Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234054 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #975 -: Август 15, 2018, 11:28:42 pm »
Ще почнеш да си купуваш хубави рокли -широки с висока талия  :012: Може да започнеш производство в двора на био домати био кокшки био пържоли и биопърленки  :012:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #976 -: Август 15, 2018, 11:46:43 pm »
Беки, аз по принцип си се грижа за градината в нас. И да, вчера пръсках доматите с мая (старая се да е био) :) Ходя повече с трикотажни рокли и вече редовно си правя маникюра (сама).

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #977 -: Август 15, 2018, 11:48:12 pm »
Някой може ли да сподели инфо за прогресивната Луна в телец?

При мен във 2 нат. дом.
След месец и нещо прогр. АС също става телец. После предстои прогр. Новолуние, съвпад с прогр. ПФ и с нат. Марс.

Започнах да срещам много слънца с Телец в ежедневието. Възвърна се вдъхновението ми да творя, но сега с реални проекти. Майка ми ме включи в бизнес проект, свързан със земеделие.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #978 -: Август 16, 2018, 12:36:11 am »
Може да започнеш повече да си гледаш и да се фокусираш върху собствения интерес, предпочитания. И да развиваш твои способности, умения, които способстват да упражняваш организационна, мениджърска дейност свързана с работа с група хора, организация, в която има някакъв креативен елемент. Нещо от типа на кетъринг, екстериорен или интериорен дизайн, галерист. Да им проправиш път, в който чрез постоянство, да ги реализираш, материализираш. Възможно е да поставяш на преден план практическите резултати, страна в действията и начинанията ти.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #979 -: Август 16, 2018, 10:44:58 am »
Някой може ли да сподели инфо за прогресивната Луна в телец?

При мен във 2 нат. дом.
След месец и нещо прогр. АС също става телец. После предстои прогр. Новолуние, съвпад с прогр. ПФ и с нат. Марс.
пр. Луна в Телец винаги засяга по някакъв начин финансите, като се взимат предвид домовете, които управлява и се намира Венера
Когато при мен влезе в този знак, а това беше месец преди малката дъщеря да навърши годинка, започнах интензивни тренировки по бодибилдинг, след като бях получила снимките от морето, където розовеех на плажа като свиня майка  :) Само след месец тренировки и протеинови шейкове, за Кръщенето се бях стегнала, намалила драстично обиколките и обновила с нови, скъпи дрехи и прическа. Получих скъпи подаръци- Венера е У2 във 2д, а понеже Луната беше в 8д- на моя мъж финансите нараснаха, направи фирма и започна да търгува за себе си, преди това работеше за друг. Тази сутрин четох за пр Луна в този знак, тъй като ми предстои след 2г - пише, че човек трябва да внимава когато навлезе в 28-ми, 29-ти градус на Телец, че това били градусите на банкрута и разорението. И при мен това се е случило навремето- беше ми свършило платеното майчинство, мъжът ми го прецакаха в търговията с едни мухлясали бадеми, внос от Турция, приключи на нула и започна нова дейност- цяло лято правеше на познати гаража, превърна го в бутиков магазин с красиви дървени орнаменти и резби, хранеше се при тях, а аз с голямото дете заминах да работя на морето, като готвачка в ученически лагер, малката оставих на майка ми да я храни, а през деня беше на ясла и така оцеляхме. Сега ще проверя кога ще бъде пак в тези градуси, за да съм подготвена и не повтарям стари грешки- да живея нашироко, докато имаше лесни пари, без да мисля, че нищо не е вечно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #980 -: Август 16, 2018, 10:55:47 am »
 Романтика, ПР Луна в Телец материализира инициираното от ПР Луна в Овен в сферите, които се управляват от Венера.Ще  реагираш на събитията и в ежедневието по-спокойно, търпеливо.  Ще имаш нужда да си финансово подсигурена, обичана, отпочинала, да ти се окаже практическа помощ, да си/ти осигуриш физически комфорт. Ще привличаш надеждни, солидни, чувствени, ценни, високопоставени личности. Ако ПР Луна е в лек аспект с наталната ще се наслаждаваш на един подсигурен, развълнуван, любовен и финансово пестелив период, защото тук Луната екзалтира. При твърди аспекти на ПР Луна с натални  и прогресивни планети може да си принудена да се освободиш от някои твои притежания, които вече не са така ценни за теб, обсебващите взаимоотношения или да бъдат предизвикани твоите желания. Сега може да разбереш какво най-силно искаш за себе си и как ще го постигаш в следващите години, щом ти предстои и ПР Новолуние. Щом толкова Земя се задава на хоризонта е нормално мислите и намеренията ти да са в посока материално изражение и професионална заетост, нещо практично да направиш за себе си. Ингреса на ПР АСЦ посочва кризисен период, като подготовка за някакво ново начало в следващите 2-3 г и може би е редно да изчакаш и да не бързаш с  нови идеи и планове ( нали си Овен :)) , по-скоро да си упорита по това, което е в процес на действие. Тр. Уран ще бъде около ПР ти АСЦ-това е важно , различно и наелектризиращо, защото ще бъде ангажирано състоянието на здравето ти, както и на всички  твои взаимоотношения. Ако към момента си била волна птичка изведнъж да решиш да встъпиш в по-солидни и надеждни близки връзки, да се срещаш с по-различни от твоята среда хора, да  внесеш по-радикална промяна във визията като инвестираш повече средства ( ПР Луна в Телец).
P.S.Когато ПР Луна при мен е била в Телец, съм срещнала мъж с натален съвпад Луна- Венера, АСЦ Телец и Марс във 2-ри дом. Имах солидно парично възнаграждение от професионалната си заетост, но и се наслаждавах на същата. Около мен имаше много хора, които бяха финансово "красиви" и в този период се завързах много ценни за мен познанства. Понеже моята Луна няма достойнства в картата не съм се възползва максимално в периода от влиянието на ПР Телец в посока: да пестя, да положа грижи  около дома/ имота си, да помисля по-практично за финансовото състояние, малко съм пропиляла тези 2, 5 г. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #981 -: Август 16, 2018, 12:14:56 pm »
Препратката на прогресивната Луна не касае само слънчевия знак. Принципът е важен. Хора, които са негово олицетворение и са проводник на тази енергия по един или друг начин -  с акцентиран Телец, Венера, втори дом, рождени планети във втори, синастрично важна Венера, акцентиране на втори дом, Телец чрез синастрия.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #982 -: Август 16, 2018, 10:12:01 pm »
Благодаря много за коментарите :58:

Между другото нямам познати зодия телец, като се замисля само 2 колежки :017:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #983 -: Август 16, 2018, 11:19:01 pm »
Зодия телец са само две колежки, а колко крави познаваш...  :012:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #984 -: Август 16, 2018, 11:47:41 pm »
Аз съм и Слънчев Телец и крава..., но никак не ми личи и никога никой не е могъл да ме определи като типичен представител на тази зодия.

Можем ли да кажем в кои астрологични случаи и защо "нямаме връзка" със Слънчевия си знак?
Има едно верую, че след 30-те заприличваме повече на асцендента си - така ли е и защо?
« Последна редакция: Август 16, 2018, 11:49:25 pm от lina »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #985 -: Август 17, 2018, 12:59:38 am »
Има едно верую, че след 30-те заприличваме повече на асцендента си - така ли е и защо?

Чела съм друго, че по-силно се забелязва слънчевия знак.


Според Рудолф Щайнер и антропософската наука, фазите на развитие са на следния принцип:

* от раждане до 7 годишна възраст - влияят силите на Луната;
* 7-14 години - Меркурий;
* 14-21 години - Венера;
* 21-42 години - влияят силите на Слънцето, като обхваща 3х7-годишни периода и по-конкретно развитие на сетивната душа /21-28 г./, интелектуалната душа /28-35 г./ и съзнателната душа/35-42 г./;
* 42-49 години - Марсов период;
* 49-56 години - Юпитеров период;
* 56-63 години - Сатурнов период.
* След 63 г. няма влияние на точно определена планета, а въздействат всички звездни сили и човек навлиза в едно свободно съществуване.


lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #986 -: Август 17, 2018, 12:04:39 pm »
romantica, при теб отговарят ли тези периоди?
При мен мисля, че по-скоро не съответстват.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #987 -: Август 17, 2018, 12:14:07 pm »
Има различни възрастови периоди, тази система е една от многото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #988 -: Август 17, 2018, 12:25:52 pm »


Можем ли да кажем в кои астрологични случаи и защо "нямаме връзка" със Слънчевия си знак?

Наличие на стелиум, в който не участва Слънцето.
Планети в 1-ви дом, на АСЦ, силен у на АСЦ, АСЦ в  огнен знак, Слънцето е перегрин
Няколко твърди аспекта към Слънце без лек такъв.
Наличие на тронова, екзалтирана планета или такава, която е силно аспектирана.
"Блокиран" 4-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #989 -: Август 17, 2018, 02:35:41 pm »
Благодаря много за коментарите :58:

Между другото нямам познати зодия телец, като се замисля само 2 колежки :017:
А аз нямам спомени да съм имала телци в обкръжението, докато пр Луна е била в този знак, но двете приятелки, с които тогава общувах ежедневно, да не кажа ежечасно, имат натална  Луна в Телец. Всъщност по това време се запознах с една, родена на 1 май, но общувахме за кратко, след години се заимахме, когато се озовахме в една фирма на работа.