог ни праща бивши гаджета, за да провери колко сме прости. " ;)
93
Лунации / Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Последна публикация от Рени - август 16, 2018, 10:56:34 am »
Ами, имам заложби за "би", нали съм Рибка.  ;)
94
Астрология / Re: Прогресивна Луна
« Последна публикация от Рени - август 16, 2018, 10:55:47 am »
 Романтика, ПР Луна в Телец материализира инициираното от ПР Луна в Овен в сферите, които се управляват от Венера.Ще  реагираш на събитията и в ежедневието по-спокойно, търпеливо.  Ще имаш нужда да си финансово подсигурена, обичана, отпочинала, да ти се окаже практическа помощ, да си/ти осигуриш физически комфорт. Ще привличаш надеждни, солидни, чувствени, ценни, високопоставени личности. Ако ПР Луна е в лек аспект с наталната ще се наслаждаваш на един подсигурен, развълнуван, любовен и финансово пестелив период, защото тук Луната екзалтира. При твърди аспекти на ПР Луна с натални  и прогресивни планети може да си принудена да се освободиш от някои твои притежания, които вече не са така ценни за теб, обсебващите взаимоотношения или да бъдат предизвикани твоите желания. Сега може да разбереш какво най-силно искаш за себе си и как ще го постигаш в следващите години, щом ти предстои и ПР Новолуние. Щом толкова Земя се задава на хоризонта е нормално мислите и намеренията ти да са в посока материално изражение и професионална заетост, нещо практично да направиш за себе си. Ингреса на ПР АСЦ посочва кризисен период, като подготовка за някакво ново начало в следващите 2-3 г и може би е редно да изчакаш и да не бързаш с  нови идеи и планове ( нали си Овен :)) , по-скоро да си упорита по това, което е в процес на действие. Тр. Уран ще бъде около ПР ти АСЦ-това е важно , различно и наелектризиращо, защото ще бъде ангажирано състоянието на здравето ти, както и на всички  твои взаимоотношения. Ако към момента си била волна птичка изведнъж да решиш да встъпиш в по-солидни и надеждни близки връзки, да се срещаш с по-различни от твоята среда хора, да  внесеш по-радикална промяна във визията като инвестираш повече средства ( ПР Луна в Телец).
P.S.Когато ПР Луна при мен е била в Телец, съм срещнала мъж с натален съвпад Луна- Венера, АСЦ Телец и Марс във 2-ри дом. Имах солидно парично възнаграждение от професионалната си заетост, но и се наслаждавах на същата. Около мен имаше много хора, които бяха финансово "красиви" и в този период се завързах много ценни за мен познанства. Понеже моята Луна няма достойнства в картата не съм се възползва максимално в периода от влиянието на ПР Телец в посока: да пестя, да положа грижи  около дома/ имота си, да помисля по-практично за финансовото състояние, малко съм пропиляла тези 2, 5 г. :)
95
« Последна публикация от akruks - август 16, 2018, 10:49:24 am »
Грешка на езика. :)
Няма проблем, нали не си с би-език  :012:
96
Астрология / Re: Прогресивна Луна
« Последна публикация от akruks - август 16, 2018, 10:44:58 am »
Някой може ли да сподели инфо за прогресивната Луна в телец?

При мен във 2 нат. дом.
След месец и нещо прогр. АС също става телец. После предстои прогр. Новолуние, съвпад с прогр. ПФ и с нат. Марс.
пр. Луна в Телец винаги засяга по някакъв начин финансите, като се взимат предвид домовете, които управлява и се намира Венера
Когато при мен влезе в този знак, а това беше месец преди малката дъщеря да навърши годинка, започнах интензивни тренировки по бодибилдинг, след като бях получила снимките от морето, където розовеех на плажа като свиня майка  :) Само след месец тренировки и протеинови шейкове, за Кръщенето се бях стегнала, намалила драстично обиколките и обновила с нови, скъпи дрехи и прическа. Получих скъпи подаръци- Венера е У2 във 2д, а понеже Луната беше в 8д- на моя мъж финансите нараснаха, направи фирма и започна да търгува за себе си, преди това работеше за друг. Тази сутрин четох за пр Луна в този знак, тъй като ми предстои след 2г - пише, че човек трябва да внимава когато навлезе в 28-ми, 29-ти градус на Телец, че това били градусите на банкрута и разорението. И при мен това се е случило навремето- беше ми свършило платеното майчинство, мъжът ми го прецакаха в търговията с едни мухлясали бадеми, внос от Турция, приключи на нула и започна нова дейност- цяло лято правеше на познати гаража, превърна го в бутиков магазин с красиви дървени орнаменти и резби, хранеше се при тях, а аз с голямото дете заминах да работя на морето, като готвачка в ученически лагер, малката оставих на майка ми да я храни, а през деня беше на ясла и така оцеляхме. Сега ще проверя кога ще бъде пак в тези градуси, за да съм подготвена и не повтарям стари грешки- да живея нашироко, докато имаше лесни пари, без да мисля, че нищо не е вечно.
97
« Последна публикация от Рени - август 16, 2018, 10:19:58 am »
Грешка на езика. :)
98
Астрология / Re: Хорари за здраве
« Последна публикация от akruks - август 16, 2018, 10:12:29 am »
Блъснато от кола, Акрукс. Не знам това дали е показано от нещо. Не съм гледала кои домове се гледат за такива случаи. Дали разходящия квадрат на У3 с У8, както и взаимната рецепция по дом на У1 и У3?
вероятно да, жалко за котето
99
Астрология / Re: Натални карти
« Последна публикация от Mirabella - август 16, 2018, 10:05:35 am »
Магика, през последните 6-8 месеца имало ли е прекъсване на любовна връзка, разочарование или нещо от този сорт? Питам заради активната към момента дирекция на Сатурн към натална Венера. Сатурн (у7) изглежда най-силната планета в картата й - ъглова и екзалтирана, но все пак е с малефична природа и още повече е малефикът на дневната секта, докато картата е нощна. Затова се затруднявам да определя действието на Сатурн в нейната карта - дали ще носи предимно неприятни преживявания или ще донесе по-трайно обвързване. Транзитът на Сатурн около DC тепърва предстои. Към момента там се намира транзитен Плутон. Да пробваме зимата на 2019-та, когато транзитен Сатурн ще бъде на DC в секстил с Венера и дирекцията на Сатурн към Венера все още ще бъде активна - може би тогава ще се появи по-надеждна връзка в живота й.
100
« Последна публикация от akruks - август 16, 2018, 10:02:45 am »
Не си обърнала внимание, че коментирам  конфигурация биквинтил, не аспект- два секстила и един тригон. :)
 Тук Юпитер е тригон Нептун, със секстил към Плутон. Споменах фигурата, защото в нея участват двата управителя на лунацията.
Биквинтил е един от творческите аспекти, а те са  – 72 градуса квинтил, 36 градуса полуквинтил, 144 градуса – биквинтил, 108 градуса тридецил.

Конфигурацията, която визираш е Бисекстил - състои се от три планети, две от които се намират в тригон и образуват към третата секстил.

Бисекстил, за разлика от големия Тригон, се проявява дискретно, но се възприема по-силно. Той служи като амортизатор на житейските затруднения. Тази конфигурация включва в действие 3 планети и е носител на лекота, радост, оптимизация на житейските процеси. Човек с няколко Бисекстила превръща дори неуспешните ситуации в успешни, бързо излиза от всякакви затруднения, умее да се радва на най-малките благоприятни ситуации и не се отчайва при големи неуспехи.
В най-добрият случай Бисекстилът е защита, хармония, запазване на силите, но дискретно. Неговата проява е свързана с успеха, със стабилизацията на кризисните ситуации. Неговото действие не е натрапчиво и дотегливо. В най-лошия случай Бисекстил определя мързела, покварата, разглезеността, търсенето на лекомислени наслади.

http://astra.la/forum/index.php?topic=58.0 - взето от  “Конфигурации на аспектите”, глава от книгата на П. Глоба “Аспектариум”.
Страници: 1 ... 8 9 [10]