Автор Тема: Житейските периоди в номерологията  (Прочетена 68304 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Не видях никой тук да говори за житейските периоди, а аз съм го срещал като информация и реших да споделя.
Житейските периоди се тълкуват съвместно с личната година.

За пример ще използвам случайно избрана дата: 03.04.1980 г.

Първият житейски период се определя като се съберат цифрите от датата и месеца на раждане, а в случая - 3+4=7
За да се определи продължителността на периода се прави следното: От числото 36 се изважда пътя на съдбата на човек и в случая ще е 36 -  7 (3+4+1+9+8) = 29 т.е до 29-тата година  човека ще е с първи житейски период 7.

Вторият житейски период се смята като се съберат цифрите от датата и годината на раждане - 3 + 1 + 9 + 8= 3 Продължителността му е фиксирана за разлика от първия период и тя е 9 години.

Третият житейски период се изчислява като се събере сбора на първите два периода 7+3=1 И неговата продължителност е 9 години.

Последният - четвърти житейски период е валиден до края на живота и той се изчислява от сбора на месеца и годината на раждане -  4 + 1 + 9 + 8= 4
« Последна редакция: Март 29, 2014, 08:27:18 pm от AzaZaeL »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #1 -: Януари 03, 2016, 02:46:31 pm »
Благодаря за темата, Тошко и че ни напомни за нея  :-*

Аз снощи си ги сметнах моите и мога да ги споделя, пък по-късно ще гледам за значението на вибрациите им :)

1. до 25г - вибрация 7
2. от 25г. до 34г - вибрация 8
3. от 34г. до 43г. - вибрация 6
4. от 43г - вибрация 7

Започвам и завършвам (ако доживея до 43г  ;D )с една вибрация - седмицата :)

Коментар по периодите - първият период завършва с дипломирането ми. Някъде там мисля и прогр. Меркурий ми става ретрограден. В началото на втория период имах момент на отрязване с нож - кардинална промяна - оставих всичко, което съм градила, правила имала ... Стартирах от под нулата. Утвърдих себе си. Завършва със семейство. Третият и настоящ период - станах много по-женствена, любвеобвилна, винаги съм го отдавала на майчинството, целият ми живот са семейството, дома, децата. Вторият период беше повече себеутвърждаване, бях и жената-мъж, която може всичко и т.н. В третия период имах мъж до себе си и в мен остана само жената :)

И в трите периода имам моменти на преобръщане, зная точните дати. Вероятно има някакви подпериоди или вибрации на месеца ... за да видя какво е вибрирало, за да има такива драстични промени :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #2 -: Януари 03, 2016, 03:19:08 pm »
Не видях никой тук да говори за житейските периоди, а аз съм го срещал като информация и реших да споделя.
Благодаря за споделената информация, в общи линии е също като на Хепи, само продължителността на периодите е различна, определено твоят вариант е по-верен, поне при мен:
1 период - 4 до 31г.
2 период - 4 до 40г.
3 период - 8 до 49г.
4 период- 2 до края...

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #3 -: Януари 03, 2016, 03:28:59 pm »
Благодаря за споделената информация, в общи линии е също като на Хепи, само продължителността на периодите е различна, определено твоят вариант е по-верен, поне при мен:
1 период - 4 до 31г.
2 период - 4 до 40г.
3 период - 8 до 49г.
4 период- 2 до края...
Akuks, еднакви са.  :012: Ти не беше ли жп 5 като мен? В другата тема си си сметнала грешно първия период просто, смисъл продължителността му. ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #4 -: Януари 03, 2016, 04:22:10 pm »
Akuks, еднакви са.  :012: Ти не беше ли жп 5 като мен? В другата тема си си сметнала грешно първия период просто, смисъл продължителността му. ;)
да, жп 5 съм, а в другата тема помислих, че 1 период е до 27г за всички  :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #5 -: Януари 03, 2016, 04:25:56 pm »
да, жп 5 съм, а в другата тема помислих, че 1 период е до 27г за всички  :)
36 - жп. :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #6 -: Януари 03, 2016, 05:38:18 pm »
не разбрах това 36 е жп(жизнен път) на конкретния пример ли? Не е ли фиксирано число, от което се вади жп на всеки човек, за да се определи първия период?
На моя жп сложното число е 23, а редуцирано е 5 и извадих 5 от 36, или трябва от 23 да извадя 5?
Добре си разбрала. Това тире дето написах е минус. 36 е фиксирано число, да и от него се вади жп-то. В нашия случай 36 - 5 = 31

Happy58

  • Гост
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #7 -: Януари 03, 2016, 06:02:34 pm »
нямам време да пиша повечко, но ето тук една книжка (отново :) ) - на руски. Има част за периодите, макар че с някои тълкувания не съм много съгласна .....


Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #8 -: Януари 03, 2016, 07:14:57 pm »
Благодаря много за темата!
При мен се получава така:
1. до 29г - вибрация 7
2. от 29г. до 38г - вибрация 8
3. от 38г. до 47г. - вибрация 6
4. от 47г - вибрация 5
Сега разбирам защо последните години са толкова гадни. Жалко, че периодът още не е свършил...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #9 -: Януари 04, 2016, 03:06:06 pm »
Разрових се и видях, горе-долу как е положението. :)
Аз съм с вибрация на жизнения път 7, а периодите ми са:

Първи - до 29 год. - 8
Втори - до 38 год. - 4
Трети - до 47 год. - 3
Четвърти - след 47 год. - 11

Нисък старт, бих казала, но с годините нещата стават все по-добри, доколкото разбрах. Вибрация 3 и 11 са успешни, оптимистични, активни вибрации. :) Комбинацията между лична година 8 и период 3 също обещава добри условия/обстоятелства и реализация.

Не съм изчела всичко, продължавам да изследвам числата, ще погледна и как съответстват на активността по натала ми.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #10 -: Януари 04, 2016, 03:43:04 pm »
При мен :
Първи- до 27 год.- 7
Втори -от 27 до 36 год.- 5
Трети -от 36 до 45 год.- 3
Четвърти - след 45 год.-6

В трети период съм ,вибрация 3, ЛГ 6 в момента, а от април-ЛГ 7
Не мога да кажа ,че вибрация 3 е изцяло успешна,но имам и добри попадения: Малко след навлизането ми в Трети период/вибрация 3/ и ЛГ 9-напуснах работа с гръм и трясък и започнах друга,на която се задържах едва 3 месеца. Напуснах и нея и започнах сегашната ми работа и вече 7-ма година съм тук.
Към края на ЛГ 3 /вибр.3/ започнаха проблемите в брака и в самия край на ЛГ 4 се разделихме. Към момента живеем отделно ,но поддържаме връзка,нямаме развод.Това положение не ме удовлетворява.
Къде да прочета повече за значението на вибрациите? Търсих ,но намерих някаква частична информация в сайта Розали . Книгата на руски, предложена от Хепи я свалих.




delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #12 -: Януари 04, 2016, 03:52:46 pm »
Благодаря,Делфин. Преглеждала съм някои от тях ,но па периодите/вибрациите/ специално ме интересува.Не помня да имаше писано за тях.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #13 -: Януари 04, 2016, 04:04:12 pm »
Благодаря,Делфин. Преглеждала съм някои от тях ,но па периодите/вибрациите/ специално ме интересува.Не помня да имаше писано за тях.

В книгата, дадена от Хепи ги има със сигурност. :) В тези сигурно също, но не помня, трябва да провериш. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Житейските периоди в номерологията
« Отговор #14 -: Януари 04, 2016, 10:20:55 pm »
При мен :
Първи- до 27 год.- 7
Втори -от 27 до 36 год.- 5
Трети -от 36 до 45 год.- 3
Четвърти - след 45 год.-6

В трети период съм ,вибрация 3, ЛГ 6 в момента, а от април-ЛГ 7
Не мога да кажа ,че вибрация 3 е изцяло успешна,но имам и добри попадения: Малко след навлизането ми в Трети период/вибрация 3/ и ЛГ 9-напуснах работа с гръм и трясък и започнах друга,на която се задържах едва 3 месеца. Напуснах и нея и започнах сегашната ми работа и вече 7-ма година съм тук.
Към края на ЛГ 3 /вибр.3/ започнаха проблемите в брака и в самия край на ЛГ 4 се разделихме. Към момента живеем отделно ,но поддържаме връзка,нямаме развод.Това положение не ме удовлетворява.
Къде да прочета повече за значението на вибрациите? Търсих ,но намерих някаква частична информация в сайта Розали . Книгата на руски, предложена от Хепи я свалих.
A какво ще кажеш за период 7?  :)