Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 284464 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1755 -: Февруари 21, 2018, 06:15:39 pm »
Днес Сатурн прави секстил с наталната ми Венера на 0°27s. Преди около месец окончателно приключих "връзка", която беше доста деструктивна за мен. Сега като се върна назад е започнала на тригон, 2016 г. с чести прекъсвания до сега.
2016  Сатурн няма как да е бил в тригон с Венерата ти в скорпион, а настоящият секстил би трябвало да донесе стабилизиране на връзките, тъй като Венера е У7 при теб
ЛЗ е било на Марс У1, който е в квадратб с Венера У7, това те е активирало към приключване

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1756 -: Февруари 21, 2018, 08:17:10 pm »
2016  Сатурн няма как да е бил в тригон с Венерата ти в скорпион, а настоящият секстил би трябвало да донесе стабилизиране на връзките, тъй като Венера е У7 при теб
ЛЗ е било на Марс У1, който е в квадратб с Венера У7, това те е активирало към приключване

Да, сега се усетих каква глупост съм написала, тригона е бил с Марс. А каква карта се прави за да се видят лунациите спрямо моята? И управителите как ги гледаш. Като оригиналните на домовете или като моите, понеже Венера е и на Везни и на Телец, а Марс на Скорпион. Опитвам се просто да си го обясня.
« Последна редакция: Февруари 21, 2018, 08:31:13 pm от vermm »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1757 -: Февруари 21, 2018, 09:33:28 pm »
а настоящият секстил би трябвало да донесе стабилизиране на връзките, тъй като Венера е У7 при теб


Защо ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1758 -: Февруари 21, 2018, 09:56:21 pm »
Да, сега се усетих каква глупост съм написала, тригона е бил с Марс. А каква карта се прави за да се видят лунациите спрямо моята? И управителите как ги гледаш. Като оригиналните на домовете или като моите, понеже Венера е и на Везни и на Телец, а Марс на Скорпион. Опитвам се просто да си го обясня.
твоите управители гледам, а за лунациите има отделна тема, там се разглежда всяка една от тях, не е нужно да се прави отделна карта заедно с твоята, гледа се само луната в кой дом попада и какви аспекти прави

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1759 -: Февруари 22, 2018, 09:42:40 am »
твоите управители гледам, а за лунациите има отделна тема, там се разглежда всяка една от тях, не е нужно да се прави отделна карта заедно с твоята, гледа се само луната в кой дом попада и какви аспекти прави
Благодаря ти много за разяснението  :58:

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1760 -: Март 06, 2018, 11:44:12 am »
Някой има ли наблюдение да сподели за тр. Сатурн през 3 дом (в Козирог), правещ квадрат с натален Сатурн (11 дом)  :17:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1761 -: Март 06, 2018, 12:51:11 pm »
Някой има ли наблюдение да сподели за тр. Сатурн през 3 дом (в Козирог), правещ квадрат с натален Сатурн (11 дом)  :17:
Квадратурата е аспект със Сатурново влияние, сега Сатурн е своя домицил, над 11-ти дом има влияние, транзита прави дясна квадратура, така че трябва да се справиш с напрежението по 11-ти и неговите аналогии. Общото е , че следва 10-ти дом или ще търсиш да интегрираш алтернативно, с помощта и на други, твои цели, амбиции, надежди, не и без да срещаш блокиране, "изцеждане" на силите. Зависи колко активно участва Сатурн в живота ти, какво се случва около професионалната ти заетост и понеже е активиран 3-ти дом всичко около свързано с окръжаващата те среда. Има вероятност да се 'научиш да ходиш където и както трябва", както и след разпадане на аспекта да се наслаждаваш на по-голяма автономия и независимост в мисленето и възприемане на реалността такава каквато е. На физическо и материално ниво ( все пак това е Сатурн) на преден план излизат връзките с лели, чичовци, братовчеди, братя, сестри и други близки родственици, съседи и дали някой от тях няма да иска да те  измести от централното място или ти да направиш същото ? Може да има нужда да внесеш промяна в обкръжението, в професионална договореност и да започнеш да тълкуваш действителността адекватно, с повече разбиране, дистанцираност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1762 -: Март 06, 2018, 01:27:46 pm »
Някой има ли наблюдение да сподели за тр. Сатурн през 3 дом (в Козирог), правещ квадрат с натален Сатурн (11 дом)  :17:
Може да разчисти това,което е ненужно,в комуникации с приятели,роднини,съседи,пътувания .......

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1763 -: Март 06, 2018, 01:47:21 pm »
Много ви благодаря. Аз се притесних да няма нещо свързано със смърт на роднини и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1764 -: Март 06, 2018, 03:05:21 pm »
Аз се притесних да няма нещо свързано със смърт на роднини и т.н.

Може да се случи при всеки транзит, но не и без да е изолиран от всичко активирано в периода. Няма специфичен транзит за физически край, има предположение как човек ще реагира на този край.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1765 -: Април 30, 2018, 05:38:50 pm »
Здравейте,

Имате ли наблюдения относно следните транзити на Сатурн в Козирог ( по Натал е 1ви дом, заедно с Уран в козирог и Нептун в козирог) У1 е Сатурн, Асцендент Козирог, Десцендент Рак. Надявам се да ме насочите в моите размисли и дали съм на прав път.

Сатурнов възврат е едното.
тр.Сатурн( 1) опозиция нат. Юпитер У12 (7 дом в Рак /Луна в 4ти дом в Овен/) , по Натал Сатурн (1д) в опозиция с Юпитер (7д)
тр.Сатурн( 1) квадратура нат. Меркурий (10ти дом  У6 Близнаци и У9 Дева )
тр.Сатурн( 1) съвпад с нат. Нептун ретро (1 дом У3)

Сега не мога да разбера, дали при опозицията с Юпитер по дъгата 1/7 ще има промени по отношение на външния вид първо, защото Сатурн в 1ви дом и на Асцендента, води до промяна във външния вид ( човекът за който говоря, доста напълня в последната 1 година и продължава, а е млад и съответно този факт доста ме стресира и притеснява. За една седмица има огромна разлика и така всеки път). Другото което ме притеснява е,че има опозиция с Юпитер в 7ми дом в Рак: това означава ли, че добронамерения Юпитер, ще бъде смачкан и потъпкан от Сатурн? И какво означава това, че Юпитер е в 7ми дом? Дава спънки във взаимоотношенията ли? И ако този човек си е поставил някаква цел, означава ли че ще има спънки по пътя му? Аз все си мисля, че другите хора покрай този човек му налагат някакъв вид ограничения и по-скоро във връзката с партньора, ако съдим по това че става въпрос за 7ми дом и означава ли това, че този човек ще действа чрез защитни механизми, както действа Ракът (да се затвори в черупката си )? Тъй като Юпитер е У12- да очакваме ли и този човек да се изолира от околният свят както Ракът и да има някакви ограничения?
Тр. Сатурн квадратура нат. Меркурий 10 дом : Със сигурност има трудност по отношение на комуникациите, а и предполагам проблеми по отношение на работата и кариерата. Фактът,че Меркурий е У6 (проблеми ще има и за здравето) и У9 (трудности в промяната на мирогледа и проблеми с пътуване в чужбина. Предстои пътуване в чужбина лятото за почивка. Тази квадратура трябва ли да ме притеснява, тъй като са възможно злополуки и наранявания? )
Другият транзит тр.Сатурн( 1) съвпад с нат. Нептун (1 дом У3) : ми е доста труден, тъй като става въпрос за Нептун. От една страна ,че е съвпад точно в 1ви дом, от друга страна че Нептун е доста тайнствен. Дали тук става въпрос за осъзнаване на дълбоките реалности от живота и че човек до сега е гледал през розови очила и не си е давал сметка за това което предстои? А всъщност, че би следвало да промени начина си на живот: т.е. това което изисква Асцендентът, външният вид, егото, тялото. И всъщност Нептун по натал има опозиция с Юпитер в 7ми дом. Доста често този човек се заблуждава, особено по отношение на интимните си връзки, понякога е с човек, който е адски грозен или неподходящ. И имам чувството, че  има интимни връзки от съжаление,състрадание към другия. Всъщност и сега много от приятелите на този човек, смятат интимният му партньор за неподходящ, тъй като го кара да прави неща, нетипични за него или да се води по "акъла" на своят партньор, без изобщо да осъзнава че това не е редно.  Нептун това ли прави: заблуждава човекът да не може да види реалността, такава каквато е?
А по отношение на това че Нептун е У3, предполагам че ще има затруднения в комуникацията със семейството си:братя, сестри и близките? И отново проблеми при кратките пътувания?
Много бих искала да ми кажете, дали мисля правилно? И къде греша.
Благодаря.
« Последна редакция: Април 30, 2018, 05:46:09 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1766 -: Април 30, 2018, 10:18:33 pm »
Здравейте,

Имате ли наблюдения относно следните транзити на Сатурн в Козирог ( по Натал е 1ви дом, заедно с Уран в козирог и Нептун в козирог) У1 е Сатурн, Асцендент Козирог, Десцендент Рак. Надявам се да ме насочите в моите размисли и дали съм на прав път.

Сатурнов възврат е едното.
тр.Сатурн( 1) опозиция нат. Юпитер У12 (7 дом в Рак /Луна в 4ти дом в Овен/) , по Натал Сатурн (1д) в опозиция с Юпитер (7д)
тр.Сатурн( 1) квадратура нат. Меркурий (10ти дом  У6 Близнаци и У9 Дева )
тр.Сатурн( 1) съвпад с нат. Нептун ретро (1 дом У3)

Сега не мога да разбера, дали при опозицията с Юпитер по дъгата 1/7 ще има промени по отношение на външния вид първо, защото Сатурн в 1ви дом и на Асцендента, води до промяна във външния вид ( човекът за който говоря, доста напълня в последната 1 година и продължава, а е млад и съответно този факт доста ме стресира и притеснява. За една седмица има огромна разлика и така всеки път). Другото което ме притеснява е,че има опозиция с Юпитер в 7ми дом в Рак: това означава ли, че добронамерения Юпитер, ще бъде смачкан и потъпкан от Сатурн? И какво означава това, че Юпитер е в 7ми дом? Дава спънки във взаимоотношенията ли? И ако този човек си е поставил някаква цел, означава ли че ще има спънки по пътя му? Аз все си мисля, че другите хора покрай този човек му налагат някакъв вид ограничения и по-скоро във връзката с партньора, ако съдим по това че става въпрос за 7ми дом и означава ли това, че този човек ще действа чрез защитни механизми, както действа Ракът (да се затвори в черупката си )? Тъй като Юпитер е У12- да очакваме ли и този човек да се изолира от околният свят както Ракът и да има някакви ограничения?
Тр. Сатурн квадратура нат. Меркурий 10 дом : Със сигурност има трудност по отношение на комуникациите, а и предполагам проблеми по отношение на работата и кариерата. Фактът,че Меркурий е У6 (проблеми ще има и за здравето) и У9 (трудности в промяната на мирогледа и проблеми с пътуване в чужбина. Предстои пътуване в чужбина лятото за почивка. Тази квадратура трябва ли да ме притеснява, тъй като са възможно злополуки и наранявания? )
Другият транзит тр.Сатурн( 1) съвпад с нат. Нептун (1 дом У3) : ми е доста труден, тъй като става въпрос за Нептун. От една страна ,че е съвпад точно в 1ви дом, от друга страна че Нептун е доста тайнствен. Дали тук става въпрос за осъзнаване на дълбоките реалности от живота и че човек до сега е гледал през розови очила и не си е давал сметка за това което предстои? А всъщност, че би следвало да промени начина си на живот: т.е. това което изисква Асцендентът, външният вид, егото, тялото. И всъщност Нептун по натал има опозиция с Юпитер в 7ми дом. Доста често този човек се заблуждава, особено по отношение на интимните си връзки, понякога е с човек, който е адски грозен или неподходящ. И имам чувството, че  има интимни връзки от съжаление,състрадание към другия. Всъщност и сега много от приятелите на този човек, смятат интимният му партньор за неподходящ, тъй като го кара да прави неща, нетипични за него или да се води по "акъла" на своят партньор, без изобщо да осъзнава че това не е редно.  Нептун това ли прави: заблуждава човекът да не може да види реалността, такава каквато е?
А по отношение на това че Нептун е У3, предполагам че ще има затруднения в комуникацията със семейството си:братя, сестри и близките? И отново проблеми при кратките пътувания?
Много бих искала да ми кажете, дали мисля правилно? И къде греша.
Благодаря.
Правилно си разсъждаваш,познаваш човека.Ако качиш карта,ще бъде по-лесно.При съпругът ми и при синът ми транзита на Сатурн през 1ви дом се изяви по различен начин,все пак единият е на 47,другият на 21г.Но промяна във външният вид и при двамата има. :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1767 -: Май 01, 2018, 02:58:26 pm »
Правилно си разсъждаваш,познаваш човека.Ако качиш карта,ще бъде по-лесно.При съпругът ми и при синът ми транзита на Сатурн през 1ви дом се изяви по различен начин,все пак единият е на 47,другият на 21г.Но промяна във външният вид и при двамата има. :)

Благодаря ти, много се радвам че съм на прав път.  :08:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1768 -: Май 01, 2018, 06:22:22 pm »


Имате ли наблюдения относно следните транзити на Сатурн в Козирог ( по Натал е 1ви дом, заедно с Уран в козирог и Нептун в козирог)

тази година ли прави 30 години

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1769 -: Май 02, 2018, 12:39:51 am »
тази година ли прави 30 години
Здравей Стреличка,
Не става на 29г, през Септември.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.