Автор Тема: Магия и книги  (Прочетена 23240 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Магия и книги
« -: Декември 10, 2016, 05:56:07 pm »
Нигме, препоръчвам ти я. За магията, за корена. При мен отдавна се върти една идея за 4 дом. Направо ме отнесе тази идея след книгата.
За орисването...

Ще може да си я намериш и поръчаш онлайн. И в Хеликон трябва да я има. Аз си я поръчах в сайта на Розмари.
И ме радва, че първи тираж беше 2000 бройки, които са се изчерпали за 5 дена. Сега излезе втори тираж.
Моето седмодомие беше много скептично, когато му разказвах как очаквам книгата с нетърпение. А той заяви - ми то сигурно само ти и още 15-20 човека ще си я купите. И той се зарадва като мен, че за 5 дена първи тираж е изкупен. На фона на това обезличаване, опроставяване на народа, това ми дойде като надежда, че не всичко е загубено. И явно не е чак толкова изпростял този български народ, колкото се опитват всички да наложат като мнение.
И за религията е засегнато. И за ислям. За помаците. Хубави неща има.  :08:
И за магията. Ние все търсим магията в чуждите култури, в чуждите обичаи. А такава е имало и по наша земя. И не е по-лоша. Нито кой знае колко различна.
Няма случайни неща. То живот си те тегли в някоя посока, вкарва те в един път. А ти си мислиш, че сам си го избрал. Пък той те избрал първом.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Магия и книги
« Отговор #1 -: Декември 10, 2016, 06:17:30 pm »
Eмa, и мен ме заинтригува тази книга.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Магия и книги
« Отговор #2 -: Декември 10, 2016, 06:44:50 pm »
И аз се заинтригувах, утре ще ходя до книжарница за други книги - дано е налична и тази  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магия и книги
« Отговор #3 -: Декември 10, 2016, 07:54:20 pm »
Ей сега я загледах "Стопанката на Господ" в книжарницата, май трябваше да я взема  :)
Купих си "Когато Ницше плака" на Ървин Ялом. Нямам търпение да я започна. Иначе в момента чета "Нощ в Лисабон" на Ремарк.


Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Магия и книги
« Отговор #4 -: Декември 11, 2016, 12:13:02 am »
Дотук най ме спечели броилката, ама разбирам, че не е от книгата.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #5 -: Декември 11, 2016, 01:30:32 am »
"Ан дан тина, сарака тина, сарака тики, тики, елем (елим), белем (белим), буз, кар буз! (ени, бени, бов!)"

Е, Репс, ти си безродник. Роден си на Хелоуин. Нормално е чуждите вампиря да са ти по-интересни от родните. :012:

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Магия и книги
« Отговор #6 -: Декември 11, 2016, 03:20:50 am »
"Ан дан тина, сарака тина, сарака тики, тики, елем (елим), белем (белим), буз, кар буз! (ени, бени, бов!)"

Е, Репс, ти си безродник. Роден си на Хелоуин. Нормално е чуждите вампиря да са ти по-интересни от родните. :012:
Благодаря за броилката.

Ако ще се закачаме на тая тема — не на Хелоуин, а на Сауин.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #7 -: Декември 11, 2016, 04:09:36 am »
Покажи се. Няма лошо. Вампир!  :014: При това чужд!  :014:
Не се закачаме, боцкам те най-нагло с хурката, а дано влезе малко българщина. Но ти се кланяш на онези, които живеят в дупка в земята.  :012: Аз се кланям на онези, които яздат коне.  :P
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Магия и книги
« Отговор #8 -: Декември 11, 2016, 09:56:21 am »
Имаш предвид славяните ли? :017: Те бяха май в землянки,  или наколни жилища ли бяха, не помня. От пусто безродство всичко излишно съм изтрил.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #9 -: Декември 11, 2016, 01:45:03 pm »
Не тях имах предвид. Безродник, колко да си безродник... И ти имаш интересни преживявания.  :19: Пък ритай колкото искаш към корена си.  :19:

Уране, на теб би трябвало да ти хареса книгата. Ти ще усетиш защо.  :08: :38: :58:

Сатинка, може пък да ти е лечебна.  :38: Може ли да видя картата ти? Ако не е твърде лично, твърде нахално?
Имаше Луна/Плутон съвпад? А 4 дом? Или нещо съм в грешка...  ::)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Магия и книги
« Отговор #10 -: Декември 11, 2016, 03:01:51 pm »
Сатинка, може пък да ти е лечебна.  :38: Може ли да видя картата ти? Ако не е твърде лично, твърде нахално?
Имаше Луна/Плутон съвпад? А 4 дом? Или нещо съм в грешка...  ::)


Непременно ще я взема следващият път  :)

Защо пък да е нахално, сега ще ти я пратя на лични, да не я подмятам тук- да в съвпад са, У4 е Луната, а Плутон е У8  ;D Но откакто прогресивната е в Козирог, трудно ме хваща "магичното".
Направо ми стана жал за хората с натална Луна в Коза, по-ужасно от прекалената емоционалност в Скорпион е само празнотата на тази в Козирог. За малко е полезна, дава дистанция от емоциите, но за временно ползване ми звучи страшничко
 

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Магия и книги
« Отговор #11 -: Декември 11, 2016, 08:52:12 pm »
Емче  :08:
Като свежа струя е новинта за тази книга! Благодаря ти, че я сподели! 8-ят ми дом никога не спи и сега се радва като дете :)
Всичко магично ме привлича като магнит и съвсем скоро ще се наредя до вас - притежателите на тази ценност, защото не се съмнявам, че Розмари е създала точно това!

Старото знание, предавано от поколение на поколение, трябва да се съхранява и предава нататък, не да се загуби безследно. Затова съм във възторг от страстта, която Розмари влага в издирването и съживяването на тази древна традиция.
Наричанията - древното знание за Силата на думите, за които толкова книги се написаха и ни се предлагат от всяка книжна витрина, са в кръвта ни и мен винаги са ме вълнували.

Дали това има общо и с нещо, което ми се случи съвсем случайно вчера  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #12 -: Декември 11, 2016, 10:40:56 pm »
Благодаря ви, хора.  :38: :58: :-*

Аз пак ще кажа, че много се чудех дали да споделя. Веднъж си затрих мнението. Съвсем скоро ме обвиниха в расистка, ксенофоб. И така нататък. Стана ми мъчно. Подозирах, че може да има подобни мнения, ако се прехласна силно по обяснението за тази книга. Защото на някои хора много им боде българското, по-хубаво им е чуждото.
А мен не ме боде. На мен ми харесва. Но истината е, че книгата не е за българското, не е патриотична. Това е книга за магията.

Делфи, няма нищо случайно, което да ти се случва.  :08:
Откакто я чета, само магия има около мен. То и без това ми се случват чудеса и магични неща. Но сега съвсем. Мисля си, че толкова много хора изведнъж сложиха от силицата си, от интереса си. Че някак тази магия, която се е предавала по нашите земи от уста на уста, тя бликна много силно. За онези, които имат чувствителни сетива. И бликна, за да покаже, че я има все още.
Аз наистина се радвам, че първи тираж се изкупи за 5 дена. И думите на седмодомието ми, че освен мен, може би още 15-20 човека ще си купят тази книга - беше ми някак обезкуражително.
Но това не е така.  :08:

Днес направих един ритуал. Беше ми важно. Какво да ви кажа... голяма магия стана.  :engel016: :engel016: :engel016:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Магия и книги
« Отговор #13 -: Декември 11, 2016, 10:59:53 pm »
`Ема, защо се радваш толкова, да не си ти Розмари. Обаче на мен ми е истински, ама мноого, много интересно ,какъв ритуал скрехна, как се прояви, какво усети -много моля обичам приказки за лека нощ Моля :012: :engel016:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #14 -: Декември 11, 2016, 11:06:14 pm »
Не съм Розмари. Но съм вещица.
Много ми е лична мъката, че да я ветрея пред такава публика.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.