Автор Тема: Новолуние 7.12.18 г.  (Прочетена 11550 пъти)

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #30 -: Ноември 25, 2018, 09:57:55 pm »
При мен ще е точно върху южен възел, съвпад слънце с 2 градуса орбис, ден след р.д

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #31 -: Ноември 25, 2018, 10:04:26 pm »
При мен ще е точно върху южен възел, съвпад слънце с 2 градуса орбис, ден след р.д
в кой дом? звучи като нещо ново,нещо старо,нещо назаем,нещо синьо........ ;)

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #32 -: Ноември 25, 2018, 10:13:14 pm »
в кой дом? звучи като нещо ново,нещо старо,нещо назаем,нещо синьо........ ;)
И на мен така ми звучи, но какво ще да е .... във 2 дом Сафо

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #33 -: Ноември 26, 2018, 05:18:59 am »
И на мен така ми звучи, но какво ще да е .... във 2 дом Сафо
При всички случаи ще има подаръци -изненади :)от сърце.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2018, 02:11:25 pm »
Едно от двете най-яки и вдъхновени годишни новолуния, заедно с това, което е във Водолей.
Въобще квадратурата на Нептун не е толкова плашеща на Новолунието, защото Юпитер тук има сила и квадратурата е по реда на знаците. Подвижната квадратура е по-скоро на ментално ниво.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #35 -: Ноември 28, 2018, 12:55:29 pm »
Някои по-основни моменти за периода. Новолунието в Стрелец е предшествано от нов синодичен цикъл Юпитер - Слънце. На седми декември стартира нов планетарен цикъл между Марс и Нептун в зодиакалния знак Риби. Меркурий минава през точката от зодиакалният участък, от която тръгва в директен ход. Венера в Скорпион се намира в ретроградната си сянка.

Разширяване и трансформация на перспективата, нова гледна точка, смисъл чрез излизане от зоната на комфорт. Посредством остър завой. И творчески, гъвкав и иновативен подход, действия спрямо текуща ситуация. Изясняване и фокус на обмен, договаряне, свързване, комуникация, на съществуващи теми, въпроси или такива от миналото, в основата на които се търси смисъл, перспектива. Такива, които разполагат със скрит жокер в ръкава. И носят вятъра на промяната.

Новолунието в Стрелец предполага вълнения и емоции около партньорства, съюзи. Възможност за различна гледна точка. Шанс, възможност да изразим себе си. Да променим някакъв житейски сюжет. Помощ от приятел. Трансформация на мисловните модели, в идейните концепции. На начинът ни на връзка със света.

Силата на Марс в Риби е в това да твори красота, изкуство, да въплъщава в реалност идеали, да печели "битката" чрез творчество, вдъхновение, емоционално докосване, чар, харизма, като духовен лидер. Актуалният Марс в Риби "плува" най-добре в дълбокото, силните страсти и желания, на които трудно може да устои човек, на Венера в Скорпион. Стартирането на нов цикъл с диспозитора му по време на новолуние в Стрелец предполага, че тези му способности, инициативи с подобен характер, както и разместване на пластовете по отношение на партньорско статукво, може да изиграят ролята на катализатор и да са водещи при откриването на нова перспектива, хоризонти. 

В същият този зодиакален участък е започнал и настоящия синодичен цикъл Слънце - Нептун. Това предполага, че периодът вероятно е с нептунови "стъкла на очилата", но въпреки това по някакъв начин със сатурнова "рамка". Нещо като досегашните правила на играта променят своя регламент.
« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 02:42:53 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #36 -: Ноември 30, 2018, 12:10:47 pm »
Някой има ли наблюдения дали лунациите действат освен в натални и в соларни домове.В солара ми ,сол.Асц е в 15*стрелец.В композитната карта се загледах,има Слънце в 15*стрелец,10 дом. :-\
А пък на една "персона" е съвпад Слънце/Нептун  и Марс се мотляви около там.
Асц.на мама е в този градус,ако е точна ректификацията,която съм направила.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #37 -: Декември 10, 2018, 10:12:22 am »
В 7 дом, тригон Марс.
Пропуснала съм опозиция нат.Луна у3 дом,щото е 6*орбис.Скапа ми се лаптопа,синът ми го поправи едва вчера.
И емоционално се скапах . :(

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #38 -: Декември 19, 2018, 07:52:56 pm »
Това новолуние такава събитийност ми донесе,активност,новости,старости и какво ли още не,синини по ханш,бедра.Някой няма ли да се похвали с нещо хубаво/лошо?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #39 -: Декември 19, 2018, 08:11:27 pm »
надали от едно новолуние, ама при мен съвпад АС, че и Юпитер вече в знака му, а само проблем, след проблем, ей тъй от където не го търсиш :o

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #40 -: Декември 20, 2018, 01:13:07 pm »
Тери може да се е залюбила с някой морски капитан.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 7.12.18 г.
« Отговор #41 -: Декември 20, 2018, 09:42:32 pm »
Новолунието в 4д- тригон с У4 в 8д, секстил с У5,6 в 5д и секстил с У2, 9 във 2д,
Да, но квадрат с АС, където ми е Плутон... игра на тронове 
 ???
подробности не мога да пиша, че може да ме чете