Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1022805 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6645 -: Юни 01, 2018, 03:42:09 pm »
Та, въпросът ми е, понеже се чудя, дали някой от ръководството на училището би се опитал да ми отмъсти за това, защото те определено са в нарушение. Дали биха наели някой да ми направи нещо, дали някой би ми направил магия, дали биха злоупотребили с личните ми данни някак, понеже ги имат?
Много филми гледаш, определено!
НАП може да не са си оправили електронно нещата, провери на място при тях.
Всъщност грешката си е тяхна отвсякъде, защо се притесняваш за чужди грешки?
Трудова книжка имаш ли? В нея има дата с печат когато си освободена от предишна работа, пише и по кой член е прекратена работата.

galia22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Общи хорари
« Отговор #6646 -: Юни 01, 2018, 04:25:47 pm »
на тази карта виждам днешна дата, а въпроса си зададе вчера
Поправям се  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6647 -: Юни 01, 2018, 05:26:27 pm »
Сигурна ли си, че някой ми е напривил магия преди 7 дни, седмици или месеца? Имала ли си други случаи на хорари, където при такъв аспект да е имало магии?

Ще чакам и останалите да кажат дали ми е направено нещо.

Мислех си, че в 21 век живеем...
Как си представяш бившият ти работодател да ти прави магии? А и който и да било работодател?
И как точно, с какви средства ще ти направи въпросната "магия"?

Магии не се правят на бивши служители. Обикновено се забъркват, когато има много личен мотив, провокиран от желание, натрапчива мисъл. А в хорара се вижда, че ти се е накривила шапката.  :29:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #6648 -: Юни 01, 2018, 07:21:07 pm »
Ом, значи преди 8 години ти си била на граждански договор при тях (защото пишеш, че заплащането е било хонорар) или срочен трудов договор по чл. 68 по заместване? И после са сключили безсрочен трудов договор с теб без да е бил необходим твоят подпис? Значи или аз нищо не разбирам от трудово законодателство, или има явно нарушение на закона, или това е някаква вратичка за заобикаляне, която не я знам. Ако има действащ трудов договор, те трябва да ти изплащат месечно трудово възнаграждение, от което трябва да се отчисляват осигурителни суми за твоя сметка и за сметка на работодателя. Или не - аз греша? Как така от НОИ не си търсят осигуровките по този трудов договор?

Имала съм няколко анекса към първоначалния ми трудов договор и за всеки от тях е бил необходим моят подпис (както и подписът на работодателя, разбира се).
« Последна редакция: Юни 01, 2018, 07:28:22 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6649 -: Юни 01, 2018, 07:59:05 pm »
Тогава не разбирам какъв може да е мотивът? Да смучат пари от бюджета за заплати на фиктивни бройки? Е, нали от тази заплата някакви отчисления се удържат и се превеждат към НОИ? Не им знам далаверите в държавните институции, но някак не се връзват нещата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6650 -: Юни 01, 2018, 08:51:27 pm »
Поправям се  :)
Според тази карта не си в състояние, финансово, за да си позволиш собствено жилище. Венера У1, У2 в опозиция с ретро Сатурн У4

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Общи хорари
« Отговор #6651 -: Юни 01, 2018, 09:03:57 pm »
Смятате ли, че както казва Сафо, може нещо да ми е направено преди 7 дни, седмици или месеца?

По принцип Черната Луна не участва в хорарните въпроси, но аз все пак я включих.
Аз съм ти написала,че ръководството нищо такова не ти прави.Но щом вярваш в тези неща отиди и се провери някъде.Виж  в натала си дали транзитна лилит нещо е аспектирала скоро.Черна Луна е важна в хорарите,когато става въпрос за магии,убийства и други подобни издевателства.
« Последна редакция: Юни 01, 2018, 09:05:52 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6652 -: Юни 01, 2018, 09:26:30 pm »
Тогава не разбирам какъв може да е мотивът? Да смучат пари от бюджета за заплати на фиктивни бройки? Е, нали от тази заплата някакви отчисления се удържат и се превеждат към НОИ? Не им знам далаверите в държавните институции, но някак не се връзват нещата.
Училищата са към общинския бюджет, който пък се захранва от държавния. Когато за пръв път постави въпроса, дали е възможно, аз споделих за моя приятелка, която беше начална учителка с постоянен договор години наред, напусна, за да отиде при мъжа си в чужбина, а след време установи, че директорката и счетоводителката са я водили на работа и на заплата, сигнализира където трябва, уволниха и двете.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6653 -: Юни 01, 2018, 10:42:08 pm »
Значи има вратичка да се краде. По високите длъжности там са все свои хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6654 -: Юни 01, 2018, 11:40:52 pm »
А те трябваше ли да върнат парите, които са вземали, докато са я водили на заплата?
информацията ми е дотам, че са били подведени под отговорност и уволнени, не съм запозната с финансовата страна- били ли са глобени и т.н.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6655 -: Юни 02, 2018, 12:05:05 am »
Единственото, което направих, след като от училището ме разиграваха е, че информирах инспекцията по труда.

Сигурна ли си, че някой ми е напривил магия преди 7 дни, седмици или месеца? Имала ли си други случаи на хорари, където при такъв аспект да е имало магии?

Ще чакам и останалите да кажат дали ми е направено нещо.
Луната е само с един разходящ аспект, нали търсим извършено действие, разходящ тригон с Уран У3 , ще извърши пренос на светлина с твоя У1 , тъй че по някое време неочаквано за теб ще се разреши затлачения проблем с документите.
Нямаш външно въздействие от задкулисно действие, каквото е магията, Юпитер У1 в хармония с Плутон У12, но и двете планети са ретро, самата ти си се задълбаваш навътре в себе си, в търсене на отговори, в съмнения и подобни.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Общи хорари
« Отговор #6656 -: Юни 02, 2018, 01:33:19 am »
Бюджетите на училищата са делигирани и това дава големи правомощия на директорите, което ги превръща в еднолични търговци, а от общините не оказват контрол и остават нещата на самотек, защото има отчитане на всяко 3-месечие, което е основно само на хартия - фактури, а там нещата са винаги ок.

Според мен, това че те водят все още на трудов договор е възможно, макар и с доста въпросителни, защото много рискуват - може да бъдат подведени под съдебна отговорност (директорът и счетоводителят). Възможно е да те водят като външен лектор за ЧК, като заместващ учител по НП "Без свободен час", като помощник на учителя по Наредбата за ПО, има разни варианти...
Но кой може да докаже, че ти в действителност не си посещавала училището, ако си самоосигуряваща се или без работа и ако те "хванат" 10 учителя в тяхна защита, примерно?

За допълнително споразумение се изисква задължителен подпис, както и трябва да ти дадат копие на договора.

Аз на твое място също бих се допитала до адвокат и след Инспекцията по труда, когато съм по-наясно със ситуацията бих се отправила към РУО и МОН, за да им бутна реномето.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #6657 -: Юни 02, 2018, 06:02:55 pm »
Преди няколко дни бях пуснала един хорар за смяна на квартирата. Обаче желанието ми да търся нова се изпари, след като проблемите ми с настоящата бяха разрешени. Акрукс и Веско, оказахте се прави. Благодаря ви. 
Понеже изпратих смс на хазяите с едно предизвестие за напускане, въпроса ми е, дали пък сега те ще настояват аз да се изнеса. Т.е. дали ще са ок, ако остана или ще ми кажат, да напусна.
 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6658 -: Юни 03, 2018, 12:04:03 pm »
Преди няколко дни бях пуснала един хорар за смяна на квартирата. Обаче желанието ми да търся нова се изпари, след като проблемите ми с настоящата бяха разрешени. Акрукс и Веско, оказахте се прави. Благодаря ви. 
Понеже изпратих смс на хазяите с едно предизвестие за напускане, въпроса ми е, дали пък сега те ще настояват аз да се изнеса. Т.е. дали ще са ок, ако остана или ще ми кажат, да напусна.
още като даде прибързана ов, че си пратила смс с предизвестие, мислех да пиша, как така пращаш смс, че ще напускаш, като още не си намерила нова квартира?
предизвестието важи и за двете страни, т.е. в рамките на месец, след като си пуснала смс-а няма как да ти кажат да напуснеш, най-добре е да се обадиш и се чуете, докато не са намерили нови квартиранти

galia22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Общи хорари
« Отговор #6659 -: Юни 03, 2018, 03:23:37 pm »
Според тази карта не си в състояние, финансово, за да си позволиш собствено жилище. Венера У1, У2 в опозиция с ретро Сатурн У4
Вероятно не съм задала въпроса правилно, защото финансово съм го обмислила.