Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 168002 пъти)

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #765 -: Март 21, 2019, 07:20:24 pm »
Кратко:
Венера чрез взаимодействие с другите.
Юпитер чрез учене и вяра.

Благодаря  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #766 -: Март 21, 2019, 08:45:13 pm »
Не. Само родените на всеки 12 г с Юпитер в Рак ли са плодовите и лесно зачеват ?!? :)
Разглеждат се Луна, Венера, Юпитер, които сочат, че (ще ) дават деца, а от друга страна Слънце, Марс, Сатурн, които показват липсата или малкия брой на деца. Всичко работи на принципа на дуалността, щом едното "дава", значи другото "отнема ". Номерът е да не се чете буквално.
Живот има и съществува там, където е топло на Земята. Само че животът и топлото не са едно и също. Иначе всеки умрял ще възкръсва чрез загряване на трупа. Пракачеството топло е натоварен като динамичен принцип, жизнен импулс, който е необходим на организма като една от най-важните функции. Само че живота не се състои само от динамизиране, а и в обновяване и обмен, а това се случва главно чрез кръвообръщението и обмяната на веществата. С този принцип е натоварено пракачеството влажно. Така топло и влажно дават в най-общ смисъл движение и живот. Оттук Луна(влажно и студено), Венера(влажно и малко топло), Юпитер(влажно, топло и сухо) като съдържащи съответно тези пракачества и увеличаващи ги в определени периоди са дарители на живот. Слънце(топло и сухо, Марс(сухо и топло, Сатурн(студено и сухо) носители съответно на сухо и студено не са. Когато Луна, Венера, Юпитер влезнат в аспект със Слънце, Марс, Сатурн тяхната активност намалява и това може да попречи на жизнените функции. Разбира се, за да функционира добре един организъм е  необходимо въздействието на всичките пракачества/принципа- топло, влажно, сухо, студено, но се променя само техния интензитет и оттам е нужно да не се нарушава известна  пропорция от тези пракачества за всеки физиологически темперамент.

"Ако планетите малефактори имат върховенстваща позиция спрямо положенията на Луната, Юпитер и Венера или са разположени в безплодни знаци като Лъв и Дева, те, разбира се, дават деца, но те нито ще бъдат красиви, нито ще живеят дълго. Когато Слънцето и планети малефактори властват над Медиум цели, или са в конфигурация с него,или с мястото, което следва Медиум цели, -или се намират в мъжки безплодни знаци и нямат планети бенефактори, които да са във върховенстваща позиция над тях, те сочат абсолютно безплодие. Напротив-върху женски или плодовите знаци или дори в конфигурация с планети бенефактори, дават деца, за съжаление те ще бъдат болнави и може да не живеят дълго. "
Клавдий Птолемей
Рени,Благодаря!Цитатът от Птолемей не го разбирам,но проблемът си е мой. ???  За мен астрологията е много буквална.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #767 -: Март 22, 2019, 07:00:27 pm »
Цитатът от Птолемей не го разбирам

Искаш ли да помогне с разчитането или предпочиташ сама във времето да го разбереш ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #768 -: Март 22, 2019, 11:49:20 pm »
Има един тънък момент. Какъв е подтекста заложен във въпроса ? Какво очакваме да прави една отключена Венера ? Защото това човек да се среща и свързва с много хора, не означава непременно щастливи и успешни връзки.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #769 -: Март 24, 2019, 12:21:57 pm »
В природата на Венера е да свързва и да си взаимодейства с другите. При Венера с добър статус натива може да развива нейните принципи, при Венера със занижен статус натива се учи да разбира нейните принципи. При първите взаимодействието с другите се случва по естествен начин, те знаят как, при вторите не се получава по естествен начин и затова е препоръчително да се внесат някакви промени тук, защото на човека му се струва, че няма да му е лесно да се радва, да е удовлетворен по темите и заложения  модел по Венера. Колкото повече влиза в близки връзки и взаимоотношения, толкова вероятността да схване, осъзнае  какво иска Венера, една щастлива връзка, е по-голяма с времето. Успешните връзки не са плод само на една Венера. Човек ако не е щастлив със себе си, няма как да е щастлив и с друг, и това пак не е само Венера. Много често квадратурите към Венера са периодите, когато провокират нужните промени.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #770 -: Март 24, 2019, 01:11:51 pm »
Предполагам подтекста е именно това - щастлива и успешна връзка. Такъв ключ вълнуваше питащата. Исках само да вмъкна и с цитата, който пуснах по-горе, че Венера не се отключва само с повишена социална активност, а в по-подходящи периоди, но в зависимост от рождените си дадености. Рожденият потенциал за взаимност, свързаност, не се променя, а само се надгражда. Не на всеки са "писани" щастливи любови.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #771 -: Март 24, 2019, 01:19:47 pm »
На питащата съм отговорила с "кратко" и според заложеното й, а именно  на Венера във въздушен знак. Никъде не твърдя, че Венера се отключва само с едното взаимодействие, разбира се, че има и други начини. В коментара ми никъде не се споменава за чудеса.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #772 -: Март 24, 2019, 01:24:51 pm »
Ти - не, но според вложения подтекст, самата питаща може да смята така.
« Последна редакция: Март 24, 2019, 01:50:03 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #773 -: Март 24, 2019, 02:10:27 pm »
Ако наистина на питащата и е толкова важна темата по Венера ще прояви интерес и уточняващи въпроси.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #774 -: Март 24, 2019, 02:39:11 pm »
Ако аз съм питащата, доволна съм си от моята Венера (любовно плямпане много обича Хаха) , може да е малко по-дащна откъм финансови възможности, иначе от към любов - нямам оплаквания. Питането ми беше продиктувано от това, че моите добри планети Венера и Юпитер се оказват така поставени, че не могат да блеснат ?! И за това питах дали може да им се помогне. Това, което Рени каза за тях ми даде насоки и не го чувам за първи път. Ама както казваха в един БГ филм “ Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.”

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #775 -: Март 25, 2019, 09:42:57 am »
Ама както казваха в един БГ филм “ Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.”
Николай Хайтов "Мъжки времена"

В крайна сметка, независимо от даденостите, както и от нашите действия, всяко нещо става като му дойде времето.
Неузрелият плод, откъснат преждевременно, става ли за ядене? Когато е зрял, сам пада от дървото.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #776 -: Март 25, 2019, 12:45:55 pm »
Едно е да искаш, друго е да можеш, но нито едно от двете не пречи да правиш каквото и да е. Синхронът с време, среда, обстоятелства, хора, които да са "отворени", проявяват заинтересованост към именно твоите интереси, желания, можене, защото се припокриват, обслужват някакъв техен интерес, желание, е ключов за това да блеснат с това, на което са способни.
« Последна редакция: Март 25, 2019, 12:54:41 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #777 -: Март 25, 2019, 03:38:09 pm »
Значи всеки е способен да "роди нещо" независимо от заложеното стига да е налице "влажно-топличката" среда в някакъв  си период ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #778 -: Март 25, 2019, 05:31:04 pm »
Значи всеки е способен да "роди нещо" независимо от заложеното стига да е налице "влажно-топличката" среда в някакъв  си период ?!? :)
Това във връзка с моя последен коментар ли е? Под "независимо от даденостите" имах предвид, че на някоя е заложено да има деца, че нали темата е за това, но не е дошло времето, въпреки упоритите действия от страна на натива, и не е нужно само "влажно-топличка среда", да не би да сади гъби, а и за гъбите няма как да насади отровни, а да очаква после да бере ядливи, нужен е подходящия мицел за посев  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #779 -: Март 27, 2019, 05:50:04 am »
Искаш ли да помогне с разчитането или предпочиташ сама във времето да го разбереш ?  :)
Искам помощ,ако е възможно ,да.