Автор Тема: Сизигия  (Прочетена 17603 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сизигия
« Отговор #30 -: Юни 09, 2013, 01:36:20 pm »
Знам само, че ги използват в някакъв метод за ректификация на часа на раждане - http://www.skyscript.co.uk/gl/animodar.html. Нямам никакъв опит с тях.

ако правилно съм разбрала как се прави - намира се есенциално най-силната планета в градуса на сизигията и ако е близо до асц или мц, градусът на асц се коригира така, че да съвпадне с градуса на въпросната планета в картата - да кажем- луна близо до мц, есенциално най-силна в градуса на сизигията, мц се коригира така че да съвпадне с градуса на луната, за асц - каквото се получи
обече в моя случай това няма как да проработи май
някой с точен час иска ли да провери метода с картата си?

Пробвах го. И аз го разбирам като теб. Сигизията ми е в 20-тия градус в Лъв/Водолей. Пълнолуние е, затова гледам светилото, което е над хоризонта. За точния час на пълнолунието това е Слънцето, т.е. гледам 20-тия градус на Водолей. В този градус Сатурн е на трон, Меркурий е управител на триплицита през нощта, Сатурн - през деня (моето раждане е нощно), терма на Венера, фас на Меркурий. Изглежда ми сякаш Меркурий побеждава. В картата на пълнолунието Меркурий е в 5-тия градус на Водолей. АС-то ми е в 10-11-тия градус на Водолей. Значи би трябвало да мръдна АС с 5-6 градуса назад. Обаче тогава МС-то ми влиза в Скорпион, Плутон в 8-ми дом не ми отговаря на професионалната ориентация. Не съм банкер, застраховател, политик, гробар, психолог, детектив, полицай и т.н.
« Последна редакция: Юни 09, 2013, 01:43:21 pm от Mirabella »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сизигия
« Отговор #31 -: Юни 09, 2013, 04:50:24 pm »
Сизигията е само пренаталното пълнолуние, така ли?
Май чрд на шумахер ще трябва да гледам. :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сизигия
« Отговор #32 -: Юни 09, 2013, 05:09:12 pm »
Знам само, че ги използват в някакъв метод за ректификация на часа на раждане - http://www.skyscript.co.uk/gl/animodar.html. Нямам никакъв опит с тях.

ако правилно съм разбрала как се прави - намира се есенциално най-силната планета в градуса на сизигията и ако е близо до асц или мц, градусът на асц се коригира така, че да съвпадне с градуса на въпросната планета в картата - да кажем- луна близо до мц, есенциално най-силна в градуса на сизигията, мц се коригира така че да съвпадне с градуса на луната, за асц - каквото се получи
обече в моя случай това няма как да проработи май
някой с точен час иска ли да провери метода с картата си?

 На кое МЦ? Това от картата на пренаталното новолуние или МЦ на радикса?
Аз имам точен съвпад на Марс с МЦ (от сизигията) в скорпион в 11-ия градус. Значи ли, че трябва да мръдна градуса на асцендента си от първи градус на лъв в 11-и пак на лъв? Впрочем, часовете дадени от майка ми и от общината са абсолютно еднакви. Мноооого помнят тези водни. :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сизигия
« Отговор #33 -: Юни 09, 2013, 05:26:29 pm »
Наталното мц
Сизигията май е пренатално и пълнолуние и новолуние, щото аз както съм с балсамичната луна, пренаталното новолуние е било близо месец преди това
Затова аз гледам пренаталното пълнолуние

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сизигия
« Отговор #34 -: Юни 09, 2013, 05:31:26 pm »
Наталното мц
Сизигията май е пренатално и пълнолуние и новолуние, щото аз както съм с балсамичната луна, пренаталното новолуние е било близо месец преди това
Затова аз гледам пренаталното пълнолуние

Така е,но ако е имало затъмнение приемаш него за сизигия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сизигия
« Отговор #35 -: Юни 09, 2013, 05:32:20 pm »
В този градус- 28-ия на козирог е бил Нептун при сключвнето на църковен брак. Иначе, и двете ми деца имат важни планети в 29-ия градус на рак (отсрещния). Едното е със Слънце в 29-ия градус на рак, а другото- с Юпитер.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сизигия
« Отговор #36 -: Юни 09, 2013, 07:03:59 pm »
Сигизията е последното пълнолуние или новолуние, предшестващо раждането. Иначе отделно специално внимание се обръща на посленото новолуние преди раждането. Нямам никакъв опит и с двете. Аз ведическата не мога да оправя, а вие ме агитирате за елинистична (класическа). :D

В зависимост от това дали планетата, имаща най-много достойнства в градуса на сигизията, се намира по-близо до натално АС или МС, се премества натално АС или МС в градуса на тази планета от картата на сигизията. Но какво правим, ако тази планета е далече и от двете оси?

Да, Шуми е роден на пълнолуние, 3.1.1969.


« Последна редакция: Юни 09, 2013, 07:06:14 pm от Mirabella »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сизигия
« Отговор #37 -: Юни 09, 2013, 07:55:07 pm »
Разбрах. Трябва да видя коя планета е най-ОК в 28-ия градус на козирог. Марс екзалтира в този градус. Терм на Сатурн, фас- Слънце и май триплицитет на Венера. Марс е май най-силен. В картата на новолунието той е в 11-ия градус и управлява наталното ми МЦ. Ако мръдна 2 градуса назад МЦ, асцендентът ми отива в последните градуси на рак, а Марс се намърдва на кусписа на 5 дом. Кусписа на 7 дом преминава в козирог. Не мисля, че този знак ме описва добре във връзките.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сизигия
« Отговор #38 -: Юни 11, 2013, 08:17:57 pm »
При мен най-скоро преди раждането ми е имало Пълнолуние. 9.30 градуса Овен/Везни. Наталната ми Венера е на 12 градуса във Везни.
Транзитен Уран скоро е минал през 9-тия градус в Овен. Не чувствам някаква промяна, нещо да се е случило тогава.
Имам и едно Новолуние, което е кацнало точно на к8. В момента прогресивната Луна е върху него. И пак не виждам резултат.
Може би не го усещам. Или не гледам каквото трябва?  :o

Съвсем скоро го бях загледала това Новолуние на к8 и му се чудех какво може да означава, как да го тълкувам, дава ли някакво отражение в живота ми. И малко ми беше странно като знаех, че пр. Луна ще минава през него.
Аз и без това съм с акцентирам 8 дом, та и Новолунието там... Съвсем ме заковава.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #39 -: Декември 02, 2014, 01:17:10 pm »
По какъв начин сигизията се използва за ректификация? Изключително любопитно ми е...  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сизигия
« Отговор #40 -: Декември 02, 2014, 05:25:05 pm »
По какъв начин сигизията се използва за ректификация? Изключително любопитно ми е...  :017:

Имаше един метод, наречен Анимодар. Там се използва сизигията - преднаталното новолуние/пълнолуние. Гледат се есенциалните достойнства на планетите, доколкото си спомням, и така се извлича информация за евентуалния градус на АС и МС. Имам съвсем блед спомен за този метод, най-добре е да потърсиш информация в интернет.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #41 -: Декември 02, 2014, 06:11:19 pm »
Да, но това е за градуса на АСЦ доколкото разбирам-значи трябва да знаеш АСЦ си все пак. Ами ако изобщо не знаеш в колко часа си роден? Има ли някакъв метод и за това? Иначе благодаря за инфото. Ще потърся информация за този Анимодар и ще го изследвам обстойно.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Сизигия
« Отговор #42 -: Декември 02, 2014, 06:30:23 pm »
е,акоотидеш на врачка-))) Няма такъв гарантиран метод. Аз използвам везните на Хермес,когато се знае час до +/- 2 часа,само че има проблем,ако Луната е на асц. После карам на прогресии
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сизигия
« Отговор #43 -: Декември 02, 2014, 08:26:17 pm »
Изпробвах това с осите. Аз си знам часа на раждане, проверяван е - сигурна съм, че е този. Сизигията при мен е Новолуние в 28-я градус на Водолей. С най-много достойнства там е Сатурн. АЦ от картата на сизигията е в последния градус на Лъв - наоколо дори в съседните знаци няма ни една планета. МЦ е в Телец. Пак няма планета.
Но Сатурн от сизигията е в градуса на нат. асц.
Може ли така да се провери? Асцендента да се сложи в градуса на планетата с най-много достойнства в градуса на сизигията?

При мен е по-скоро частен случай, че тази планета съвпада с асц. Но ако при някой това е Луната - няма да се получи така, а само ще се провери градуса на асц.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Сизигия
« Отговор #44 -: Декември 02, 2014, 11:35:21 pm »
Пренатална сизигия - Това е последното пълнолуние или новолуние ПРЕДИ раждането ви. Подчертавам преди, защото ако дори и няколко часа след като сте се родили следва сизигия, това няма значение, вие трябва да използвате тази преди.

1. Постройте картата на новолунието/пълнолунието. При новолунието ще ви е нужен градуса, на който се намират две светила. При пълнолунието е нужно да гледате градуса на онова светило, което в картата на пълнолунието е НАД хоризонта.
2. Трябва да видите коя планета управлява този градус в тази карта. За целта трябва да калкулирате коя планета ще има най-висок бал като използвате следните признаци:
            - Кой е  управителят на триплецита?
            - Коя планета екзалтира в този знак?
            - Коя планета е на трон в този знак?
            - Управител на фас/терма
            - Участие в различни конфигурации
            - Вземете предвид и дома и как се чувства планетата в него
           - Проверете изгревната фаза на планетите и дали тя ги прави по-силни


Всеки един от тези признаци носи различен брой точки, използвайте таблицата на Птолемей за есенциалните достойнства, за да проследите стойностите. Градусът на планетата с най-голям брой точки е градусът на приблизително сметнатия асцендент. Това прави този метод изключително удобен за хора, които са родени в часове, в които асцендентът сменя знак и не са сигурни дори за изгряващия в наталната им карта знак. Ако планетата, която предяви претенция към управлението на градуса на пренаталната сизигия се намира, например на 5 градуса, логическият извод за някой, роден между два изгряващи знака е, че изгряващият по-късно е неговият. Например, ако има колебание между Водолей и Риби - Риби е изгряващият знак.
Възможно е, обаче две или повече планети да получат равен брой точки. Тогава тази, която има най-близък градус с предполагаемия асцендент бележи градусът на реалният асцендент според този метод. Ако въпросните планети са в много сходен градус, то тогава ще трябва да гледаме връзката им с дневното и нощното семейство или тази с в по-тясна връзка с ключовите сфери, които са засегнати в хороскопа.

Възможно е разликата в градусите между доминиращата планета и предполагаемия асцендент да е по-голяма, отколкото между доминиращата планета и предполагаемия медиум коели. Тогава приемаме градусът на доминиращата планета за градус на медиум цели и спрямо него пресмятаме и градусът на асцендента,*

*Когато пресметнете мястото на доминиращата планета, имайте предвид, че знака, в който се намира тя няма значение. Ако доминиращата планета е на 20 градуса Везни, например, а предполагаемия ви асцендент е на около 17 градуса дева, според този метод асцендента ви ще е на 20 градуса Дева, а не 20 градуса Везни. Вземате предвид само градуса без оглед на знака.