Автор Тема: Символика на цветовете  (Прочетена 37470 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Символика на цветовете
« Отговор #15 -: Юни 03, 2016, 08:18:38 pm »
Откакто тр. Сатурн започна да ми квадратира АС - основният цвят, който нося е черно съчетано със сиво и тъмно синьо (тъмни - панталони, дънки, блузи, якета, сака) и тук там с някакъв сребърен, златист надпис/лого. По принцип никога не са ми били супер любими.
А сега просто не мога да се възприема с други цветове - обличам се с нещо по-пъстро и свежо, и след 5 мин. се събличам. По магазините ме привличат само тъмнотии, все едно не идва лято, а някакъв мразовит сезон :o

Най-неприятен цвят за мен лично е червеният що се отнася за дрехи. Никога не съм носила червено.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Символика на цветовете
« Отговор #16 -: Юни 03, 2016, 08:27:37 pm »
Черното и по принцип наситените тъмни цветове могат да се използват и като символична защита. Може би на подсъзнателно ниво изпитваш необходимост да се "защитиш" срещу хора натрапници /накърняващи личното ти пространство, емоционалния ти комфорт/ или някакви обстоятелства. За по-голяма увереност в случаите, когато от твоя страна се налага да дадеш по-категоричен отпор, бих препоръчала да носиш бижута с черен оникс.

До 30-годишна възраст в гардероба ми преобладаваха предимно черни цветове, все не се чувствах "достатъчно слаба" /дори когато стигах до 50-52 кг/. След 30 малко се поразчупих и започнах да разнообразявам гардероба си и с други цветове, но наистина избягвам ярки, искрящи и наситени, а също така шарения, щампи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Символика на цветовете
« Отговор #17 -: Юни 03, 2016, 08:38:49 pm »
Кафявото никога не ме е влечало като цвят, много лайняно ми идва и затова не пиша него  :57:.
Добре, че про Луната ми е Сатурнова в момента, та проносих и кафяво чат-пат, единственото, което му харесвам, е че се съчетава с другите цветове безпроблемно.
Напоследък виждам и чувам, че масов любимец е тъмносиньото- де що има рокли по повод и без повод са тъмносини. На мен също ми е любим цвят, особено във вариант моряшко райе.
Проносих жълто, не знам поради каква причина се пристрастих към този Слънчев цвят .
Всъщност, всичко нося, без черно, като видя черно, полепено със разни власинки, прашинки и откачам. Е, зимата си го позволявам.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...