Автор Тема: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ  (Прочетена 90859 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #60 -: Февруари 11, 2018, 03:57:51 pm »
Стори ми се интересна биографията му, картата не е избирана преднамерено, нямаше уловка в нея.
И добре пасна на сатурновата тема, което не очаквах. Оказа се, че има издигнат Сатурн в Козирог.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #61 -: Февруари 11, 2018, 06:01:02 pm »
Да, Папи. Значи западна ретро си е бум, имам я същата позиция и въпреки това не я тълкувах по правилата. Благодаря.

Хм, в тази връзка виж картата на учения-явно не важи за меркурий

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #62 -: Февруари 11, 2018, 06:19:58 pm »
Дневна карта, западен Меркурий, обаче се измъква от лъчите. Има вероятност видим да е бил. Освен това е най-близо до МС, а от другата страна е Сатурн. Меркурий/Сатурн си е баш за учени, интелектуалци, книжнина. Доколкото разбрах, от лингвистика и история се е интересувал. И Венера е в кюпа – културология. Доста изявени са тези три планети при него. Юпитер изглежда доста слаб – по оста 6/12 с Луната. Но пак е дал подкрепа в тежък момент – обществеността успява да го измъкне от концлагера. Но след това не е живял дълго, починал е в резултат на някакво заболяване, изтощен организъм.

При него Меркурий, Сатурн и Венера са в кулминиращия знак. И наистина са получили ярка изява. Има карти кьорфишек със силни 10 домове – или само "видимост" за изява /без реални постижения/, или никаква. Вероятно зависи от ранга на картата, не съм изследвала в тази посока.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #63 -: Февруари 11, 2018, 07:13:39 pm »
Може и друг вариант. Да си видим, но не толкова успешен. Тв може да направи някого по-известен, видим, но тази видимост не гарантира успех.
В днешно време, особено в нашата страна, за да станеш видим за другите и популярен, е достатъчно да излезеш чисто гол по улиците (или пък в праймтайма на някое риалити)  и/или с някакво много странно облекло и поведение. Това обаче не значи, че си успял.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #64 -: Февруари 11, 2018, 07:18:45 pm »
Е, Весо, това е само минута слава.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #65 -: Февруари 11, 2018, 07:20:32 pm »
Хм, в тази връзка виж картата на учения-явно не важи за меркурий
За всичко ретро важи-опит, аз съм с 5 ретро планети и в момента, в който приех, че нямам избора да съм номер едно, започнах да говоря това, което мисля, без да се притеснявам как другите ще или дали ще го разб(и)ерат.
Колко е успешен този човек за света, в сравнение с онези, които са наистина световно успешни, ти чувала ли си за успехите му ? !? Ретро планетата дава силно вглъбяване, ексцентричност и специфика на натива, да е популярен с нещо напредничево за времето си, но успешен- трудно, нали липсва синхрон със социума, с главните оси. В каква посока се движи ретро планетата ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #66 -: Февруари 11, 2018, 07:38:45 pm »
На мен ми се струва, че има друга планета, направила въпросния учен непопулярен в онези неспокойни времена. И това дори е можело да му коства живота. Марс в залязващия знак /дневна карта/, в дясна квадратура към Меркурий, но и със Сатурн/Венера също се запазва по знак. И се получава по-силен публичен резонанс, защото квадратът е между планети в ъглови знаци спрямо АС. Публичната критика, изказана пред широка аудитория, му изиграва зла шега – Марс/Меркурий. Може да се види и през въпросната година какви планети са се включили.

Хвърлих едно око. Дори ако се гледа по простичка соларна арка, има АС в опозиция с Меркурий и дирекция на Марс към светилата – съвпад Слънце, квадрат Луна. В годината, когато губи статут и бива изпратен в концлагер.

Обаче е имал силно лоби и е стоял в концлагера само една година, успяват да го освободят.

« Последна редакция: Февруари 11, 2018, 07:50:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #67 -: Февруари 11, 2018, 09:48:01 pm »
Добре е, че ни информира
Нещо за арудхите и картата?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #68 -: Февруари 11, 2018, 09:55:04 pm »
Рени, кога планетата е ярка, голяма, видима-в лъчите на слънцето или срещу него?
« Последна редакция: Февруари 11, 2018, 09:56:58 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #69 -: Февруари 11, 2018, 10:07:35 pm »
В лъчите може да бъде видима и дори ярка. Говорим за вътрешни планети.
За Венера и Меркурий даже е специално достойнство, ако са в един знак със Слънцето, но видими при това.
Марс и Юпитер – по-скоро в отсрещния знак. Сещам се, че през 2016 имаше много ярък Марс. Мисля, че тогава имаше и ретроградност.

Що се отнася до успеха, тук го разглеждаме обикновено от гледна точка на обществените норми. Това е прието да се счита за обективен успех. Субективният успех вече е съвсем друга категория. И той може да бъде относителен, ако се оценяваме като успели или неуспели. Няма да има еднакво успели хора при равни други условия, еднакъв старт. Все някой ще е повече, а друг по-малко. Успех е да постигнеш нещо в трудни условия и на неблагодатен терен в сравнение с друг човек, който е постигнал същото, малко повече или пък дори по-малко при по-благоприятни житейски обстоятелства. Социалната /външна/ формула за успеха не оценява тези обстоятелства и кой при какви условия е стартирал. Важен е само крайният резултат, който е видим, измерим в нещо и пасва на някакъв общоприет стандарт/разбиране за успеха.



« Последна редакция: Февруари 11, 2018, 10:15:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #70 -: Февруари 11, 2018, 10:35:38 pm »
Аз ако исках щях да се включа в упражението. Независимо от подхода. Излишно е да ми задаваш този въпрос.

А защо ни обясняваш за успеха и т.н.? Каква е целта?

Рени, виж тук за ретроградните, може да ти е интересно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #71 -: Февруари 11, 2018, 10:37:32 pm »
В лъчите може да бъде видима и дори ярка. Говорим за вътрешни планети.

Не, говорим за външните

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #72 -: Февруари 12, 2018, 08:31:57 am »
Можем ли да кажем например, че Азис е успял човек? Знаем, че той стана популярен не заради таланта, койтима, а заради провокативното си поведение и следване на чужд, вече установен модел (като Мадона). Знаем също, че е самотен и нещастен в личния си живот, а славата му вече залезе. Каква роля играе Сатурн при него за постигане на успеха, който е имал?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #73 -: Февруари 12, 2018, 09:20:22 am »
А къде го натала на Азис?

Аз ви пускам една карта със Сатурн в падение почти на десцедента: успяла ли е тази жена, забогатяла ли е от това, което върши, давам нишан - една и съща професия има с баща си и майка си, надминала ли ги е?

Който се сеща коя е да не издава, както Акрукс направи в една тема. ;D

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: САТУРН-ОБВИНИТЕЛЯТ
« Отговор #74 -: Февруари 12, 2018, 09:29:41 am »
Надявам се, Рени няма да възрази да сложа карта с някои от арбските точки - учения от примера на Лила