Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 238086 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #960 -: Август 05, 2018, 08:00:39 pm »
Сатурн като се махне от там Януари ще направи тригон към наталната Луна, въпреки , че Сатурн тригон дори и тригон , не е нещо кой знае какво

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #961 -: Август 05, 2018, 08:25:47 pm »
В кой дом ти е пр. луна? Ти с луна в дева ли беше?

Предходната квадратура при мен беше много тежък период ама защото беше в осми дом. Чичо ми почина тогава, внезапно и за мен дойде малко като шок (не беше много възрастен) но имаше и транзити за това (уран и юпитер в осми дом, аспектирайки слънцето).

Беки е права, че депресията винаги е свързана със сатурн.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #962 -: Август 05, 2018, 08:51:02 pm »
Да наталната луна е в Дева в 4-ти дом

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #963 -: Август 06, 2018, 02:48:17 pm »
Колеги , може ли да споделите Прогресивна Луна квадрат Натална Луна , какво ви донесе? При мен последния път преди 12 години на точния квадрат Баба почина ... за първи път се сблъсках със смъртта, много тежко го поех, депресия ме измъчи много тогава. Сега е същото усещане , трудно прием , че татко си замина така бързо и рано ...
при всеки е различно, зависи от знак, от дом...
преди 12г пр Луна ти е била на АС- баба ти по бащина линия ли е починала?
а сега в кой знак е пр Луна?
символично, ако поставиш наталната Луна на АС, пр. Луна в 4-ти или в 10-ти попада, спрямо наталната, защото разделите са по 4-ти, а по 10ти е ново начало

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #964 -: Август 06, 2018, 07:51:22 pm »
Стана ми любопитно и погледнах кога е бил квадрата при мен. Изненадана съм. По времето на точния квадрат един ден се събудих и спрях от раз цигарите, кафето и алкохола, с които сериозно прекалявах. Душевното ми състояние се възстанови, а няколко години преди това бяха белязани от мъчителна душевна криза. По същото време Сатурн е бил върху наталната Луна. Обърквам се вече, при тези положения прогнозата би била негативна, а при мен донесе значително подобрение, и то при положение, че не е имало никакво външно събитие, което да провокира положителна промяна.
Non est ad astra mollis e terris via!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #965 -: Август 06, 2018, 11:23:51 pm »
Стана ми любопитно и погледнах кога е бил квадрата при мен. Изненадана съм. По времето на точния квадрат един ден се събудих и спрях от раз цигарите, кафето и алкохола, с които сериозно прекалявах. Душевното ми състояние се възстанови, а няколко години преди това бяха белязани от мъчителна душевна криза. По същото време Сатурн е бил върху наталната Луна. Обърквам се вече, при тези положения прогнозата би била негативна, а при мен донесе значително подобрение, и то при положение, че не е имало никакво външно събитие, което да провокира положителна промяна.
В кой дом е била прогр. Луна в този ден? Когато тр. Сатурн е бил над твоята Луна, тр Марс, тр Венера и тр Уран са били в 6д. Със сигурност някоя лунация (Пълнолуние) е отключила аспект, имащ връзка с 6д. , за да се откажеш от зависимостите. Тр. Нептун по това време е бил в опозиция с Венера У1, У8, а малко преди тр Сатурн да достигне Луната, е бил върху Марс У2, У6 и е овладял импулсивното харчене на пари за неща, които увреждат здравето.
Сега погледнах- ЛЗ от октомври 2014-та е било в твоя 6д, на 15гр Овен, когато в началото на 2015-та тр Сатурн е бил върху твоята Луна във 2д, тр Уран е бил в 6д на 15гр Овен - отключил е лунацията/лунното затъмнение отпреди няколко месеца.
Винаги нещата са комплексни, а не само по един квадрат на пр Луна да се съди за дадено събитие, защото при теб този квадрат се проявил по този начин, защото съвпада с описаните други аспекти/тенденции, а при други ще е друго.
« Последна редакция: Август 06, 2018, 11:41:55 pm от akruks »

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #966 -: Август 07, 2018, 06:35:57 pm »
Akruks, благодаря за анализа. Прог. Луна е била в началото на 5 дом. Струва ми се, че и прогр. Венера върху Слънце дава отражение за подобно проявление. По повод отключването на затъмненията може ли да попитам кои транзити и аспекти са от значение. Още веднъж благодаря.
Non est ad astra mollis e terris via!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #967 -: Август 07, 2018, 08:41:36 pm »
По повод отключването на затъмненията може ли да попитам кои транзити и аспекти са от значение.
написала съм подробно, конкретно за твоя случай, кой транзит е отключил затъмнението
В друг случай, друг транзит или прогресия отключва лунация, няма как да се даде общ отговор.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #968 -: Август 08, 2018, 08:13:03 am »
Колеги , може ли да споделите Прогресивна Луна квадрат Натална Луна , какво ви донесе? При мен последния път преди 12 години на точния квадрат Баба почина ... за първи път се сблъсках със смъртта, много тежко го поех, депресия ме измъчи много тогава. Сега е същото усещане , трудно прием , че татко си замина така бързо и рано ...
Съвсем пресна съм!Прогресивна Луна в 11 д.риби,квадрат натална в 1 дом,близнаци,опозе Плутон в 5 дом.Сълзи,сополи,сълзи,ревност,страст,думи,думи,прозрения неочаквани,ужас,умирам по хиляди пъти на ден.
Но,Дир.Сатурн съвпад Луна(натална),транзитен Сатурн опозиция Луна(натална),спря стационарен в градуса на Луната по оста 1-7.Депресия ,взаимоотношения.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #969 -: Август 08, 2018, 09:28:19 am »
Наталната луна в критичен 29 градус ли е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #970 -: Август 08, 2018, 09:49:46 am »
Съвсем пресна съм!Прогресивна Луна в 11 д.риби,квадрат натална в 1 дом,близнаци,опозе Плутон в 5 дом.Сълзи,сополи,сълзи,ревност,страст,думи,думи,прозрения неочаквани,ужас,умирам по хиляди пъти на ден.
Но,Дир.Сатурн съвпад Луна(натална),транзитен Сатурн опозиция Луна(натална),спря стационарен в градуса на Луната по оста 1-7.Депресия ,взаимоотношения.
Депресията може да е не чисто психическа. Сатурн към Луна удря в холрмоналния фон и др женски работи и се появява вторична, химическа депресия .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #971 -: Август 08, 2018, 10:20:52 am »
Наталната луна в критичен 29 градус ли е?
21*градус

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #972 -: Август 08, 2018, 10:23:01 am »
Депресията може да е не чисто психическа. Сатурн към Луна удря в холрмоналния фон и др женски работи и се появява вторична, химическа депресия .
незнам какво означава холрмонален фон.Хормони?Да,спря ми цикъла от раз.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #973 -: Август 08, 2018, 10:42:15 am »
Хормони и аз не гледам какви ги пиша все бързам  :012:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #974 -: Август 15, 2018, 11:25:21 pm »
Някой може ли да сподели инфо за прогресивната Луна в телец?

При мен във 2 нат. дом.
След месец и нещо прогр. АС също става телец. После предстои прогр. Новолуние, съвпад с прогр. ПФ и с нат. Марс.