Автор Тема: Венера и музиката  (Прочетена 13729 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера и музиката
« Отговор #15 -: Септември 14, 2015, 11:30:51 pm »
Музиката е универсален език , аз като Lune съм всеядна, в различно време харесвам ралични неща. Обаче музиката е свързана и с емоциите-луна, венера-красота, естетика в изкуството музика, нептун-там са по-фини работи-отография, балет. При Бетовен-огнен тип идеология  в музиката. С несвързаното предно изречение исках да кажа, че музиката е сложно нещо за диагностициране в хороскопа.
Защо?-Венера не се отделя от слънцето  -и то е важно.Тя е дясната му ръка-чувство, ако да речем-лявата, разумът е меркурий.
Започнах темата, защото  ме вълнува мой приятел, неговият муз. вкус.автора -на песента-все тип евъргрийни, а детето е по-младо от мен с едно 10 г. Друго поколение. Защо е обърнат към миналото, и слуша-глупости. Защото-слънце в телец, управлява го венера, но тя е в овен-мислех че все някога жица ще слуша-метъл хардрок-няма такова. Новолунен телец-това си е особеност към миналото, венера обаче е в овен. Няма жица, няма ток, само-старини-мелодично-сапунени мелодии. Звъни ми да кажа името на група, за да слуша Passadena ужьсТ.
Обаче аспектите са вездесъщи спрямо знаквото положение. Венерат ва овен има тригон от нептун-темки нежни и извън грубочовешкото. Венера има и тригон сатурн в лъв в 12  д, от лъва при асц. лъв-грам лъвско няма.
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 10:48:27 am от enigma »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и музиката
« Отговор #16 -: Септември 15, 2015, 12:01:38 am »
Разбрах, при мен се задейства тъкмо в обратна посока :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера и музиката
« Отговор #17 -: Септември 15, 2015, 12:14:15 pm »
Енигма, и аз обичам да слушам евъргрийни.  :012:
При мен Венера е във Везни, на трон, Слънцето е в Стрелец, обаче диспозитора му Юпитер е в секстил с Венера, Меркурий също. И понеже и Уран е там, е ясно, че няма да слушам музика, каквато слушат повечето хора на моя възраст в днешно време (особено електронната музика на Жан-Мишел Жар, Вангелис, Майк Олдфийлд). Те повечето мои връстници дори не знаят кои са "тези".
Друг е въпросът, че обичам да слушам и хард рок, но зависи много и от настроението ми. Много хард рок групи също имат евъргрийни.  ;)
 Луната ми е в Рак - затова предпочитам най-вече ретро музиката, но от друга страна, това, което в днешно време се прави, не е музика и въобще не прилича на такова (особено рапа), така че не е странно защо не харесвам модерната музика.
Спомням си като много малък за първи път слушах на едно старо радио Ал Бано и Ромина "Liberta", тогава песента тепърва беше излязла и беше голям хит, много често я въртяха. Също така и Кристина Димитрова и Орлин Горанов. Не е никак чудно, че обичам още от малък т.нар. "естрада".
Класическа музика послушах от 4 клас някъде. Тогава имахме проблеми у нас, баба ми, която не беше особено добър човек, се беше разболяла и на легло, и постоянно ни тормозеше. Аз се чувствах съсипан и лекарката препоръча на майка ми да ме води 10 дена в един център, където лекуваха с музика. Тогава за първи път чух произведения като "Лебед" на Сен-Санс, "Мечтание" на Шуман, Лунната соната и много други. През 1999, от началното училище искаха да изхвърлят плочите с класика, понеже вече не искаха да ги ползват, били остарели. Тогава не учех вече там, но майка ми работеше хигиенистка там и предложи на госпожата да ми ги даде на мен. И така се зарибих още повече по класиката, особено по музиката на Бах, Бетовен. Музиката на Брамс също ми допадна много.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера и музиката
« Отговор #18 -: Септември 15, 2015, 05:10:48 pm »
Всъщност сега разбирам, че не е само венера а и слънцето, то е духа осъзнаването. Луната мисля, няма голямо значение за вид-стил музика.
Слънце и венера-музика, изкуства
Слънце и меркурий-учене, общуване
Или-личните планети в анализ като тази тема са пречупени през слънцето.
Същото говорих и за любовта в друга директория, че не може само венера и марс, и слънцето е важно
И аз имам различни периоди, композиторите дето създават музика също. Бах-Кьотенски...обикновено сменят местоживеене, нова среда, ново възприемна. В края на периода следва нов стил, дори да е надграждане, развиване на предишния муз опит.
Нали и анализ по натала така се прави-намира се общото между малките връзки, и после-сглобката.

Казах, че чоекът е с богато инервирана венера, макар и в заточение, но слънце-луна меркурий стационарни а в телец в 10 дом. Домът на родителите, той е с тежка откъм събития семейна анамнеза-самобуйство на баща в детските години, майката също умира в ученическите му години. Та, този ъглов дом е свързан с баща-майка-...новолунието е-човек със стеснен фокус в конкретната област, слънце и луна пак са майка и баща по смисъл. Според мен той връща миналото, което не е имал с песните от времето на родителите. Любовите му и те все такива, венера-нептун, раздава се, поизлъгват го. Знам, че вътрешно знае това, и повтаря тази грешка вече "н"-ти път.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера и музиката
« Отговор #19 -: Януари 30, 2016, 07:13:34 pm »
Аз харесвам всичко докосващо - мен. У5 и Венера са в един знак и дом. У5 точен секстил Уран - най-точен аспект ми е това. Нептун в 11 дом, Стрелец.

Настроение и усет ми правят музиката за деня.
Най-често слушам етно, чил аут. Разни миксове морски. Латиното ми е много на сърце. Все си мисля, че ощетих някое мое харесване. По-точно е да кажа, че харесвам хубавата музика, без значение стил. Обичам класика. Но мога да слушам и доста модерна музика.
Извинявам се за отклонението, но, Emma, при теб Венера в кой знак и дом беше? И какви аспекти прави с други планети? Кое според теб показва влечение към класиката и също така към напълно противоположното - модерната музика?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Венера и музиката
« Отговор #20 -: Януари 30, 2016, 08:18:27 pm »
Нали и анализ по натала така се прави-намира се общото между малките връзки, и после-сглобката.

За собствената карта точно така се случва :57:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Венера и музиката
« Отговор #21 -: Януари 30, 2016, 10:10:03 pm »
Извинявам се за отклонението, но, Emma, при теб Венера в кой знак и дом беше? И какви аспекти прави с други планети? Кое според теб показва влечение към класиката и също така към напълно противоположното - модерната музика?

Е, Весо, ти си забравил картата ми?  :57:

Та такъв стелиум забравя ли се?  :012:

Венера е управител на 3/4 и съуправител на 8 дом. Намира се в 8 дом. Част от стелиум и диспозитор на всички планети в стелиума - Меркурий, Венера, Слънце, Сатурн, Плутон. Квадрат с нодалната ос и Лилит - 2 градуса орбис, секстил Луна - 3 градуса орбис, секстил с Марс - 3 градуса орбис, точен квинтил с Нептун, квадрат и половина с Хирон. Венера е на мидпойнта на Луна и Марс, както става ясно от аспектите.

За класиката заподозрян е Сатурн в стелиума. Но аз харесвам много стари неща, не само музика. Стари мебели - класически, стари и красиви чаши, прибори, старите обноски харесвам, по-възрастни и зрели хора и така нататък.
Със сигурност не съм от хората, които слушат "модерните хитове". Но харесвам и нова музика, често малко бутикова, не много известни изпълнители.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера и музиката
« Отговор #22 -: Януари 30, 2016, 10:15:27 pm »
Помня, че почти имахме повторяемост на домовете и че знака Везни ти беше интерсептиран в 8 дом, но кои планети бяха там, бях забравил.  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера и музиката
« Отговор #23 -: Януари 30, 2016, 10:20:42 pm »
Със сигурност не съм от хората, които слушат "модерните хитове". Но харесвам и нова музика, често малко бутикова, не много известни изпълнители.
Значи не харесваш разни такива като Ариана Гранде, One Direction и тем подобни?
Аз слушам предимно стари неща, не защото са стари/минали, а най-вече защото в днешно време не се прави нищо, които да ми хване ухото. Колкото до хората е точно обратното, може би защото много от възрастните, които познавам, са се взели твърде насериозно. Нямам аспект Венера - Сатурн, но Сатурн е в аспект с Луната в 5 дом.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Венера и музиката
« Отговор #24 -: Януари 30, 2016, 10:31:38 pm »
Не слушам такава музика, Весо. Ариана сега я пуснах за първи път.
На прима виста се сещам за един тотален модерен хит, който ми влезе под кожата. Но ми е много сантиментална песента, защото ме преследваше цял месец на морето. И я свързвам с много хубави мигове тогава.  :08: В нормална ситуация едва ли ще ми направи впечатление. Но тогава си стана химн на лятото ми, на всичките щуротии, запознанства, на вечерите пред палатката, когато я чувах от ахтополската дискотека(а може и от синеморска да е било) и танцувах на самотния ни плаж. Мбуки-мвуки и такива неща.  :cheer:
И сега ми трепва и усещам солен въздух в косата си, когато я чуя.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера и музиката
« Отговор #25 -: Януари 30, 2016, 10:33:43 pm »
Аз предпочитам кенче с Ариана отколкото т.нар. "певица".  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и музиката
« Отговор #26 -: Март 24, 2016, 04:10:59 pm »
Звуковите вълни имат синхрон с цветовете, които пък са свързани с чакрите и когато някоя енергия недостига в организма, последният интуитивно се насочва към даден цвят, било под форма на дреха или друго, което е пред погледа. Така че всеки може да харесва даден стил музика, да има любим музикален изпълнител, но едва ли слуша само него през целия си живот?
Майка ми шеташе ентусиазирана, когато пускаха по радиото болерото на Равел, като бях малка. Явно е имала недостиг на енергия, че страдаше от анемия, компенсирала е с ритмичната и възторжена музика. Обичаше също "Танц със саби", дори това им беше сигнала с татко, още от времето, когато са били гаджета- с тази мелодия я привиквал да излезе навън, свирейки с уста.
Моята Луна в овен обича да слуша нежната музика на Шопен, за да достигне баланс с везняшкото Слънце. Харесвам всякакви стилове музика, стига да има музика в тях, не понасям някои видове метъл, където реват като зверове и все едно се уригват на сцената  :012:
http://imslp.nl/imglnks/usimg/4/4f/IMSLP352437-PMLP02312-510-NOCTURNE-en-Mi-b__mol-Op.9-Chopin.mp3

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Венера и музиката
« Отговор #27 -: Април 19, 2016, 12:21:02 pm »
Може да ви прозвучи като оксиморон,но съм с недостиг на огън.Имам 5 планети в знаците на водните куспиди/въздушни знаци.В огнени домове само 2 планети.Воден асцедент.Тази вода ми идва в повече изглежда и ако компенсирам по някакъв начин липси чрез музика,компенсирам по най-огнения начин.Определено харесвам класическа музика,както и музика с много барабани и тежко,динамично звучене.Венера в Овен,ако е показател за предпочитанията,смятам,че вкусът ми е определен повече от съвпадът с Хирон,а не толкова със Слънцето,както и съвпадът на диспозитора и с Юпитер.

https://www.youtube.com/watch?v=7aDcINj-JvY
« Последна редакция: Април 19, 2016, 12:23:41 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Венера и музиката
« Отговор #28 -: Април 19, 2016, 12:23:49 pm »
А кое в натала би показало, че човек е склонен да слуша чалга? Може би трябва да се търси показател за зависимост към алкохола, понеже това все пак е пиянска музика.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Венера и музиката
« Отговор #29 -: Април 19, 2016, 12:28:53 pm »
А кое в натала би показало, че човек е склонен да слуша чалга? Може би трябва да се търси показател за зависимост към алкохола, понеже това все пак е пиянска музика.
Феновете на чалгата ги свързвам най-вече с инфантилна или объркана  емоционалност,липса на самостоятелен Аз.Астропоказатели биха могли да бъдат напрегнати аспекти към личните планети от Нептун.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: